Bitcoin Forum
April 25, 2024, 11:36:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC alım-satım sistemi üzerine  (Read 1772 times)
samsungtr (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
January 12, 2017, 05:52:01 PM

Merhabalar,uzun süredir takip ediyorum fakat kayıt olup konu açmaya karar verdim.
Malumunuz bir süre önce btcturk faliyetlerini sonlandırdı.Buna bağlı olarak bir boşluk oluştu.Bu boşluğu bir şekilde doldurmak gerekir.Turkiye üzerinden bu tarz bir site olması imkansız,bir çok şeyin farkındayım.Yerel bir alım-satım platformu olsa nasıl özelliklerin olmasını istersiniz,localbitcoins tarzı bir site biz türk yatırımcıları için uygun olurmuydu?Lutfen bu işler çok zor bulaşma diye tavsiyede bulunacak arkadaşlar lütfen gereksiz görüş bildirmesin.Yazılım ve hukuksal olarak bir sıkıntımız bulunmuyor.Tüm sistem vergilendirme denetime açık ve resmi olarak gerçekleşecek.
,
1714045006
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714045006
Reply with quote  #2

1714045006
Report to moderator
1714045006
Hero Member
*

Ignore
1714045006
Reply with quote  #2

1714045006
Report to moderator
1714045006
Hero Member
*

Ignore
1714045006
Reply with quote  #2

1714045006
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714045006
Hero Member
*

Ignore
1714045006
Reply with quote  #2

1714045006
Report to moderator
t2yax
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
January 12, 2017, 05:58:47 PM

bana ilginç gelen hem
Turkiye üzerinden bu tarz bir site olması imkansız,bir çok şeyin farkındayım
diyorsunuz hem de
Yazılım ve hukuksal olarak bir sıkıntımız bulunmuyor.Tüm sistem vergilendirme denetime açık ve resmi olarak gerçekleşecek.
diyorsunuz.

nerenin hukuku,vergi kime ödenecek kim denetleyecek ?

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
samsungtr (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 06:07:36 PM

bana ilginç gelen hem
Turkiye üzerinden bu tarz bir site olması imkansız,bir çok şeyin farkındayım
diyorsunuz hem de
Yazılım ve hukuksal olarak bir sıkıntımız bulunmuyor.Tüm sistem vergilendirme denetime açık ve resmi olarak gerçekleşecek.
diyorsunuz.

nerenin hukuku,vergi kime ödenecek kim denetleyecek ?

Bu konuda çok açık bilgiler veremem,malum sizinde tahmin ettiğiniz gibi bir çok kişi bu tarz bir site açmak için ciddi ciddi araştırma yapıyor.Sirketin ne tip bir şirket olacağını,vergilendirme politikaları vs. bilgigileri ciddi bir araştırma gerektiren bir durum.Başkalarının projemize farkımızda olmadan ortak olmasını istemiyoruz.
  Bir zıpkıncı sürekli daldığı merayı nasıl kimseyle paylaşmazsa,bizde bu tarz bilgileri paylaşma taraftarı değiliz.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 12, 2017, 06:10:52 PM

Bence bitcoin alım satımı Türkiye'de kişiden kişiye (p2p) yapılmalı, localbitcoins'teki gibi. Güven de sağlanırsa tamamdır, hukuki sorunlar yok (denebilir), yazılım derdi yok.

Bugün koinim'den gelen mail aslında tecrübe dolu bir maildi, defalarca okudum.

Btcturk alternatifi olacaksa zaten istediğimiz şeyler belli; onaysız işlem yapabilme, hızlı bitcoin ve TL işlemleri, (balon olmayan) yüksek hacim, düşük işlem ücretleri (hem alım satımda, hem de para yatırma-çekme işlemlerinde), canlı destek hizmeti ve "çökmemesi" falan.

Btcturk'ün yerini dolduracak bir sistem isteriz tabiki, dediğiniz gibi hukuki ve yazılımsal sorunlar yoksa bu çok iyi. Umarım başarılı olursunuz.
samsungtr (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 06:14:57 PM

Bence bitcoin alım satımı Türkiye'de kişiden kişiye (p2p) yapılmalı, localbitcoins'teki gibi. Güven de sağlanırsa tamamdır, hukuki sorunlar yok (denebilir), yazılım derdi yok.

Bugün koinim'den gelen mail aslında tecrübe dolu bir maildi, defalarca okudum.

Btcturk alternatifi olacaksa zaten istediğimiz şeyler belli; onaysız işlem yapabilme, hızlı bitcoin ve TL işlemleri, (balon olmayan) yüksek hacim, düşük işlem ücretleri (hem alım satımda, hem de para yatırma-çekme işlemlerinde), canlı destek hizmeti ve "çökmemesi" falan.

Btcturk'ün yerini dolduracak bir sistem isteriz tabiki, dediğiniz gibi hukuki ve yazılımsal sorunlar yoksa bu çok iyi. Umarım başarılı olursunuz.
   Fikirleriniz için  teşekkür ederiz.
HayalperestZengin
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
January 12, 2017, 06:49:17 PM

Merhabalar,uzun süredir takip ediyorum fakat kayıt olup konu açmaya karar verdim.
Malumunuz bir süre önce btcturk faliyetlerini sonlandırdı.Buna bağlı olarak bir boşluk oluştu.Bu boşluğu bir şekilde doldurmak gerekir.Turkiye üzerinden bu tarz bir site olması imkansız,bir çok şeyin farkındayım.Yerel bir alım-satım platformu olsa nasıl özelliklerin olmasını istersiniz,localbitcoins tarzı bir site biz türk yatırımcıları için uygun olurmuydu?Lutfen bu işler çok zor bulaşma diye tavsiyede bulunacak arkadaşlar lütfen gereksiz görüş bildirmesin.Yazılım ve hukuksal olarak bir sıkıntımız bulunmuyor.Tüm sistem vergilendirme denetime açık ve resmi olarak gerçekleşecek.
,

yapalım usta .

Planı projeyi çizelim iş başa düşsün .

samsungtr (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 06:50:36 PM

yapalım usta .

[/quote]

Smiley
HayalperestZengin
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 06:55:45 PM

yapalım usta .

Smiley
[/quote]

NOLDU YAPMAYALIM MI
HayalperestZengin
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 07:03:23 PM

yapalım usta .

Smiley

NOLDU YAPMAYALIM MI
[/quote]

Forex firmaları gibi olacak

Fark yaratmak demek paranın altında kalmak demek kalk ve birşeyler yap .
samsungtr (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 07:05:06 PM

yapalım usta .

Smiley

NOLDU YAPMAYALIM MI

Forex firmaları gibi olacak

Fark yaratmak demek paranın altında kalmak demek kalk ve birşeyler yap .
[/quote]

Pm kontrol et lütfen.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
March 01, 2017, 09:20:51 AM

,

yapalım usta .

Entry nick hadisesi,

Bu hayalperestler zengin oldu galiba.

Projeden bir haber var mı?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: