Bitcoin Forum
May 22, 2024, 06:49:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine geçen üç ülke var. İnsallah sırada biz  (Read 1212 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 15, 2017, 12:41:52 AM

Baştan belirteyim yazı çalıntıdır. Bir kelime bile değiştirmeden hoşuma gittiği için sizinde okumanızı istedim.

Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine geçen üç ülke var. İnsallah biz dört olacağız.
Bu kardeş ülkeleri tanıyalım isterseniz.

1-Zimbabve (Afrika)
Zimbabve, Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine 1987de geçmiştir. 31 Aralık 1987'de iktidara gelen Robert Mugabe hala iktidardadır. (2017 Ocak itibariyle)
Robert Mugabe şu an 92 yaşındadır ve İktidardan düşmek için ölümünü beklemektedir.
Zimbabve'de 1 ABD Doları alabilmek icin 35 Katrilyon Zimbabve Dolarınız olması gerekmektedir ama Baskanlik Sistemi bu sorunu kökünden cozmustur. Geçtiğimiz yıllarda Zimbabve Doları tedavülden kaldırılmıştır ve ülkenin bir para birimi olmadığı için hiper enflasyon ihtimali de kalmamıştır. Ülkede yaşayan insanların ekonomik krizi doğrudan hissetmesini engellemek adına beş farklı para birimi kullanılmaktadır.
Zimbabve'de Amerikan Dolarıyla bir şey satın alabilirsiniz ama para üstü olarak Botsvana' Pulasi verilmesi muhtemeldir.Elinize tutuşturulan Botsvana' Pulasiyla gidip bir su alayım derseniz bu sefer para üstü olarak Güney Afrika Randi alabileceğiniz gibi İngiliz Sterlini yahut Euroda alabilirsiniz.
Bu para yetmez deyip dayak da yiyebilirsiniz.
Ülkede başkanlık sistemi sayesinde kafaların zehir olduğunu burdan anlayın. Beyinler abakus gibi.Dusunsenize beş farklı para birimini anında kafada çarpıp bölüp karşındaki adama verebiliyorsunuz.
Robert Mugabe, Başkanlık sistemi sayesinde Zimbabve Halkını 30 yılda büyük resmî gören elit bir kitle haline getirmiştir.

2-Malavi (Afrika)
Kara Kıta'nın parlamenter sistemden Başkanlık sistemine geçerek makus talihini değiştiren güzide ve meşhur ülkelerden biri de Malavi'dir.
Malavi , Birleşik Krallıktan bağımsızlığını kazandıktan sonra parlamenter sistemde bir süre devam etmiştir. 187 ülke arasında İnsani Gelişim Endeksine göre 170. Olduğunu görünce Başkanlık sistemine geçmiştir.
187 ülke arasında hala 170.dir ama ülke Başkanlık sistemine geçerek istikrara kavuşmuştur. Başkanlık sistemiyle beraber Halk inanılmaz derecede pozitif bir bakış açısına kavuşmuştur. Allah muhafaza parlamenter sistemde kalsaydık 171. Sıraya belki 187.siraya kadar gerilerdik diye avunmaktadır.
Malavi halkı parlamenter sistem döneminde yaygın olan rusvet almak ve vermek alışkanlığından dolayı idari ve adli cezalarla karşı karşıya kalabiliyordu.
Bu kafa karışıklığından ve tedirginlikten Başkanlık sistemi halkı şıp diye kurtarmıştır. Malavi'de bugün rusvet devlet politikası haline gelmiştir, dileyen oldugu kadar, aldığı kadar rusvete bulaşmakta serbesttir. Bu örnek bile ülkenin bir özgürlük ülkesi olduğunu açıkça ortaya koymaktadir .

3-Gana( Aaa yine Afrika)
Kara Kıta'nın gururu, eski Fenerbahçeli Futbolcu Steppen Appiah'ın memleketi Gana, Parlamenter Sistemden Başkanlık sistemine geçerek ülkenin bir darbeler ülkesi olmasının önüne geçmiştir. Çünkü Gana Başkanlık Sistemine geçtikten sonra dört defa askeri darbe tehlikesi yaşamıştır.Tehlikeyi yaşadığı yetmezmiş gibi atlatamamis,tüm darbe girişimleri başarılı olmuştur. Her darbe ülkeyi 20 yıl geriye götürüyor varsayımını kabul edersek ülke şu an 1937 yılını yasamaktadır.
Gana, eğer Parlamenter sistemde ısrar etmiş olsaydi, bugün ülkenin Cilalı Taş Devrinde yaşadığını söylememiz içten bile değildi.
Evet Parlamenter Sistemden Başkanlık Sistemine geçerek Batının kıskandığı,çatır çatır çatladığı yeryüzündeki üç örneği hakkıyla inceledik.
Bunun icin Başkanlık ❤️

Alıntıdır.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
January 15, 2017, 08:28:16 AM

Durum ortada. Artık mesele vatan-millet meselesi olmaktan çıkmıştır.
RTE ölene kadar iktidarda kalıp yine ölene kadar canının istediği meclisi kurmak istemektedir.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
January 15, 2017, 03:02:59 PM
Last edit: January 15, 2017, 10:33:41 PM by EAL

kaynak'ta paylaşırmısın ?
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 15, 2017, 04:52:17 PM

Bu örnekleri sıralayıp birde İnşallah demişsin aman sakın inşallah falan deme kabul olur sonra sıkıntısını hep birlikte çekeriz verdiğin örneklerdeki ülkelerin iç işlerine baktığında kimse oralara turist olarak gitmiyor ve yeni buluşlar yapıp dünyayı da aydınlat mıyorlar Allah korusun bu sistemden bizi diyelim !
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1515

View Profile
January 15, 2017, 05:43:05 PM

Durum ortada. Artık mesele vatan-millet meselesi olmaktan çıkmıştır.
RTE ölene kadar iktidarda kalıp yine ölene kadar canının istediği meclisi kurmak istemektedir.

Keşke o zamana kadar olsa, bu gidişle sözde Cumhurbaşkanlığı babadan oğula geçer. Oğul konusu biraz sıkıntılı gerçi, belki damada geçer dersek daha gerçekçi olur. (Umarım öyle bir şey olmaz. Sistem değişikliği intihardır.)

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
January 15, 2017, 10:29:00 PM
Last edit: January 15, 2017, 10:33:17 PM by EAL

facebookta arkadaşım duvarında paylaşmıştı oyüzden kaynak vermedim. fakat kaynak diyince hemen internette küçük bir araştırma yaptım.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-38016306

zimbabwe nin enflasyonu için kaynak;
http://www.businessht.com.tr/ekonomi/haber/1090025-zimbabwenin-enflasyonu-4-milyar

gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
January 15, 2017, 10:36:48 PM

Bu örnekleri sıralayıp birde İnşallah demişsin aman sakın inşallah falan deme kabul olur sonra sıkıntısını hep birlikte çekeriz verdiğin örneklerdeki ülkelerin iç işlerine baktığında kimse oralara turist olarak gitmiyor ve yeni buluşlar yapıp dünyayı da aydınlat mıyorlar Allah korusun bu sistemden bizi diyelim !

benim inşallah demem den değilde başkanlığı canı gönülden isteyen bi koyun sürüsü var. Allah onların dualarından korusun bizi.

birkaç tanesi hala faceden arkadaşım her oylamadan sonra şükür yaklaştık ülkenin selametine diye paylaşımlar yapıyor. yıllarca uğraştım ortak bi noktada buluşmak için konuştum ama olmuyor hele bana birisi birgün dedi
-imf ye borcu bitirdik sizden devraldığımız borcu bitirdik
-bende dedim ne güzel ama şu anda 400milyar dolardan daha fazla dış borcumuz
-yalan yok öyle birşey bizim kimseye borcumuz kalmadı şükürler olsun hatta imf ye borç verecek konumdayız.
-bak devletin sitesine her 3 ayda bir borç stoğunu siteden yayınlıyor.
-yalan
-devletin kendi sitesi mi yalan söylüyor?
-evet yalan.

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 16, 2017, 01:19:38 PM

Cumhuriyet'i yıktılar, hepimize geçmiş olsun, sadece bunu aklamak kaldı geriye, refarandumdada yüce halkımız evet'e basacak ve Osmanlı geri gelecek, 90 yıllık reklam arası bitti.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 17, 2017, 08:21:07 AM

benim inşallah demem den değilde başkanlığı canı gönülden isteyen bi koyun sürüsü var. Allah onların dualarından korusun bizi.

birkaç tanesi hala faceden arkadaşım her oylamadan sonra şükür yaklaştık ülkenin selametine diye paylaşımlar yapıyor. yıllarca uğraştım ortak bi noktada buluşmak için konuştum ama olmuyor hele bana birisi birgün dedi
-yalan yok öyle birşey bizim kimseye borcumuz kalmadı şükürler olsun hatta imf ye borç verecek konumdayız.
-yalan
-evet yalan.

şu koyuladığım kafa yapısında olsam acaba daha mı mutlu olurdum? çünkü en güzeli bu. salağa yatma taktiği. yarın bi gün akp devrilse, mhp gelse, başa da rte'yi alsa. bunlar akpye sallayacaklar. ne güzel dünya lan. güçlüyü öv öv öv. amansızca öv mk. kim geliyorsa başa onun yanında dur. terörmüş, doğaymış, bilimmiş, dinmiş, akademik eğitimmiş, inançmış, etnik kökenmiş. hiç sikinde olmasın. baş neyse o ol. kafan rahat olsun. bunu anlayamıyorum işte. 3 sene önce FG gelip domalın lan dese 1 sn düşünmeden domalacak adamlar şimdi aynı şeyi yapıyorlar yine. sadece isim değişik. ulan ölümsüz değil ki bu adam. bi sniper'a bakar. içerde fetöcü kalmadı mı hiç. büyükelçi öldürülürken farkedilmediği gibi bir olaya bakar. yıllarca yaver bile fetöcü değil miydi? verdin sen tüm yetkileri bir kişiye. sonra geldi suikaste uğradı. eee noldu? düşünemezsiniz ki ne oldu. size farketmez onun yerine gelenden oluverirsiniz. bukalemunsunuz siz çünkü.

geçen biriyle tartıştım çok hararetli. konuşmanın sonunda "evet lan. Atatürk'e tapıyorum, Nutuk'a inanıyorum. Kılıçdaroğlu da Atatürk'ün peygamberi amk" dedim kalktım gittim. laf anlatamıyorsun yahu bunlara. bu nasıl saçmalıktır. sıkışınca Ataput diyorlar. nefret ediyorum siyasetten.

For rent...
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 17, 2017, 09:30:08 AM

-yalan
-evet yalan.

şu koyuladığım kafa yapısında olsam acaba daha mı mutlu olurdum? çünkü en güzeli bu. salağa yatma taktiği. yarın bi gün akp devrilse, mhp gelse, başa da rte'yi alsa. bunlar akpye sallayacaklar. ne güzel dünya lan. güçlüyü öv öv öv. amansızca öv mk. kim geliyorsa başa onun yanında dur. terörmüş, doğaymış, bilimmiş, dinmiş, akademik eğitimmiş, inançmış, etnik kökenmiş. hiç sikinde olmasın. baş neyse o ol. kafan rahat olsun. bunu anlayamıyorum işte. 3 sene önce FG gelip domalın lan dese 1 sn düşünmeden domalacak adamlar şimdi aynı şeyi yapıyorlar yine. sadece isim değişik. ulan ölümsüz değil ki bu adam. bi sniper'a bakar. içerde fetöcü kalmadı mı hiç. büyükelçi öldürülürken farkedilmediği gibi bir olaya bakar. yıllarca yaver bile fetöcü değil miydi? verdin sen tüm yetkileri bir kişiye. sonra geldi suikaste uğradı. eee noldu? düşünemezsiniz ki ne oldu. size farketmez onun yerine gelenden oluverirsiniz. bukalemunsunuz siz çünkü.

geçen biriyle tartıştım çok hararetli. konuşmanın sonunda "evet lan. Atatürk'e tapıyorum, Nutuk'a inanıyorum. Kılıçdaroğlu da Atatürk'ün peygamberi amk" dedim kalktım gittim. laf anlatamıyorsun yahu bunlara. bu nasıl saçmalıktır. sıkışınca Ataput diyorlar. nefret ediyorum siyasetten.

yahu birader bunlar ayni makineden cikmis gibi hep ayni seyleri soyluyorlar, findik beyinliler
bak simdi

amariga bor madenleriizi cikarmamiza izin vermiyor bir kere
buyuk oyun
dis mihraklar
israilin oyunlari
adam caliyo ama calisiyo
icim disim dis mihrak
baskasi gelse o da calicak
vatan haini feto
tup sirasi vardi
bir gecede cahil kalidik
imfye borcumuz vardi artik imf bizden borc aliyor
oncekilerde caldi
parallellll
hastaneler cok rahat
camileri ahir yaptilar
dubleee yol
cehape zihniyeti
ssk'yi batirdi(en sevdigim bu)
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
January 18, 2017, 01:20:23 PM

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 18, 2017, 01:49:05 PM

FIndik beyinli demeyin, ayip oluyor ( findiga), findik kadarda olsa beyin cunku. Bunlarda beyin yok, cukleriyle dusunuyorlar.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
January 19, 2017, 09:08:00 PM

Adama devletin resmi internet sitesinde yayınlanan dış borç stoğunu gösteriyorum. "Hayır yok öyle bir borç yalan o." diyor. Daha ötesi yok sanırım. Fakat şu da bir gerçek, başkanlık geçse de, geçmese de, bölünme yoluna çoktan girdik.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
graviteta
Sr. Member

Activity: 415

View Profile
January 19, 2017, 10:51:25 PM
Last edit: January 19, 2017, 11:05:31 PM by graviteta

Ucuz milliyetçilik yapmıyorum. Milliyetçi değilim. sana güveniyorum ve bize güveniyorum.

Senin 2000 yıllık bir geçmişin var, sen çapulcu sürüsü değilsin. sen, onbinlerce kmlik alana yayılmış,göç etmiş, yaşamış yaşatmış öldürmüş öldürülmüş ve sağ kalmış bir milletin ferdisin. yok olup,karışıp gitmemişsin.

senin geçmişin hertürlü yönetim şekliyle yönetilmiş,yıkılmışsın yeniden kurulmuşsun. daha dün kurulan, geçmişi olmayan milletlerle kendini kıyaslama. Korkma

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄