Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:32:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hangi Exchange Hangi Wallet lari kullanıyor paylaşılması  (Read 1939 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
January 17, 2017, 01:24:07 AM

Merhabalar,
Exchange lerin hangi wallet lari kullandığını paylaşması bitcoin için olumlu mu olurdu olumsuz mu?
Yani bu noktada gizlilik açığa çıkartılabilir diye paylaşılmasın mı demeli yoksa paylaşmalı ve manipülasyon yapıyorlar mı-yapmıyorlar mı konusunda şeffaf mı olmalı?

Çoğu exchange de ellerinde kaç btc var bilmiyoruz altcoinlerde, hatta exchange ler birlikte btc üzerinde manipülasyon yapabilirler sonuçta btc leri ellerinde tutuyorlar yüksek meblağlarda. Çoğu insan trade, al sat amaçlı saklayabiliyor oralarda ama uzun ama kısa vadeli

signature not found.
1715542341
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715542341
Reply with quote  #2

1715542341
Report to moderator
1715542341
Hero Member
*

Ignore
1715542341
Reply with quote  #2

1715542341
Report to moderator
1715542341
Hero Member
*

Ignore
1715542341
Reply with quote  #2

1715542341
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715542341
Hero Member
*

Ignore
1715542341
Reply with quote  #2

1715542341
Report to moderator
1715542341
Hero Member
*

Ignore
1715542341
Reply with quote  #2

1715542341
Report to moderator
1715542341
Hero Member
*

Ignore
1715542341
Reply with quote  #2

1715542341
Report to moderator
graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
January 19, 2017, 10:26:13 PM

bir banka, hesaplarında ne kadar para olduğunu kamuoyuyla paylaşmıyor zaten. borsalarda bir nevi banka görevi görüyor kriptopara dünyasında bana göre

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
January 20, 2017, 01:13:37 AM

bir banka, hesaplarında ne kadar para olduğunu kamuoyuyla paylaşmıyor zaten. borsalarda bir nevi banka görevi görüyor kriptopara dünyasında bana göre
Devletle paylaşıyor ama kontrol edildikleri için. Bitcoin sistemini mevcut para birimi sistemiyle kıyaslamak doğru değil. Banka görevi gören onlar değil online wallet lar. Bunlar nasdaq wall street gibi alım satım merkezlerine dönmüş durumda fakat alım satımda hile hurda var mı bilinmiyor. Denetim mekanizması yok.

BTCTurk mesela cold ve hot wallet larinde ne kadar meblağ var paylaşıyordu. Paylaşınca çalınacak demek değil. Bu senin oradaki bakiyeni açıklamak demekte değil. Ellerinde tutulan miktarın ne olduğunu göstermekki, olası manipülasyonların arkasını araştırırken veya kullanan insanların güvenilirliğini arttıracak hareketlerdir bunlar.

signature not found.
JollyTrades
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
January 25, 2017, 03:06:00 PM

Devletle paylaşıyor ama kontrol edildikleri için. Bitcoin sistemini mevcut para birimi sistemiyle kıyaslamak doğru değil. Banka görevi gören onlar değil online wallet lar. Bunlar nasdaq wall street gibi alım satım merkezlerine dönmüş durumda fakat alım satımda hile hurda var mı bilinmiyor. Denetim mekanizması yok.

BTCTurk mesela cold ve hot wallet larinde ne kadar meblağ var paylaşıyordu. Paylaşınca çalınacak demek değil. Bu senin oradaki bakiyeni açıklamak demekte değil. Ellerinde tutulan miktarın ne olduğunu göstermekki, olası manipülasyonların arkasını araştırırken veya kullanan insanların güvenilirliğini arttıracak hareketlerdir bunlar.

Aslında blokzinciri teknolojisinin temelde çözdüğü nokta da bu; "hile hurda vamı bilinmiyor" noktası. Bu yüzden biz Bitkapital'de borsa sisteminin ta kendisini de blokzinciri üzerine kurduk - ki tamamen şeffaf bir biçimde bütün işlemler herkese açık olarak görülsün, ve değiştirilemeyecek biçimde kaydedilsin.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
January 25, 2017, 07:55:53 PM

Bence kullandıkları cüzdanları etik olması açısından açık etmeleri iyi olurdu.
Gizliliğe açıkçası bu kadar önem veremiyorum. Facebooklar çağında.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
January 26, 2017, 02:07:28 PM

Aslında blokzinciri teknolojisinin temelde çözdüğü nokta da bu; "hile hurda vamı bilinmiyor" noktası. Bu yüzden biz Bitkapital'de borsa sisteminin ta kendisini de blokzinciri üzerine kurduk - ki tamamen şeffaf bir biçimde bütün işlemler herkese açık olarak görülsün, ve değiştirilemeyecek biçimde kaydedilsin.

Aynen öyle bahsettiğim şeyde bu bitshares zaten "hile hurda" işlerine karşı şeffaflık getiren çözüm oldu ama pek kullanan yok malesef.
En azından exchange ler de wallet larindaki meblağları açıklamalılar diye düşünüyorum.
Hali hazırda "güven" "hacme" göre kazanılabilen birşey değilken insanlar öyleymiş gibi davranıyor.
Oradakilerin hepsi yazılımsal sayılardan ibaret.

Bence kullandıkları cüzdanları etik olması açısından açık etmeleri iyi olurdu.
Gizliliğe açıkçası bu kadar önem veremiyorum. Facebooklar çağında.
hehe . ticaret konu olunca herkes kapı arkasına gizleniyor. Henüz. Bakalım neler değişecek daha

signature not found.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: