Bitcoin Forum
June 30, 2024, 03:41:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Paper wallet nasıl oluşturulur?  (Read 2913 times)
karabatak
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
November 19, 2017, 05:50:56 PM

Öncelikle merhaba arkadaşlar kafama takılan bişeyi sormak istiyorum

Paper walleti araştırdığımda kimisi çevrımdışı bilgisayarda yapmamızı kimiside sizin verdiğiniz gibi yapmamızı öngörüyo ancak sizin yapmış oldugunuzda kafamda herhangi bi soru işareti olmuyo ancak çevrimdışı yapılanda kafama takılan soru şu biz paper walleti çevrimdışı yaptıgımız için bize verilen publıc key yani adresimiz nasıl oluyorda online ortamda bizim oluyor biz bunu çevrimdışı yapmamışmıydık bizden önce bu adresi başka birisinin yapma şansı yüzde kaçdır eğer yaptıysa priveta key de onundamı şifresi oluyor. Publıc keyi bir İban gibi düşünürsek online ortamda oldugu için aynı ibanı bi başkasına daha verme gibi bi sorun olmaz ancak biz ibanı offline yaptıgımızdan dolayı nasıl oluyorda bizim oluyor aklıma gelen tek mantıklı cvpda paper walleti oluşturmamızın nedeni para göndermek btc göndermek ve paramızı güvende tutmak için adresi açtık btc yi bu adrese gönderdik ve sistemde bu adres veya İban açıldı ve daha sonra bu adresin aynısını açmaya çalışana böyle bir adres var başka bir adres deneyin gibi bir mesajmı veriyor
Biraz uzun uzun yazdım ama kusura bakmayın bitcoin konusunda diğer herşey kafama yattı sadece kafama takılan nokta burası yardımcı olursanız teşekkür ederim iyi kazançlar.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 19, 2017, 06:38:03 PM

Öncelikle merhaba arkadaşlar kafama takılan bişeyi sormak istiyorum

Paper walleti araştırdığımda kimisi çevrımdışı bilgisayarda yapmamızı kimiside sizin verdiğiniz gibi yapmamızı öngörüyo ancak sizin yapmış oldugunuzda kafamda herhangi bi soru işareti olmuyo ancak çevrimdışı yapılanda kafama takılan soru şu biz paper walleti çevrimdışı yaptıgımız için bize verilen publıc key yani adresimiz nasıl oluyorda online ortamda bizim oluyor biz bunu çevrimdışı yapmamışmıydık bizden önce bu adresi başka birisinin yapma şansı yüzde kaçdır eğer yaptıysa priveta key de onundamı şifresi oluyor. Publıc keyi bir İban gibi düşünürsek online ortamda oldugu için aynı ibanı bi başkasına daha verme gibi bi sorun olmaz ancak biz ibanı offline yaptıgımızdan dolayı nasıl oluyorda bizim oluyor aklıma gelen tek mantıklı cvpda paper walleti oluşturmamızın nedeni para göndermek btc göndermek ve paramızı güvende tutmak için adresi açtık btc yi bu adrese gönderdik ve sistemde bu adres veya İban açıldı ve daha sonra bu adresin aynısını açmaya çalışana böyle bir adres var başka bir adres deneyin gibi bir mesajmı veriyor
Biraz uzun uzun yazdım ama kusura bakmayın bitcoin konusunda diğer herşey kafama yattı sadece kafama takılan nokta burası yardımcı olursanız teşekkür ederim iyi kazançlar.

Aynı bitcoin adresinin yakalanma olasılığı neredeyse sıfır.
Bakın bunu şöyle bir örnekle açıklayayım:

bir bitcoin adresi üretelim:

kutay@kutaypc:~/Desktop/vanitygen$ ./oclvanitygen 1kara
Difficulty: 264104224
Pattern: 1kara                                                                 
Address: 1karaEwe2vgiTvq7pQeQKPKdeufvpasGZ
Privkey: 5JX4GVuvVfTkFDxvK3AcuiBjTmLp3ZW7mYkrKtYKiSVh47G6YRN

şimdi bu bitcoin adresinin aynısını yeniden üretmeyi deneyelim:

kutay@kutaypc:~/Desktop/vanitygen$ ./oclvanitygen 1karaFyVVvUJFzkEijuzxbmpFNzpmJnvA
Prefix '1karaFyVVvUJFzkEijuzxbmpFNzpmJnvA' is too long

aynısını yapamıyoruz ona yakınını yapmayı deneyelim ve üretilme olasılıklarına bakalım:

kutay@kutaypc:~/Desktop/vanitygen$ ./oclvanitygen 1karaFyVVv
Difficulty: 173346595075428786
[15.54 Mkey/s][total 115343360][Prob 0.0%][50% in 245.2y]                      ^C

kutay@kutaypc:~/Desktop/vanitygen$ ./oclvanitygen 1karaFyVVvzkEijuzxbm
Difficulty: 74678442410182545821142583146830518
[15.55 Mkey/s][total 115343360][Prob 0.0%][50% in 1.055644e+20y]               ^C

kutay@kutaypc:~/Desktop/vanitygen$ ./oclvanitygen 1karaFyVVvzkEijuzxbmFNzpm
Difficulty: 49015701099621928811713894400720489677809899
[14.94 Mkey/s][total 115343360][Prob 0.0%][50% in 7.211674e+28y]               ^C

yani aynı adresin bir daha üretilme olasılığı neredeyse yok!

karabatak
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
November 19, 2017, 07:23:40 PM

Aynı adresin bi başkası tarafından alınması milyarda bir veya sıfır onu anladım peki adresi aldık o adrese bitcoin gönderecegiz neden bize öyle bir adres yok diye bir uyarı vermek yerine parayı kabul ediyor veya biz parayı gönderdiğimizdemi açılıyor bu hesap son olarak bundada yardımcı olursanız cok teşekkür ederim yorumunuz için.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
February 12, 2018, 02:18:00 PM

peki adresi aldık o adrese bitcoin gönderecegiz neden bize öyle bir adres yok diye bir uyarı vermek yerine parayı kabul ediyor veya biz parayı gönderdiğimizdemi açılıyor bu hesap

karabatak kardeşimizin sorduğu soruyu ben de merak ediyorum, yeni konu açmak yerine bu konuya yazmak istedim, daha derli toplu olması açısından
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: