Bitcoin Forum
June 16, 2024, 09:23:20 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sahte emir  (Read 1861 times)
Morchopius (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

BTC Alınır Satılır

View Profile
January 20, 2017, 10:28:19 PM

Merhaba arkadaslar bugun birisinden farkli bir ortamda bitcoin alimi icin anlastik forum yoneticisi escrow oldu. Btc gonderildi kontrol ettik okey verdik sonra islem ortadan kayboldu eleman da tabiki. Sizlerinde dikkatli olmanizi ve burdan baska bir pazara bulasmanin uzuntusu ile guzel hafta sonlari dilerim

Burası boş kalmasın.
asder250
Full Member

Activity: 708
Merit: 103

Empowering crypto w/ sustainable energy

View Profile
January 20, 2017, 10:36:03 PM

o kişini ismini banka adını hesap numarasını herşeyini paylaş herkes bilsin böyle eksik bilgilerle uyarı olmaz

igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 20, 2017, 10:39:12 PM

Detay verebilir misiniz ?

-Para gönderdiyseniz parayı kime gönderdiniz ?
-BTC gönderdiyseniz BTC'yi kime gönderdiniz ?
-BTC transferi işlemi yapıldığına dair delil mevcut mu ?
-Blockchainde tüm işlemler kayıtlı varolan bir işlemin silinmesi mümkün değil.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
January 20, 2017, 11:18:18 PM

Yine mi dolandırıcılık arkadaş, hangi forumda oldu bu olay, biraz detaya verin
Escrow'mu ortadan kayboldu, kimsenin ahi kimsede kalmaz, sen yaz hele

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
January 21, 2017, 09:20:42 AM

hocam bir cumle yazmışsın konuyla ilgili,onuda bütün türk dil kurumu bir araya gelse çözemez.
yüklem özne kim almış kim kaçmış hiçbir şey belli değil.
amaç foumdakileri uyarmaksa eger biraz daha ayrıntıı ve özenli yazarsan işe yaramış olur.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 21, 2017, 10:38:59 AM

Sıfır onayda geri cekebilir haricinde cekemez. sahte emirden kastınız nedir?  1 onay alıp geri cekmesi mumkun değil.
asder250
Full Member

Activity: 708
Merit: 103

Empowering crypto w/ sustainable energy

View Profile
January 21, 2017, 10:47:58 AM

Sıfır onayda geri cekebilir haricinde cekemez. sahte emirden kastınız nedir?  1 onay alıp geri cekmesi mumkun değil.

sıfır onayda nasıl geri çekiliyor anlatabilir misiniz

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 21, 2017, 10:59:54 AM

sıfır onayda nasıl geri çekiliyor anlatabilir misiniz
benim bildiğim aynı girişleri daha fazla işlem ücretiyle tekrar harcamak. yani "double spend" yapmak. böylece daha fazla işlem ücreti ödediğin tx madenciler tarafından daha erken onaylanacağı için önceki unconfirmed tx'ler çift ödemeden dolayı iptal olur. ama bunu nasıl yapacaksın orasını bilmiyorum. aynı girişleri kullanarak daha fazla işlem ücreti iler şirinlemen lazım.

For rent...
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
January 21, 2017, 11:59:19 AM

Onay almadığında geri çekilmesi nasıl oluyor ?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 21, 2017, 01:56:49 PM

bir önceki mesajda arkadaş açıklamış. 2 işlem yapıp birine daha fazla madenci ücreti verirsiniz. cok madenci ucreti olanı kabul eder. diğeride iptal olmuş olur. o yüzden 1 onay almadan escrow normalde parayı gondermez.
ugurusta
Sr. Member

View Profile
January 21, 2017, 02:45:15 PM

bir önceki mesajda arkadaş açıklamış. 2 işlem yapıp birine daha fazla madenci ücreti verirsiniz. cok madenci ucreti olanı kabul eder. diğeride iptal olmuş olur. o yüzden 1 onay almadan escrow normalde parayı gondermez.

Tamam yukarıdakini anladım da, şöyle bir şey var. Mesela ben electrum kullanıyorum protable. Orada 1 BTC var ve ben buradan 1 BTC sana gönderdim o anda oradaki bakiye sıfırlanıyor zaten ikinci bi defa bir başkasına nasıl 1 BTC daha gönderebilirim ?

Bunu tam olarak anlamak istiyorum ki bundan sonra onaysız hiç bir işleme karşılık vermeyeyim.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 21, 2017, 03:00:23 PM

Tamam yukarıdakini anladım da, şöyle bir şey var. Mesela ben electrum kullanıyorum protable. Orada 1 BTC var ve ben buradan 1 BTC sana gönderdim o anda oradaki bakiye sıfırlanıyor zaten ikinci bi defa bir başkasına nasıl 1 BTC daha gönderebilirim ?

Bunu tam olarak anlamak istiyorum ki bundan sonra onaysız hiç bir işleme karşılık vermeyeyim.

İnternet üstünden bitcoin ile ödeme kabul edenler boş yere belli onay sayısı vermiyorlar. Önerilen onay sayısı da 6 olarak belirtiliyor. Sağlam bir transfer gerçekleştiğine dair bir öneri.
Benim başıma da gelmişti konu açıp yardımda istemiştim. Önce bitcoin gönderdim core programında free seçeneği işaretli kalmış yoksa hiç işlem ücretsiz bir şekilde transfer yaptığımı hatırlamıyorum, günlerce işleme girmedi bende tekrar gönderdim ancak ilk işlemden dolayı onay almamıştı. Blokları yeniden taratarak bakiyenin düzgün bir şekilde görünmesini sağlamıştım. 
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 22, 2017, 12:13:33 PM

polo da yada blockchain de para gönderdiğimiz anda bakiyemiz eksiliyor. Bu durumda double spend nasıl yapılabilir ki ?

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
January 22, 2017, 02:59:25 PM
Last edit: January 24, 2017, 07:17:10 PM by Kubra Dam

İnsan cidden böyle konuları okuduktan sonra neye, nasıl güveneceğini şaşırıyor. Nasıl bir iş arkadaşlar bu...
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 22, 2017, 04:05:53 PM

polo da yada blockchain de para gönderdiğimiz anda bakiyemiz eksiliyor. Bu durumda double spend nasıl yapılabilir ki ?
polodan blockchainden ya da electriumdan multibitten bunları yapamasınız. en azından ikincisini yapamazsınız. bunu yapmak için temel bitcoin TXi nasıl oluşturulur onu bilmek lazım. bir ödeme yapılırken cüzdanınıza daha önce gelmiş ödemelerden en uygunları kullanılır. göndermek istediğiniz tutar bu önceden gelen tutarlardan küçükse artan miktar cüzdanınıza para üstü olarak gelir. bunu farketmiş ya da görmüşsünüzdür. tx leri inceliyor biraz blockchain bilginiz varsa. yoksa araştırır bulursunuz ne demek istediğimi burayı geçiyorum.
şimdi gelelim double spend olayına.
şimdi siz x şahısına 0,5BTC gönderdiniz tx fee 0 veya 1000 sat falan. gönderirken size daha önce gelen hangi işlemler (input) varsa bunların hepsini tekrar kullanarak yeni bir harcama tx'i daha oluşturuyorsunuz. bu sefer fee'yi yüksek tutuyorsunuz 0,0002 gibi hatta 0,0003. madenciller bunu onaylıyor ve kullandığınız bütün gelen işlemler (inputlar) SPENT oluyor. böylece madenciler bakıyor e bu adam bu girişleri bir önceki blocklarda harcamış "SPENT" olmuş reddedelim hacı bu tx'i diyor. ve ilk işlem yalan olmuş oluyor.

bu yüzden ilk onayı almadan hatta 2 ve bekleyebiliyorsanız 3. onaya kadar işlem onaylandı gözüyle bakmayın.

For rent...
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
January 22, 2017, 04:18:45 PM

Yetim bırakmayın bloklarıSmiley Kurgulanmaya göre ilk onay sonrası işlem edilemez ancak pratikte ediliyor. 2. onay sonrası ise güvenle transfer yapabilirsiniz.

The more I meet people, the more I like my dog.
ugurusta
Sr. Member

View Profile
January 22, 2017, 04:19:13 PM

polodan blockchainden ya da electriumdan multibitten bunları yapamasınız. en azından ikincisini yapamazsınız. bunu yapmak için temel bitcoin TXi nasıl oluşturulur onu bilmek lazım. bir ödeme yapılırken cüzdanınıza daha önce gelmiş ödemelerden en uygunları kullanılır. göndermek istediğiniz tutar bu önceden gelen tutarlardan küçükse artan miktar cüzdanınıza para üstü olarak gelir. bunu farketmiş ya da görmüşsünüzdür. tx leri inceliyor biraz blockchain bilginiz varsa. yoksa araştırır bulursunuz ne demek istediğimi burayı geçiyorum.
şimdi gelelim double spend olayına.
şimdi siz x şahısına 0,5BTC gönderdiniz tx fee 0 veya 1000 sat falan. gönderirken size daha önce gelen hangi işlemler (input) varsa bunların hepsini tekrar kullanarak yeni bir harcama tx'i daha oluşturuyorsunuz. bu sefer fee'yi yüksek tutuyorsunuz 0,0002 gibi hatta 0,0003. madenciller bunu onaylıyor ve kullandığınız bütün gelen işlemler (inputlar) SPENT oluyor. böylece madenciler bakıyor e bu adam bu girişleri bir önceki blocklarda harcamış "SPENT" olmuş reddedelim hacı bu tx'i diyor. ve ilk işlem yalan olmuş oluyor.

bu yüzden ilk onayı almadan hatta 2 ve bekleyebiliyorsanız 3. onaya kadar işlem onaylandı gözüyle bakmayın.

Bunu bilmiyordum. Teşekkürler...
mfgXXX
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
January 22, 2017, 06:50:24 PM

Hala ilk mesajı atan arkadaşımızdan gerekli detay açıklamaları bekliyoruz.
Hangi site?
escrow kim? o bu işin içinde mi?
siz para/btc yi kime yolladınız?
vs.

Bu detaylar yoksa gereksiz mesaj halinde kalıyor yazılanlar.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
January 22, 2017, 08:05:07 PM

Gerçek emiri zor veriyoruz sahte emiri nasıl verelim Smiley))

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
January 23, 2017, 08:19:43 PM

o degilde ilgili newbie, bir mesaj atmis o kadar.

ustune 30 mesaj atmissiniz..

1 deli bir kuyu bir tas hikayesi olmus.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: