Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:33:03 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İstanbul'da BTC ATM veya ofis  (Read 2815 times)
pisquare (OP)
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
January 26, 2017, 01:48:05 PM

Arkadaşlar, İstanbul'da Bayrampaşa veya Tekstilkentte bir adet ATM ve ofis açmayı planlıyorum.BTC alım-satımlarınızı böyle bir ofis veya atmde yapmayı düşünür müydünüz?
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
January 26, 2017, 01:51:37 PM

Atm ankara kizilayda olsa ben alırdım yada satardım ama öyle abartı komisyon olmayacak preev +%3-5 olsa alırım hatta günlük atm üzerinden alsat bile yaparım.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 26, 2017, 01:52:45 PM

Arkadaşlar, İstanbul'da Bayrampaşa veya Tekstilkentte bir adet ATM ve ofis açmayı planlıyorum.BTC alım-satımlarınızı böyle bir ofis veya atmde yapmayı düşünür müydünüz?

Yuklu meblaglar icin ofis harika fikir ama kucuk rakamlar icin cok randimanli olacagini sanmiyorum. ATM ve Bayrampasa bolgesinde! Bir daha dusunun ...
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
January 26, 2017, 01:59:15 PM

bayrampaşa olmaz olamaz yani olmamalı. ben ofis olarak düşünmüştüm.Bitcoin Exchange tarzı bi yer onu da sultanahmet bölgesine düşünmüştüm.bir aralar turist yogunlugunun fazla oldugu bir bölge gerçi şimdi ülke de turizm de bittiğinden ondan da vazgeçtim.
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
January 26, 2017, 02:08:43 PM

Benim fikrim bir tek atm lokasyon neresi olursa olsun bir fayda saglamaz. Ancak ileride btc daha çok yaygınlaşırsa atmler iş yapabilir. Yoksa hiçkimsenin işlemi çok yüklü olmadıkça bayrampaşaya btc için geleceğini sanmam.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
January 26, 2017, 02:27:47 PM

Aslinda Akmerkez ne bileyim o tarz buyuk AVM lerden birinde kiosk kiralayip yapmak ne kadar karli olur kurtarirmi acaba ?
ikm
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
January 26, 2017, 02:31:04 PM

atm aç hocam hatta izmirde nerde olsusa kesin iş yapar ama yasal kısmını nasıl olcak
maliyeden nasıl çözersin onuda düşün Cheesy boru değil yani sonuçta
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
January 26, 2017, 02:36:14 PM

Cokgüzel bir fikir alsinda, fakat bence uyuyan devi uyandirmamak lazim.
Benim deaklimdan Izmirde ufak bir Cafe acip BTC logosunu Cama yapistirmakti. Maksat Crypocularla oturup güzel bir kahve icebilmekti fikrin ana temeli.
Fakat daha sonra düsündüm. Ben bu Logoyu cama yapistircam, birileri kalkip " ahaa para akliyor,vergi kaciriyor" diye bok atacak . Malum BTC ile ilgili Türiyemizde herhangi bir kanun ve vergilendirme yok.

Yada suanda cok popüler olan " FETÖCÜ bu onlara calisiyor kara para akliyorlar yurt disina " diye bok atar  bizimkiler.
Anlamiyorlar ya.. yada ne oldugunu bilmiyorlar.
Birde düsünsenize Madenciligi aciklicaksiniz... Ne diye adlandirirdiniz madenciligi ? : " digital para basiyorum "  yani bildiginiz " dijital Kalpazancisiniz"

Ne yazik ki Ülkemiz bence henüz tam hazir degil Cryptoya. Umarim yaniliyorumdur ve yanis biliyorumdur.

Amacim kesinlikle Projeni kötülemek degildi. Sadece farkli bir aciya dikkat cekmek istedim.

torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
January 26, 2017, 03:10:33 PM

Cokgüzel bir fikir alsinda, fakat bence uyuyan devi uyandirmamak lazim.
Benim deaklimdan Izmirde ufak bir Cafe acip BTC logosunu Cama yapistirmakti. Maksat Crypocularla oturup güzel bir kahve icebilmekti fikrin ana temeli.
Fakat daha sonra düsündüm. Ben bu Logoyu cama yapistircam, birileri kalkip " ahaa para akliyor,vergi kaciriyor" diye bok atacak . Malum BTC ile ilgili Türiyemizde herhangi bir kanun ve vergilendirme yok.

Yada suanda cok popüler olan " FETÖCÜ bu onlara calisiyor kara para akliyorlar yurt disina " diye bok atar  bizimkiler.
Anlamiyorlar ya.. yada ne oldugunu bilmiyorlar.
Birde düsünsenize Madenciligi aciklicaksiniz... Ne diye adlandirirdiniz madenciligi ? : " digital para basiyorum "  yani bildiginiz " dijital Kalpazancisiniz"

Ne yazik ki Ülkemiz bence henüz tam hazir degil Cryptoya. Umarim yaniliyorumdur ve yanis biliyorumdur.

Amacim kesinlikle Projeni kötülemek degildi. Sadece farkli bir aciya dikkat cekmek istedim.

kuzen süper bir  açıklama olmuş kesinlikle katılıyorum. şuara kayrostan kazınklananlarda piyasda duyuduğundan iyi karmaşık olur
birde insanlara anlatam dediğin gibi asıl sorun. ben basit bir yönetini buldum forex diyorum yetiyo (sanki biliyorlarmış gibi) o çok risli diyorlar ve muhabbet bitiyor Cheesy
ama şua var TCK da suç olarak geçmeyen bir işlem olduğundan sorun yaşanmayacağını düşünüyorum not olarak ekleyeyim.
Tyler001
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
January 26, 2017, 07:39:41 PM

Btc alış satış kurunuz uygun olduktan sonra nakit olarak yüklü bir miktar almayı düşünürüm.
pisquare (OP)
Sr. Member

View Profile
January 26, 2017, 07:47:15 PM

Akmerkez'de bir ATM 6.000 USD/ay.

Diğer AVMlerde biraz daha düşük olabilir.Tekstilkentte ofis ucuz, metro da geliyor.

Bayrampaşa'da (enteresandır) devamlı oyun kredisi alıp verdiğim 5 arkadaş var.Böyle bir iş yapılacaksa atıl durmaması gerekiyor.Benim hali hazırda tam zamanlı bir işim var.

Yasal kısmı, BDKK'nın BTC üzerine bir raporu var.Vergisini verirsem, ki vereceğim, sorun çıkmaz diye düşünüyorum ama o bahsettiğiniz kara para aklayan kadın/erkek yakıştırması çok sıkıntı yaratabilir.

Şimdilik, Çanakkale Merkez'de faaliyete geçtik.

İşyerim Karacabey'de.Bir süt entegre tesisinde çalışıyorum.Burada arkadaşlar yatırım amacıyla eth ve btc alıyorlar.İşlem hacminin en yüksek olduğu yerde dükkan açmak en doğrusu.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 27, 2017, 04:00:36 PM

Denemeni tavsiye ederim, Vergi memurlarina derdini anlatabilceegini dusunuyorsan, acmayi denemen tecruben geregi faydali olabilir.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
January 27, 2017, 04:24:15 PM

http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Duyurular/Basin_Aciklamalari/12574bitcoin_hk_basin_aciklamasi.pdf

http://www.milliyet.com.tr/bddk-dan-bitcoin-uyarisi/ekonomi/detay/1797988/default.htm

Daha guncel bir bilgi bulamadim. Cok zorluk yasarsiniz burakratik islemlerle. Havaalanina daha once koyulan bitcoin atm sinin free bolgede durmasi rastlanti degildi gibime geliyor.

Babush
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

Uzman Veteriner Hekim

View Profile
January 27, 2017, 06:09:51 PM

İşyerim Karacabey'de.Bir süt entegre tesisinde çalışıyorum.Burada arkadaşlar yatırım amacıyla eth ve btc alıyorlar.İşlem hacminin en yüksek olduğu yerde dükkan açmak en doğrusu.

Sütaş?

Mustafa Kemal Atatürk
pisquare (OP)
Sr. Member

View Profile
January 27, 2017, 09:12:48 PM

http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Duyurular/Basin_Aciklamalari/12574bitcoin_hk_basin_aciklamasi.pdf

http://www.milliyet.com.tr/bddk-dan-bitcoin-uyarisi/ekonomi/detay/1797988/default.htm

Daha guncel bir bilgi bulamadim. Cok zorluk yasarsiniz burakratik islemlerle. Havaalanina daha once koyulan bitcoin atm sinin free bolgede durmasi rastlanti degildi gibime geliyor.

Esas sorun gelirin vergilendirilememesi (bence).Ben, uzman arkadaşlarla (böyle çok havalı oldu avukat ve mali müşavirle) konuştum.Vergilendirebileceğiz.Vergi verirsek, sorun yaşamayız kanaatindeyim.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
January 27, 2017, 09:18:23 PM

Esas sorun gelirin vergilendirilememesi (bence).Ben, uzman arkadaşlarla (böyle çok havalı oldu avukat ve mali müşavirle) konuştum.Vergilendirebileceğiz.Vergi verirsek, sorun yaşamayız kanaatindeyim.

Nasıl vergilendireceğiniz de önemli, vergi tüketiciye yansıyacaktır direkt.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
pisquare (OP)
Sr. Member

View Profile
January 28, 2017, 06:14:40 AM

hayır yansımıyor.
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
January 29, 2017, 07:21:22 AM

hayır yansımıyor.
Böyle bir soruna forumda yada yasada bir çözüm bulunursa bende Bursa kent meydanının karşısındaki isyerimin camına  hemde kallavi ebatlarda bir BTC logosu takip ticarete başlarım açıkçası. Ama şu anda yasada inceleme gerektiriyor. Her hafta defterleri kitapları toplayıp vergi dairesine gitmek istemiyorum. Bunu yasadışı olarak gayri resmi yapmakta ufak hacimlerde sorun olmaz ama aylık 10000 TL ustu banka hareketleri BDDK ya altı çizili olarak bildiriliyor. Elden ödemede kara para aklama ya giriyor. Bir çözüm bulunmalı bu işe. Devlet bulursa bu çözümü daha iyi, nasıl döviz bozdurma ofisleri var, böyle bir ofis acma, çalıştırma ruhsatı müthiş olur bence.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
January 29, 2017, 09:11:04 AM

Bence bu tür şeyler ulu orta yapılmaz burası Türkiye, bugün bitçoinin adı karalanmadı, yarın bir iftira atılır, o dükkanı başına yıkarlar,.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
pisquare (OP)
Sr. Member

View Profile
January 30, 2017, 04:28:07 PM

ATM bir döviz bürosunun lisansıyla konulabiliyor.Benim sorum yanlış anlaşılmış, ben koymanın ve vergi vermenin yasal yolunu buldum.Bunun bir sabit gideri var.Ofis olursa 25.000 TL, ATM olursa 25.000 USD.

Benim sorum bu ofis ve atmleri tercih eder misiniz?Ederseniz ne kadar bir hacim/ay öngörüyorsunuz kendiniz için?

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: