Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:20:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kapalı ekonomilerde btc avantajı?  (Read 3219 times)
aliozgenc (OP)
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
January 28, 2017, 10:09:22 PM

Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce kapalı ekonomiye sahip bir ülkeye yerleştim (sayılır) Buradan döviz veya yerel para birimini dışarı çıkarmak için çeşitli dalavereler gerçekleştiriliyor. Bende bitcoin transferiyle daha kolay şekilde iş yapılabilir diye düşündüm. Sizden isteğim böyle bir ülkede bitcoin üstünden nasıl bir gelir sağlanabilir? Teşekkürler...
1713514837
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713514837
Reply with quote  #2

1713514837
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713514837
Hero Member
*

Ignore
1713514837
Reply with quote  #2

1713514837
Report to moderator
1713514837
Hero Member
*

Ignore
1713514837
Reply with quote  #2

1713514837
Report to moderator
1713514837
Hero Member
*

Ignore
1713514837
Reply with quote  #2

1713514837
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 28, 2017, 11:52:33 PM

Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce kapalı ekonomiye sahip bir ülkeye yerleştim (sayılır) Buradan döviz veya yerel para birimini dışarı çıkarmak için çeşitli dalavereler gerçekleştiriliyor. Bende bitcoin transferiyle daha kolay şekilde iş yapılabilir diye düşündüm. Sizden isteğim böyle bir ülkede bitcoin üstünden nasıl bir gelir sağlanabilir? Teşekkürler...

https://openbazaar.org/  uzerinden urun satabilirsin.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 29, 2017, 08:04:27 AM
Last edit: January 30, 2017, 08:24:44 PM by Aceeakell

Degerli madenlerle disari cikarabilirsin, su anda en makulu bitcoinle cikarirsin, tabi bulundugun lokasyona gore tercihler degisiklik gosterebilir.
aliozgenc (OP)
Newbie
*

View Profile
January 29, 2017, 10:10:31 AM

Merhaba, sorun tam anlaşılmamış sanırım, zaten para çıkarmanın en iyi yolunun btc olduğunu biliyorum, ancak bunu insanlara nasıl anlatabilirim, komisyon alırsam (diğer yöntemlere göre daha uygun) sizce ek gelir olabilir mi vs diye sormuştum, farklı yöntemlerle nasıl insanlara bunun güvenli olduğunu söyleyebilirim diye sormuştum? Teşekkürler...
Not: değerli taşların da sınırı var orada
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
January 29, 2017, 11:13:15 AM

Bitcoin'in alım satımı kolay olan, internet yasağı vs olmayan bir ülkeyse ikna edebilirsin.
Hani kimse takip etmiyorsa. Yoksa büyük risk olabilir. Ekonomisi kapalı ülke zaten demokratik de değildir...
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 29, 2017, 11:49:53 AM

Ulke ismi verirsen belki daha yaratici cozumler uretebiliriz.
Suriye, Iran, Kuzay Kore, Brezilya ?
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 29, 2017, 11:56:22 AM

Bunu şu şekilde fırsata çevirebilirsin.
misal bu kapalı ekonomi'de elinde nakit olan kişilere nakit karşılığı bitcoin satarsın. elindeki nakit ile fiziki alışveriş yapıp aldığın ürünleri internet'de bitcoin karşılığı satarsın. stoğunda bitcoin biriktikçe döngüyü tekrarlarsın. Tabi bu döngünün çalışması için yurt dışına kargo ile ürün gönderiminde sorun yaşanmaması lazım.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424

View Profile
January 29, 2017, 01:47:15 PM

Kargo sorunu olmayan dijital ürünlerin ticaretini yaparsan daha kolay olur veya drop shipping yapabilirsin. Bu durumda kargoyla senin uğraşmana gerek kalmıyor.
aliozgenc (OP)
Newbie
*

View Profile
January 29, 2017, 02:19:46 PM

Ülke cezayir arkadaşlar, fikirler için teşekkürler ben de aklımdakileri yazacağım akşam, konunun aktif olması mutlu etti açıkçası, teşekkür ederim
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 30, 2017, 05:18:13 AM

Payoneer Cezayirde cok populer gibi, onun uzerinden giderek bazi fikirler cikar ortaya sanirim.

https://www.payoneer.com/fees/
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
February 02, 2017, 09:26:18 PM

simdiden bu yontemleri ogrenmekte fayda var,

cok uzak degil, yakinda bizde de baslayabilir bu tur sermaye kontrolleri.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
February 02, 2017, 09:43:59 PM

simdiden bu yontemleri ogrenmekte fayda var,

cok uzak degil, yakinda bizde de baslayabilir bu tur sermaye kontrolleri.

Aman hocam naptın gece gece ya. Düşünmesi bile insanı sinirlendiriyor, moralimizi bozuyor Sad
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
February 03, 2017, 07:20:37 AM

openbazaar ı türkiyede kullanan satıcı varmı biliyormusunuz?

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
February 03, 2017, 10:14:43 AM

cevapların çoğu yanlış , arkadaş dışarı para çıkarmak istiyorsa elinde o ülkenin parası var demektir. O ülkenin parasını o ülke içerisinde veya çeşitli yollarla (ürün vs. ama zahmetli olur) ülke dışına çıkarması lazım.
Öncelikle o ülke içerisinde elinde bitcoin bulunduranları bulmak en kolay yöntem , elinizdeki para ile btc alıp onu ör; bize satarak tl ye çevirirsin
Diğer yöntem = elindeki parayı o ülkede  dövize çevirmek çevirdikten sonra yine btc satın almak -- bunun için yine o ülke içinde btc satan biri lazım.Eğer ödeme kanallarında o döviz ile ör: dolar ile gidip btc ye yatırım yapacam diye göndermek mümkün ise o da olur. Daha birçok yol ile mümkün fakat elinde sonunda eğer gerçekten dışarı para çıkarmak zor ise - o elindeki parayı ülke içinde eritip çıkarmalısın.
Medjerda
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
February 17, 2017, 10:12:43 AM

Şunu unutmamak gerekir bulunduğun ülkede bitcoine talep nedir.

Dışarıya çıkarmak istediğin miktarda btc alabilir misin? Gerisi kolay. Bitcoin alırsın. Dışarı çıkarsın ya da dışarıda aktarmak istediğin kişinin hesabına yollarsın.

BTC ile bir şey satabilir miyim dersen. Satarsın ama talep ne kadar olur bilemem.
cointerstrike
Full Member

Activity: 350

View Profile
June 09, 2017, 05:00:42 PM

kapalı yada açık ekonomi çoğu ülkede bitcoin ile ilgili yasa bile bulunmadığı için çok fazla fark edeceğini düşünmüyorum.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367

View Profile WWW
June 10, 2017, 08:00:03 AM

Senin orada tam olarak ne yaptığın da önemli. Dışarı para çıkarmak istiyorsan sen oradaki insanlardan oranın parasını toplayıp büyük ihtimalle Türkiye'ye para transferi için bitcoin transferi yapacaksın. Ama orada kısa  vadeli kalacaksan elindeki parayı dönüşte sen de çıkaramayacaksın. Kazandığını orada değerlendirmen lazım. Ya da tekrar bitcoine çevirmen lazım.

kuperis
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
July 05, 2017, 10:26:38 PM

Eğer elinizde ki miktar büyük bir miktar ise, bu parayı saf altın ya da elmasla çıkarabilirsiniz. Tabi bunun için sağlam bir bilgi bilgi birikimi gerekiyor. Çünkü elmasın fiyatı, elması götüreceğiniz yerde ki elmas fiyatları ile ilgili detaylı bir araştırma şart.

Ancak bu tür işlerle uğraşacak kadar büyük bir para değilse de paranızı Bitcoin ya da diğer altcoin birimleriyle çıkarabilirsiniz.
alexjundal
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
September 02, 2018, 01:40:59 PM

Son birkaç aydır PayPal'ı zaten kullanıyorum ama bu beni çok fazla ücretlendiriyor ve Forumun Üyesi sayesinde Payoneer'a kaydolma konusunda bana tavsiyelerde bulundu https://www.payoneerhow.com/payoneer-fees/, ancak ücretlerini kontrol ederek göreceli olarak aynı ücret olduğunu düşünüyorum. yapısı. Herkes bana PayPal veya Payoneer için daha iyi bir alternatif önerebilir mi?
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 07, 2018, 09:24:55 AM

cevapların çoğu yanlış , arkadaş dışarı para çıkarmak istiyorsa elinde o ülkenin parası var demektir. O ülkenin parasını o ülke içerisinde veya çeşitli yollarla (ürün vs. ama zahmetli olur) ülke dışına çıkarması lazım.
Öncelikle o ülke içerisinde elinde bitcoin bulunduranları bulmak en kolay yöntem , elinizdeki para ile btc alıp onu ör; bize satarak tl ye çevirirsin
Diğer yöntem = elindeki parayı o ülkede  dövize çevirmek çevirdikten sonra yine btc satın almak -- bunun için yine o ülke içinde btc satan biri lazım.Eğer ödeme kanallarında o döviz ile ör: dolar ile gidip btc ye yatırım yapacam diye göndermek mümkün ise o da olur. Daha birçok yol ile mümkün fakat elinde sonunda eğer gerçekten dışarı para çıkarmak zor ise - o elindeki parayı ülke içinde eritip çıkarmalısın.

Bravo, aslında önemli olan konu ülke parası ile ticaret şekillendirmek. Şöyle düşünün şuan Venezuella'da Bolivar ile BTC satan var mı?
Eğer ülke içinde ülkenin para birimi ile BTC alabiliyorsanız alın ve dışarı çıkarın, aksi halde kapalı ekonomi ülkelerinde bahsettiğiniz işlemler oldukça zordur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: