Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:17:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Daca am organiza o intalnire, ai veni?
Mai mult ca sigur!
Voi incerca.
Drum prea lung.
Nu sunt interesat.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Propunere: Prima adunare generala!  (Read 57131 times)
Cyrus (OP)
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
June 01, 2013, 12:17:59 AM
 #21

Salut!
   Eu sunt din Timisoara. Suna bine propunerea de a ne intalni! Eu sunt la inceput, am descoperit Bitcoin de 3 zile si as fi bucuros sa particip la o discutie serioasa.
 As dori sa stiu daca merita investit intr-un 5 GH/s Bitcoin Miner https://products.butterflylabs.com/homepage/5-gh-s-bitcoin-miner.html
A incercat cineva???
    Stima


Salut, iti urez un simplu bun venit!
Din pacate inca nu se stie exact data la care vei primi acel 5 GH/s Bitcoin Miner.

1713496626
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713496626

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713496626
Reply with quote  #2

1713496626
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713496626
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713496626

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713496626
Reply with quote  #2

1713496626
Report to moderator
1713496626
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713496626

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713496626
Reply with quote  #2

1713496626
Report to moderator
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 01, 2013, 11:08:08 AM
Last edit: June 04, 2013, 03:37:19 AM by Vlad2Vlad
 #22

Salut!
   Eu sunt din Timisoara. Suna bine propunerea de a ne intalni! Eu sunt la inceput, am descoperit Bitcoin de 3 zile si as fi bucuros sa particip la o discutie serioasa.
 As dori sa stiu daca merita investit intr-un 5 GH/s Bitcoin Miner https://products.butterflylabs.com/homepage/5-gh-s-bitcoin-miner.html
A incercat cineva???
    Stima


Eu am cumparat 4 de 5GH si merita bani ca se vinde alte ASIC miners cu 10 ori Mai mult Pentru 5GH.

Problema este ca Butterfly labs sunt in spate cu vreo 8 luni dar acuma au inceput sa aiba Mai mult produs so sper ca in vreo 2 luni o sa inceapa cu Mai multe deliveries.  

Pana acuma au vandut aproape 70.000 (de mii) de unitati (Mai multe marimi) dar pana acuma nu au delivered decat vreo 40 bucati.  Dar mi se pare ca in-curand o sa inceapa cu Mai multa fregvanta.  

Daca ai bani merita sa cumperi acuma Pentru speranta de delivery cam in August.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
June 01, 2013, 11:34:33 AM
 #23

As dori sa stiu daca merita investit intr-un 5 GH/s Bitcoin Miner https://products.butterflylabs.com/homepage/5-gh-s-bitcoin-miner.html
A incercat cineva???
    Stima
Eu am cumparat 4 de 5GH si merita bani ca se cinde alte ASIC miners cu 10 ori Mai mult Pentru 5GH.

Le-ai facut upgrade la 7GH?
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 01, 2013, 11:56:45 AM
 #24

As dori sa stiu daca merita investit intr-un 5 GH/s Bitcoin Miner https://products.butterflylabs.com/homepage/5-gh-s-bitcoin-miner.html
A incercat cineva???
    Stima
Eu am cumparat 4 de 5GH si merita bani ca se cinde alte ASIC miners cu 10 ori Mai mult Pentru 5GH.

Le-ai facut upgrade la 7GH?

Nu, not yet. Acuma cateva Zile am vazut optiunea.  Dar nu stiu despre ce este vorba so am trimis un email dar nu mi-au raspuns.

Vreau sa stiu daca adauga un ASIC chip in plus saw doar overclock ca overclock probabil ca pot sa fac eu pe gratis.  Si also, daca fac upgrade la 7GH daca o sa amane comanda si Mai mult si in final daca este overclock atunci cat consuma in plus so cat Mai cald se fac the chips ca deja axing la 80 Celsius la 5GH.

Daca adauga un chip in plus sper sa le fac pe toate 4 upgrade la 7GH.  Vine $50 pe giga hash, oameni acuma platesc $500 Pentru USB stick de 334MH so $50 pe 1 GH este furt de bun.  Highway robbery!  Ha!

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
June 01, 2013, 12:11:06 PM
 #25

Pentru cele de 7GH vor alege cipuri capabile sa duca pana la 3.5GH (sunt doua cipuri in Jalapeno) si vor folosi un firmware pe care doar ei il pot pune in fabrica. (nu se pune prin USB)

Deci nu vor pune un cip in plus, dar cele doua existente vor fi mai bune. (la fel cum cipul dintr-o placa 7970 e mai bun decat in 7950)
E de presupus ca se va incalzi mai mult si va consuma mai mult (sigur si zgomot mai mare) dar pentru 2GH in plus se merita.
Comanda nu va fi amanata.
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 01, 2013, 12:26:46 PM
 #26

Pentru cele de 7GH vor alege cipuri capabile sa duca pana la 3.5GH (sunt doua cipuri in Jalapeno) si vor folosi un firmware pe care doar ei il pot pune in fabrica. (nu se pune prin USB)

Deci nu vor pune un cip in plus, dar cele doua existente vor fi mai bune. (la fel cum cipul dintr-o placa 7970 e mai bun decat in 7950)
E de presupus ca se va incalzi mai mult si va consuma mai mult (sigur si zgomot mai mare) dar pentru 2GH in plus se merita.
Comanda nu va fi amanata.

That's great.  Atunci o sa fac upgrade ca merita foarte mult si eu am bazez pe faptul ca pana cand vin aste 4 difficultatea Pentru bitcoin o sa se dubleze la 20.000.000 si atunci 28GH ar fi ca 14 GH astazi care de abia faci ceva cu iei.  Dar sper ca daca merge difficultatea sus Asa mult o sa mearga si pretu la bitcoin Mai ales daca de grandesti ca acuma maxim 1% din populatie este activ la cumparat sau minat coins.  Iti dai seama ce o sa fie daca intra 10% din populatie.  O sa fie madness.  De aia este bine sa cumperi cati coins se poate acuma.

Tu esti in Romania?  Butterfly labs trimite produsu lor acolo?

Eu acuma incerc sa acumulez Devcoin, IXcoin si litecoin si daca vin ASICS sper si Bitcoin.

Merci mult.  E 5:27am aici, ma duc sa am culc.  Good night!

Regards,

Vlad

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
June 04, 2013, 08:54:59 AM
 #27

ce-mi place sa citesc despre BFL  Grin
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
June 04, 2013, 09:08:55 PM
 #28

ce-mi place sa citesc despre BFL  Grin
E si mai frumos sa te uiti la poze Smiley
http://ow.ly/i/2hdwg

Hm, mi se pare mie sau scrie philips pe cateva dintre ele ?  Grin
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
June 04, 2013, 10:24:31 PM
 #29

ce-mi place sa citesc despre BFL  Grin
E si mai frumos sa te uiti la poze Smiley
http://ow.ly/i/2hdwg

Hm, mi se pare mie sau scrie philips pe cateva dintre ele ?  Grin

sunt sigur !
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 05, 2013, 05:09:55 AM
 #30

ce-mi place sa citesc despre BFL  Grin
E si mai frumos sa te uiti la poze Smiley
http://ow.ly/i/2hdwg

Hm, mi se pare mie sau scrie philips pe cateva dintre ele ?  Grin

What?!?!  Asa de Mici sunt?  Eu am crezut ca erau cel Putin de 5 ori Mai mari.  Ce fain.  O sa fie Mai usor decat am crezut sa le car cu mine in Romania daca vin.  Foarte fain. 

Oare cat de mare este aia de 25GH? 

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
June 05, 2013, 06:20:51 AM
 #31


Oare cat de mare este aia de 25GH?  

https://i.imgur.com/mjg9CIm.jpg

http://gallery.mailchimp.com/5015fc3486176144c53751877/images/P1010328c39ef4.JPG
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
June 05, 2013, 06:53:58 AM
 #32

 Dar sper ca daca merge difficultatea sus Asa mult o sa mearga si pretu la bitcoin Mai ales daca de grandesti ca acuma maxim 1% din populatie este activ la cumparat sau minat coins.  Iti dai seama ce o sa fie daca intra 10% din populatie.  O sa fie madness.  De aia este bine sa cumperi cati coins se poate acuma.

 Grin Da, cand numarul de mineri o sa scada de la sute de mii/milioane(?) la cateva sute/mii de detinatori de ASIC sigur ca o sa fie "nebunie" si o sa cumpere "fara numar" BTC-uri ...deci ce crestere de pret o fie  Roll Eyes

Mentionez ca sunt ironic.
Evident si eu sunt curios cum o sa se regleze crypto atunci cand la "oala cu smantana" o sa aiba acces doar ..."unii".
Ba chiar si acesti "unii" trebuie sa tot investeasca (nu doar ce obtin dar si in plus) pentru a sta (cat de cat) in limita lui "sa merite".
Iar peste 6 luni: 12.5 BTC/block in loc de 25.  Grin

Sa vedem. Smiley
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 05, 2013, 04:21:56 PM
 #33


Merci.  Arata cam de 7-10 ori Mai mare.  Cam nasol dar tot se poate cara in bagaj.  Original trebuia sa fie in o cutie mica dar nu avea destul cooling.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 05, 2013, 04:27:53 PM
 #34

 Dar sper ca daca merge difficultatea sus Asa mult o sa mearga si pretu la bitcoin Mai ales daca de grandesti ca acuma maxim 1% din populatie este activ la cumparat sau minat coins.  Iti dai seama ce o sa fie daca intra 10% din populatie.  O sa fie madness.  De aia este bine sa cumperi cati coins se poate acuma.

 Grin Da, cand numarul de mineri o sa scada de la sute de mii/milioane(?) la cateva sute/mii de detinatori de ASIC sigur ca o sa fie "nebunie" si o sa cumpere "fara numar" BTC-uri ...deci ce crestere de pret o fie  Roll Eyes

Mentionez ca sunt ironic.
Evident si eu sunt curios cum o sa se regleze crypto atunci cand la "oala cu smantana" o sa aiba acces doar ..."unii".
Ba chiar si acesti "unii" trebuie sa tot investeasca (nu doar ce obtin dar si in plus) pentru a sta (cat de cat) in limita lui "sa merite".
Iar peste 6 luni: 12.5 BTC/block in loc de 25.  Grin

Sa vedem. Smiley


In 6 luni scads la jumate?  Man, am crezut ca Mai aveam vreo 2 Ani.  Oh, ce nasol.  Nu inteleg de ce se cumpara numai bitcoin cand nu are nici o valoare.  Aidica de exemplu, ixCoin Este identic to bitcoin numai ca toti 21 millioane coins o sa fie pe market pe 2015. De ce nu cumpara nimeni ixCoin?

In parerea mea guvernul American are o mana (pana la cot) bagata in bitcoin.  Eu si UE sunt disperati dupa un ban Nou si ce este Mai bun ca un ban digital Pentru maxim control peste populatie. Eu cred ca in 2-5 Ani nu o sa Mai fie bani reali.  O sa vedem.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
June 05, 2013, 06:35:27 PM
 #35

 Dar sper ca daca merge difficultatea sus Asa mult o sa mearga si pretu la bitcoin Mai ales daca de grandesti ca acuma maxim 1% din populatie este activ la cumparat sau minat coins.  Iti dai seama ce o sa fie daca intra 10% din populatie.  O sa fie madness.  De aia este bine sa cumperi cati coins se poate acuma.

 Grin Da, cand numarul de mineri o sa scada de la sute de mii/milioane(?) la cateva sute/mii de detinatori de ASIC sigur ca o sa fie "nebunie" si o sa cumpere "fara numar" BTC-uri ...deci ce crestere de pret o fie  Roll Eyes

Mentionez ca sunt ironic.
Evident si eu sunt curios cum o sa se regleze crypto atunci cand la "oala cu smantana" o sa aiba acces doar ..."unii".
Ba chiar si acesti "unii" trebuie sa tot investeasca (nu doar ce obtin dar si in plus) pentru a sta (cat de cat) in limita lui "sa merite".
Iar peste 6 luni: 12.5 BTC/block in loc de 25.  Grin

Sa vedem. Smiley


In 6 luni scads la jumate?  Man, am crezut ca Mai aveam vreo 2 Ani.  Oh, ce nasol.  Nu inteleg de ce se cumpara numai bitcoin cand nu are nici o valoare.  Aidica de exemplu, ixCoin Este identic to bitcoin numai ca toti 21 millioane coins o sa fie pe market pe 2015. De ce nu cumpara nimeni ixCoin?

In parerea mea guvernul American are o mana (pana la cot) bagata in bitcoin.  Eu si UE sunt disperati dupa un ban Nou si ce este Mai bun ca un ban digital Pentru maxim control peste populatie. Eu cred ca in 2-5 Ani nu o sa Mai fie bani reali.  O sa vedem.

2016 este urmatorul block halivng

Because there is a reward of brand new Bitcoins for solving each block, every block also contains a record of which Bitcoin address is entitled to receive the reward. This record is known as a generation transaction, or a coinbase transaction, and is always the first transaction appearing in every block. The number of Bitcoins generated per block starts at 50 and is halved every 210,000 blocks (about four years).

sursa :

http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
June 05, 2013, 08:06:37 PM
 #36

 Shocked Oo, deci la 4 ani injumatatirea?

Urmatoarea la intrarea in 2017?
Na, imi cer scuze colegului Vlad ca l-am speriat gratuit.

S-a schimbat la inceputul anului si din tzandurele de informatii am ramas cu impresia ca se face anual.

Cred ca merit o banare.  Cry
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
June 05, 2013, 08:40:43 PM
 #37

Shocked Oo, deci la 4 ani injumatatirea?

Urmatoarea la intrarea in 2017?
Na, imi cer scuze colegului Vlad ca l-am speriat gratuit.

S-a schimbat la inceputul anului si din tzandurele de informatii am ramas cu impresia ca se face anual.

Cred ca merit o banare.  Cry

Lol, no problem, im pare bine ca o sa avem ceva timp sa mine bitcoins.  Merci, Zubilica, pentru clarificare.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
alexd
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
June 07, 2013, 09:37:50 PM
 #38

La mare cu mare pacere!
estefan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 10
Merit: 0


View Profile
November 18, 2013, 11:10:31 PM
 #39

OK...OK... Dar adunarea?
Cyrus (OP)
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
November 19, 2013, 09:21:48 AM
 #40

Daca se afiseaza interes, organizam Smiley.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!