Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:15:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Uzun vadeli fon istişare alanı  (Read 3531 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 03, 2017, 10:10:25 AM

Evet buradan devam edelim, son dile getirdiğim fikir; uzun vadeli ve pay satışının olduğu fon türü idi.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
1714101341
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714101341
Reply with quote  #2

1714101341
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
February 03, 2017, 10:27:20 AM

Daha öncede bahsettiğim gibi, fon yatırımcılarının uzun vadeye sıcak bakmama nedeni fondan çıkış sıkıntısı,

Uzun vadeli fonlarda fon yöneticisini de zor durumda bırakmamak adına, fondan çıkmalı değil ama devirli paylı sistem mantıklı olabilir.

İlk olarak 3 ay deneme beta 1 yapıp Smiley duruma göre daha sonra 6 ay belki 1 yıl şeklinde bir düzenleme getirilebilir.

CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 03, 2017, 10:59:15 AM

Merhaba;

Ben Bob'un önerdiği şekilde fon katılımcıları tarafından fon devri şeklinde giriş ve çıkış yapılabileceğini düşünüyorum. Cryptomerian kadar çıkış kolay, hızlı olmayabilir ama iş görür. Fon yönetimi şekillendikten sonra ön katılımcı listesi oluşturarak belirlenen tarihte yatırım alınıp fon'a başlanabilir bence.

İyi dileklerimle
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 03, 2017, 11:06:37 AM

Merhaba;

Ben Bob'un önerdiği şekilde fon katılımcıları tarafından fon devri şeklinde giriş ve çıkış yapılabileceğini düşünüyorum. Cryptomerian kadar çıkış kolay, hızlı olmayabilir ama iş görür. Fon yönetimi şekillendikten sonra ön katılımcı listesi oluşturarak belirlenen tarihte yatırım alınıp fon'a başlanabilir bence.

İyi dileklerimle

Fonu TL veya Dolar üzerinden yapmak da seçenekler arasında.

Başlığı açmışken buradan devam edelim o zaman.

1 pay 1 btc dersek; vade, miktar ve para birimi tercihlerinizle konu altına yazabilir misiniz?

Teşekkürler.

CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 03, 2017, 11:56:54 AM

Merhaba;

Katılımcıların EFT, havale vs gibi enstrumanları kullanamadıkları sürece Preev kuru üzerinden TL, USD vs. birimleri yatırıma girmekte pek farklı düşeneceklerini sanmıyorum. Ama tabiki her kez kişisel perspektifine göre farklı para birimlerinden katılmak isteyebilir. Bunda da belirleyici olan kararlı bir para birimi olması gerektiğini düşünüyorum ya da BOBc tarzı bir şey olabilir.

İyi dileklerimle
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
February 03, 2017, 01:00:55 PM

Daha öncede bahsettiğim gibi, fon yatırımcılarının uzun vadeye sıcak bakmama nedeni fondan çıkış sıkıntısı,

Uzun vadeli fonlarda fon yöneticisini de zor durumda bırakmamak adına, fondan çıkmalı değil ama devirli paylı sistem mantıklı olabilir.

İlk olarak 3 ay deneme beta 1 yapıp Smiley duruma göre daha sonra 6 ay belki 1 yıl şeklinde bir düzenleme getirilebilir.

Kesinlikle katılıyorum, gördüğüm kadarıyla forumdaki fonlar böyle uzun vadeli olmuyorlar. İlk başta 3 aylık fonu denemek hoş olabilir. Ana para korumalıysa ve fena olmayan da bir kazanç hedefi varsa ben şahsen katılmayı düşünürüm uzun vadeli (3-6-12 ay gibi). Yatırım aracı olarak da BTC zaten malum da TL'nin çok anlamlı olaağını düşünmüyorum malum değer kayıplarından dolayı ama dolar yatırımı da hoş olabilir diye düşünüyorum. Tabiki gönderici size swift yapmayı tercih etmeyeceğinden size EFT ile yolladığı TL'yi teslim aldığınız anda dolara çevirerek dolar kabul edebilirsiniz belki.
modsa26
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
February 03, 2017, 02:02:02 PM
Last edit: February 03, 2017, 03:46:58 PM by modsa26

Uzun vadeli fona insanların yanaşmama sebebi bana kalırsa ;
-Bitcoinin sürekli değişkenliği
-İnsanlar yatırdığı paranın meyvesini yemek isteyecek, kazandıkları karı kullanmak isteyecektir.
-Kendini güvende hissetmek için yatırmın bir miktarını belli süre sonra çekmek isteyebilirler. Böyle bir sürü ince noktalar sayabiliriz.
Kendi adıma konuşmak gerekirse, fonlara yatırdığım miktarın bir kısmı, acil ihtiyacım olacak bir miktar değil. İçinde bulunduğumuz ayın yoğunluğuna göre,ayırabileceğim vakite göre trade yaptığım miktar, altcoinlere ayırdığım miktar, fonlara ayırdığım miktar da değişiyor tabi. Cazip bir fırsat sunulursa, kar marjı da aylık fonlara oranla daha cazip olursa hepsini tek payda da toplayı düşünmüyor değilim. Kendi adıma her ay devir sistemindense uzun vade daha mantıklı olacaktır. Fonların bitiş tarihini var sayarsak (15 ~ 20 şubat civarı) en azından 1-1.5 civarı BTC'yle 3 aylık vadeye katılabilirim.
Amaç tam olarak çok kişinin katılıp, uzun soluklu bir fon oluşturmaksa diğer arkadaşların da belirttiği gibi Cryptomerian,Mesutcan'ın oluşturduğu gibi bir sistem olursa para yatıranlar istediği kar oranını yakaladıktan çıkabilecekleri için ponzivari bir sistem olmadığına kanaat getirebilirler,böylece fonda da daha uzun kalabilir ama sanırım siz de önceden buna benzer bir sistem denediniz.
Amaç çok btc toplayıp az kişiyle fon yapmaksa dediğim gibi kar oranı yüksek tutulup alt sınır yükseltilebilir.

aspor
Member
**

Activity: 66
Merit: 10

View Profile
February 03, 2017, 06:58:25 PM

2 ayliklar guzel bob
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 03, 2017, 08:14:09 PM

hazine bonoları gibi bir fon hazırlasak,
30 Bitcoin büyüklüğünde. 3 aylık net %41 getiri sözü verilsin.
toplam 300 paydan oluşsun. (300 x 0.1 BTC)
payların kaydı bir google tablosunda tutulsun.
fon devam ederken isteyen pay sahibi fondan çıkabilir olsun.
payını diğer fon katılımcılarından birine veya bir kaçına satarak çıkabilsin.
pay devri durumunda bu devir mutlaka fon tablosuna işlensin.

böyle bir şey olur mu?
mstfprcn
Hero Member

View Profile
February 03, 2017, 08:29:05 PM

böyle bir şey olur mu?

Güzel fikir mhan hocam, sabit getirili bono
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 03, 2017, 08:32:43 PM

böyle bir şey olur mu?

Yaşa, böyle bir şeyden bahsediyordum.

Aylık %15'in bileşik faizi %52 yapmakta, fonu %45 yapalım, %4 de tablodaki emeklerin için senin olsun eğer kabul edersen tabi.

Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 03, 2017, 08:37:19 PM

Istedigimiz zaman fondan cikabilme ozelligi ve aylik %15 getiri varsa iyi olur. %20 yapamaz misin onu? veya +%15 olsun? Yoksa net olarak %15 mi düşünüyorsun?
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 03, 2017, 09:08:50 PM

Istedigimiz zaman fondan cikabilme ozelligi ve aylik %15 getiri varsa iyi olur. %20 yapamaz misin onu? veya +%15 olsun? Yoksa net olarak %15 mi düşünüyorsun?

3 ayın sonunda 100 mbtc değeri olan bir payın vade sonunda 141-150 gibi bir değere ulaşmasını düşünüyorum.

Fonun şartlarını kendimden çok birlikte belirlemeyi tercih ediyorum, kollektif akıl çalışsın.

mstfprcn
Hero Member

View Profile
February 03, 2017, 09:27:32 PM

böyle bir şey olur mu?

Yaşa, böyle bir şeyden bahsediyordum.

Aylık %15'in bileşik faizi %52 yapmakta, fonu %45 yapalım, %4 de tablodaki emeklerin için senin olsun eğer kabul edersen tabi.

Gayet makul bir oran ve mhan hocamın emekleri için %4 te oldukça adil ve güzel bir düşünce.

Ben bu fona girerim Smiley
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 03, 2017, 09:29:03 PM

3 ay fazla hocam. 3 ay paramiz sende duracak ama %50 alacagimiz garanti degil. Belki %10 getiri saglayacaksin?

Aylik yapsan daha iyi olur.
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 03, 2017, 09:44:31 PM

3 ay fazla hocam. 3 ay paramiz sende duracak ama %50 alacagimiz garanti degil. Belki %10 getiri saglayacaksin?

Aylik yapsan daha iyi olur.

Fon sabit getirili olacak, %10 gibi bir rakam telaffuz edilmedi.

byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 03, 2017, 11:03:39 PM

böyle bir şey olur mu?

Bu tarz birşey olursa bende yatırım yaparım.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 03, 2017, 11:38:28 PM

fon yöneticisi olarak %4 senin gönlünden kopan Smiley (1.2 BTC) teşekkürler, kabul ederim.

böyle bir yatırıma katılacak yatırımcı sayısı ve bu yatırımcılar arasındaki pay sirkülasyonu ne sayıda olur kestirmeye çalışıyorum. Çok uğraştırma ihtimali gözümü  korkutmuyor desem yalan olur.

Bu bağlamda potansiyel yatırımcılara sormak isterim,
Pay ticaretlerinde işlem başına 0.0005 BTC (50k satoshi) gibi bir işlem ücreti istesem Wink
ne dersiniz? yorumlarınızı alayım.

BOB, şimdiden rezervasyonumu yapayım. fon kurulur ise 7 pay alacağım.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 04, 2017, 04:33:45 AM

kar oranlarını düşünmenin yanında benim gibi zaman sıkıntısı çeken bazı katılımcılar olabilir. bizim katılımımızı biraz daha kolaylaştırmak için;

doğrudan sen veya senin gibi güvenilir bazı arkadaşlarla beraber çalışsanız. sıcak satış yapabilecek kadar btc bulunduran. btc için preev koinim arasında anlık kur belirlersiniz. benim gibi yeterince btc si olmayan fakat fonlara katılmak isteyen arkadaşlar katılmak istedikleri zaman parayı böyle arkadaşlara doğrudan eft geçer o da aldığı coini fona devreder.
mstfprcn
Hero Member

View Profile
February 04, 2017, 05:14:40 AM

kar oranlarını düşünmenin yanında benim gibi zaman sıkıntısı çeken bazı katılımcılar olabilir. bizim katılımımızı biraz daha kolaylaştırmak için;

doğrudan sen veya senin gibi güvenilir bazı arkadaşlarla beraber çalışsanız. sıcak satış yapabilecek kadar btc bulunduran. btc için preev koinim arasında anlık kur belirlersiniz. benim gibi yeterince btc si olmayan fakat fonlara katılmak isteyen arkadaşlar katılmak istedikleri zaman parayı böyle arkadaşlara doğrudan eft geçer o da aldığı coini fona devreder.

Ek iş olacaktır belki ama mhan hoca pazar alanında borsadan ücretsiz alım yapıyor,belki aynı şekilde ona para aktarırsınız o da aldığı btc yi fona adınıza aktarır.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: