Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:21:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: çipli kimlik sizin neyinize ?  (Read 4411 times)
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 08, 2017, 06:38:25 AM

valla ben hiç kazımadım normal kimlikle ehliyetin tek kimlik olmasını bekliyorum Cheesy
nasılsa yarın para lazım olunca bütün kimlikleri bir kimlik yapcaz diyip yeniden bir kimlik sitemine geçerler likidite akışısı sağlanmalı
şuandaki ehliyette kimlikte yenilenme süresi 5 yıl 5 yıla kim öle kim kala Smiley
zaten şu ara sıra alanların sıraları uzun ve kimliklerde sorun oluyormuş diye de  bir duyum aldım
babam almak için gitmiş bişeyde sorun var demişler Cheesy ama tabi anlamamış
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715170880
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715170880
Reply with quote  #2

1715170880
Report to moderator
1715170880
Hero Member
*

Ignore
1715170880
Reply with quote  #2

1715170880
Report to moderator
1715170880
Hero Member
*

Ignore
1715170880
Reply with quote  #2

1715170880
Report to moderator
coinmetelik
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

https://litecointalk.io

View Profile
February 08, 2017, 08:11:56 AM

Çipli kimlik, çipsiz paramız için... Üstüne de bir sürü zahmet ve eziyet. Bir şekilde bir yerden kırpıyorlar. Bunu da nasıl yapacaklarını şaşırdılar. Gerçekten ciddi anlamda bunu yapsalar, anlarım. Lakin ortada ciddiyet de yok. İyi BTC forumlar dileklerimle.

Arszilla
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
February 08, 2017, 04:10:24 PM

Ben Istanbulda ilk basvurup alanlardanim.

Pazartesi oglenleyin basvurmustum, 2 haftaya PTT ile gelicek dediler, 3-4 hafta sonra geldi.

Eger pasaport, YGS-LYS vs icin basvurmuyorsaniz ugrasmayin, tam bir cile. 1-2 ay bekleyin. Randevu almak cok zor. Kardesime yapmayi deniyoruz ama randevu yok. Ben bu sene YGSye girecegimden ne olur ne olmaz diye basvurup aldim ama resmin bok gibi ama yapacak birsey yok.

En azindan resim bana benziyor.

Bi de kinlikte yok avuc izi, yok damar izi vs aliyorlar.
Hadi avuc tamam da, kusura bakmayin da amk damar izi vs ne yahu?
Avuclarimiz ve parmaklarimiz kisiye ozel iz yapiyorlar tamamda, damar ne kardesim? Annem de benimle basvururken elleri cok hasarli vs diye alamadilar, kk ile yok gurcistana yok azerbeycana (sanki orasi avrupa vs de) gidemiyecek.

TLDR:

Birkac ay bekleyin, boktan birsey, bosuna enerji istafi. Ancak pasaport, OSYM basvurulariniz varsa alin.
CyberCombat (OP)
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
February 08, 2017, 06:55:25 PM

Ben Istanbulda ilk basvurup alanlardanim.

Pazartesi oglenleyin basvurmustum, 2 haftaya PTT ile gelicek dediler, 3-4 hafta sonra geldi.

Eger pasaport, YGS-LYS vs icin basvurmuyorsaniz ugrasmayin, tam bir cile. 1-2 ay bekleyin. Randevu almak cok zor. Kardesime yapmayi deniyoruz ama randevu yok. Ben bu sene YGSye girecegimden ne olur ne olmaz diye basvurup aldim ama resmin bok gibi ama yapacak birsey yok.

En azindan resim bana benziyor.

Bi de kinlikte yok avuc izi, yok damar izi vs aliyorlar.
Hadi avuc tamam da, kusura bakmayin da amk damar izi vs ne yahu?
Avuclarimiz ve parmaklarimiz kisiye ozel iz yapiyorlar tamamda, damar ne kardesim? Annem de benimle basvururken elleri cok hasarli vs diye alamadilar, kk ile yok gurcistana yok azerbeycana (sanki orasi avrupa vs de) gidemiyecek.

TLDR:

Birkac ay bekleyin, boktan birsey, bosuna enerji istafi. Ancak pasaport, OSYM basvurulariniz varsa alin.

Hocam gelmeden once bir bildirim neyin yapiyorlarmi, sms ile ? Totalde kac gunde geldi, evde bekliyorum bu gunlerde, dukkan adresini kabul etmediler.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 10, 2017, 04:07:55 PM

1 hafta önceden randevu aldım bi hevesle gittim. sıra numarası veren makine bozuktu. 80 yasındaki adam bile almaya gelmişti.   baya kalabalıktı içimden küfür edip geri çıktım
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
February 11, 2017, 05:40:43 PM

Hocam gelmeden once bir bildirim neyin yapiyorlarmi, sms ile ? Totalde kac gunde geldi, evde bekliyorum bu gunlerde, dukkan adresini kabul etmediler.
Arkadaşıma sms gelmişti. Ben ondan önce başvurdum daha haber yok benim kimlikten. 3 haftayı geçti başvuralı. Gelip de evde bulamazlarsa PTT'de 1 hafta bekliyormuş eğer almazsanız başvurduğunuz nüfus müdürlüğüne gönderiyorlarmış. Oradan gidip alıyormuşsunuz. Bu arada annen, baban veya eşin evde olursa onlara da verirler. Arkadaşım evde yokken gelmiş annesine vermişler. Çipli mipli umrumda değil isterlerse eskisi gibi defter gibi sayfa sayfa olan kimliklerden versinler. Yeter ki versinler kimliğimi bana. Taa kaç gündür kimliksiz geziyorum.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
February 12, 2017, 09:46:49 AM

Vallahi çok pahalı olduğu için bu lanet şeye başvurmadım.
Pahalı olması skandallığını geçtim, paralı olması bile skandal.
En fazla 1 lira gibi sembolik bir bedeli olmalıydı bunun.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
February 12, 2017, 02:50:10 PM

Önce ekimlikrandevu....    diye bir site açtılar, başvuru yapamadık, bug doluydu, sonra başvurduk 1 ay çoktan geçti hala kimlik gelmedi, hangi aşamada olduğunu göremiyoruz üstelik, her şeyi elinize gözünüze bulaştırmak mecburiyetinde misiniz?
Başvuran eline ulaşan varmı?

En iyisi sistem tam anlamıyla oturmadan almamak, bir sürü sorun çıkacak daha baştan belli  Angry

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 12, 2017, 05:22:36 PM

Çiplli kimliği alıp çiplenmeye hiç niyetimin olmadığını baştan söylemek isterim geçiktirebildiğim kadar geçiktireceğim önce meraklı arkadaşlar bir gitsin alsın sonra sorunlar yaşasın yenisini tekrar almaya gitsin yeniletmek için bir dünya para ödesin sonra çiplendikleri için yakınsınlar . Bunlar hep duygusal haraketler vatandaş için para tuzağı , herşeyimiz tam çipli kimliğimiz eksik!
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 12, 2017, 05:28:48 PM

Çiplli kimliği alıp çiplenmeye hiç niyetimin olmadığını baştan söylemek isterim geçiktirebildiğim kadar geçiktireceğim önce meraklı arkadaşlar bir gitsin alsın sonra sorunlar yaşasın yenisini tekrar almaya gitsin yeniletmek için bir dünya para ödesin sonra çiplendikleri için yakınsınlar . Bunlar hep duygusal haraketler vatandaş için para tuzağı , herşeyimiz tam çipli kimliğimiz eksik!

Tam aklimi okumussun resmen ..
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
February 14, 2017, 01:05:34 PM

Bu henüz geçiş aşaması, bundan belki 10-15 yıl sonra o çipi tabiri caizse kıçımıza takacaklar. İnanması güç ama sonunda olacak olan bu, gelecekte derimizin altına yerleştirilen küçük bir çip kimlik yerine geçecek. Tabii ki bu çipin içinde ne olur tam olarak bilemiyoruz. Belki de düşüncelerini beğenmedikleri insanların çipini, oturdukları yerden patlatarak çok etkili bir zehirin saniyeler içinde vucüduna yayılmasını sağlayabilirler, daha neler göreceğiz bakalım, hakkımızda hayırlısı.
CyberCombat (OP)
Sr. Member

Activity: 490

View Profile WWW
February 15, 2017, 08:20:21 PM

Yılbaşından önce 15 lira olan ücret yılbaşından sonra 16 lira oldu. Ironi yapiyorum tabi begenmezsek degistiririz, bu arada hala gelmedi.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
Roronoa
Full Member

View Profile
February 16, 2017, 06:59:52 PM

Bu gün nüfus müdürlüğüne gittim. Nüfus müdürü olduğunu sonradan öğrendiğim bir memura sordum: '1 ay oldu kimliğim gelmedi' dedim. 'Bekleyeceksin yapacak bir şey yok' dedi gönderdi. Ben de gittim orada çalışan bir tanıdığı bulup sordum. Baktı sistemden başvuru harici bir işlem gözükmüyor dedi. Hala basmamışlar yani. Ne zaman basıp gönderirler dedim. Belli olmaz bir sırası filan yok rastgele basıyorlar dedi. Geçici kimlik belgesinin tarihini uzatıp geldim ben de. Endişeli bir şekilde beklemeye devam ediyorum. Kesin bir şey söylemiyorlar. Bir düzen yok diyorlar. Şimdi 3 yıl boyunca kimlik vermezseler ben 15 günde bir geçici kimlik belgesi çıkartarak mı yaşayacağım? Ne saçma bir sistem. Bari başvuru sırasına göre işlem yapsalardı.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
February 16, 2017, 07:08:13 PM

Bu gün nüfus müdürlüğüne gittim. Nüfus müdürü olduğunu sonradan öğrendiğim bir memura sordum: '1 ay oldu kimliğim gelmedi' dedim. 'Bekleyeceksin yapacak bir şey yok' dedi gönderdi. Ben de gittim orada çalışan bir tanıdığı bulup sordum. Baktı sistemden başvuru harici bir işlem gözükmüyor dedi. Hala basmamışlar yani. Ne zaman basıp gönderirler dedim. Belli olmaz bir sırası filan yok rastgele basıyorlar dedi. Geçici kimlik belgesinin tarihini uzatıp geldim ben de. Endişeli bir şekilde beklemeye devam ediyorum. Kesin bir şey söylemiyorlar. Bir düzen yok diyorlar. Şimdi 3 yıl boyunca kimlik vermezseler ben 15 günde bir geçici kimlik belgesi çıkartarak mı yaşayacağım? Ne saçma bir sistem. Bari başvuru sırasına göre işlem yapsalardı.

Durum aynen böyle maalesef. Olabilecek mağduriyetlerde başvurabileceğiniz, hakkınızı arayabileceğiniz bir mercii de yok. Klasik devlet işleyişi maalesef.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
February 16, 2017, 09:19:23 PM

Abd japonya hindistan, cin bu ulkeler nasil yapiyor bu isi, hepsinin nufuslari bizden fazla, asagi yukari 1 milyon kart basacaklar 1000 makine alsalar 1000 tane kart basacak, aksam aksam gerildim yine.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
February 18, 2017, 04:30:02 PM
Last edit: February 18, 2017, 05:17:13 PM by Kubra Dam

Şu lanet kimliğin kargosunu takip etmenin yolu yok mu arkadaşlar?

3 hafta önce başvuru yapıldı hala hiçbir şey gelmedi. Kargo takibi de yapamıyoruz. Nasıl iş bu cidden!!!! Angry

Edit: Lanet kimlik derken yanlış anlaşılma olmasın, sistemin saçmalığını kastediyorum.
Roronoa
Full Member

View Profile
February 18, 2017, 07:51:35 PM
Last edit: February 18, 2017, 08:02:53 PM by Roronoa

Şu lanet kimliğin kargosunu takip etmenin yolu yok mu arkadaşlar?

3 hafta önce başvuru yapıldı hala hiçbir şey gelmedi. Kargo takibi de yapamıyoruz. Nasıl iş bu cidden!!!! Angry

Edit: Lanet kimlik derken yanlış anlaşılma olmasın, sistemin saçmalığını kastediyorum.
https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/Pages/rg1.aspx?scenarioId=kds
Burayı bir dene.
Büyük ihtimalle hâlâ kargoya verilmemiştir. Çünkü sms gönderiyorlar kargoya verilince.

EDİT: Ben başvuralı 1 ay oldu hala basmamışlar. Benim bundan önce bu konuya attığım postu okumanı tavsiye ederim. Bir kaç sene boyunca basılmama ihtimali bile var. Sıraya göre değil rastgele basıyorlarmış. Rastgele seçim demek 80 milyon yeni kimliğini alır sen sona kalabilirsin demek. 3 sene vermezseler kimliği sen de gitsen sorsan nüfus müdürlüğüne her seferinde 'bekleyecen elimizden bir şey gelmiyor' diyip yollarlar.
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
February 18, 2017, 08:10:26 PM

https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/Pages/rg1.aspx?scenarioId=kds
Burayı bir dene.
Büyük ihtimalle hâlâ kargoya verilmemiştir. Çünkü sms gönderiyorlar kargoya verilince.

EDİT: Ben başvuralı 1 ay oldu hala basmamışlar. Benim bundan önce bu konuya attığım postu okumanı tavsiye ederim. Bir kaç sene boyunca basılmama ihtimali bile var. Sıraya göre değil rastgele basıyorlarmış. Rastgele seçim demek 80 milyon yeni kimliğini alır sen sona kalabilirsin demek. 3 sene vermezseler kimliği sen de gitsen sorsan nüfus müdürlüğüne her seferinde 'bekleyecen elimizden bir şey gelmiyor' diyip yollarlar.

Verdiğin linkte yeni doğan çocuğum için kontrol yapayım dedim izin vermiyor. Yetişkin olması lazımmış Sad

Willeampere
Sr. Member

Activity: 462

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
February 18, 2017, 09:48:00 PM

40 günün ardından hala "başvurunuz alınmıştır" ibaresi gösteriyor, efendim sizi 3 evetle gonderiyorum, hayirini gorun.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
February 18, 2017, 10:24:16 PM

Arkadaşlar, cevaplar için teşekkürler de bu nasıl bir saçmalıktır ben anlamadım. Yani 18 yaş altındaki kişilerin durumunu kontrol bile edemiyoruz, bundaki mantık nedir ya....

Kötü konuşmak istemiyorum forumda, gerçekten bu konudan dolayı çok sinirliyim.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: