Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:40:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pentru traderi - analize noi de preț, sper foarte clare  (Read 4188 times)
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
February 06, 2017, 10:01:43 AM
 #1

Până acum am preluat analize de pe NewsBTC, de la Sarah Jenn. Nu mi se par suficient de clare și sunt o grămadă de chestii pe care văd că nu le ia în considerare. Adică, nu e flexibilă tipa, ia aceiași indicatori tehnici în fiecare zi și pierde din nuanțe.
Așadar, am schimbat, ne consultăm cu Andrei Andone ca să fim mai siguri și facem analizele in-house, super-flexibil și structurat altfel.
https://goanadupabitcoin.ro/analiza-pret/pretul-bitcoin-andrei-andone.html
Voi cum vă descurcați cu tradingul ? La mine, majoritatea câștigurilor au fost 60% baftă.

The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715053225
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715053225

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715053225
Reply with quote  #2

1715053225
Report to moderator
1715053225
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715053225

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715053225
Reply with quote  #2

1715053225
Report to moderator
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
February 09, 2017, 02:27:06 AM
 #2

60%? Ce înseamnă trader pentru voi? depinde de răspuns.
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
February 09, 2017, 09:48:55 AM
 #3

60%? Ce înseamnă trader pentru voi? depinde de răspuns.

În fine, adică am avut mai degrabă noroc chior decât orice altceva.
Să vezi fază - cumpăr în noiembrie, că primesc niște bani grămadă întâmplător. După care mă fac că uit de ei. Prin ianuarie văd că a crescut prețul și îmi spun eu mie că mai bine vând, fără să am suspiciuni neapărat că o să scadă prețul. A doua zi se intră în dump. Cam așa au mers toate tradeurile mele (în fine, aici am exagerat puțin, că oricum în fiecare zi fac analizele de preț, deci n-are cum să mă ia foarte tare prin surprindere piața).
Îmi pare rău, majoritatea oamenilor stau toată ziua pe grafice, fac ulcer și își calculează la sutimă șansele. Eu știu un singur lucru. Nu trebuie să îmi fac griji, pentru că oricum bitcoinul crește constant. Odată ce am început să gândesc în felul ăsta, nici nu m-am mai stresat, nici n-am mai făcut operațiuni la fiecare 3 zile, nici n-am mai pierdut.
Știu că sunt ”trader” nu trader. Poate o să mă lase și pe mine bafta, ca pe toată lumea într-un moment sau altul.

xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
February 10, 2017, 10:36:59 PM
 #4

Recent am început sa dau de dump and pump,  Pana acum doar auzeam din povesti,  chiar dacă am prins un as de genul sau doi si practic vândut la 2x. As vrea sa știu cum funcționează piața la macro level fiindcă una este sa știi ca mâine este prețul ok,  alta este sa știi ca vei dormi liniștit o perioada. Aici ar fi mers sa știu piața monedei iconomi care într-o luna a crescut de la 28k la 44k.


Suna de parca un whale a lăsat un after effect peste acea piața.
HatZpApA
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100

xxx


View Profile WWW
February 23, 2017, 08:27:48 PM
 #5

Eu unul am inceput cu altcoin , avand un capital destul de mic , astfel ca investirea de durata , in bitcoin , ar fi fost fara sens.
Am setat un target , pe care daca il ating , voi incerca probabil si tranzactii Btc/Usd , insa , cum pretul e in crestere constanta , tranzactiile ar consta in vindere la pret maxim si cumpararea in anticiparea unei corecturi a pretului.
Pacimaker
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 234
Merit: 100


View Profile
April 17, 2017, 09:22:20 PM
 #6

Si la ce nivel ai ajuns acum dupa 2 luni? Ai trecut pe BTC/usd?
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
June 10, 2017, 11:28:22 AM
Merited by bitcoin-shark (10)
 #7

sfatuiesc dupa putina experienta in trading sa incerci si aceste 2 metode cu cistig poate mai mic dar cu percentuale mai mari de success...scalping si arbitraj...pe cryptopia(exchange) gasesti tabele arbitraj pentru scalping google...
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
September 16, 2017, 01:49:07 PM
 #8

Salut, cum merg tranzactiile? la ce nivel ai ajuns? ai trecut la btc/ usd? ma intereseaza si pe mine  sa incep un astfel de trading, daca ma poti ajuta cu niste sfaturi

valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
September 17, 2017, 10:16:39 AM
 #9

In opinia mea numai Rusii, Asiaticii si Est Europenii sunt interesati de trading. Mi-e mi-a luat 6 ani sa invat cat de cat sa citesc indicatorii pietei. Spre exemplu am stiu acum 2-3 zile ca minimum pietei bitcoin/USD va fi putin sub 3000 USD si am cumparat. Si tot a fost riscant. Pentru cine vrea cat de cat sa incepa tradingul uite aici forecastul oficial al indienilor (desi si el se chimba de la o zi la alta). Folositi-l deci doar cu precautie.
 
http://dollarrupee.in/btc-to-inr-today-and-forecast

Eu lucrez frumos pentru o firma din Statele Unite pe web si imi primesc castigurile prin wire transfer (prin bitwage) in bitcoin. E mai usor sa lucrezi online, decat sa faci trading sau gamblig. Intotdeauna cand risti, pierzi.
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
September 17, 2017, 11:54:58 AM
 #10

In opinia mea numai Rusii, Asiaticii si Est Europenii sunt interesati de trading. Mi-e mi-a luat 6 ani sa invat cat de cat sa citesc indicatorii pietei. Spre exemplu am stiu acum 2-3 zile ca minimum pietei bitcoin/USD va fi putin sub 3000 USD si am cumparat. Si tot a fost riscant. Pentru cine vrea cat de cat sa incepa tradingul uite aici forecastul oficial al indienilor (desi si el se chimba de la o zi la alta). Folositi-l deci doar cu precautie.
 
http://dollarrupee.in/btc-to-inr-today-and-forecast

Eu lucrez frumos pentru o firma din Statele Unite pe web si imi primesc castigurile prin wire transfer (prin bitwage) in bitcoin. E mai usor sa lucrezi online, decat sa faci trading sau gamblig. Intotdeauna cand risti, pierzi.
ce lucrezi? si eu as fi interesat...daca este vreo posibilitate sau stii niste societati care angajaza pm te rog mult,analiza de pret eu iau ca exemplu bittrex care este exchange ul meu preferat cu candle stick(grafic luminari)ca sa intelegi bine cum functioneaza trebuie cel putin 1 an
valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
September 18, 2017, 05:57:29 AM
Last edit: September 18, 2017, 06:15:10 AM by valentin68
 #11

In opinia mea numai Rusii, Asiaticii si Est Europenii sunt interesati de trading. Mi-e mi-a luat 6 ani sa invat cat de cat sa citesc indicatorii pietei. Spre exemplu am stiu acum 2-3 zile ca minimum pietei bitcoin/USD va fi putin sub 3000 USD si am cumparat. Si tot a fost riscant. Pentru cine vrea cat de cat sa incepa tradingul uite aici forecastul oficial al indienilor (desi si el se chimba de la o zi la alta). Folositi-l deci doar cu precautie.
 
http://dollarrupee.in/btc-to-inr-today-and-forecast

Eu lucrez frumos pentru o firma din Statele Unite pe web si imi primesc castigurile prin wire transfer (prin bitwage) in bitcoin. E mai usor sa lucrezi online, decat sa faci trading sau gamblig. Intotdeauna cand risti, pierzi.
ce lucrezi? si eu as fi interesat...daca este vreo posibilitate sau stii niste societati care angajaza pm te rog mult,analiza de pret eu iau ca exemplu bittrex care este exchange ul meu preferat cu candle stick(grafic luminari)ca sa intelegi bine cum functioneaza trebuie cel putin 1 an

Eu sunt fizician, am lucrat la stat 10 ani in cercetare (la Magurele, in Bucuresti) pana cand biletele de autobuz m-au costat mai mult decat salariul pe o luna (in 2000). Vorbesc serios, de aia am plecat de acolo, ca nu mai reuseam sa ajung la munca. Mama si acum ma boscorodeste ca mi-am lasat munca, zice ca imi aducea mancare ea. Smiley
 Din 2008 am inceput sa dau meditatii la fizica pe internet. Am inceput cu studentoffortune.com (a fost cumparaat de altii in 2011), apoi cu chegg.com (de unde m-au dat afara dupa 2 ani ca eram european) acum de 3 ani lucrez la 24houranswers.com ca tutor. 24houranswers e firma serioasa in NY. Ei imi iau o parte din castig si-mi trimit banii prin paypal, wiretransfer, ach, payoneer, etc (cum vreau eu). Am avut si un website al meu de tutoring de unde am am scos din advertising 0.16 bitcoin in 10 zile anul trecut.
 
Un site la care se castiga mai putin este upwork.com, si ei iti trimit banii prin ACH sau wire. Alte site-uri sunt cele de traducere, pana si sondajele romanesti sunt bune, catigi cam 5 EURO pe luna (prin Paypal) ii scoti pe card si cumperi de la Spectrocoin bitcoin de 5 EURO.  Daca mai am vreo idee iti spun.

 Exista un website numit bitwage unde primesti Wire sau ACH si ei iti dau bitcoin a doua zi. In principiu la bitwage e ca si cum ai avea un cont bancar in State.

Colegii mei sunt de mult plecati prin Europa, numai eu am ramas acasa, probabil ca sunt cam lenes.  Citeam in Bitcoin Discussion ca JP Morgan tocmai a facut 500k intr-o zi cumparand bitcoin. Unul din colegii mei (de facultate) e in conducerea JP Morgan. Iti dai seama cum ma simt. Smiley
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
September 24, 2017, 07:13:52 AM
 #12

In opinia mea numai Rusii, Asiaticii si Est Europenii sunt interesati de trading. Mi-e mi-a luat 6 ani sa invat cat de cat sa citesc indicatorii pietei. Spre exemplu am stiu acum 2-3 zile ca minimum pietei bitcoin/USD va fi putin sub 3000 USD si am cumparat. Si tot a fost riscant. Pentru cine vrea cat de cat sa incepa tradingul uite aici forecastul oficial al indienilor (desi si el se chimba de la o zi la alta). Folositi-l deci doar cu precautie.
 
http://dollarrupee.in/btc-to-inr-today-and-forecast

Eu lucrez frumos pentru o firma din Statele Unite pe web si imi primesc castigurile prin wire transfer (prin bitwage) in bitcoin. E mai usor sa lucrezi online, decat sa faci trading sau gamblig. Intotdeauna cand risti, pierzi.
ce lucrezi? si eu as fi interesat...daca este vreo posibilitate sau stii niste societati care angajaza pm te rog mult,analiza de pret eu iau ca exemplu bittrex care este exchange ul meu preferat cu candle stick(grafic luminari)ca sa intelegi bine cum functioneaza trebuie cel putin 1 an

Eu sunt fizician, am lucrat la stat 10 ani in cercetare (la Magurele, in Bucuresti) pana cand biletele de autobuz m-au costat mai mult decat salariul pe o luna (in 2000). Vorbesc serios, de aia am plecat de acolo, ca nu mai reuseam sa ajung la munca. Mama si acum ma boscorodeste ca mi-am lasat munca, zice ca imi aducea mancare ea. Smiley
 Din 2008 am inceput sa dau meditatii la fizica pe internet. Am inceput cu studentoffortune.com (a fost cumparaat de altii in 2011), apoi cu chegg.com (de unde m-au dat afara dupa 2 ani ca eram european) acum de 3 ani lucrez la 24houranswers.com ca tutor. 24houranswers e firma serioasa in NY. Ei imi iau o parte din castig si-mi trimit banii prin paypal, wiretransfer, ach, payoneer, etc (cum vreau eu). Am avut si un website al meu de tutoring de unde am am scos din advertising 0.16 bitcoin in 10 zile anul trecut.
 
Un site la care se castiga mai putin este upwork.com, si ei iti trimit banii prin ACH sau wire. Alte site-uri sunt cele de traducere, pana si sondajele romanesti sunt bune, catigi cam 5 EURO pe luna (prin Paypal) ii scoti pe card si cumperi de la Spectrocoin bitcoin de 5 EURO.  Daca mai am vreo idee iti spun.

 Exista un website numit bitwage unde primesti Wire sau ACH si ei iti dau bitcoin a doua zi. In principiu la bitwage e ca si cum ai avea un cont bancar in State.

Colegii mei sunt de mult plecati prin Europa, numai eu am ramas acasa, probabil ca sunt cam lenes.  Citeam in Bitcoin Discussion ca JP Morgan tocmai a facut 500k intr-o zi cumparand bitcoin. Unul din colegii mei (de facultate) e in conducerea JP Morgan. Iti dai seama cum ma simt. Smiley
multumesc pentru ajutor cred ca o sa ma inscriu la toate,un sfat pot sa dau si eu incearca awin pentru sponsor la website si clixsense/rewardingways(plateste si in bitcoin) pentru sondaje
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!