Bitcoin Forum
May 04, 2024, 01:46:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Forumdaki foreksciler  (Read 2736 times)
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
February 09, 2017, 10:06:52 AM
Last edit: February 09, 2017, 10:20:24 AM by CyberCombat

Hemen hemen hepsi spk güvencesinde, bir farkları yok ama "Destek Yatırım" iyidir, musteri hizmetleri saygili, muhabbetleri hoştur, bloomberg tvde sık sık reklamları cıkıyor.

Çok büyük farkları vardır.

ECN, dealing desk, komisyon, spread vs vs.

ECN ne alaka onu anlamadım, türkiyedkilerin hepsi marketmaker, ve hemen hemen hepside dealing desk, make profit ve stop-lossla güvenmediğin sürece sorun yok seni batıramazlar,
Sadece devletlerin paralari mi var bu forex icinde? Mesela facebook hisse senedini alabiliyor muyuz?

Hemen hemen tum emtialar var, dunya borsalarinin hemen hemen hepsi var, facebook'un hissesini tam bilmiyorum ama, S&P 500 veya SmallCap 2000 'in icinde olabilir, dolayli olarak facebook yukseldigi zaman S&P'de yukselir, tipki bizim bist gibi

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714787201
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714787201
Reply with quote  #2

1714787201
Report to moderator
1714787201
Hero Member
*

Ignore
1714787201
Reply with quote  #2

1714787201
Report to moderator
1714787201
Hero Member
*

Ignore
1714787201
Reply with quote  #2

1714787201
Report to moderator
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
February 09, 2017, 07:19:49 PM

Hemen hemen hepsi spk güvencesinde, bir farkları yok ama "Destek Yatırım" iyidir, musteri hizmetleri saygili, muhabbetleri hoştur, bloomberg tvde sık sık reklamları cıkıyor.

ECN ne alaka onu anlamadım, türkiyedkilerin hepsi marketmaker, ve hemen hemen hepside dealing desk, make profit ve stop-lossla güvenmediğin sürece sorun yok seni batıramazlar,
Sadece devletlerin paralari mi var bu forex icinde? Mesela facebook hisse senedini alabiliyor muyuz?

Hemen hemen tum emtialar var, dunya borsalarinin hemen hemen hepsi var, facebook'un hissesini tam bilmiyorum ama, S&P 500 veya SmallCap 2000 'in icinde olabilir, dolayli olarak facebook yukseldigi zaman S&P'de yukselir, tipki bizim bist gibi
alibaba , apple , amazon vs. da var.Sorun neyin olduğu değil , talep varsa kote oluyor zaten.Önemli olan piyasada kimlerin ne yaptığı. Bitcoin borsasında balina dediklerimiz orada yeni üye olmuş trader kadar birşeye sahip. O adamlar dünyada savaş bile çıkarır , btc piyasasında en fazla dev projeyi bırakır kaçar. Smiley
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
February 10, 2017, 01:32:10 PM

SPK tarafından bugün Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğde Forex olarak tabir edilen kaldıraçlı işlemlerde başlangıç teminatı 50 bin TL'ye çıkartıldı; kaldıraç oranı 100:1'den 10:1'e düşürüldü

1melyun
Hero Member

View Profile
February 10, 2017, 10:06:40 PM

SPK tarafından bugün Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğde Forex olarak tabir edilen kaldıraçlı işlemlerde başlangıç teminatı 50 bin TL'ye çıkartıldı; kaldıraç oranı 100:1'den 10:1'e düşürüldü

vay be ! bu ilginç olmuş , acaba amaçları zarar etmeyi azaltmak mı yoksa zenginleri daha zengin etmek mi ? Çoğunluğun para kaybettiğini düşününce bu yasa düşük gelirlilere yaradı Smiley Kendilerini kaptırmazlar artık. Bu arada ingiltere 'de yanılmıyorsam her yatırımcı için 400:1 kaldıraç sağlanıyor.
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 10, 2017, 10:14:04 PM

vay be ! bu ilginç olmuş , acaba amaçları zarar etmeyi azaltmak mı yoksa zenginleri daha zengin etmek mi ? Çoğunluğun para kaybettiğini düşününce bu yasa düşük gelirlilere yaradı Smiley Kendilerini kaptırmazlar artık. Bu arada ingiltere 'de yanılmıyorsam her yatırımcı için 400:1 kaldıraç sağlanıyor.

Zarar eden sayısında çok büyük azalma olacaktır, 2017'de. Foreks firmalarından kapananlar da olacaktır. Bu işi hakkıyla yapan, üyelerini sürekli işleme sokmayan, kendi fiyat havuzunu oluşturmayanlar da var olmaya devam edecektir.

Yüksek kaldıraç verenlerin hemen hemen hepsinin kendi fiyat havuzu vardır. Piyasadan işlem yaptırmıyordur. Gerçek ECN hesaplar için de kaldıraç limiti vardır. 2000-4000 kaldıraç veren firmalar da mevcut tabi ki, kumar oynamaktan farksız ama, 100 dolar yatırıp 400.000 dolarlık işlem yapmanın hissiyatını merak edenler için bire bir.

https://www.forexfactory.com/brokers.php

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280

View Profile
February 10, 2017, 10:17:29 PM

Adam gibi isini yapan kaliteli bi site yok mu tavsiye edeceginiz? Guvenilir olmasi en onemlisi. mesela komisyon oranlari iyi yabanci bi sitede islem yapsak guven olayi sorun olacak.
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 10, 2017, 10:23:26 PM

Adam gibi isini yapan kaliteli bi site yok mu tavsiye edeceginiz? Guvenilir olmasi en onemlisi. mesela komisyon oranlari iyi yabanci bi sitede islem yapsak guven olayi sorun olacak.

İyi bir forex firması söylemek zor, herkesin kendine uygun olanını seçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Deposit miktarı, işlem türü ve pozisyonların açık kalacağı süreler gibi.

1melyun
Hero Member

View Profile
February 11, 2017, 11:37:53 AM

liste şurada hepsi spk lisanslı http://fxrehber.com/
adam gibi den kastın ne ise oradan bakıp seçebilirsin. Hizmet ve yardım gibi şeylerde  hangisi en iyi söylemek zor.Hepsine üye olmak gerek Smiley
faaty
Sr. Member

Activity: 574

View Profile
February 11, 2017, 08:18:12 PM

bence son düzenleme çok yerinde oldu. hiç gerçek foreks hesabım olmadı ama hisse senedi, döviz, altın çokça trade ettim.

50.000 altındaki hesapların kar etmesi çok zordu. gerçekten kazanabilmek için gerekli olan miktar zaten asgari 50bin tl idi. bu açıdan doğru. ama hiç bilmeyen birisi 50bin tl riske edip başlar mı? bence başlamaz Smiley bu açıdan kötü yani.

1/10 kaldıraç olayına gelince, dünyada çok çok daha yüksek kaldıraçlar varken ülkemizde bu orana düşmesi üzücü. ancak %80e varan oranda zarar eden var ve devletin bir şekilde buna müdahale etmesi bekleniyordu ve gerekiyordu. bunda kabahati foreks şirketlerinde buluyorum, işi bilmeyen insanlara bu işin risklerinden bahsetmeyerek hesap açtırıp zarar ettikçe deposit yüklettiler ve kendileri kaçınılmaz sonu hazırladı. keşke daha düzgün davransalardı.

çok sayıda foreks şirketi çalışanı işsiz kalacak deniyor ama bu beni pek üzmüyor açıkçası. geçen yılın sonlarında istanbuldaki foreks fuarına gittim. bilindik tüm aracı kurumlar vardı. mini etekli kızları, jöleli saçlı adamları koymuşlar resmen keriz avlıyorlar. bu insanlar ayrıca foreksten hiç anlamıyor bile, tek görevleri insanları ağa düşürmek. fuara yeni girdim, ne oldugunu anlamaya çalısır halde yürürken bir tanesi hemen koluma girdi, istanbula yeni gelmiş kemal sunal gibi kandırmaya çalısıyor. öğrenirsin diyor, zarar ihtimalinden hiç bahsetmiyor bile, hiç yürekleri de sızlamıyor, böyle insanların işsiz kalmalarına üzülmem açıkçası.

sonuç olarak yine bir işi daha yüzümüze gözümüze bulaştırdık ve sona erdirdik. bitcoin gibi, paypal gibi foreksten de mahrum kalacak ülke. toplumun geneli böyle şeylere hazır değil, hazır olanlara da yazık oluyor.
1melyun
Hero Member

View Profile
February 12, 2017, 07:06:33 PM

bence son düzenleme çok yerinde oldu. hiç gerçek foreks hesabım olmadı ama hisse senedi, döviz, altın çokça trade ettim.

50.000 altındaki hesapların kar etmesi çok zordu. gerçekten kazanabilmek için gerekli olan miktar zaten asgari 50bin tl idi. bu açıdan doğru. ama hiç bilmeyen birisi 50bin tl riske edip başlar mı? bence başlamaz Smiley bu açıdan kötü yani.

1/10 kaldıraç olayına gelince, dünyada çok çok daha yüksek kaldıraçlar varken ülkemizde bu orana düşmesi üzücü. ancak %80e varan oranda zarar eden var ve devletin bir şekilde buna müdahale etmesi bekleniyordu ve gerekiyordu. bunda kabahati foreks şirketlerinde buluyorum, işi bilmeyen insanlara bu işin risklerinden bahsetmeyerek hesap açtırıp zarar ettikçe deposit yüklettiler ve kendileri kaçınılmaz sonu hazırladı. keşke daha düzgün davransalardı.

çok sayıda foreks şirketi çalışanı işsiz kalacak deniyor ama bu beni pek üzmüyor açıkçası. geçen yılın sonlarında istanbuldaki foreks fuarına gittim. bilindik tüm aracı kurumlar vardı. mini etekli kızları, jöleli saçlı adamları koymuşlar resmen keriz avlıyorlar. bu insanlar ayrıca foreksten hiç anlamıyor bile, tek görevleri insanları ağa düşürmek. fuara yeni girdim, ne oldugunu anlamaya çalısır halde yürürken bir tanesi hemen koluma girdi, istanbula yeni gelmiş kemal sunal gibi kandırmaya çalısıyor. öğrenirsin diyor, zarar ihtimalinden hiç bahsetmiyor bile, hiç yürekleri de sızlamıyor, böyle insanların işsiz kalmalarına üzülmem açıkçası.

sonuç olarak yine bir işi daha yüzümüze gözümüze bulaştırdık ve sona erdirdik. bitcoin gibi, paypal gibi foreksten de mahrum kalacak ülke. toplumun geneli böyle şeylere hazır değil, hazır olanlara da yazık oluyor.
Hisse senetleri günlük degisim oranı %20 ile sınırlı zaten btc gibi parayi katlamanız mümkün değil.Uzun vadeli ve yüksek sermaye gereken yatırımlar bunlar.
Forex ' ci ler icin dediğinize katılmıyorum , o insanlar para kazanmak icin bu işi yapıyorlar. Sorun araştırmadan bilgi edinmeden , zengin olmayı düşünen cahil insanların ülkemizde çok olması. Eğer bir zaaf varsa ortada bu zaafı kullananları deil sadece, zaafı olanlarıda suçlarım ben
ibrhmsny
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
February 12, 2017, 09:41:44 PM

Gerçek hesap öncesi açılan demo hesabındaki bakiyeyi açılması zorunlu 50 işlem sonunda 1 TL artırabilenler 100 kaldıraç kullanabilirler. 1 TL artışı sağlayamayanlar gerçek hesaba geçiş yapamazlar.
Madem zarar edenler düşünülüyor o zaman kişiye göre uygulama olsun yukarıdaki örnek gibi.
Bir de şunu da unutmayalım, herkes kazanamaz herkes kaybedemez bu piyasada. Yatırılan paradan aracı kurum komisyonu düşünce kalan para kadar kazanç sağlanabilir.
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
February 12, 2017, 10:05:03 PM

Peder beyin birikimiyle gireyim diyordum kendisine, çok mantıklı birşey söyledi, "Ben borsadayım, 5-6 yıl önce forex cok bilinen birşey değildi türkiyede. Forexte türk lirasına karşı pozisyon almak beni rahatsız eder, o yüzden pek bulaşmayalım"

adam hakli beyler Smiley

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 13, 2017, 07:43:11 AM

kaldırac olayının sınırlanması bence iyi olmuş. 100 dolarla oynamakta keriz silkmekten başka birşey değildi ama 50bin tl yüksek bir rakam. bu rakam biraz aşağı çekilmeli bence
zokora
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

View Profile
March 04, 2017, 08:43:56 PM

foreksçi kalmadı galiba? yurtdışı sitelerden mi işlem yapıyorsunuz??
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 04, 2017, 09:36:13 PM

Evet

JunkieCyclone
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
March 05, 2017, 08:39:43 PM

Evet

Senin kadar değiliz ama.öhö öhö  Grin
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
March 05, 2017, 09:42:53 PM

Nasıl yani? hazır denk geldim sorayım madem  Sad bu borsa konusunda zır cahilim benim istediğim tüm dünya piyasalarını görebileyim işlem yapayım hisse alayım
mesela yıldızı parlayacak google gibi bi şirket var hisse almak istiyorum. Bu kaldıraç işlerine falan hiç girmek istemiyorum bunu nasıl yapabilirim?

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
kerimsahinks
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
March 06, 2017, 01:17:37 PM

Forex trade yapan arkadaşlar işlem geçmişleri ve istatistik verilerini paylaşırlarsa yatırım yapmak isteyenler olabilir ( bende dahil ) Önerim, 3 aylık işlemler sonucunun ve risk dağılımının paylaşılması ve beklenen rakamlarla trade edilmesi istenen hesaplar üretilebilir.

Bir trader ile çalışmak isteyeceğim kriterleri maddeler halinde sıralayayım, arkadaşlar da ilave edebilir ya da fikirlerini belirtebilirler.Belki faydalı bir hareket tarzı oluşturulabilir. ( Fx trade derken kastım, btc/usd yi de bir pair gibi düşünün, uzmanlık alanı btc olan arkadaşları da fx trader altında geniş ifadeyle kapsamışım sayın )

1. FCA regule bir broker olmalı. (Türkiye de bu kaldıraç oranları ve market maker larla ve btc/usd yi sundugunu bile bilip bilmediğim brokerlarla bu iş olmaz, o nedenle ingiliz spk sı gibi düşünün fca yı )
2. Pamm modeli oluşturabilir trader ya da yatırımcıların kendi hesapları üzerinden trade edilebilir. ( ya da burda mesela bir önerim, forum da gördüğüm bir dayanışma modeli olarak, güvenilir bir üyenin hesabı olarak herkes tek hesapta toplar yatırımı )
3. Yapılacak trade modeli risk kategorisi en başından nitelendirilmeli, örneğin, toplam hesabın yüzde kaçı riske edilecek, sermaye erime sınırı nedir, işlem başı stop seviyesi nedir, pes etme noktası nedir, aylık, haftalık hedef nedir gibi unusurları trader açıkça ortaya koymalı yada geçmiş işlemler değerleri ve sonuçları paylaşılmalı dediğim unsur mevcut alışkanlıkları algılamak için önemli.
4. Tüm işlemler açık ve yatırımcının istediği an watcher olabileceği bir platformda olacağı için ne oldu ne bitti gibi karmaşalar olmaz, mesela görüyorum forumda, yok hocam güncelleme bekliyoruz, onun ismi var yamuk olmaz, bunun şanı var eksik olmaz.

Bu gibi maddeler çoklanıp bir traderlık hizmet modeli olarak sunulabilir. Ben yatırımcı olmaya hazırım. Öncelikle bu modelde kim anonim kalmak isterse kalır ( traderlar açısından kastediyorum ), yatırımcı açısından da daha gözle görülür ve şeffaf bir işletmecilik ortamı gelişmiş olur. Herhangi bir unsurun en başta nitelendirildiğinden dışarı çıktığı herhangi bir anda hemen müdahale edilip batma ve sıfırlanma gibi riskler minimize olmuş olur.(bu unsuru bir sigorta poliçesi gibi düşünün, dünya da hiç bir trader a limitleri dışında işlem yapma hakkı verilemez )

Yukarı da bahsettiğim unsurlar üzerinden arkadaşlar değerlendirme yaparlarsa sanıyorum yatırımcılar için şeffaf, trader lar için de anonim (özellikle böyle beklenti içinde olanlar adına kastettim ) bir isterseniz fon, isterseniz bireysel yatırım çözümü gibi unsurlar da forumda daha yalın ve yüksek miktarlar da dönebilir.

Son olarak şunu ilave etmek istiyorum, forumda en şeffaf gördüğüm( özür dileyerek yazarken aklıma gelmeyen, kıbrısta şirket olarak çalışan bir fon var, her hafta sonuçlarını paylaşan arkadaşlar, sanıyorum guawera adlı arkadaş temsil ediyor, tekrar adını hatırlayamadığım için özür dilerim ) bir fon dışında bu işi bahsettiğim yalınlığa benzer olarak maalesef sunan yok ve bu mutlaka ve mutlaka kişilerin bireyselliğine bırakılıyor ve şahsen bunu eski bir fon yöneticisi ve mevcut bir risk sermayesi yatırımcısı olarak doğru bulmuyorum.

Değerli düşüncelerinizle katkı yaparsanız mutlu olurum, ve belki ortak bir fikir etrafında toplanma şansımız olabilir, hepinize sevgiler.

Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280

View Profile
March 06, 2017, 01:48:41 PM

Bob sen forexte teknik analiz kullaniyorsun degil mi ?
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 06, 2017, 01:49:34 PM

Bob sen forexte teknik analiz kullaniyorsun degil mi ?

Şu an için evet.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: