Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:52:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: pump nasıl yapılır  (Read 1546 times)
ugr_erkn92 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
February 11, 2017, 09:25:07 PM

merhaba

kendimce bi sanal deneme yaptım

örnek elimizde 100 btc var

0.00000900 'dan 30 btclik biriktirdik
3333333.33333333 coin

elimizde 70 btc kaldı

0.00001100 yapmamız için 35 btclik duvar var
3181818.18181818

0.00001200 için ise 70 btc duvar
2916666.66666666

koyduk çocugu 0.00001100 yaptık 35 btc gitti

yükseliyo ayagına alanlar oldu satanlar oldu

vs

bi 35 btc daha koyduk

0.00001200 yaptık

şimdi elimde toplamda ortalama 10.000.000 coin oldu

0.00001200 den hepsini satmak istediğimizde

elimizde

120 btc oluyor biz ise girişte 100btc harcamıştık

kaba taslak yazdım

tabi bu söylediklerim

balinanın biri gelip kafamıza vurmadığı sürece sizce buiş bu şekildemi işliyor
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714935144
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714935144
Reply with quote  #2

1714935144
Report to moderator
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
February 11, 2017, 09:49:33 PM

merhaba

kendimce bi sanal deneme yaptım

örnek elimizde 100 btc var

0.00000900 'dan 30 btclik biriktirdik
3333333.33333333 coin

elimizde 70 btc kaldı

0.00001100 yapmamız için 35 btclik duvar var
3181818.18181818

0.00001200 için ise 70 btc duvar
2916666.66666666

koyduk çocugu 0.00001100 yaptık 35 btc gitti

yükseliyo ayagına alanlar oldu satanlar oldu

vs

bi 35 btc daha koyduk

0.00001200 yaptık

şimdi elimde toplamda ortalama 10.000.000 coin oldu

0.00001200 den hepsini satmak istediğimizde

elimizde

120 btc oluyor biz ise girişte 100btc harcamıştık

kaba taslak yazdım

tabi bu söylediklerim

balinanın biri gelip kafamıza vurmadığı sürece sizce buiş bu şekildemi işliyor

Hesaplar hiç bir zaman tutmaz
Ama gerçek bir pump yapmak için en azından elinizde %50 btc %50 alacağınız coinden olmalı

Örnek vereyim bir arkadaşım yanlış işlem yaparak 30 btc yi 15 btc ye düşürmüş , buy wall koymam için yalvarıyor ama geliştirici ekibinin elinde yuz binlerce coin var bunu hesaba katmıyor

Demem o ki teknik doğru olsa bile borsada işlem yaparken mutlaka birşeyler Hesapladığınız gibi gitmez

Edit:  kademeli buy wall koysanız bile balina elinize verdiği zaman kademelerde ki Yüzde ye bağlı olarak kafadan zarar ile başlarsınız
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 11, 2017, 10:01:18 PM

0.00001200'den hepsini satmak istediğimizde muhtemelen duvarı görenler alım yapmayacaktır.

Basit bir pump nasıl yapılır:
Adım 0- Öncelikle coin gelecek vaad etmeli, çöp olmamalı. Coinin richlistine bir göz atın, ANN sayfasına bakın premine'ı var mıymış neymiş ne değilmiş bakın, dev ile görüşün, varsa geçmiş projelerine falan göz atın. Basit bir iş değil bu, risk fazla.
Adım 0.1- Hemen satış duvarlarını kırarak hurrraaa diye dalmayın. Pump yapmadan önce o coinden bolca toplamalısınız. İlla alım emri koyup beklemeniz gerekmiyor, mining yapıp elinizde tutabilirsiniz. Pump aniden yapılan bir şey gibi görünebilir ama sabır işidir.
Adım 1- Fiyatı birazcık yükseltin ve alım emirleri koyun, o coini tutanlar bu hareketleri cazip görsün.
Adım 2- "Ee bu kadar mıydı yükseliş" dedirten bir durgunluk sağlayın ve millet size coinlerini satsın. Bu sırada algı operasyonu yapılabilir. Gerçi algı operasyonu her zaman yapılabilir.
Adım 3- Fiyatı biraz daha yükseltin ve hem alış, hem satış duvarı koyun. Piyasayı dinleyin ve kararınızı verin: tamam mi devam mı?
Adım 4.1- Size daha yüksek miktarlarla satmaya devam ediyorlarsa pumpa devam edebilirsiniz, karar sizin. Fiyatı yükseltip satış emri koyun ve size bir önceki fiyat yükseltmenizde satanların tekrar almasını sağlayın. Artık to da moon algısı başlamıştır, "sadece ve sadece al" moduna girilmiştir. Bundan sonra piyasa sizindir, istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Piyasayı dinlemeyi ve grafiğe bakmayı unutmayın.
Adım 4.2- Tamamsa elinizdekileri yavaşça elden çıkartıp "benim kumarım biter" diyin. Piyasayı korkutmadan satın.
Adım 5- "bu coinden bir bok olmaz" diyen bir piyasa görüyorsanız adım 1'e dönüp tekrar pump hazırlığı yapabilirsiniz.
Adım 6- bu dediklerim işe yararsa 3-5 bir şey atın: 1AZWsy9Eq1Tc8JSeo41kdd77ohBG5UMiD8
Geçmişte pumplanan coinler NİÇİN ve nasıl pumplanmış, pump sonrası ne yapılmış bunları örnek alın. Hızlı pumplanan coinlerin hızlı dumplandığını, yavaşça pumplanan coinlerin da yavaşça dumplandığını görün. Geçmişten ders alın.
brainpans
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
February 12, 2017, 10:16:53 AM

0.00001200'den hepsini satmak istediğimizde muhtemelen duvarı görenler alım yapmayacaktır.

Adım 0- Öncelikle coin gelecek vaad etmeli, çöp olmamalı. Coinin richlistine bir göz atın, ANN sayfasına bakın premine'ı var mıymış neymiş ne değilmiş bakın, dev ile görüşün, varsa geçmiş projelerine falan göz atın. Basit bir iş değil bu, risk fazla.
Adım 0.1- Hemen satış duvarlarını kırarak hurrraaa diye dalmayın. Pump yapmadan önce o coinden bolca toplamalısınız. İlla alım emri koyup beklemeniz gerekmiyor, mining yapıp elinizde tutabilirsiniz. Pump aniden yapılan bir şey gibi görünebilir ama sabır işidir.
Adım 1- Fiyatı birazcık yükseltin ve alım emirleri koyun, o coini tutanlar bu hareketleri cazip görsün.
Adım 2- "Ee bu kadar mıydı yükseliş" dedirten bir durgunluk sağlayın ve millet size coinlerini satsın. Bu sırada algı operasyonu yapılabilir. Gerçi algı operasyonu her zaman yapılabilir.
Adım 3- Fiyatı biraz daha yükseltin ve hem alış, hem satış duvarı koyun. Piyasayı dinleyin ve kararınızı verin: tamam mi devam mı?
Adım 4.1- Size daha yüksek miktarlarla satmaya devam ediyorlarsa pumpa devam edebilirsiniz, karar sizin. Fiyatı yükseltip satış emri koyun ve size bir önceki fiyat yükseltmenizde satanların tekrar almasını sağlayın. Artık to da moon algısı başlamıştır, "sadece ve sadece al" moduna girilmiştir. Bundan sonra piyasa sizindir, istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Piyasayı dinlemeyi ve grafiğe bakmayı unutmayın.
Adım 4.2- Tamamsa elinizdekileri yavaşça elden çıkartıp "benim kumarım biter" diyin. Piyasayı korkutmadan satın.
Adım 5- "bu coinden bir bok olmaz" diyen bir piyasa görüyorsanız adım 1'e dönüp tekrar pump hazırlığı yapabilirsiniz.
Adım 6- bu dediklerim işe yararsa 3-5 bir şey atın: 1AZWsy9Eq1Tc8JSeo41kdd77ohBG5UMiD8
Geçmişte pumplanan coinler NİÇİN ve nasıl pumplanmış, pump sonrası ne yapılmış bunları örnek alın. Hızlı pumplanan coinlerin hızlı dumplandığını, yavaşça pumplanan coinlerin da yavaşça dumplandığını görün. Geçmişten ders alın.

İyi anlatmışsın teşekkürler.

bitcoinsay
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

Presale starts on 28th of April!

View Profile
February 14, 2017, 07:03:45 AM

Pascal ın grafiğini incelerseniz fikir sahibi olabilirsiniz .

▄▄███████▄▄
▄▄██▄▄ ▀▀   ▀▀ ▄▄██▄▄
▄████████▄     ▄████████▄
███████▀▀  ▄   ▄  ▀▀███████
██████▀  ▄█████████▄  ▀██████
██████  ▄█████████████▄  ██████
█████  █████████████████  █████
██████  █████████████████  ██████
█████  ███████████████████  █████
█████  ███████████████████  █████
████  ███████████████████  ████
▀▀█▀   ▀███████████████▀   ▀█▀▀
▄      ▀█████████████▀      ▄
█▄   ▄    ▀▀▀▀▀▀▀    ▄   ▄█
▀  ████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████  ▀
▀█████████████████▀
▀▀▀███████▀▀▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
               ▄▄▄
         ▄▄▄██████
   ▄▄▄███████▀████
▀█████████▀ ▄████
   ▀████▀ ▄██████
      ▀ ▄███████
        ██▀█████
        █   ▀██

▄▄▄▄
      ▄█████
      ███
    ▄▄███▄▄
    ███████
      ███
      ███
      ███
           ▄▄▄
 █▄       █████▄▀
 ███▄▄ ▄▄██████▀
  ▀█████████████
   █████████████
    ▀██████████
    ▄████████
▄▄████████▀▀

██▄     ▄██▄
 ████▄  ▄█████
 ███████████ █
 ██████████ ██
 █████████ ███
 ████▀███ ████
 ████  ▀ █████
 ▀███     ▀▀██
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
February 16, 2017, 06:39:51 PM

Bir pumpın anatomisi desek yeridir bu anlatıma. Gayet sade ve mantıklı bir yol haritası olmuş. Elinize sağlık =)

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 16, 2017, 08:24:00 PM

Coin rich listi inceleyin. Saglam birkac bagholder varsa size coini verir 100 btc nizi alır sonra 100 btclik trash coinsahibi olursunuz
Pages: [1]
  Print  

Jump to: