Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:25:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin bilgi kaynağı oluşturma  (Read 1854 times)
Medjerda (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
February 12, 2017, 02:07:27 PM

foruma yeni kayıt oldum ama daha önceden forumdan haberdardım. bitcoini bir süredir takip ediyorum. bitcoin konusunda uzman olduğum söylenemez ama araştırmayı seven bir insanım.

araştırmalarım sırasında türkçe bilgi akışının az ve dağınık olduğunu fark ettim. bu nedenle edindiğim bilgilerin çoğu yabancı kaynaklardan. ben kendim için yaptığım bu çevirileri daha özenli bir şekilde yaparak bitcoine ilgisi olan insanların erişimine açmak istiyorum.

yapmak istediklerim;

-gerekli izinleri alarak, farklı dillerde yayınlanmış içeriğin(araştırma ve makale) türkçeleştirilmesini sağlamak.
-uluslar arası bitcoin piyasalarının fiyat tablosunu anlık olarak yayınlamak
-sanal para birimlerine yeni merak salmış insanların yorulmadan istedikleri bilgilere ulaşabilmesini sağlayacak özgün içerik üretmek.
-ilerleyen zamanlarda video kanalı açarak bilgi sunmak
-reklamsız içerik sağlamak ya da reklam sayısını minimumda tutmak.

ihtiyacım olanlar - ki bunu buraya yazmamdaki amaç budur-
-içerik üretimi ve çeviriler yapabilecek, bilginin yayılmasını destekleyen yazarlar bulabilmek.

ben bu projenin mali yükünü üstlenmeye razıyım. ilk başlarda çok büyük bir maliyet olmayacaktır zaten. lakin motivasyon ve üretme şevki için gönüllü yazarlara ihtiyacım var. yazarlara ödeme yapamayacağım çünkü varlıklı bir insan değilim ama bunun yerine tip sisteminin iyi olacağına inanıyorum. yazar açıklaması kısmına karekod ile bitcoin veya hangi sanal parabirimi ile ilgileniyorlarsa onun cüzdan adresini koyarak okuyucuların tip göndermesini sağlayabilirler.

hosting masrafı çok olmadığı taktirde siteye reklam koyma taraftarı değilim dediğim gibi amacım bilginin yayılması. bunun yerine ben de coindesk.com da bulunan karekod gibi site için tip toplamayı hedefliyorum.

projeye destek olmak isteyenler diledikleri zaman içerik üretebilirler herhangi bir kota vs. uygulanacak değil. bana ulaşanlara siteyi kurduktan sonra yazar hesabı açacağım ve istedikleri zaman içerik ekleyecekler. bir ekip olmanın bilgi toplumuna katkı sağlamada bir motivasyon olacağını düşünüyorum.

bu projeye katılmak isteyenlerin bana blackpearly5@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.(şahsi mail adresimi geçerli sebeplerden dolayı yazmadım. ergenlik mail adresim de olsa güncel olarak kontrol etmekteyim)
1715120709
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715120709
Reply with quote  #2

1715120709
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715120709
Hero Member
*

Ignore
1715120709
Reply with quote  #2

1715120709
Report to moderator
1715120709
Hero Member
*

Ignore
1715120709
Reply with quote  #2

1715120709
Report to moderator
1715120709
Hero Member
*

Ignore
1715120709
Reply with quote  #2

1715120709
Report to moderator
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
February 12, 2017, 03:13:43 PM

foruma yeni kayıt oldum ama daha önceden forumdan haberdardım. bitcoini bir süredir takip ediyorum. bitcoin konusunda uzman olduğum söylenemez ama araştırmayı seven bir insanım.

araştırmalarım sırasında türkçe bilgi akışının az ve dağınık olduğunu fark ettim. bu nedenle edindiğim bilgilerin çoğu yabancı kaynaklardan. ben kendim için yaptığım bu çevirileri daha özenli bir şekilde yaparak bitcoine ilgisi olan insanların erişimine açmak istiyorum.

yapmak istediklerim;

-gerekli izinleri alarak, farklı dillerde yayınlanmış içeriğin(araştırma ve makale) türkçeleştirilmesini sağlamak.
-sanal para birimlerine yeni merak salmış insanların yorulmadan istedikleri bilgilere ulaşabilmesini sağlayacak özgün içerik üretmek.

-içerik üretimi ve çeviriler yapabilecek, bilginin yayılmasını destekleyen yazarlar bulabilmek.

ben bu projenin mali yükünü üstlenmeye razıyım. ilk başlarda çok büyük bir maliyet olmayacaktır zaten. lakin motivasyon ve üretme şevki için gönüllü yazarlara ihtiyacım var. yazarlara ödeme yapamayacağım çünkü varlıklı bir insan değilim ama bunun yerine tip sisteminin iyi olacağına inanıyorum. yazar açıklaması kısmına karekod ile bitcoin veya hangi sanal parabirimi ile ilgileniyorlarsa onun cüzdan adresini koyarak okuyucuların tip göndermesini sağlayabilirler.

hosting masrafı çok olmadığı taktirde siteye reklam koyma taraftarı değilim dediğim gibi amacım bilginin yayılması. bunun yerine ben de coindesk.com da bulunan karekod gibi site için tip toplamayı hedefliyorum.

projeye destek olmak isteyenler diledikleri zaman içerik üretebilirler herhangi bir kota vs. uygulanacak değil. bana ulaşanlara siteyi kurduktan sonra yazar hesabı açacağım ve istedikleri zaman içerik ekleyecekler. bir ekip olmanın bilgi toplumuna katkı sağlamada bir motivasyon olacağını düşünüyorum.

bu projeye katılmak isteyenlerin bana blackpearly5@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.(şahsi mail adresimi geçerli sebeplerden dolayı yazmadım. ergenlik mail adresim de olsa güncel olarak kontrol etmekteyim)
Konu hakkında mhanbostanci arkadaşımızda bir çalışma düşünmüştü, faaliyete geçerse bende elimden geldiğince destek olmak isterim. Mhanbostanci nin da dikkatini çektiğini ve konuya yorum yapacağını düşünüyorum.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
Medjerda (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2017, 04:47:14 PM
Last edit: February 12, 2017, 04:48:03 PM by EAL

boyle bir konuda ekip olmanın önemli olacağını düşünüyorum. Yoksa bir süre sonra proje tıkanacaktır. Neticede herkesin hayatında bir uğraşı var ve projenin devamlılığı için bir ekip olmalıyız. mhanbostanci arkadaşımızın yorumunu bekliyeceğim o zamana kadar sen de ilgiliysen bilgilerini pm ya da mail atar mısın? iyileştirme için beyin fırtınasına başlayalım.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 12, 2017, 08:48:29 PM

Bu konu üzerine baya bir konuşuldu aslında : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1750963.0
en son ödüllendirme sisteminden vazgeçildi. Zz nin önerisi ile dokuwiki ve facebook entegrasyonu olayını deniyorum. oda olursa zaten sunucu var. hosting ve alan adını ben sağlıyorum.
programlama bilgin varsa destek at bana.
Medjerda (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2017, 03:57:10 PM

Bu konu üzerine baya bir konuşuldu aslında : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1750963.0
en son ödüllendirme sisteminden vazgeçildi. Zz nin önerisi ile dokuwiki ve facebook entegrasyonu olayını deniyorum. oda olursa zaten sunucu var. hosting ve alan adını ben sağlıyorum.
programlama bilgin varsa destek at bana.

mesaj yolluyorum şimdi.

Bu arada destek için yazar olmak isteyenler  yazmaya devam edebilir.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 15, 2017, 01:59:06 PM

Güzel bir çalışma olur, yeni başlayan ve hiç bilgisi olmayan birisi olarak (forum ahalisi sağolsun, her soruyu güzel güzel yanıtlıyorlar, o kısmın hakkını vermek lazım) bilgi karmaşasında önceliklendirme/sıralama ve düzenlemede zorlanıyorum. Levent Kurt'un kitabını da aldım, güzel ama o kitabın amacı genel olarak fikir vermek, ayrıntıya girmiyor

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
April 01, 2017, 06:36:07 PM

Güzel bir çalışma olur, yeni başlayan ve hiç bilgisi olmayan birisi olarak (forum ahalisi sağolsun, her soruyu güzel güzel yanıtlıyorlar, o kısmın hakkını vermek lazım) bilgi karmaşasında önceliklendirme/sıralama ve düzenlemede zorlanıyorum. Levent Kurt'un kitabını da aldım, güzel ama o kitabın amacı genel olarak fikir vermek, ayrıntıya girmiyor

Levent Kurt'un kitabını ararken şunu buldum.İlk fırsatta almayı düşünüyorum.
Belki ilgini çeker ve aradığını bulursun. http://www.idefix.com/Kitap/Kriptopara-Cagi/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Ekonomi/urunno=0001693032001
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 03, 2017, 02:56:02 PM

Belki ilgini çeker ve aradığını bulursun. http://www.idefix.com/Kitap/Kriptopara-Cagi/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Ekonomi/urunno=0001693032001
Bu kitabı da listeye aldım, bilgilendirme için teşekkürler, umarım (bendeki) bir oradan bir buradan bilgi karmaşasını gidermeye yardımcı olur.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 03, 2017, 01:33:07 PM

yapmak istediklerim;

Guzel fikir ileri derece almanca ve iyi derece ingilizcemle destekledigim kampanya. Ben kendim boyle bir proje uretmek istiyordum ama projenin parcasi olmak daha mantikli geldi..
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
June 15, 2017, 09:16:42 PM

Güzel bir çalışma olur diye düşünüyorum .. anlaması kolay,  teşvik edici olmal ,bu işin ne olduğunu öğrenmek isteyenlere karışık gelmemeli
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
June 29, 2017, 05:41:56 PM

Proje sonuçlaysaydı güzel olurdu keşke devam edilseydi.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 04, 2017, 10:03:46 PM

Kitabı okudunuz mu, tavsiye eder misin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: