Bitcoin Forum
June 26, 2024, 02:59:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Fonlar Hakkında Bilgi.  (Read 4011 times)
leonar76 (OP)
Hero Member

Activity: 678
Merit: 501

View Profile
February 16, 2017, 10:06:34 AM

Merhaba Arkadaşlar,

yaklaşık 1 haftadır, hastanede gıda zehirlenmesinden dolayı tedavi görüyorum, tedavi süreci içerisindeyken, margin trade'de ETH ve MAID 'de short pozisyonlarımı güzel bir şekilde patlatmışlar, suan pozisyon durumlarımı check etmeye başladım, yaklaşık 68 BTC shorttan bahsediyorum. sizlerle 4 5 aydır bir şekilde ufak tefek çalışıyoruz, şuan için bu pozisyon, benim temel anapara meblağımıda eritti, gücümü toparlamam zaman alacak, fonlarımda anapara koruması olmadığını ilk forum başlığımdan beri takib edebilirsiniz, buna rağmen ben toporlanmaya çalışacağım, onun dışında isteyen hukuki süreçlere istediği zaman başvurabilir, kişisel haklarıma karşı olacak davranışlara karşıda, avukatım aracılığıyla manevi tazminat haklarım saklıdır. suan tekrar eski pozisyonlarıma gelmem için bir aksilik çıkmassa, minumum 60 güne ihtiyacım var. teşekkurler. iyi haftalar.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 16, 2017, 10:11:07 AM

Yaklasik 250 bin lira mi kaybettin simdi? :O
ismet19
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
February 16, 2017, 10:15:40 AM

Merhaba Arkadaşlar,

yaklaşık 1 haftadır, hastanede gıda zehirlenmesinden dolayı tedavi görüyorum, tedavi süreci içerisindeyken, margin trade'de ETH ve MAID 'de short pozisyonlarımı güzel bir şekilde patlatmışlar, suan pozisyon durumlarımı check etmeye başladım, yaklaşık 68 BTC shorttan bahsediyorum. sizlerle 4 5 aydır bir şekilde ufak tefek çalışıyoruz, şuan için bu pozisyon, benim temel anapara meblağımıda eritti, gücümü toparlamam zaman alacak, fonlarımda anapara koruması olmadığını ilk forum başlığımdan beri takib edebilirsiniz, buna rağmen ben toporlanmaya çalışacağım, onun dışında isteyen hukuki süreçlere istediği zaman başvurabilir, kişisel haklarıma karşı olacak davranışlara karşıda, avukatım aracılığıyla manevi tazminat haklarım saklıdır. suan tekrar eski pozisyonlarıma gelmem için bir aksilik çıkmassa, minumum 60 güne ihtiyacım var. teşekkurler. iyi haftalar.
Geçmiş olsun dostum en kısa sürede toparlanman ve mağduriyetleri gidermen temennisi ile ...
saulzaents
Hero Member

Activity: 560

View Profile
February 16, 2017, 10:16:21 AM

öncelikle seninle birlikte hepimize geçmiş olsun yalnız ben bu gıda zehirlenmesi olayını anlayamadm tam ortada 250 bin tl ye yakın bir meblağdan bahsediyosun ve bahsederken de bi güzel patlatmişlar diyebiliyosun gıda zehirlenmesi 1 hafta tedavisi sürmez hadi sürdü diyelim 1 haftada hiçmi kendinize gelip alınması gereken önlemi alamadınız.cok sade ve tatminsiz bir yazı olmuş kusura bakmayın da hastalıktan kimse 250 bin lirayi savunmasız bırakmaz,bırakamaz,bırakmamalı yani aklım almıyor. 60 gün süre vermişsiniz kendinizce ama bunun garantisi varmi peki insanlara bir şekilde 2 ay sonra ödeme yapabilicekmisiniz ?
yalcin
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
February 16, 2017, 10:18:20 AM

Merhaba Arkadaşlar,

Geçmiş olsun, umarım kısa sürede toparlanırsın.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 16, 2017, 10:22:28 AM

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Toparlanıp ödemeleri yapabilecek duruma geldiğinizde daha sağlam bir zeminde daha güçlü çalışabileceğimize inanıyorum.
Bu süreçte yapabileceğimiz, beraber çalışabileceğimiz durumlar olursada görüşelim inş
Güncel durumlardan haberdar ederseniz sevinirim.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 16, 2017, 10:34:18 AM

öncelikle seninle birlikte hepimize geçmiş olsun yalnız ben bu gıda zehirlenmesi olayını anlayamadm tam ortada 250 bin tl ye yakın bir meblağdan bahsediyosun ve bahsederken de bi güzel patlatmişlar diyebiliyosun gıda zehirlenmesi 1 hafta tedavisi sürmez hadi sürdü diyelim 1 haftada hiçmi kendinize gelip alınması gereken önlemi alamadınız.cok sade ve tatminsiz bir yazı olmuş kusura bakmayın da hastalıktan kimse 250 bin lirayi savunmasız bırakmaz,bırakamaz,bırakmamalı yani aklım almıyor. 60 gün süre vermişsiniz kendinizce ama bunun garantisi varmi peki insanlara bir şekilde 2 ay sonra ödeme yapabilicekmisiniz ?

sevgili kardeşim, margin patlatmadığın çok belli, o 5 dakikalık olaydır, 5 dakkada max,  kırmızı margin call kutucugunu görursun, elin kesmeye gitmez, cunku heran aşağa hareket beklersin, sonra bir daha peek eder, ve kapanır pozisyon, tabi bundada ekran karşısında olursan, eth uykuda yakaladı, maid de ekran karsısında, btc artarken maid ve eth 'in ters ruzgarı ve o an yurtdısı forumlardaki arkadaşlarımla kontak kuramamam , terse yatırdı kısacası. birgun yasarsan anlarsın. saglıcakla kal.
nyks
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 16, 2017, 10:35:12 AM

Yatırımcı arkadaşlar sormaya çekiniyor belki bir umut diye ama  benim yatırırım yok dolayısıyla çekinmiyorum ve soruyorum senaryo çok güzel öncelikle tebrik ediyorum.
İlk olarak bu anlattıklarınızı kanıtlayabilirmisiniz hastanede yattığınıza dair herhangi bir kanıt rapor olabilir patlayan marginden ekran görüntüsü veya hesap bilgisi mağdur arkadaşlar için yeterli olabilir.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
February 16, 2017, 10:37:33 AM

gecmis olsun tekrar. forex de benim de basima geldigi olmustu bu durumlarin.

benim 0.08 gibi bir yatirimim vardi. muhtelemen daha fazlasin zaten kazanmisimdir. kendinizi toparlarsaniz devam ederiz umarim.
saulzaents
Hero Member

View Profile
February 16, 2017, 10:39:22 AM

yani hocam önce hastane muhabbeti dediniz şimdi marginden kalkmiş ders veriuosunuz ben anlamadım bu işi yani hastanede oldugunuz için mi patladi bu miktar yoksa siz başındaydınız da yok uykda kaldim yok yurtdişi baglantimi sağlayamadim felan ben anlamiyorum yani ne dolap dönüyo üstelik 60 gün sonra ödeme yapabilicekmisiniz diye sordum ona cevap vermemişsiniz bile
saulzaents
Hero Member

View Profile
February 16, 2017, 10:42:34 AM

bu bahsettiğiniz işlemlerden ben anlamiyorum fakat illa anlayan arkadaşlar vardır buraya görüntü atabilirmisiniz mesela trade history den 68 btc lik zarar var ona istinaden yani
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
February 16, 2017, 10:44:47 AM

Anapara korumasi yoksa vadesi gecen fonlar sonlanmistir. Size odeme yapmasi gerekmez adam 68 btc kaybetmis. Bence bu 68 btclik kaybin dokumanini isteyin. Oda sirf dogru soyledigini kanitlar haricinde birsey isteyemezsiniz. Ha sonradan arkadain goblunden koparsa size belki odeme yapar
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
February 16, 2017, 10:49:20 AM

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle geçmiş olsun,

bir yanlışlığı düzeltmek isterim, fonlarınızın hemen hemen hepsini takip ettim, çoğuna da katıldım, ve hepsi anapara korumalı idi, teker teker editlemişsiniz anladığım kadarıyla,hiç hoş ve etik değil bu durum.Anapara koruması olsa da olmasa da giden gider zaten,bunu burada o şekilde yazsaydınız daha tatmin edici olurdu.

ana para koruması olayını fonlarınıza katılan arkadaşlarım da teyit edecektir.

Gelelim bundan sonrası atılacak adımlara;

Ortada 250 bin lira söz konusu,

2 ay süre istemişsiniz,

Öncelikle yapılamsı gereken fonlarınıza katılan kişilerin bakiyeleriyle birlikte listesinin hazırlanması, ve bi r vade belirlenmesi,

Ödeme yapıldıkçada listenin revize edilmesidir.

2-3-4 ay bu durum mantık dahilinde halledilir,

Sizlerden bu konuda adım bekliyoruz, bu listenin bir an önce hazırlanmasını talep ediyoruz.

Hukuki yöntemler elbette verilen sözler yerine getirilmediği takdirde devreye sokulacaktır.

Sizlerden bilgi bekliyoruz.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
February 16, 2017, 10:55:58 AM

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle geçmiş olsun,

bir yanlışlığı düzeltmek isterim, fonlarınızın hemen hemen hepsini takip ettim, çoğuna da katıldım, ve hepsi anapara korumalı idi, teker teker editlemişsiniz anladığım kadarıyla,hiç hoş ve etik değil bu durum.Anapara koruması olsa da olmasa da giden gider zaten,bunu burada o şekilde yazsaydınız daha tatmin edici olurdu.

ana para koruması olayını fonlarınıza katılan arkadaşlarım da teyit edecektir.

Gelelim bundan sonrası atılacak adımlara;

Ortada 250 bin lira söz konusu,

2 ay süre istemişsiniz,

Öncelikle yapılamsı gereken fonlarınıza katılan kişilerin bakiyeleriyle birlikte listesinin hazırlanması, ve bi r vade belirlenmesi,

Ödeme yapıldıkçada listenin revize edilmesidir.

2-3-4 ay bu durum mantık dahilinde halledilir,

Sizlerden bu konuda adım bekliyoruz, bu listenin bir an önce hazırlanmasını talep ediyoruz.

Hukuki yöntemler elbette verilen sözler yerine getirilmediği takdirde devreye sokulacaktır.

Sizlerden bilgi bekliyoruz.

Eski editlemedigi konudan resim atabilir misin ? Arsiv sitelerden falan bulamaz miyiz ?
but3rz
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
February 16, 2017, 11:09:07 AM

"Not: Fonun vade sonunda elde ettiği toplam kardan, ödenecek faiz tutarı düşürürdükten sonra geriye kalan %50 kar dağıtılır. Kar elde edilmezse, sadece sabit faiz tutarı ve anapara ödenir."

Smart Fon isimli benim de yatırımım olan fona böyle bi not yazmışsınız. Ben burdan anapara + %25 kar koruması olduğu sonucunu çıkarıyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 16, 2017, 11:15:37 AM

Üstat arkadaşların dediği gibi bir liste yapın, ödeme planı oluşturun, herkes makul bir noktada uzlaşır.
İki taraflı da kimsenin birbirini üzmesine gerek yok. Herkes bir şey diyebilir ama önemli olan uzlaşmanın sağlanmasıdır.

Olumsuz düşünen arkadaşlar için söylüyorum; Bugün kimse o kadar yüklü bakiyeyi alıp bir yere gidemez. @Leonar'da bunca aydır çalıştığımız bir arkadaşımız.
Makul bir noktada ve vadede bu iş çözülecektir diye umuyorum.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 16, 2017, 11:17:35 AM

Wayback machine'de arşivlenmiş konu görüntüsü bulamadım, ilgili arkadaşlar araştırırsa belki bulabilir. Site budur:

https://archive.org/web/

Bunun dışında geçmiş olsun, benim de ve eminim ciddi anlamda ciddi miktarlar ile day trade yapan herkesin de likuide  başına gelmiştir. İnanılmaz kötü bir his.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 16, 2017, 11:22:18 AM
Last edit: February 16, 2017, 11:39:49 AM by goraset

arkadaşlar soğuk su içebilirsiniz. benim de 0.2 btc  vardı toplam . haftalık ve smart fonda.
bu kadar lafı dolandırmaya gerek yok. ana para koruması yoktu falan diyerek. fonlarda sabit faiz geliri vadediyordunuz. ne yaptığınız sizekalmış
hatta smart fonda sabit faiz + üste kardan pay vermeyi vaad etmiştiniz. karşınızdaki insanların aklıyla dalga geçmeyin lütfen

ayrıca ödeme bekleyen arkadaşlar var hala, açıklamada ödeme yapacağına dair net bir cümle göremedim  ben. böyle bir niyeti olduğunu da pek zattemiyorum .
kendi adıma yapabilecedğim tek şey negatif trust vermek. ödeme gelirse kaldırırım

edit: benin miktar küçük olduğu için şimdilik mahkeme yolunu düşünmüyorum. mahkemeye başvuran arkadaş olursa  avukatımla görüşüp müdahil olabilirim
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
February 16, 2017, 11:37:11 AM

Bu arada,

arkadaşın kimlik bilgileri, banka iban bilgileri vs mevcuttur.

her ne kadar ana para garanti değil desede editlenmemiş başlıklar screenshot olarka elimizdedir, mevcut bütün fon başlıkları sayfa sayfa kayıt altındadır.

Burası muz cumhuriyeti değil, kimse 250 bin lirayla pardon diyip kaybolamaz.

Gerekli bütün hukuki adımlar atılacaktır.

Ancak biz yinede kendisinden bir uzlaşma adımı bekliyoruz.

Avukatlar ile görüşüldü, hiçbir sorun yok.

dediğim gibi kendisinden uzlaşma adımı bekliyoruz madurlar olarak.

Teşekkürler

leonar76 (OP)
Hero Member

View Profile
February 16, 2017, 11:57:33 AM

Bu arada,

arkadaşın kimlik bilgileri, banka iban bilgileri vs mevcuttur.

her ne kadar ana para garanti değil desede editlenmemiş başlıklar screenshot olarka elimizdedir, mevcut bütün fon başlıkları sayfa sayfa kayıt altındadır.

Burası muz cumhuriyeti değil, kimse 250 bin lirayla pardon diyip kaybolamaz.

Gerekli bütün hukuki adımlar atılacaktır.

Ancak biz yinede kendisinden bir uzlaşma adımı bekliyoruz.

Avukatlar ile görüşüldü, hiçbir sorun yok.

dediğim gibi kendisinden uzlaşma adımı bekliyoruz madurlar olarak.

Teşekkürler

yalnış anlamayı düzelteyim, forumdaki arkadaşlardan gelen 68 BTC lik bir yatırım bulunmamaktadır,  12 - 16 btc lik, bir yatırım mevcuttur, kendi hesaplarıma bakıcam, kontrol ediyorum bende. bugune kadarda yaklaşık 4, 5 btclik bir kar dağıtımıda mevcut, ben ilk başlığımda dediğim gibi, ilk etapta en az 60 gün bir süreye ihtiyacım oldugunu soyledim, bu süre içerisinde pozisyonlarımı düzelteceğim, duruma göre tekrar konsulur, bu süreç içerisinde hukuka gitmek isterseniz, giedebilirsiniz, yalnız kişisel haklarıma bir saldırı olursa, avukatım aracılığıyla manevi tazminat talebim bende saklıdır. teşekkürler.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: