Bitcoin Forum
May 02, 2024, 07:39:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Sunt bitcoinii bani adevarati?  (Read 90239 times)
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
August 28, 2013, 08:48:48 PM
Last edit: August 28, 2013, 09:05:34 PM by Vlad2Vlad
 #81

Time is Money, indeed!

Noapte buna, este 12:04am aici.  Sper sa avem ceva stiri bune Maine, trebuie sa iese ceva zvonuri despre Bitcoin ETF in orice zi acuma.

Ciao!
Esti in America?la tine abia e miercuri Smiley)  la mine e 10:56 Smiley) noapte buna...ne vedem in viitor...

Yeah, sunt pe West Coast.  Am crescut in California dar ma-m nascut in Romania si am plecat la 9 Ani.  As vrea sa vin la iarna acia.  I'm place Asa de mult in Romania.  Alta viata.  Dar si aicia este fain dar aici nu se vizita oameni si nu este distractie ca acolo.
COOOOOOOOLLL!! Smiley) e normal ca e mai frumos acolo, odata ce ai crescut acolo. Deci de aia cunosti asa multe informatii?...

Nu cred.  Educatia aici este foarte buna dar Americani chiar habar nu au ce se intampla so nu cred ca Tara asta ma invatat cine stie ce.  Cred ca este Mai mult faptul ca eu cercetez rapunsuri care nu se gasesc in media sau in scoala.

Ajuta mult sa sti engleza ca cam tot ce este important este scris in engleza.  Si ajuta sa ai Mai multe facultati dar asta nu te face destept.  

Si ce zic eu este bazat pe istorie si fapte dar nu este necesar Adevárat:  eu trebuie sa presupun unele lucruri si adaug fapte so atunci ajung la o concluzie.  Ramane de vazut daca sunt correct.  

Dar din experienta mea sunt correct destul de des. Cu ETF sunt cam 100% sigur dar totusi as putea sa fiu gresit.  Cu alte tari sa mearga pe Bitcoin sau alt crypto coin, asta este Mai greu de zis cu siguranta dar ma simt 80% sigur ca o sa se intample in 12-24 luni.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
1714678781
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714678781

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714678781
Reply with quote  #2

1714678781
Report to moderator
1714678781
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714678781

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714678781
Reply with quote  #2

1714678781
Report to moderator
1714678781
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714678781

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714678781
Reply with quote  #2

1714678781
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714678781
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714678781

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714678781
Reply with quote  #2

1714678781
Report to moderator
1714678781
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714678781

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714678781
Reply with quote  #2

1714678781
Report to moderator
1714678781
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714678781

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714678781
Reply with quote  #2

1714678781
Report to moderator
C.Alin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
August 29, 2013, 05:23:44 PM
 #82

Time is Money, indeed!

Noapte buna, este 12:04am aici.  Sper sa avem ceva stiri bune Maine, trebuie sa iese ceva zvonuri despre Bitcoin ETF in orice zi acuma.

Ciao!
Esti in America?la tine abia e miercuri Smiley)  la mine e 10:56 Smiley) noapte buna...ne vedem in viitor...

Yeah, sunt pe West Coast.  Am crescut in California dar ma-m nascut in Romania si am plecat la 9 Ani.  As vrea sa vin la iarna acia.  I'm place Asa de mult in Romania.  Alta viata.  Dar si aicia este fain dar aici nu se vizita oameni si nu este distractie ca acolo.
COOOOOOOOLLL!! Smiley) e normal ca e mai frumos acolo, odata ce ai crescut acolo. Deci de aia cunosti asa multe informatii?...

Nu cred.  Educatia aici este foarte buna dar Americani chiar habar nu au ce se intampla so nu cred ca Tara asta ma invatat cine stie ce.  Cred ca este Mai mult faptul ca eu cercetez rapunsuri care nu se gasesc in media sau in scoala.

Ajuta mult sa sti engleza ca cam tot ce este important este scris in engleza.  Si ajuta sa ai Mai multe facultati dar asta nu te face destept.  

Si ce zic eu este bazat pe istorie si fapte dar nu este necesar Adevárat:  eu trebuie sa presupun unele lucruri si adaug fapte so atunci ajung la o concluzie.  Ramane de vazut daca sunt correct.  

Dar din experienta mea sunt correct destul de des. Cu ETF sunt cam 100% sigur dar totusi as putea sa fiu gresit.  Cu alte tari sa mearga pe Bitcoin sau alt crypto coin, asta este Mai greu de zis cu siguranta dar ma simt 80% sigur ca o sa se intample in 12-24 luni.
Aha...stiu ca multe lucruri nu se invata in scoala liceu facultate...si cele mai multe, si mai bune lucruri folositoare in viata le inveti de la prieteni. Smiley
mirciox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
September 09, 2013, 07:35:13 AM
 #83

In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!
george25
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
October 31, 2013, 04:25:06 PM
Last edit: November 01, 2013, 10:37:53 PM by Cyrus
 #84

In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti
Cyrus (OP)
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3752
Merit: 2949



View Profile
November 01, 2013, 10:39:49 PM
 #85

tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

Salut. Raspunsul pe scurt, da.
Ca sa afli un raspuns mai elaborat, iti sugerez sa dai o raita mai atent pe forum si sa revii cu intrebari ceva mai exacte si mai putin... ca cea de sus Smiley.

rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
November 02, 2013, 07:20:05 PM
 #86

In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

ie multi care a castigat, ie cam lesinate castigurile .. dar merge
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
November 20, 2013, 06:01:01 PM
 #87

In ultimele zile au fost fluctuatii de pret foarte mari. Cine a avut bani si btc de rulat, daca a procedat corect a castigat enorm. La fel cine a mers "long" pe btc pe platformele care accepta btc/usd la inceputul lunii si si'a mentinut pozitia pana pe 18 a avut castig de cateva zeci de mii de usd la o mie pe pozitie. Concluzia: se castiga sume la care multi dintre noi nici nu indraznim sa visam!
cocoh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 09, 2014, 07:13:50 AM
 #88

Salut
Sunt nou aici si am incercat sa citesc cat de cat cu "atentie", insa la bitcoin lipseste o valoare foarte importanta din definitia "banilor", accea ca nu are valoare intrinseca, ei sunt doar virtuali!. Evident, un astfel de proiect care a inceput pe WEB este greu de oprit chiar daca multi "iluminati" nu ar fi de acord sau poate reprezinta un proiect test!
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
January 09, 2014, 07:45:07 AM
 #89

Pai intrinsec nici banii de hartie nu au vreo valoare (poate doar cea calorica, daca te incalzesti cu ei)

Daca te referi la achizitia de bunuri, da, crypto are un evantai redus de achizitie.
cocoh
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 09, 2014, 08:54:14 AM
 #90

Si totusi este ceva care nu se "leaga"! Sa fac o mica comparatie pentru a ma face inteles. Stiti cand fac reclama la televizor cu numere de a castiga la loto ( sau altceva, important sa se inteleaga logica) si spune suna, platesti si "eu" iti spun cum sa castigi bani. Daca era asa adevarat si le tineau pentru ei. Insa in "mijloc" sunt alte lucruri ascunse. Cine ma corecteaza?
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
January 10, 2014, 01:28:13 AM
 #91

Si totusi este ceva care nu se "leaga"! Sa fac o mica comparatie pentru a ma face inteles. Stiti cand fac reclama la televizor cu numere de a castiga la loto ( sau altceva, important sa se inteleaga logica) si spune suna, platesti si "eu" iti spun cum sa castigi bani. Daca era asa adevarat si le tineau pentru ei. Insa in "mijloc" sunt alte lucruri ascunse. Cine ma corecteaza?

Teoria si definitia bitcoinului de corecteaza.
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 24, 2014, 06:49:53 PM
 #92

In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

ie multi care a castigat, ie cam lesinate castigurile .. dar merge

LOL!  Nu esti normal!  LOL!
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
January 24, 2014, 07:13:49 PM
 #93

In momentul de fata sunt reali, ma intreb cum de n-au aparut mai repede... Sunt curios totusi pe viitor care o sa fie rezultatul!



tot se vb despre monezile astea de mult timp dar o fi careva sa fi castigat cu adevarat sau sai fi transformat in euro sa poti sai scoti

Cu siguranță.

Eu mi-am pus banii unde mi-a fost gura și am băgat $8,000 în iXcoin si am și dat gratis la alți românii să-i încurajez.  

La moment valorează aproape $100,000.  Nu este rău pentru 6 luni.  Dar acuma o lună valoarea era $300,000 dar nu am vândut nimic.

Clar, se poate face enorm de mult - cum am zis acuma 4-6 luni, se poate face milioane din numai câteva mii de dolari dar puțini o să facă bani aștia că puțini văd jocul să aibă curajul să țină cryptos în joc destul de lung.

Wall Street o să intre în cryptos foarte încurînd si atunci o să vedeți nebunie.  

3-6 luni - iXcoin la ~ $10 - și eventual o să fie cel mai tare crypto.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
mmihai1978
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 250


View Profile
January 27, 2014, 12:25:49 AM
 #94

bravo, risc mare, castig mare.

putini au sange in instalatie sa bage bani reali in altcoins. eu nu am!
bo1ka
Member
**
Offline Offline

Activity: 94
Merit: 10


View Profile
January 28, 2014, 09:28:01 AM
 #95

Vlad am urmarit posturile tale si pe formulul in engleza, inclusiv povestea aceea cu "tatal si fiul". Am objservat ca faci referile la ixCon on a regular basis. Daca te uiti insa la evolutia coin-ului pe http://coinmarketcap.com/ixc_180.html observi ca rulajul este foarte mic, iar pe langa faptul ca urmeaza trendul celorlate monede "interensate", ce observ eu este o fluctuatie relativ haotica. Ce vezi tu oare in moneta asta pe care destul de multi o discosidera. Eu personal atunci cand am decis sa investesc in crypto-coins mi-a sarit in ochi asemeni peercoin-ului. Poate vrei sa ne impartasesti si noua din cunostintele tale.

Multumesc anitcipat.
animalu
Member
**
Offline Offline

Activity: 95
Merit: 10


View Profile
February 02, 2014, 12:58:33 PM
 #96

Cum am spus mereu, bit/ltc/orice altcoin, daca ai un pic de creier si de "sange in instalatie", pot sa te scoata din rat race.

Acum sunt 2 posibilitati:
1. Lucrezi 9 to 5, timpul trece - leafa merge, dar faci maxim un rahat pe luna
2. Te bagi puternic pe "moneda virtuala", stai ca disperatu' in fata calculatorului sa prinzi un high, low sau skeeming si faci o caruta de bani.

Fiecare face cum considera, ambele variante au avantaje si dezavantaje.

Ex personal: Lucram la firma x, plecam la 5 de la munca, aveam timp liber, viata sociala, dar nu puteam sa pun nimic deoparte. Acum lucrez "pentru mine". 9-17 e un vis, de multe ori ma prinde 3 noaptea in fata calculatorului zicand ca in 2-3 ore termin pe ziuade azi. La stilul asta risc sa intrebe "ala micu" cand ma vede: Cine e nenea ala?
serje
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1232
Merit: 1002



View Profile
February 06, 2014, 07:23:29 PM
 #97

Daca spui ca BTC sunt bani atunci de ce fiscul din SUA nu stie cum sa il impoziteze?
De ce toti oamenii care au facut profit cu BTC si au vrut sa plateasca taxe au fost refuzati?

Space for rent if its still trending
fairjohn
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
March 19, 2014, 08:35:41 PM
 #98

Bună ziua tuturor
mmihail
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 18
Merit: 0


View Profile WWW
May 19, 2014, 01:35:10 PM
 #99

Da, singurul dezavantaj aici e ca multi se lasa dupa ce-si deschid un coin. Ba chiar si romanii au realizat un coin stabil: "Cryptoleu".
Vlad2Vlad
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3052
Merit: 1530

www.ixcoin.net


View Profile WWW
May 19, 2014, 03:34:05 PM
 #100

Da, singurul dezavantaj aici e ca multi se lasa dupa ce-si deschid un coin. Ba chiar si romanii au realizat un coin stabil: "Cryptoleu".


RomaniaCoin ar fi fost mai fain.

iXcoin - Welcome to the F U T U R E!
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!