Bitcoin Forum
May 23, 2024, 05:15:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: (Öneri) Anonim olmayan fon Ana para koruma güvencesi  (Read 1056 times)
deepocean (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 17, 2017, 10:38:39 PM

arkadaşlar şöyle bi şey düşündüm size de danışıyım dedim. ana para korumalı fonlarda güvence işlemi şöyle yapılabilir
A kişisi B escrowuna btcleri bırakıp değeri kadar fon sahibine Tl olarak gönderir. Açıklama kısmına xx/xx/xxxx tarihinde geri ödemeli borç yazar.
Fon sahibi B kişisine Tl yi atıp Btcleri alır.
B kişisi A kişisine TLsini gönderir. Fon bitiş tarihi geldiğindede işlemler tersiyle yapılır.
Buradaki tek sorun fonun batması durumunda bitcoindeki oluşacak kur farkı olur.
Bana mantıklı geldi kur farkınada bi çözüm bulunursa yapılabilir. yorumlarınızı bekliyorum  
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1391

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
February 17, 2017, 11:33:06 PM

fon yöneticisinin elinde btc değeri kadar TL varsa niye sizden btc borç alsın ki gider btc alır ve işletme karının hepsi kendine kalır Smiley  Grin
ben bankadan kredi çekmeyip sizin paranızı istemesini anlamıyorum ama sen level atlamışsın  Grin
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 17, 2017, 11:40:24 PM

40 bin tl param var ve fon açmayı düşünüyorum gidip 10 btc lik fon kuruyorum. yatırımcıların btclerine karşılık 40bin tl yi gönderiyorum. fon süresince ben onların btcsini değerlendiriyorum onlarda benim tl mi kullanıyor fon bitiminde ben belli bir gelir karşılığında kar payı dağıtımı yapıyorum. btcleri gönderiyorum onlarda bana geri para mı gönderiyor.

1. okadar param var neden başkasının şeyiyle gerdeğe gireyim.

2. onlarda benim paramı kullanıyor bana komisyon ödemeleri gerekmez mi?
deepocean (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 18, 2017, 12:02:08 AM

fon yöneticisinin elinde btc değeri kadar TL varsa niye sizden btc borç alsın ki gider btc alır ve işletme karının hepsi kendine kalır Smiley  Grin
ben bankadan kredi çekmeyip sizin paranızı istemesini anlamıyorum ama sen level atlamışsın  Grin

hocam fon yöneticisi değil katılımcı tl göndericek sonra tl-btc takası olacak fon yöneticisinden bi şey çıkmayacak fon sırasında
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
February 18, 2017, 12:08:12 AM

Bu forumdaki hiçbir fon anonim olmadığı için yazdıklarınız farazi kalmış.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 18, 2017, 08:14:31 AM

Iyice sacma fikirler dogmaya basladi.
Adam fon acacak fon kadar parayi kilitleyecek. Hangi gerizekali yapar bunu?
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
February 18, 2017, 08:40:06 AM

Ne kadar önlem alınırsa alınsın btc olunca transfer iş zaten anonimliğe giriyor bence bundan sonra fon sahipleri banka kredilerine fon katılımcılarıda banka mevduat fonlarına yönelmeye başlayacak yada böyle mehter gibi 2 ileri 1 geri ne uzayıp nede kısalacağız gerçi bankalara bulaşırsakta uzamayı bırak kısalırız Cheesy
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
February 19, 2017, 05:03:55 PM

fon parası kilitlenerek fon yapabilene madalya veriyorlarmış  Grin

Pages: [1]
  Print  

Jump to: