Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:47:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ehliyet Kursları Denetlenmeli  (Read 1360 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
February 19, 2017, 06:01:57 AM
Last edit: February 19, 2017, 06:13:31 AM by hhk1045

Sürücü (Ehliyet) Kursları denetlenmeli
 Ehliyet teorik yazılı sınavında 90+ puan alarak ehliyet direksiyon sınavına girmeye hak kazandım. Araba kullanmayı az çok bilen biriyim, ancak direksiyon egitimi konusunda daha önce bir tecrübem olmadığı için iş artık eğitmendeydi. Çalışmak için belirli günler belirledik ve gittik. Eğitimi aldım, eğitmen herşey yolunda bir sıkıntı yok dedi güzel sürüyorsun falan bir tek geri geri parkta sıkıntı vardı sonra onuda hallettik tamamdı
 Neyse sınav akşamı başka bir sürücü kursuna yazılan tanıdıkla muhabbet esnasında konu direksiyon egitimine geldi o anlatırken ben şoka girdim zira bana ona anlatılanların ve verilen egitimin hiç biri egitmen tarafından soylenmemisti bana verilmedi. Üstün körü bir anlatımla egitimi tamamlamışım haberim yok. Sabah sınavdan kaldım, bu benim icin  buyuk bir hayalkırıklıgı oldu. Neyse 200 liralık bir ek masraf dogurdu egitmene kızgındım ona yeni sınav tarihi netlesince bana mutlaka soylemesini daha sıkı bir egitim talep ettim. Zira verecekleri egitim icin ek para alıyorlar. O da sınav kesinlestigi gibi haber verecegi belirtti. Zaten sınav tarihleri kesinlesmeden direksiyon egitimine baslamiyorlarmis.

Buraya kadar tamam, 3-4 hafta sonra bu dangalak egitmeni baska kisilere egitim verirken gordum ya ne is falan daha sınav tarihi belli degil, megersem 10 gun once belli olmus ve bana haber verilmedi. Bu nasıl sürücü kursu? Bu kursları kim denetliyor? Haklarimizi nasil arariz? Sınava kalmış 1 hafta, 1 haftada nasıl egitim alacagim 200 lira parayıda yatirmami istiyorlar kalırsam para yine havaya gidecek.
1715075233
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715075233
Reply with quote  #2

1715075233
Report to moderator
1715075233
Hero Member
*

Ignore
1715075233
Reply with quote  #2

1715075233
Report to moderator
1715075233
Hero Member
*

Ignore
1715075233
Reply with quote  #2

1715075233
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
February 19, 2017, 08:42:20 AM

aslında gerekli çirkefliği yaparsan sınav ücreti ödemeden de seni sınav sokarlar. kurs müdürüne gittin bilimiyorum ordaki en üst sorum yani oranın sahibi diyeyim olayı söyle benim sınav ücretimi karşılaypı sınava sokmazsanız ben bu oyalı her yere duyucam hatta mahkemeye kadar yolu var dersin. gerekli seviyde çirkeflikle en azında bir sonraki sınav ücretini ödememiş olursan ama giden zamana dönüş yok
hhk1045 (OP)
Hero Member

View Profile
February 19, 2017, 09:14:20 AM

aslında gerekli çirkefliği yaparsan sınav ücreti ödemeden de seni sınav sokarlar. kurs müdürüne gittin bilimiyorum ordaki en üst sorum yani oranın sahibi diyeyim olayı söyle benim sınav ücretimi karşılaypı sınava sokmazsanız ben bu oyalı her yere duyucam hatta mahkemeye kadar yolu var dersin. gerekli seviyde çirkeflikle en azında bir sonraki sınav ücretini ödememiş olursan ama giden zamana dönüş yok

Dediginiz oldu zaten giriş paramı da benden habersiz ödemişler. Neyse son 1 hafta sıkı bir çalışma ile geçeceğimi umuyorum.
Kubra Dam
Sr. Member

Merit: 271

View Profile
February 19, 2017, 09:57:02 AM

Adeta bir Türkiye özeti. Ülkede hangi kurum düzgün denetleniyor ki? Veya hangi kurumu yanlışlarından dolayı şikayet edip sonuç alabiliyoruz?

Kolay gelsin dostum, başarılar sınavda.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
February 19, 2017, 10:44:33 AM

ehliyet sınavı sonuçlarında sahtekarlık yapanlara hapis cezasi olmali, haksiz yere kazananlar ehliyetinin iptal edilmesi gerekiyor
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
February 19, 2017, 04:56:34 PM

Kesinlikle katılıyorum. Ehliyet kursundan ehliyet kursuna öyle uçuk fiyat farkları oluyor ki.
Hem kalifiye kurslar olup olmadığı da ayrı sınanmalı. Şimdiki hali olayı tamamen piyasaya bırakmaya benziyor ve tüketici yani kurs öğrencisi için dezavantajlı.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
February 20, 2017, 08:39:48 PM

Türkiye ve denetim. Yan yana bile güzel durmadı bu iki kelime. Açık tımarhaneye dönmüş bir ülkeyiz arkadaşlar. Yakında açık mezarlık gibi de olabiliriz.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
February 21, 2017, 12:07:50 AM

Ehliyet sınavları denetlense ve daha zor olsa , ehliyet kurslarıda ona göre çıtayı yükseltmek zorunda kalır.Gelen giden ehliyet alıyor sonra bayramda şu kadar kişi öldü vs. Bence ehliyet bile almayın arkadaş , zaten ülke olarak üretmiyoruz neyin bolluğudur bu toplu ulaşıma yönelin gözünüzü seveyim ve şu trafiğide rahatlatın artık. Toplu ulaşıma yönelirseniz belki isyan misyan çıkarda şu toplu ulaşım altyapısını da geliştirmek zorunda kalırlar. Hızlı tren ile anadoluyı gezmek vardı şimdi Smiley
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
February 21, 2017, 08:56:16 PM

bende r25 aldım ancak ehliyet yok sürmeyı bılmıyorum. bana 3 defada toplamda 30 dakıka motor surdurdu yüzeysel anlattı. sınava girdim tabiki kaldım. vermeleri gereken eğitimi eksik verıyorlar. bi de diyorkı nıye gecemedın. tabı ıkı hafta sonra kolum kavgada kırılınca motor sevdası sımdılık kaldı. şimdi motoru satılığa koydum. artık seneye tekrar alırım.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
February 22, 2017, 12:58:26 PM

Bu konuda ciddi bir sıkıntı var. Arkadaşla aynı anda sınava girdik o başka bir kursa gidiyordu, benim gittiğim kütük gibi bir kitap verdi ve dediki sadece soruları çöz. Bende güven olmaz die herşeye bakındım kitapdaki he herşeye bakmama cidden gerek yokmuş en fazla 5 yanlış yaparmışım. Arkadaşa ne kitap vermişler nede bir öneride bulunmuşlar ilk sınavdan direk kalmıştı. İkinci sınav için bendeki kitabı vermiştim siktr etk kursu filan dedim. Sürekli işden izin alıp kursa gidiyordu. Harbiden sağlam bir denetleme sistemi gerekiyor. Öğretmenleri kafalarına göre takılıyor bazen derse bile gelmiyor öğretmenler.

Reklamlar : Fatih/İstanbul Millet Caddesi Öz Erdem Sürücü kursu gayetde memnun ayrıldım. Sınav çıkış süresini bekledim ve ortalama 84 puanlada geçtim. Reklamlar sona erdi Smiley.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
February 22, 2017, 01:06:52 PM

Çoğu kurs hatta hemen hemen hepsi bir güzel milleti kandırıyor ellerinden parasını alıyor öğrettiği hiçbir şey yok resmen çok fazla araştırmak lazım bu tip yerleri bence.
Bu arada sizin adınıza üzüldüm. Umarım geçersiniz.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
February 22, 2017, 04:22:09 PM

Benzer bir şeyde benim başıma geldi.Sözde eğitmen bana ders vereceği yerde bana gaz vererek çok iyi olduğumu falan söyleyip dersi s*ktiret çabasına girdi ve kazandı da.Şöförlüğüm hiç iyi değildi aslında soğukkanlılıkla kazandım direksiyon sınavını valla.Şimdi düşünüyorum da bana 85 puan veren hocanın kafasını s*kim.
Geçmiş olsun.
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
February 22, 2017, 06:20:23 PM

Ehliyet sınavları denetlense ve daha zor olsa , ehliyet kurslarıda ona göre çıtayı yükseltmek zorunda kalır.Gelen giden ehliyet alıyor sonra bayramda şu kadar kişi öldü vs. Bence ehliyet bile almayın arkadaş , zaten ülke olarak üretmiyoruz neyin bolluğudur bu toplu ulaşıma yönelin gözünüzü seveyim ve şu trafiğide rahatlatın artık. Toplu ulaşıma yönelirseniz belki isyan misyan çıkarda şu toplu ulaşım altyapısını da geliştirmek zorunda kalırlar. Hızlı tren ile anadoluyı gezmek vardı şimdi Smiley
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Türkiye şu an büyük ihtimalle dünyada ehliyet almanın en zor olduğu ülke. Çünkü kurslar sadece güzergahta 14 tur attırıyorlar sadece. Sınavda yapılan şeyleri eskiden ehliyeti alan kişilerin %95'den fazlası yapamazken sürücü adaylarının tek seferde hepsini doğru şekilde yapması isteniyor. Stop hariç tek hatada in arabadan diyorlar. Stopta da ikincide indiriyorlar. 80 Lira verdiğin sınavı tamamlıyamıyorsun bile. Tamamlasan hatalarının, eksiklerinin hepsini görüp sonraki sınava ona göre çalışırsın. Sonraki sınav için özel ders alsan 1 turu 60 lira eşin, dostun arabasını sürsen değişik araba olduğundan sınavda sıkıntı çekiyorsun ve ehliyetsiz sürüyorsun. Kurstaki hocaların %95'inin eğitimcilik yeteneği yok zaten. İlk kaldığında 2 hafta sonra ikinci sınav oluyor. Onda da kalırsan sonraki sınav 2 ay sonraya. Araya çok fazla zaman giriyor soğuyorsun. Ödediğin para 2 bini geçiyor. Önceden tecrübesi olan şansı varsa ve sınavda iyi hocalara denk gelirse ilk sınavda alıyor ehliyeti. Tecrübesi ve ailesinin arabası olmayanın eğer şansı yoksa 4 seferde de alması zor. Sonra da sürücü kursunun eline düşüyorsun. Ortalama 500 liraya tekrar 4 sınav hakkı alıyorsun. Milli Eğitim öyle b.ktan sistem kurmuş ki ehliyet almasın kimse diye özellikle düşünmüşler sanki. 2 tane sürücü kursuyla konuştum: yeni araba almak zorunda kaldık çünkü herkes kalıyor sınavda bir arabaya yazabileceğimız kişi sayısı sınırlı. Bazen bazı kişileri sınava bile alamıyoruz bu yüzden diyorlar. NHK World'de Cool Japan isimli programda Japonya'da ehliyetin nasıl alındığını izledim. Türkiye'deki ile hemen hemen aynı şeyleri yapıyor sürücü adayı. Ama hata yaptın in olayı yok. Tekrar tekrar yaptırıyor hata yapılan şeyi. Eğer o ana özgü bir şeyse diğer denemeleri başarılı oluyor ve devam ediyorlar. Japonya'da olsam aylar önce almıştım ehliyeti. Not: Japonya'da ki kaza oranı da avrupadan daha düşük. Türkiye'de eylülden beri almaya çalışıyorum. Harcadığım para 2000'e yaklaştı. Daha ehliyeti çıkarırken de para ödeyeceğim. 550 tl kadar. Tabii verirlerse. Böyle düzen olmaz. Böyle yaparak devlet halkı ehliyetsiz araba kullanmaya sevk ediyor. Her gün ehliyetsiz araba süren ve kazaya karışanların haberleri çıkıyor. Ehliyet almayı zorlaştırdıkları için kazalar azalmadı, azalmayacak da. Meksika'da kimlik kartının fotokopisini getirene ehliyeti veriyorlar. Nüfusa vurunca Türkiye'den az kaza oluyor.
hhk1045 (OP)
Hero Member

View Profile
February 22, 2017, 06:40:22 PM

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Türkiye şu an büyük ihtimalle dünyada ehliyet almanın en zor olduğu ülke. Çünkü kurslar sadece güzergahta 14 tur attırıyorlar sadece. Sınavda yapılan şeyleri eskiden ehliyeti alan kişilerin %95'den fazlası yapamazken sürücü adaylarının tek seferde hepsini doğru şekilde yapması isteniyor. Stop hariç tek hatada in arabadan diyorlar. Stopta da ikincide indiriyorlar. 80 Lira verdiğin sınavı tamamlıyamıyorsun bile. Tamamlasan hatalarının, eksiklerinin hepsini görüp sonraki sınava ona göre çalışırsın. Sonraki sınav için özel ders alsan 1 turu 60 lira eşin, dostun arabasını sürsen değişik araba olduğundan sınavda sıkıntı çekiyorsun ve ehliyetsiz sürüyorsun. Kurstaki hocaların %95'inin eğitimcilik yeteneği yok zaten. İlk kaldığında 2 hafta sonra ikinci sınav oluyor. Onda da kalırsan sonraki sınav 2 ay sonraya. Araya çok fazla zaman giriyor soğuyorsun. Ödediğin para 2 bini geçiyor. Önceden tecrübesi olan şansı varsa ve sınavda iyi hocalara denk gelirse ilk sınavda alıyor ehliyeti. Tecrübesi ve ailesinin arabası olmayanın eğer şansı yoksa 4 seferde de alması zor. Sonra da sürücü kursunun eline düşüyorsun. Ortalama 500 liraya tekrar 4 sınav hakkı alıyorsun. Milli Eğitim öyle b.ktan sistem kurmuş ki ehliyet almasın kimse diye özellikle düşünmüşler sanki. 2 tane sürücü kursuyla konuştum: yeni araba almak zorunda kaldık çünkü herkes kalıyor sınavda bir arabaya yazabileceğimız kişi sayısı sınırlı. Bazen bazı kişileri sınava bile alamıyoruz bu yüzden diyorlar. NHK World'de Cool Japan isimli programda Japonya'da ehliyetin nasıl alındığını izledim. Türkiye'deki ile hemen hemen aynı şeyleri yapıyor sürücü adayı. Ama hata yaptın in olayı yok. Tekrar tekrar yaptırıyor hata yapılan şeyi. Eğer o ana özgü bir şeyse diğer denemeleri başarılı oluyor ve devam ediyorlar. Japonya'da olsam aylar önce almıştım ehliyeti. Not: Japonya'da ki kaza oranı da avrupadan daha düşük. Türkiye'de eylülden beri almaya çalışıyorum. Harcadığım para 2000'e yaklaştı. Daha ehliyeti çıkarırken de para ödeyeceğim. 550 tl kadar. Tabii verirlerse. Böyle düzen olmaz. Böyle yaparak devlet halkı ehliyetsiz araba kullanmaya sevk ediyor. Her gün ehliyetsiz araba süren ve kazaya karışanların haberleri çıkıyor. Ehliyet almayı zorlaştırdıkları için kazalar azalmadı, azalmayacak da. Meksika'da kimlik kartının fotokopisini getirene ehliyeti veriyorlar. Nüfusa vurunca Türkiye'den az kaza oluyor.

Çatır çatır araba sürüyorum, ehliyet alamadım. geri geri parkta yaptığım bir hata yüzünden. işsizim param kısıtlı, 3-5 kuruşum var onuda bitcoine al-sata bağladım. ehliyet parasını zor denkleştiriyorum. bitik bir yapıdayım. yazıklar olsun bu sistem şuan işlemiyor bu kadar saçma bir sistem görmedim. ne kpss ne ehliyet sınavı hiç bir şeyde hayır kalmamış.
hhk1045 (OP)
Hero Member

View Profile
February 26, 2017, 01:45:03 PM

Bugün direksiyon sınavını geçtim. Geçemeyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin . 2.denememde işi bitirdim. Artık ehliyetin çıkmasını ve adresime gelmesini bekleyeceğim.
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
February 26, 2017, 11:57:31 PM

Bugün direksiyon sınavını geçtim. Geçemeyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin . 2.denememde işi bitirdim. Artık ehliyetin çıkmasını ve adresime gelmesini bekleyeceğim.
Saol.
Hayırlı uğurlu olsun ehliyetin. Ben de Martın 11, 12'si veya 18, 19'unda gireceğim sınava.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
May 23, 2018, 09:46:05 PM

Burasi turkiye dostum. Maalesef isini hakkini vererek yapan isletme sayisi cok az. Ben yapabileceginiz cok fazla birsey oldugunu dusunmuyorum cunku kanitlayamazsiniz. Bu yuzden bundan sonra agirliginiz koymanizi tavsiye ederim.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
torontoavdo
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
May 24, 2018, 08:34:58 PM

her onune gelene alıyorlar neyını denetleyecekler adam sınava gırmeden ehlıyet alıyor neresını denetleyecekler.
erifubirugen
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile
May 25, 2018, 03:36:29 AM

İşi bilen için kolay ya da zor oluyor ehliyet vb kursları ve sınavları. Ben ikili ilişkilerim sayesinde bir sefer kursa gidip ehliyet alabilmişken benim küçük kardeşim 3 ayrı dönem kursa gidip 4. sınavda alabilmişti ehliyetini Smiley
BurakTurk
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
May 25, 2018, 06:12:55 AM

kesinlikle denetlenmeli ehliyet alan bir kisi sorunsuz araba surebilmeli
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: