Bitcoin Forum
May 06, 2024, 05:56:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: POW vs POS Co lepsze ?  (Read 1171 times)
Droga Po Sukces (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10

Nowoczesne Strategie Inwestycyjne


View Profile
February 23, 2017, 01:50:27 PM
 #1

Tak jak w temacie
Co waszym zdaniem jest lepsze i się bardziej opłaca długoterminowo ?

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715018199
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715018199

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715018199
Reply with quote  #2

1715018199
Report to moderator
XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
March 11, 2017, 02:40:52 PM
 #2

Tak jak w temacie
Co waszym zdaniem jest lepsze i się bardziej opłaca długoterminowo ?

Jeśli POS to tylko systemy z masternodami i moneta z sensownymi dweloperami.
Np NEM był okej sego czasu obecnie to dość drogo wychodzi postawić masternoda za 150 tys.
Kopanie jest tragiczne dla 99% z nas CHinczyki mają sprzęt i tanią energie nie jesteś w stanie z nimi konkurować.
Koparkę od nich dostaniesz jak się już do kopania nie nadaje i się nie zwróci.
Bitcoin , Litecoin są opanowane przez kartele.
POS jest wg mnie bardziej sensowny bo bardziej energooszczędny a ma podobny poziom zabezpieczenia sieci.
POS jest też bardziej zdecentralizowany gdy masz monetę na WIELU giełdach a nie tak że 90% leży na bittrex Cheesy
aby sprzedać na czas.
W tych systemach tylko masternode jak DARKcoin czy tam dash się sprawdza jak widać nowi frajerzy kupują z 1000 monet
i czekają na kolejnych.Po DASH widać że można łądnie zarobić na czyms takim.
Z POS to zarobek jest tak marny że aż podchodzić się nie chce.

Długoterminowo opłaca się bardziej POS bo nie obciąża Ci kompa odpalasz z autostartu portfele POS nie żrą mocy i pasywnie CI kasa wllatuje.
Ale praktycznie wszytkie POS monety zdechły PPC, BLK, NXT...
Z POW to jeszce nie zaczołeś a już w piżdzie jestes na prądzie z LTC BTC jak masz dostep do prądu w pracy klatce shodowej za darmo to POW jest ok Smiley
Jak nie to tylko POS z tym że monety POS ludzie czesto szybko mają w dupie więc żal to kupować Smiley

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
Droga Po Sukces (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10

Nowoczesne Strategie Inwestycyjne


View Profile
March 19, 2017, 11:51:53 AM
 #3



Obecnie posiadam serwer VPS na którym ma monety POS i tam się kopie

a co do POW to liczę na zakup dobrego sprzętu GPU do kopania od znajomego budowniczego

Ja bym NXT nie skreślał daj mu z rok lub półtora Wink

Łącznie do końca roku chciałbym wydać do 20.000 zł na kryptowaluty
ale optymalnie jestem w stanie wydać 10.000 zł
więc zobaczymy z czasem co z tego bd Smiley

tomek019
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
May 23, 2017, 11:58:17 AM
 #4

jeśli chodzi o NXT oraz BLK to teraz pną się w góre jesli chodzi o kwestie cenową

ale POS NXT mam wrazenie jakby w ogole nie chodzil  Huh Huh
od miesiaca z 34k szt na portfelu online 24/7 ani sztuki nie przybylo
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
June 09, 2017, 04:05:22 PM
 #5

W UK ze wzgledu na ceny pradu ja kozystam jedynie z POS
Dodatkowo coraz wiecej gornikow przybywa i te dobre opcje kopania POW znacznie spadaja
dawidrpgx
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile
June 29, 2017, 05:10:22 PM
 #6

Niektóre monety mają to i to np. Torcoin ma 2 i pół roku PoW i na bloku 1,5 mln (blok co minutę) przechodzą na PoS.
XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
July 13, 2017, 09:54:59 PM
 #7

Niektóre monety mają to i to np. Torcoin ma 2 i pół roku PoW i na bloku 1,5 mln (blok co minutę) przechodzą na PoS.

Ale generalnie jak szukasz fajnego pasywneg dochodu z krypto to masz niewiele opcji. wydaje mi się zę coś co pracuje jest najlepsze np takie arbitraze albo nawet pozyczki na polo.
asa musi pracowac na siebie wtedy jest najlepszy uzysk. Populs ma w planach jakies faktuurowanie cos takiego jak pozyczki juz niedługo moze być ciekawa zabwawa generalnie.

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
July 18, 2017, 12:24:19 PM
 #8

W styczniu wykupilem 14 MH/s na HashFlare na rok czasu za 300 dolcow by zobaczyc jak to jest kopac Smiley ETH gdzie na serwerze Smiley

W dniu kupna mocy na HashFlare ( dodam ze nigdzie nie mogle sprawdzic przed zakupem ile wykopie mi ETH ) :
-nabyłem 14 MH/s za 300 dolcow co na tamten czas dawalo mozliwosc wykopania 18 monet ETH ( przez ten rok )
-gdybym w ten dzien zamiast w moc zainwestowal w ETH tego samego dnia zamiast mozliwosci wykopania w ciagu roku 18 sztuk mogłem miec 31 szt od razu!

Dzis sprawdzielm a oto wyniki Smiley ;

Gdybym kupil w syczniu mial bym 31 monet x dzisiejszy kurs ( po spadkach ) okolo 200 dolcow = $6200

Kupilem 14 MH/s co daje mi na dzien dzisiejszy mozliwosc wykopania 1.68 ETH  = $ 336 - tak wyglada przypływ gornkiow do ETH od 6 msc.

Jednym słowem mogłem zarobic inwestujac bezpisrednio w ETH 6200 - 300 = $5900

A zarobiłem 336 - 300 = $36

Dlatego 3mam sie away od POW
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
July 18, 2017, 02:26:34 PM
 #9

W styczniu wykupilem 14 MH/s na HashFlare na rok czasu za 300 dolcow by zobaczyc jak to jest kopac Smiley ETH gdzie na serwerze Smiley

W dniu kupna mocy na HashFlare ( dodam ze nigdzie nie mogle sprawdzic przed zakupem ile wykopie mi ETH ) :
-nabyłem 14 MH/s za 300 dolcow co na tamten czas dawalo mozliwosc wykopania 18 monet ETH ( przez ten rok )
-gdybym w ten dzien zamiast w moc zainwestowal w ETH tego samego dnia zamiast mozliwosci wykopania w ciagu roku 18 sztuk mogłem miec 31 szt od razu!

Dzis sprawdzielm a oto wyniki Smiley ;

Gdybym kupil w syczniu mial bym 31 monet x dzisiejszy kurs ( po spadkach ) okolo 200 dolcow = $6200

Kupilem 14 MH/s co daje mi na dzien dzisiejszy mozliwosc wykopania 1.68 ETH  = $ 336 - tak wyglada przypływ gornkiow do ETH od 6 msc.

Jednym słowem mogłem zarobic inwestujac bezpisrednio w ETH 6200 - 300 = $5900

A zarobiłem 336 - 300 = $36

Dlatego 3mam sie away od POW
Nigdy nie było opłacalne wydobywanie monet w chmurze zawsze strata zainwestowanych pieniędzy Cheesy Cheesy Cheesy
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
July 18, 2017, 05:25:39 PM
 #10

W styczniu wykupilem 14 MH/s na HashFlare na rok czasu za 300 dolcow by zobaczyc jak to jest kopac Smiley ETH gdzie na serwerze Smiley

W dniu kupna mocy na HashFlare ( dodam ze nigdzie nie mogle sprawdzic przed zakupem ile wykopie mi ETH ) :
-nabyłem 14 MH/s za 300 dolcow co na tamten czas dawalo mozliwosc wykopania 18 monet ETH ( przez ten rok )
-gdybym w ten dzien zamiast w moc zainwestowal w ETH tego samego dnia zamiast mozliwosci wykopania w ciagu roku 18 sztuk mogłem miec 31 szt od razu!

Dzis sprawdzielm a oto wyniki Smiley ;

Gdybym kupil w syczniu mial bym 31 monet x dzisiejszy kurs ( po spadkach ) okolo 200 dolcow = $6200

Kupilem 14 MH/s co daje mi na dzien dzisiejszy mozliwosc wykopania 1.68 ETH  = $ 336 - tak wyglada przypływ gornkiow do ETH od 6 msc.

Jednym słowem mogłem zarobic inwestujac bezpisrednio w ETH 6200 - 300 = $5900

A zarobiłem 336 - 300 = $36

Dlatego 3mam sie away od POW
Nigdy nie było opłacalne wydobywanie monet w chmurze zawsze strata zainwestowanych pieniędzy Cheesy Cheesy Cheesy

...Dzieki za rade... Bardzo sobie cenie te po  Smiley Tongue Smiley
PS. Ja najprawdopodobniej zanotuje zysk $36...Tongue plus to mam nadzieje ze dostane kartke na swieta od firmy ze jako jeden z osłow zasponsorowałem im sprzet haha Tongue Człowiek uczy sie na błedach!
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!