Bitcoin Forum
June 27, 2024, 09:07:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Escrow Hizmeti Sunan Kullanıcılar  (Read 1839 times)
Looney Tunes (OP)
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
March 05, 2017, 04:22:23 PM

Local forum için escrow hizmeti sunan kullanıcıların bir listesi var mı? Bu iş için güvenebileceğimiz kullanıcılara nasıl ulaşabiliriz.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
March 05, 2017, 06:12:33 PM

böyle bir liste yok. ama sorduğunuz zaman forum moderatorumuz musait olursa @EAL yardımcı oluyor diye biliyorum. o olmazsa @cakir belki müsait olur yardımcı olmak adına. @mhanbostanci da escrow olarak yardımcı olan arkadaşlarımızdan. ben online isem ben de olabilirim.

For rent...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 05, 2017, 08:22:25 PM

birde su kaynatan var, ona dikkat et hocam, @koinsever in bahsettiği isimler güvenilirdir
Looney Tunes (OP)
Newbie
*

View Profile
March 06, 2017, 08:06:27 AM

böyle bir liste yok. ama sorduğunuz zaman forum moderatorumuz musait olursa @EAL yardımcı oluyor diye biliyorum. o olmazsa @cakir belki müsait olur yardımcı olmak adına. @mhanbostanci da escrow olarak yardımcı olan arkadaşlarımızdan. ben online isem ben de olabilirim.

Peki bu arkadaşlara nasıl güveniyorsunuz? Profillerine baktım. Forumda uzun bir süredir bulunuyorlar. Güvenilir ticaret geçmişleride var. Fakat yüklü bir miktarda bu arkadaşlarında yanlış yapmayacağını bilemeyiz. Gerçek hayatta da görüştüğünüz ve bildiğiniz kişiler mi?

Aslında piyasada kurumsal olarak escrow hizmeti veren firmalara ihtiyaç var. Aynen banka ve sigorta şirketleri gibi parayı yatırdığımızda güvenebileceğimiz aracı kurumlar kişiler arasındaki online alışverişler için tercih edilebilir. Böyle bir sistem bitcoin felsefesine aykırı gibi gözüksede bu tarz zorunlu durumlar için kullanılabilir.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
March 06, 2017, 08:11:11 AM

Escrow olarak işlemlerinizde yardımcı olurum.

Burada da, R10 forumunda da çok sayıda trader geçmişim mevcuttur.
Zaten tanıyan bilir.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 06, 2017, 10:09:06 AM

Peki bu arkadaşlara nasıl güveniyorsunuz? Profillerine baktım. Forumda uzun bir süredir bulunuyorlar. Güvenilir ticaret geçmişleride var. Fakat yüklü bir miktarda bu arkadaşlarında yanlış yapmayacağını bilemeyiz. Gerçek hayatta da görüştüğünüz ve bildiğiniz kişiler mi?

Aslında piyasada kurumsal olarak escrow hizmeti veren firmalara ihtiyaç var. Aynen banka ve sigorta şirketleri gibi parayı yatırdığımızda güvenebileceğimiz aracı kurumlar kişiler arasındaki online alışverişler için tercih edilebilir. Böyle bir sistem bitcoin felsefesine aykırı gibi gözüksede bu tarz zorunlu durumlar için kullanılabilir.
O zaman btc olayını daha en baştan, mantığından sorgulamak gerekmez mi?
Bitcoin sanal ama bu insanlar sanal değil, adı sanı belli kişiler.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Looney Tunes (OP)
Newbie
*

View Profile
March 06, 2017, 12:19:02 PM

O zaman btc olayını daha en baştan, mantığından sorgulamak gerekmez mi?
Bitcoin sanal ama bu insanlar sanal değil, adı sanı belli kişiler.

Bitcoinin amaçlarından birisi de merkezi bir yapıya sahip olmamasıdır. Banka veya diğer finans kuruluşlarının araya girmesi dolaylı yoldan merkezi bir kontrol mekanizması oluşturabilir.
Benim yapmış olduğum alışverişlerin sadece alıcı ve satıcı arasında kalması gerekir. Ama özellikle forum içerisindeki BTC transfer işlemleri için gerekli gibi gözüküyor.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
March 06, 2017, 12:20:39 PM

mevzuatlarda bitcoin tam anlamıyla tanımlanmadığı için malesef kurumsal bir yere güvenmek ile forumun deneyimli kişilerine güvenmek arasında bir fark yok. pazar bölümüne gidin kaç kişinin bankadaki parası bloklandı. BTC çok güvendiğiniz milyarlarca sermayesi olan bankalar fiat'ı tercih eder. bitcoini tanımaz. ben sorunuzu gayet iyi niyetli escrow ihtiyacınız var sanıp cevapladım. malesef kurumsal bir yapıda BTC garantörü olamazsınız.

bu forumda escrow kullanılmasının tavsiye edilmesinin en büyük amacı 2 dakikada sadece bir mail hesabıyla kullanıcı adı alan dolandırıcılardan yeni kullanıcıları ilk defa BTC alırken olası dolandırıcılıkların önüne geçmektir. yıllarca bu forumda ve BTC dünyası içinde bir çok dolandırıcılık gördüğümüz için engel olabiliyoruz bunlara. forumun rütbe sistemi mesaj kasıp kazanabileceğiniz bir şey olmadığından 2 sene aktif olan kişiyle yeni başlayanın farkının rahatça görülebilir olması.

maksimum yasal olarak güvenebileceğiniz oluşumlar. bitkapital gibi koinim gibi ticari faaliyet gösteren borsalardır. onlarda resmi olarak BTC garantörlüğü yapamazlar. garantörlük yok malesef bu alemde.

For rent...
JunkieCyclone
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
March 06, 2017, 12:40:48 PM

birde su kaynatan var, ona dikkat et hocam, @koinsever in bahsettiği isimler güvenilirdir

Hahahaha. Hararetini aldı o ya bugün. Makinesi soğumuştur,dünden bugüne.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
March 07, 2017, 06:28:14 AM

Escrow hizmeti forumda hatra binaen yapılıyor, özellikle bir escrow yok bildiğim kadarıyla.

EAL, çakır , mhanbostanci , olcaytu2005 ,MesutCan ,huzurkan ,  escrowluk için doğru adreslerdir,

mesai saatleri dahilinde bende online olursam bende yardımcı olabilirim ihtiyacı olan arkadaşlara.
Looney Tunes (OP)
Newbie
*

View Profile
March 07, 2017, 08:18:07 AM

Escrow hizmeti forumda hatra binaen yapılıyor, özellikle bir escrow yok bildiğim kadarıyla.

EAL, çakır , mhanbostanci , olcaytu2005 ,MesutCan ,huzurkan ,  escrowluk için doğru adreslerdir,

mesai saatleri dahilinde bende online olursam bende yardımcı olabilirim ihtiyacı olan arkadaşlara.

Peki bu arkadaşlara nasıl güveniyorsunuz? Gerçek hayatta görüştüğünüz ve kimliklerini bildiğiniz kişiler mi?
@mhanbostanci ile küçük bir ticaretimiz oldu. Herhangi bir sorun yaşamadım. Fakat çok yüksek miktarda alışveriş için yanlış yapmayacağının bir garantisi yok.

Büyük vurgun yapmak isteyen bir kişi bir sene boyunca birden fazla hesap kullanarak güven ortamını oluşturabilir.
Bu kişi bir sene boyunca güvenilir fonlar yönetebilir. Escrow hizmeti verebilir. Hatta seninle telefonda bile konuşabilir. Güvenilir sosyal medya hesapları yaratabilir.
Bir senenin sonunda büyük vurgunu yaptığı zaman hiç kimseye ulaşamazsın. Elinde sadece sahte adresler, sahte telefon numaraları, sahte ip adresleri ve sahte hesaplarla kalabilirsin. Eğer sesini değiştirmediyse en iyi ihtimalle gerçek ses kaydına sahip olursun. Sadece ses kaydı ile hiçbir şey yapamazsın.

Ama bu kişiler gerçek hayatta görüştüğünüz ve kimliklerini bildiğiniz kişilerse çok problem değil. Hatta topluluk faaliyetlerinde yer alan belirli dönemlerdeki buluşmalarda görüştüğünüz arkadaşlar ise o zaman güvenilebilir.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
March 16, 2017, 10:37:08 PM

Peki bu arkadaşlara nasıl güveniyorsunuz? Gerçek hayatta görüştüğünüz ve kimliklerini bildiğiniz kişiler mi?
@mhanbostanci ile küçük bir ticaretimiz oldu. Herhangi bir sorun yaşamadım. Fakat çok yüksek miktarda alışveriş için yanlış yapmayacağının bir garantisi yok.

Büyük vurgun yapmak isteyen bir kişi bir sene boyunca birden fazla hesap kullanarak güven ortamını oluşturabilir.
Bu kişi bir sene boyunca güvenilir fonlar yönetebilir. Escrow hizmeti verebilir. Hatta seninle telefonda bile konuşabilir. Güvenilir sosyal medya hesapları yaratabilir.
Bir senenin sonunda büyük vurgunu yaptığı zaman hiç kimseye ulaşamazsın. Elinde sadece sahte adresler, sahte telefon numaraları, sahte ip adresleri ve sahte hesaplarla kalabilirsin. Eğer sesini değiştirmediyse en iyi ihtimalle gerçek ses kaydına sahip olursun. Sadece ses kaydı ile hiçbir şey yapamazsın.

Ama bu kişiler gerçek hayatta görüştüğünüz ve kimliklerini bildiğiniz kişilerse çok problem değil. Hatta topluluk faaliyetlerinde yer alan belirli dönemlerdeki buluşmalarda görüştüğünüz arkadaşlar ise o zaman güvenilebilir.

Bu listedeki arkadaşların bir bölümü ile whatsapp grubumuzda zaten görüşüyoruz. İsimleri, nerede yaşadıkları, telefon numaraları zaten bizde var. Forumda geçmişleri belli. Örnek olarak benim tüm bilgilerim zaten açık. Web sitemin uzantısı com.tr TC NO ile alınabiliyor. Size başka nasıl güven vermemizi istiyorsunuz :-)

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
bytrislasis
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
March 17, 2017, 12:38:08 AM

forumda varan var  30.000 tl üzeri btc vermişimdir..
r10dada  hizmet veriyor tavsiye ederim....
chestermoran
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 17, 2017, 09:24:18 PM

mesajım bulunsun. escrow gerekebilir.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
March 17, 2017, 09:57:24 PM

arkadasa guven ıcın ev adresınızı -cek senet benzerı bır belge - ananınız babnınzızn karınızın kütük bılgılerınıdee falan verınde guvensın Cheesy Cheesy arkadas sayılan ısımler yıllardır bu forumda namusuyla duran ısımler..guvenmıyorsan gıt reeldekı ınsanı bulll foruma bulasma dımı   
digitulip
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
May 18, 2017, 07:27:31 PM

mesajım olsun, yakında bana da lazım ESCROW...
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 18, 2017, 09:44:11 PM

Abi bu nedir ya ben de forumda yeniyim ama adam resmen james bond filmi yazmis, Senin dedigin kapasitede kazik atacak adamin forumda ne isi var , zaten gercek hayatta patir patir milleti kekliyordur.

Al sana akil : Yuklu paran varsa git bir borsaya ordan al , yoksa localbitcoin.com git orda al.

Beyin yakan tesbit : Bu ise yeni giripte anonim kalmak istiyenler , nedense kendilerinde once bu ise baslamis insanlarin anne kizlik soyadlarina kadar bilmek istiyor.
bobita
Legendary
*

View Profile
May 19, 2017, 11:02:07 PM

Şahsen bir insan hiçbir bilgisi olmadan karşısındakiler hakkında böylesine olumsuz/kötü niyetli önyargıya sahipse bunu aslında bir içsel dışa vurum olduğunu düşünürüm.
Bu forumda da çakallık peşinde koşanların bol bulunduğu bir gerçek ama bu durum insanların geçmişlerine, bulundukları noktalara bakmadan potansiyel dolandırıcı gibi göstermenin gerekçesi olmaz, saçmalık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
May 19, 2017, 11:53:41 PM

Şahsen bir insan hiçbir bilgisi olmadan karşısındakiler hakkında böylesine olumsuz/kötü niyetli önyargıya sahipse bunu aslında bir içsel dışa vurum olduğunu düşünürüm.
Bu forumda da çakallık peşinde koşanların bol bulunduğu bir gerçek ama bu durum insanların geçmişlerine, bulundukları noktalara bakmadan potansiyel dolandırıcı gibi göstermenin gerekçesi olmaz, saçmalık.
İşin içine para girerse çoğu insan değişir.
bobita
Legendary
*

View Profile
May 21, 2017, 08:29:00 PM

İşin içine para girerse çoğu insan değişir.
Haklısın da işte bu yüzden çok mantıklı değil, çünkü forumda escrow hizmeti veren yukarıda bahsi geçen kişiler büyük çoğunlukla alım/satım yaparak gelir elde eden kişiler. Yani para kazanma durumunun devamı için güvenilirliklerinin tam olması şart, yoksa kimse alışveriş yapmaz. Alım satım yapmayan "emin" kişiler de çok uzun zamandır forumda bilinen ve tabiri caizse keleği olmayan kişiler. Adam 10 yıldır yoldan çıkmıyorsa kimse kusura bakmasın ama ya benim (misal) 600 liramı hacılarsa diye düşünmem.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████