Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:37:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sevgilim Ayrıldı  (Read 1003 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 09, 2017, 04:21:28 PM
Last edit: March 11, 2017, 09:31:32 PM by hhk1045

Edit: Şimdilik tekrardan konuşuyoruz. Kendimi düzelteceğimi bitcoin borsa vs boş işleri bırakacağımı söyledim. Onunla daha çok ilgileneceğimi de belirttim. Ama hala bırakamadık şuraları : BTC   Roll Eyes Roll Eyes

Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715366231
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715366231
Reply with quote  #2

1715366231
Report to moderator
1715366231
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715366231
Reply with quote  #2

1715366231
Report to moderator
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
March 09, 2017, 04:44:49 PM

Sevgilim ile ayrıldık 5 senelik bir ilişkiydi, ilgisizlik vb bir çok sebeplerden. Bir de atanamayan bir öğretmenim daha haziran ayında mezun oldum şuan işsiz değilim ama karın tokluğuna çalışıyorum o parayıda exchange kullanıyorum. Kafamda hep buralarda tabi. Neyse sevgilim artık çok değiştin ilgisizsin ve kafan başka yerlerde deyip duruyordu bende bu olayları açıkladım tabi bir şey anlamadı ve bu sorun git gide büyüdü daha sonra ayrıldı sanki haklı gibi ama artık çok geç zira Allaha yakın bana uzak ol son mesajıydı. Ben de artık kendimi tanıyamıyorum dostlar, Öyle ki bu sene dağınık bir yapıya büründüm koyduğum hedefler uğrunda gitmek yerine kolay para kazanmak için hep bitcoindir sanal paradır o dur budur kafa ziktim. Yapım gereği çok hayal kurar ve hedeflerim olur. Yaşım 17 iken bile geleceğe dair hep bir hedefim olmuştur. Aileminde katkısı var elbet. Hep bir güvensizlik içinde büyüdüm okuyamazsam şu olur bu olur hep korku ve güvensizlik beni hayal ve hedefler koymaya itmiştir. Öyle ki bazı hedefler ulaşılması güçtü. Bugün 22 yaşıma geldiğimde çoğu hedefime ulaşamamın verdiği üzüntü ve kızgınlıkla daha da dağıttım kendimi.Aslında yeni mezunum ama diyorum ya sabırsız bir yapım var.   Atanamamak içten içe koyuyordu, her şeye hemen sahip olma isteği ev araba iş eş, her şeyi hemen yapmak ve rahatlamak ve geleceği güvene almak. Ülke şartlarında ne zor bir durum bu. Bir boşluğa düşmüş gibiyim sevgilimde terk ettikten sonra, atanamamış güvendiği dağlara kar yağmış bir ezik bitcoinciyim artık.  Zar zor girdiğim bir işte 1100-1200 tl civarı kazanan modern köle'lerden biriyim. Hayallerim ise hep canlı ve taze, içten içe kemiriyorum içimi, ulaşmak istediğim hayalleri rüyalarımda göreceğim belkide ? Ya da bir seçeneğim var oda ;
Bırakıyorum, daha dibe vurmadım ama vurmadan bırakıyorum, atanmak için çok çalışacağım ve hayatımı elime alacağım. Belki o zaman bitcoin 10.000 dolar olacak belki ethereum bitcoini geçecek ama düşünemeyeceğim çünkü bu ayrılık büyük bir tokat oldu bana. Son paramı da güvenli bir wallet'e çekip gidiyorum bu diyarlardan.

Arkadaşından ve buradan ayrılma kararı almana üzüldüm.

Dilerim hayalini kurduğun hayatı yaşarsın.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
March 10, 2017, 09:12:25 AM

Geri kalan hayatında başarılar. Üzücü olmuş. Ama hayal kuranların ne kadarı o hayallerini gerçekleştirebiliyorlar. %5 i geçmez o bile fazla.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 10, 2017, 10:01:17 AM

bir konu açmıştın oradan dikkatimi çekmiştin. 1 yılda 3 btc biriktirmek gibi bir planın vardı o gün de demiştim hedefinin olması güzel ama dengesini sağlaman lazım diye. ha yanlış anlama ben sana demiştim demek için veya işte ben biliyordum diye böbürlenmek için söylemiyorum bunu, yanlış anlama beni. yazıyorum çünkü bana çok benziyor bazı özelliklerin.

derler ya hani bir musibet bin nasihatten iyidir diye bu olayda senin için güzel bir musibet oldu. acı ama böyle bir olayla karşılaşman seni olgunlaştıracak. çözümü forumdan uzaklaşman veya yaptığın şeyleri kestirip atman kaçman değil. bana göre sorun senin yaptığın ticaret değildi. sorun senin hayallerinin hayatının merkezine koyman idi. merkezine koyduğun için bir anda önceliklerin değişti. senin için bu önemli değildi fakat etrafında ki insanlar bunu senin gibi anlayamadı senin gibi düşünmedi ve patlamalar oldu. eğer sen hayatında ki dengeyi kurmayı öğrenemezsen bundan sonra başka bir işle ilgilendiği zaman yine buna benzer patlamalar yaşayacaksın.

hayatının merkezinde olması gereken şey para olmamalı veya iş, kadın, aile de olmamalı hayatının merkezinde sen varsın ve etrafında diğerleri olmalı. bunların arasında da mükemmel bir denge. bu dengeyi oturttuktan sonra bu tip atakları en aza indireceksin ve hedefine ulaşırken karşına saçma sapan engeller çıkmayacak, senin moralini emmeyecek ki kendini pozitifte tutabileceksin.

hedefin olacak bunun yanında hedefciklerin de olacak onları böleceksin parçalayacaksın küçücük olacak, olacak ki ulaşman kolaylaşacak olacak ki esnek olacaksın bu da seni daha az yoracak. şöyle düşün anyalyadasın hedefin ankaraya gitmek. sen bi rota belirleyeceksin kendine ankara aklının bir köşesinde olacak ama öncelikle burdura veya ıspartaya varmalısın varınca bi soluklanırsın sonra afyon da bi sucuk ekmek yersin bu şekilde yolunu tamamlarsın. dersen ki ankara ankara ankara senin herşeyin ankara olmuştur artık tekerin patladığı zaman yuh anasını satayım daha 500 km var olmayacak bu iş veya burdur yolu kapalıdır senin kafan allak bullak olur ne yapacağını bilemezsin. parçala ki esneyebilesin. esnersen hedefine daha sağlıklı ulaşırsın. yavuz sultan selim sahra çölünü bu şekilde geçmiştir. bi bak istersen ordusuyla sahra çölünü nasıl geçtiğine.

neyse daha da uzatmak istemiyorum bunların hepsi benim şahsi düşüncemdir. kendine göre ölçer biçersin. hayatına uydurursun.

ama ne yap ne et

dengeyi ihmal etme; aile sosyal hayat iş hayatı, ilişkilerde ki maddi olarak girdi çıktılarını.
hedeflerini güçlendir bunu sadece yatarak kafanda aa şukadar ay sonra şunu yaparım falan diye değil. bu yoldan giderim bu şekilde çalışırım kendime şunu katarım gibi.
kendini geliştirecek kitapları oku ama mal gibi okuma okuduğun her konuyu beyninin süzgecinden geçir ve hayatına yön verecek şeyler bul sana hangisi uygunsa. o öğrendiklerine yön ver hayatına.
yaz devamlı iyi yönlerini ve kötü yönlerini yazmaktan çekinme zamanla kötü diye bildiğin kötü diye düşündüğün özelliklerini iyiye dönüştürmeye çalış. mesala 8 saatmi uyuyorsun 5 saat yeter yeter de artar bile. ailene zaman mı ayırmıyorsun, kitap mı okumuyorsun çok dizi film mi izliyorsun. telefonda oyunlarla zaman mı öldürüyorsun.

bu arada teşekkürler yakın zaman içinde kendimi hiç ölçmemişim. düşününce kendimde kötü diye bildiğim bazı özelliklerimi beslemişim. gidip kendimi kontrol edeyim.
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
March 10, 2017, 11:19:19 AM

Bence sadece para kazanmak için buradaysan burada fazla vakit harcaman pek birşey değiştirmeyecek.Az birşey anlamışsındır belkide yazılımcı,dev, ekonomist olmadığın sürece pek bir fırsat yakalayamıyorsun.Coin trade te diğer borsa araçları gibi risk içeriyor. Diğer yandan madencilik falanda yapmıyorsan imzadan gelenle mutlu olamazsın.Bir öneri olarak ilerde bir hayal kırıklığı yaşamamak adına, belirli miktarda tasarrufunu güvendiğin coinlerin gelecekteki fiyatı için azar azar alım yap.Eth, monero,btc...   
Vaktinide kendi alanında başarıyı elde etmek için harca.
Bol şans...
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 10, 2017, 08:22:36 PM

bir konu açmıştın oradan dikkatimi çekmiştin. 1 yılda 3 btc biriktirmek gibi bir planın vardı o gün de demiştim hedefinin olması güzel ama dengesini sağlaman lazım diye. ha yanlış anlama ben sana demiştim demek için veya işte ben biliyordum diye böbürlenmek için söylemiyorum bunu, yanlış anlama beni. yazıyorum çünkü bana çok benziyor bazı özelliklerin.

derler ya hani bir musibet bin nasihatten iyidir diye bu olayda senin için güzel bir musibet oldu. acı ama böyle bir olayla karşılaşman seni olgunlaştıracak. çözümü forumdan uzaklaşman veya yaptığın şeyleri kestirip atman kaçman değil. bana göre sorun senin yaptığın ticaret değildi. sorun senin hayallerinin hayatının merkezine koyman idi. merkezine koyduğun için bir anda önceliklerin değişti. senin için bu önemli değildi fakat etrafında ki insanlar bunu senin gibi anlayamadı senin gibi düşünmedi ve patlamalar oldu. eğer sen hayatında ki dengeyi kurmayı öğrenemezsen bundan sonra başka bir işle ilgilendiği zaman yine buna benzer patlamalar yaşayacaksın.

hayatının merkezinde olması gereken şey para olmamalı veya iş, kadın, aile de olmamalı hayatının merkezinde sen varsın ve etrafında diğerleri olmalı. bunların arasında da mükemmel bir denge. bu dengeyi oturttuktan sonra bu tip atakları en aza indireceksin ve hedefine ulaşırken karşına saçma sapan engeller çıkmayacak, senin moralini emmeyecek ki kendini pozitifte tutabileceksin.

hedefin olacak bunun yanında hedefciklerin de olacak onları böleceksin parçalayacaksın küçücük olacak, olacak ki ulaşman kolaylaşacak olacak ki esnek olacaksın bu da seni daha az yoracak. şöyle düşün anyalyadasın hedefin ankaraya gitmek. sen bi rota belirleyeceksin kendine ankara aklının bir köşesinde olacak ama öncelikle burdura veya ıspartaya varmalısın varınca bi soluklanırsın sonra afyon da bi sucuk ekmek yersin bu şeki

bu arada teşekkürler yakın zaman içinde kendimi hiç ölçmemişim. düşününce kendimde kötü diye bildiğim bazı özelliklerimi beslemişim. gidip kendimi kontrol edeyim.

Yazınızı okudum. Dayanamayıp yorum yapmak istedim. Gerçekten beni okumuşsunuz, ben hayatımın merkezine hayallerimi koydum ve kaybettim. Sevgilimle ilgilenemedim, hatta hiç kimseyle hep kafam başka bir yerdeydi. Zaman şu geçen zaman var ya son 1 yıldır anlamıyorum. Bir gün kalkıyorum yağmur yağıyor bir gün kalkıyorum güneş açmış sonbahar mı gelmiş ama ne kadar da çabuk. Daha geçen  gün ilkbahardı. Takip edemiyorum ben durmuşum kilitlenmişim etrafımdaki her şey akıyor. Her şey çok hızlı ruhum yaşlanmış. Zamana yetişemiyorum. Anı kaçırdım. Anı yaşamayı unuttum. Sevgilim bana böyle birini artık hayatında istemediğini söyledi uzak dur dedi ve bu lafından sonra mesaj atmadım bir daha da atmayı düşünmüyorum. Aslında böyle biri olmamda onunda payı var zira kendisi öğretmen olmamı atanmamı çok istiyor ve mutlaka atan diyor ben ise atanamayınca daha da psikolojim bozuldu, madem atanamayacağım para kazanırım ve başka yönden geliştiririm diye düşündüm. Bitcoin herkes için sunduğu fırsatlar beni cezbediyordu. En azından bitcoin  ile biriktirip belki 5-6 sene sonra zengin olursam onunla 27-28 yaşımda hemen evlenirim ve kendi işimi kurar ailemi geçindirirdim. Ne saçma fikirlere kapıldım bilemezseniz hep hesap kitap işleri paramı harcamayıp sırf bu hayaller için bitcoin biriktirecektim. Hedef 3-4 bitcoin kenera atmaktı. Gelecekte 3-4 bitcoinim olacak 1 tanesi ile ev 0.5 tanesi ile araba 1 tanesi ile araba alacaktım Cheesy Ne saçma ama. Böyle biri değildim böyle biri olmak istemezdim ama bu oldum. Hayalperest ve boş biri. Şimdi sımsıkıya sarıldığım o saçma hayallerim uğrunda sevgilimi feda ettim. siz o hayalleri bırakıp hayatın merkezine kendimi koymamı istiyorsunuz gerçekten zor bir durum ama başaracağım, dağıttım kendimi bu aralar toplanmam gerek farkındayım. Sıfırdan başlamam gerek her şeyiyle mesela iyi bir iş sahibi olmak için çok fazla çalışıp kendimi geliştirmeliyim. BİLİYORUM.
     Yeni bir hayata başlayacağım. Bu lanet fikirlerin olmadığı bir hayat.
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
March 10, 2017, 09:26:08 PM

Git oku, bu işlerle uğraşma zamanını harcama, ev araba hayali kuruyorsun, git oku üniversiteyi bitirdim diyorsun, o zaman yüksek lisans yap, mehteran takımı gibi bu işler 2 adım geri bir adım ileri.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀