Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:13:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Hollanda devletinin Türk bakanına yaptığı muamele hakkında ne düşünüyorsunuz?  (Read 1914 times)
hero1111 (OP)
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 12, 2017, 11:34:58 AM

Son günlerde  ,önce Almanya sonra Hollanda da yaşanlan olaylar ve  akp hükümetinin avet kampanyası için gurbetçilerimizden destek almak amacıyla yurt dışına  gitme girişimlerinin önünün kesilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bunlar evet e destek için mi yapılıyor? hayıra destek için mi ? ya da kendi ülkelerinde huzursuzluk çıkmasın , kendi ülkerinde ki insanların birliği bozulmasın diye mi yapılıyor?
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715102002
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715102002
Reply with quote  #2

1715102002
Report to moderator
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 12, 2017, 12:00:55 PM

Son günlerde  ,önce Almanya sonra Hollanda da yaşanlan olaylar ve  akp hükümetinin avet kampanyası için gurbetçilerimizden destek almak amacıyla yurt dışına  gitme girişimlerinin önünün kesilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bunlar evet e destek için mi yapılıyor? hayıra destek için mi ? ya da kendi ülkelerinde huzursuzluk çıkmasın , kendi ülkerinde ki insanların birliği bozulmasın diye mi yapılıyor?

Uzun yıllardır böyle seçim çalışmaları oluyordu, bakanlar başbakanlar her zaman bu çalışmalara katılmıştır hollandanın bu tavrı beni şaşırttı açıkçası. Anlaşılan Türkiye tamamen düşman olarak görülüyor avrupada. Engellenen iş adamı değil sonuçta Türkiye cumhuriyetinin diplomatik dokunulmazlığı olan bir bakanı. Gözetim altında tutulmak isteniyor. Rusyanın bazı bakanlarıda avrupaya girişleri yasaktı diye hatırlıyorum. Dünya çok karıştı. 3.Dünya savaşı şaşırtmaz artık. Yeni bir başlık açılması daha uygun 3.dünya savaşında hayatta kalma yolları diye. Avrupada yükselen ırkçlık, Rusya abd gerilimi, Çin-japonya gerilimi bakalım daha neler göreceğiz.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
March 12, 2017, 12:37:44 PM

hollanda nın bu haraketlerı ordakı vatandasları evete yönlendırıyor malasef .biran once bu tavırdan vazgecmelerı lazım turkıye ıcın
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
March 12, 2017, 12:51:03 PM

Bende olayı dün gece gördüm, tam bakamadım haberleri takip etmeyi sevmiyorum. Fakat dünyada gözle bir düzensilik baş göstermeye başladı. Çıkar çatışmaları had safhada 3. Dünya savaşı gelir mi bilinmez ama en azından ekonomik olarak toplumlar çok şey kaybedecek Sad
Bu arada 3. dünya savaşından korunma yöntemleri adlı başlığı açıyorum güzel öneri Smiley
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 12, 2017, 02:31:49 PM

Hollanda da seçim, bizde referandum var, iki tarafda oy uğruna olayı gerdi de gerdi. Tamamen iç siyasete alet edildi, olan ordaki türklere olacak, biz zaten yanmışız burda.
Birde olayı bir bakan olarak görmüyorum, çokta bakan olsun, siyasi kimliği ile evet propagandası için oradaydı. Devletin  imkanlarınnı , yurtdışında seçim çalışması yasak olmasına rağmen, kullanılması kabul edilebilir bişey değil.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
March 12, 2017, 03:13:02 PM

Hollanda da yaşan birinden gelen mail:

"Hollandada yaşayan bir arkadaşımdan kopyaladım :
Sadece Türk haberlerini izleyerek doğru bilgi alamazsınız. Ben özet geçeyim neler oldu bugün: Hollanda bakanlara dedi ki: "Gelin ama bizim burda bu hafta kendi seçimimiz var, haftaya seçim bitsin öyle gelin yani haftaya haftasonu gelin" dediler. Ama Türk hükümeti inat etti biz bu hafta geleceğiz dedi. Üstüne Türk hükümeti Hollanda'yı tehdit etti. Tehdit edince de Hollanda hükümeti, sen kimi tehdit ediyorsun blöfünü görüyoruz diyip bakanın uçağına iniş izni vermedi. Rotterdam valisi Türk konsolosluğuna başka kimse bekliyor musunuz diye sordu, fakat Türk konsolosluğu hayır beklemiyoruz program Yok dedi. (Yani yalan söyledi)

Bunun üzerine Erdoğancılar Almanya'daki diğer bakanı araba ile sınırdan içeri soktular, (Türk konsolosluğu Hollanda hükümetini şaşırtmak için bütün güvenlik görevlilerini farklı yönlerdeki araçlarla yönlendirdiler ki Hollanda polisi hangi araçta kimin olduğunu kontrol edemesin.)
ama bu sefer de Hollanda polisi yemedi bunu "kardeşim ne yapmaya çalıştığınızın farkındayız, olmaz" diye kadını nöbette bekletti. Durum Budur. Türk haberlerini izlerseniz ama neymiş Hollanda faşistmiş, nasıl izin vermezmiş, uluslararası kanunlara aykırı imiş. Bir de üzerine Tayyip'in nazi sözlerini Hollandalı kabul etmez. Çok ağır. Kabul edilemez yani. Kimse Hollanda'ya bok atmasın bu konuda. Ben gerektiğinde direk söylerdim zaten Hollanda'nın hatası olsaydı. Olay tamamen Erdoğan ve hükümetin çirkefliği ve çirkinliği.

Bakanın bekletilmesi ve konsolosluğa alınmaması tamamen bu oyunlar sebebiyle. Başlangıçta bilgisi geçilmemiş olması değil ilginç olan, asıl saklanmış olması ve çoklu arabalarla şaşırtılma çabaları epey enteresan!!   Kanuni olarak, İzin verilmeden gelen herhangi bir diplomatik görevlinin yabancı topraklarda herhangi bir dokunulmazlık hakkı bulunmaz, yani yasal olarak bekletilmesi doğru ve sonrasında da gönderilmesi doğru.

Olay maalesef buradaki Türklere yansıyacak, aşırı sağcı Wilders'a bu hafta Hollanda seçimlerinde daha çok oy çıkacak. Olan yine burada yaşayıp Erdoğan kıçını yalayan Türklere olacak. Çünkü onlar güzelim Hollanda hükümetinin bütün faydalarını sömürüyorlar. Mesela ben veya Hollandalı eşşek gibi vergi öderken (%45) , onlar düşük maaşlı olduklarından devletten yardım, vergide indirimden tut da kira yardımı sosyal yardım alan bir grup. Al jazeera da sormuş: "niye Türkiye'de yaşamıyorsunuz?" Cevap: "Türkiye'de refah yok". Oh yemişim. yani Tamamen onlara patlayacak haberleri Yok. O refahın R'sini göremezler.

Bu Arada saat 23:46 (ams saati) itibariyle bakan Kaya ongewild vreemdeling yani unwanted alien yani istenmeyen yabancı ilan edildi. Yani muhtemel sınır dışı gelebilir her an.

00:12 itibariyle de polis eşliğinde ülkeden çıkartılacak. Kibarca polis bunu anlattı fakat o yine çıkmayacağım gitmeyeceğim diyor. Anlaması için de direk Türkçe konuşan bir polis yönlendirildi. Çünkü şu anda kadın toplumun güvenliğine tehdit oluşturmakta. böyle giderse tutuklanır. Kanun diye bişey var.

01:00 polis zoru ile bakan Kaya polis arabasına bindirildi ve Almanya'ya götürülüyor. Oysaki Türk haberlerde söylenen, bakan kaya'nın kendi isteği ile rotterdam'dan ayrıldığı yönünde. (Enteresan yine yanlış bilgi)

01:42 Türkler protesto alanını 15 çağrı yapılmış olmasına rağmen hâlâ terketmiyor. Korkulan olmasın, millet niye evine dönmüyor, diyor herkes. Belki de Cumartesi gecesi eğlencesi çıktı bunlara. Polise saldırmaya çalışanlar var. Ellerine ne geçecek amaçları ne bilinmez ?"
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 12, 2017, 03:19:42 PM

İşte bizi sevmiyorlar bizim gelişmemizi istemiyorlar gibisinden düşünceleri bir kenara bırakıp bide şu nüansa bakın bence.

adamların 15 martta seçimi var ve sen adamların seçiminden 4 5 gün önce orada miting yapmaya çalışıyorsun. onlarında seçim çalışmaları var seçim için miting alanları düzenleniyor. güvenlik güçleri görevlendiriyor. sana kalkıp alan tahsis ederler mi bence etmezler.

16 nisanda referandum var bugün tarih 12 nisan. yarışın son bölümü artık son mitingler yapılıyor son çalışmalar yapılıyor sen başka bir ülkenin gelip ülkende miting yapmasını kabul eder misin? ben olsam etmem derim ki birader seçimim var zaten başım kalabalık sen de şu sıralar gelme gelsen bile yaptırmam ha 18 inde gel 20 sinde gel istediğin yerde miting yap.

edit: üstteki yorumu şimdi okudum da olay tamamen algı yönetimi. işte güçlenmemizi istemiyorlar evet çıkmasından korkuyorlar o yüzden çalışmamıza izin vermiyorlar. Türk Halkı yer mi yer hem de nasıl yer. ha 20 mart gibi izin çıkar giderler bu sefer de bizden korktular istediğimizi böyle alırız işte derler Smiley
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
March 12, 2017, 03:20:57 PM

Referandum öncesi hedefe almanya ve hollanda'nın konmuş olması pekte tesadüf değil, bu konuda uzun uzadıya bir analiz yapılabilir fakat özetle tüm olanlar her zamanki gibi yine dış destekli olmakla birlikte ülkenin pasifize edilerek bölünme ve yönetilme çabasıdır. Aktör ve aktrislerimiz aynı.
hero1111 (OP)
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 12, 2017, 04:45:55 PM

Yukarıda yazanları okudum ve az önce tayyonun mitingindeki konuşmaları dinledim ya , adamların seçimleri varken senin orada ne işin var dedim sonrasında zaten akp hukumetinin aldığı karae buydu :

ANAYASA
E. Seçimlerin genel yönetim ve denetimi
MADDE 79
(Değişik: 21/10/2007-5678/2 md.) Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların halkoyuna sunulması,
Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi işlemlerinin genel yönetim ve denetimi de milletvekili seçimlerinde
uygulanan hükümlere göre olur.

5749 Sayili Seçim KANUNU
MADDE 10
94-A ... Yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz.
Şimdi bugün tayyonun söylediklerine bakıyorum neymiş pkk hayır diyormuş dış mihraplar hayır diyormuş neden ? Biz daha çok gelişecekmişiz onun içinmiş falan ya adama sorarlar sen 15 yıldır ülkenin başındasın tek başına biz neden gelişemedik ? Bu açılım sürecini kim yaptı ? Parelelcilerle kim kol kola oldu kim yerleştirdi bunları devletin içine , ordunun içine de darbe girişimi çıktı ? Şimdi yazık yurt dışındaki insanlarımızın huzurunu bozuyorsun kendi çıkarın için yarın olan kime olacak hollanda da onların patronları kim ? Düşünüyor musun ? hiç sanmıyorum !
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 12, 2017, 05:01:55 PM

Hollanda başkanının hem haksız hem de haklı olduğunu düşünüyorum.
Neden diyecekseniz:
1. Adam ülkesinde seçime 3 gün kala olay çıkmasını istememiş olabilir. Bizimkiler konuyu biraz provoke etti. Nazi yorumu ise hiç yakışmadı. Bu konularda haklı.
2. Bir diplomatımızın böyle 3. dünya ülkesi vatandaşı gibi sınırdışı edilmesi de çok normal bir davranış değil. Türkiye'nin kesinlikle karşılık vermesi de gerekir.

Kısacası Türkiye haklı olduğu şu konuyu keşke daha az provoke etseydi. Ortalığı ayağa kaldırdık. Biz ortalığı ayağa kaldırdıkça hollandalıları haklılaştırdık.
Blau
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
March 12, 2017, 05:11:40 PM

Neden diyecekseniz:
1. Adam ülkesinde seçime 3 gün kala olay çıkmasını istememiş olabilir. Bizimkiler konuyu biraz provoke etti. Nazi yorumu ise hiç yakışmadı. Bu konularda haklı.
2. Bir diplomatımızın böyle 3. dünya ülkesi vatandaşı gibi sınırdışı edilmesi de çok normal bir davranış değil. Türkiye'nin kesinlikle karşılık vermesi de gerekir.

Kısacası Türkiye haklı olduğu şu konuyu keşke daha az provoke etseydi. Ortalığı ayağa kaldırdık. Biz ortalığı ayağa kaldırdıkça hollandalıları haklılaştırdık.

Peki koskoca bir ülkenin bakanının başka bir ülkenin topraklarına o ülkeden izin almadan girmeye çalışması normal mi? Tamamen oy uğruna, halkta "dış mihrak" korkusu yaratmak için ülkemizin adını kötüye çıkarıyorlar bugüne kadar yaptıkları yetmezmiş gibi.
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
March 12, 2017, 05:25:35 PM

Adamlar diyorlar ki pisliğinizi bizim memlekete taşımayın, bizim ülkemize getirmeyin siyasetinizi diyor, koyunlarda protesto ediyorlar, olay bundan ibaret arkadaşlar, yurtdışında itibarımız yerlerde şu anda, rezil olduk

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 12, 2017, 05:28:31 PM

sonuç olarak suni bir ab diplomatik krizi oluşturuldu.
halk evete yönlendirildi
ekonomik gündem değiştirildi
ab seçim gözlemcilerini kabul etmeyecekler  Wink
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
March 12, 2017, 05:31:55 PM

Neden diyecekseniz:

Peki koskoca bir ülkenin bakanının başka bir ülkenin topraklarına o ülkeden izin almadan girmeye çalışması normal mi? Tamamen oy uğruna, halkta "dış mihrak" korkusu yaratmak için ülkemizin adını kötüye çıkarıyorlar bugüne kadar yaptıkları yetmezmiş gibi.

Geçen de aynı şekilde aynı gerginliği Almanya ile yaşadık. Şimdi siz anladığım kadarıyla bu konuda hollanda'yı haklı buluyorsunuz. Ben haklı haksız muhabbetine girmek istemiyorum ama bugün Azerbaycan açıklama yaptı kabul edilemez diye.Aynı şekilde Makedonyadan bir açıklama geldi, ülkemizin 3 parti lideri de bu haksız durumu şiddetle kınadı. Merakımdan soruyorum bu durumda hala bu ülkemize sitem niye? Ben hükümeti eleştiren biriyim hatta atanamamış (ataması yapılmayan) bir öğretmenim ancak bu durumu incelediğimde skandal üstü bir olay olduğunu görürken sizin bu konudaki düşüncelerinizi yapıcı bulduğum söylenemez.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 12, 2017, 07:58:24 PM

sonuç olarak suni bir ab diplomatik krizi oluşturuldu.
halk evete yönlendirildi
ekonomik gündem değiştirildi
ab seçim gözlemcilerini kabul etmeyecekler  Wink

Diplomatik bir başarı gerçekten Smiley
bir taşla 4 kuş.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
March 12, 2017, 08:02:46 PM

Adamlar diyorlar ki pisliğinizi bizim memlekete taşımayın, bizim ülkemize getirmeyin siyasetinizi diyor, koyunlarda protesto ediyorlar, olay bundan ibaret arkadaşlar, yurtdışında itibarımız yerlerde şu anda, rezil olduk
Aynen öyle. Abimin Erasmus işi bile yatabilir sırf bu yüzden, hocalar sürekli son olaylar sıkıntı çıkarır çok büyük ihtimalle diyor.
CyberCombat
Sr. Member

View Profile WWW
March 12, 2017, 08:45:45 PM

Aynen öyle. Abimin Erasmus işi bile yatabilir sırf bu yüzden, hocalar sürekli son olaylar sıkıntı çıkarır çok büyük ihtimalle diyor.

Hocam geçen yaz, olan bir olaydan vize reddi yedim ben, yanılmıyorsam bahçeşehir üniversitesi hollandaya erasmusu iptal etmiş, aklım yerinden çıkacak gibi oluyor gerçekten, hıyarlara bak.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
March 12, 2017, 09:11:48 PM

Hocam geçen yaz, olan bir olaydan vize reddi yedim ben, yanılmıyorsam bahçeşehir üniversitesi hollandaya erasmusu iptal etmiş, aklım yerinden çıkacak gibi oluyor gerçekten, hıyarlara bak.
Geçmiş olsun hocam, cidden yazık, diyecek bir şey yok. Ülkenin itibarı yerlerde...
CyberCombat
Sr. Member

View Profile WWW
March 12, 2017, 10:04:39 PM

Geçmiş olsun hocam, cidden yazık, diyecek bir şey yok. Ülkenin itibarı yerlerde...

AYAĞA KALK ,EY EHLİ VATAN...!
DEDİLER ; KALKTIK...
PUŞTLAR OTURDU ,
BİZ AYAKTA KALDIK...

Neyzen Tevfik

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1512

View Profile
March 12, 2017, 10:37:40 PM

Yaptığı her icraatte devletini ve milletini bu kadar küçük düşüren başka bir hükümet bu topraklara gelmedi gelmeyecek. Halkın küçük bir bölümünün seçtiği temsilciler uluslararası alanda ülkemizi rezil etmeye devam ediyor.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████