Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:13:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  
Author Topic: Çatal görünürse ne yapmak lazım :)  (Read 11707 times)
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 19, 2017, 10:58:29 PM

Malum hardfork (Çatal) ufukta görünüyor  Shocked. Neler yapılabilir bakalım  Huh.
Çatal gelmeden önce (burası önemli çatal geldikten sonra bunları yapamazsınız):
1- BTC holder sanız btc lerini bir bireysel wallet a aktarabilirsiniz. (Private key kontrolünüz kesinlikle olmalıdır. Online walletların hepsi bunu vermez vereni bulun yada kendi pc nize serverinize kurun.) Bu walleta aktarırsanız ve şifrelerini güvene alırsanız tek yapmanız gereken çatalın görünmesini beklemek.Sonrasını adamlarda anlatır ama büyük ihtimal sizin  keyiniz ile BTC lerinizi yeni BCU(yada her ne isimse) zincirine aktarabileceksiniz.10 btc saklamışsanız yine 10 btc ve yeni zincirde nurtopu gibi 10 BCU nuz olacak  Cool. Online walletiniz yeni zinciri destekliyorsa (Çatal geldikten sonra desteklemeyeni döverler sanırım) aynı hesapta 10btc+10bcu nuz olacak tutabilir yada borsaya aktarıp ikisinide satabilirsiniz. Desteklemeyen bir online wallet yada bireysel wallet iniz varsa yeni bitcoin(BCU) zincirini de indirmeniz gerekecektir bu işlem için.
2- Altcoinlere geçebilirsiniz. ETH ve DASH gibi iki popüler coine yatırım yapmış olursunuz. Yada hacmi olan ölmemiş bir koini seçebilir yada onlarca koine btcnizi dağıtabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken birçok kişinin altcoinlerden aynı zamanda çıkışı yüzünden hızlı fiyat düşebilir.Son birkaç haftada çok yükselmemiş bir altcoin seçebilirsiniz. Altcoin yatırımı yapmanız sizi olası bir btc düşüşünden direkt korumaz btc karşısında değerlenmeyen bir altcoin btc ile birlikte değer kaybedebilir. Undecided
3- Borsada BTC de kalabilirsiniz ama bu sizin olası BCU dağıtımınızdan nal toplamanıza neden olacaktır  Cry. Bitfinex bile en fazla yeni zincire geçmenizi kolaylaştırıyor yoksa borsalardan size dağıtım yapmasını beklemeyin. Elbetteki bazı borsalar bu dağıtımı yapacağını taahhüt edebilir bunu borsanıza sorun.
4- Fiyat a geçersiniz, Dolar(zimbabwe doları hariç) yada TL  sağlam bir liman olarak işinizi görür. Borsada yada banka hesabınızda fiyat ile bu sancılı günlerin geçmesini beklersiniz.

Çatal geldikten sonra bu maddelerin bir önemi kalmıyor bunları gelmeden yapmanız lazım.Şu anki piyasadaki hareketler bu maddelerin yüzünden oluyor.
Çatal gelir BTC bölünür insanlar kaynaklarını BTC ve BCU arasında dağıtır ve buda bitcoin fiyatını düşürür diye millet fiyata geçti bitcoin fiyatı dün düştü (madde 4)
Çatal gelir BTC düşer diye insanlar altcoinlere saldırdı her koin neredeyse fırladı.Çatal gelince muhtemel geri dönüşler yüzünden sert düşüşler olacaktır. (madde 2)
Walletlara BTC aktarıp BTC+BCU sahibi olmak isteyenler borsalardan çıkmak için bitcoine saldırdı bugün fiyat yükseldi.(madde 1)

Usta size çatalı göstermek istese de elbetteki çatal hiç gelmeyebilir ama gelme ihtimali bile piyasayı böyle etkiliyor   Cheesy
Tyler001
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
March 20, 2017, 02:47:28 AM

ben 4.madde yi uyguluyorum. bakalım sonuçları ne olacak ?
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
March 20, 2017, 06:13:15 AM

3. madde daha mantıklı gibi.( Zamanında olduğu gibi ETH ler kadar ETC verecekler sonuıçda)
bytrislasis
Member
**

Activity: 118

View Profile
March 20, 2017, 06:31:55 AM

ben 4.madde yi uyguluyorum. bakalım sonuçları ne olacak ?

4. maddeyi bende destekliyorum...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 20, 2017, 07:11:55 AM

btc/bcu destekleyen borsaların birinde durmakta mantıklı olabilir. çatal geldiği anda hızlı hareketler olacaktır. iki yöndede  sakince kenarda izlemekte bir seçenek , heyecanı doruklarında yaşamak isteyenler borsada beklesin bence
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
March 20, 2017, 09:43:09 AM

Guzel bir yazı olmuş. Ben btcleri guvenli saydıgım bazı altcoinlere cevirerek pozisyon almayı tercih ederim.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
March 20, 2017, 12:27:59 PM

Güzel bir yaza ve çok faydalı, önemli uyarılar da mevcut yazı içinde ve çok hoş espirili anlatımla yazmışsınız. Teşekkürler..

Evet ben de güvendiğim alt coinlere çevirdim bu süreci bu şekilde bekliyorum. Çıkacak bir fırtına, kasırga öncesi bir sığınağa sığınır misali çekildik kaldık öyle.

Btc kasırgasından altcoin sığınağına. Allah selamete çıkarsın herkesi.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
March 20, 2017, 12:51:07 PM

çok faydalı bir açıklama olmuş... aynı üslup ve izah ile bir de neden çatallaşmaya ihtiyaç duyulduğunu olası çatallaşmanın gerçekleşmesi durumunda BTC nin kaderinin ne olacağı konusunda da öngörülerinizi belirten bir açıklama yaparsanız sevinirim.
Yunuyunuyun
Member
**

Merit: 14

View Profile
March 20, 2017, 04:27:50 PM

Öncelikle açıklamalar için teşekkür ederim. Birkaç gündür borsalardaki hareketi şimdi yorumlayabilir hale geldim. Anlatımınız oldukça anlaşılır ve espirili Smiley BTC Birikimim şimdilik zaten çok fazla değil. 4. Maddeye uyup fiyata geçmenin en risksiz hamle olacağını düşünüyorum şahsen.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 20, 2017, 04:45:04 PM

Çok eğlendim ve de bilgilendim. Ağzına sağlık Smiley
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
March 20, 2017, 08:21:52 PM

Çatal görünürse çatalcı tayfayı görmezden gelmek lazım. Smiley
Bitcoini forklamaya çalışan bu tayfa ilk değil, son da olmayacak. Geçmişten ders çıkarmayıp aynı hataları yaparak zor yoldan öğrenmek istiyorlarsa onları tutan yok. Fork olursa iki zincirde de Bitcoin'iniz olacağı için özel bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.
BitPi
Full Member

Activity: 142
Merit: 100

View Profile
March 20, 2017, 08:23:24 PM

Malum hardfork (Çatal) ufukta görünüyor  Shocked. Neler yapılabilir bakalım  Huh.
Çatal gelmeden önce (burası önemli çatal geldikten sonra bunları yapamazsınız):
1- BTC holder sanız btc lerini bir bireysel wallet a aktarabilirsiniz. (Private key kontrolünüz kesinlikle olmalıdır. Online walletların hepsi bunu vermez vereni bulun yada kendi pc nize serverinize kurun.) Bu walleta aktarırsanız ve şifrelerini güvene alırsanız tek yapmanız gereken çatalın görünmesini beklemek.Sonrasını adamlarda anlatır ama büyük ihtimal sizin  keyiniz ile BTC lerinizi yeni BCU(yada her ne isimse) zincirine aktarabileceksiniz.10 btc saklamışsanız yine 10 btc ve yeni zincirde nurtopu gibi 10 BCU nuz olacak  Cool. Online walletiniz yeni zinciri destekliyorsa (Çatal geldikten sonra desteklemeyeni döverler sanırım) aynı hesapta 10btc+10bcu nuz olacak tutabilir yada borsaya aktarıp ikisinide satabilirsiniz. Desteklemeyen bir online wallet yada bireysel wallet iniz varsa yeni bitcoin(BCU) zincirini de indirmeniz gerekecektir bu işlem için.
2- Altcoinlere geçebilirsiniz. ETH ve DASH gibi iki popüler coine yatırım yapmış olursunuz. Yada hacmi olan ölmemiş bir koini seçebilir yada onlarca koine btcnizi dağıtabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken birçok kişinin altcoinlerden aynı zamanda çıkışı yüzünden hızlı fiyat düşebilir.Son birkaç haftada çok yükselmemiş bir altcoin seçebilirsiniz. Altcoin yatırımı yapmanız sizi olası bir btc düşüşünden direkt korumaz btc karşısında değerlenmeyen bir altcoin btc ile birlikte değer kaybedebilir. Undecided
3- Borsada BTC de kalabilirsiniz ama bu sizin olası BCU dağıtımınızdan nal toplamanıza neden olacaktır  Cry. Bitfinex bile en fazla yeni zincire geçmenizi kolaylaştırıyor yoksa borsalardan size dağıtım yapmasını beklemeyin. Elbetteki bazı borsalar bu dağıtımı yapacağını taahhüt edebilir bunu borsanıza sorun.
4- Fiyat a geçersiniz, Dolar(zimbabwe doları hariç) yada TL  sağlam bir liman olarak işinizi görür. Borsada yada banka hesabınızda fiyat ile bu sancılı günlerin geçmesini beklersiniz.

Çatal geldikten sonra bu maddelerin bir önemi kalmıyor bunları gelmeden yapmanız lazım.Şu anki piyasadaki hareketler bu maddelerin yüzünden oluyor.
Çatal gelir BTC bölünür insanlar kaynaklarını BTC ve BCU arasında dağıtır ve buda bitcoin fiyatını düşürür diye millet fiyata geçti bitcoin fiyatı dün düştü (madde 4)
Çatal gelir BTC düşer diye insanlar altcoinlere saldırdı her koin neredeyse fırladı.Çatal gelince muhtemel geri dönüşler yüzünden sert düşüşler olacaktır. (madde 2)
Walletlara BTC aktarıp BTC+BCU sahibi olmak isteyenler borsalardan çıkmak için bitcoine saldırdı bugün fiyat yükseldi.(madde 1)

Usta size çatalı göstermek istese de elbetteki çatal hiç gelmeyebilir ama gelme ihtimali bile piyasayı böyle etkiliyor   Cheesy

Hocam çok teşekkürler. Çok açıklayıcı ve karar verici bir yazı olmuş.
Hocam peki siz hangi madde üzerinde durmayı düşünüyorsunuz?

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
sinan123
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
March 20, 2017, 09:21:54 PM

1. madde'de geçtiği gibi madem ki eldeki btc'ler btu'ya dönüşüyor. Ve bu da bir artı ise insanlar neden btc'den çıkarlar ki?
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
March 20, 2017, 09:28:30 PM

bu maddeler birbirileri ile çelişmiyor. yani bir kullanıcı elindeki bitcoin ile bu maddelerin 4'ünün birden gerçekleştirebilir.

ben şahsen bitcoinlerimin büyük çoğunluğunu tutmaya karar verdim.

bunların bir kısmını bireysel cüzdanda (madde 1), bir kısmını ise borsada (madde 3) saklamak en mantıklısı. bitcoinlerin yaklaşık %10'luk bir kısmını ise dolara çevirdim (madde 4).

altcoinlerin fiyatlarının şu anda çok şişik olduğunu düşündüğüm için ETC ya da DASH'e geçmenin bitcoinleri olduğu gibi saklamaktan daha riskli olduğunu düşünüyorum.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 20, 2017, 09:36:30 PM

1. madde'de geçtiği gibi madem ki eldeki btc'ler btu'ya dönüşüyor. Ve bu da bir artı ise insanlar neden btc'den çıkarlar ki?

Hard fork ciddi bir mesele eğer çatallanırsa bitcoinin tüm orjinalliğini doğasını bozacaktır
topluğun beklentisi yarı yarıya düşecek bi fark olmayacak gibi sonuçta toplam bitcoin ikiye katlanacak
ama sanmıyorum 100 dolar olma ihtimali bile var. O yüzden fırtına geçene kadar usd üzerinde beklemek mantıklı geliyor bana.

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
March 21, 2017, 07:34:58 AM

şahsen eldeki BTC'lerim kadar BTCU da olacaksa elbet bu ikisinden biri yoluna emin adımlarla devam edecek. ben yatır unut yatırımcısı olduğum için benim için TL'den farkı yok. ha TL'de kalmışım dolar 15 lira olmuş. ha BTC'de kalmışım BTC değeri 1 dolar olmuş. benim ülkemde her an her şey olabilir. ben BTC'de kalmaya devam ediyorum.

bu konu en çok yakın süre içinde ihtiyacı olacak parayı kullanma ihtiyacı duyanları ilgilendiriyor gibi Sad

For rent...
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
March 22, 2017, 08:12:25 PM

Hardware wallet üzerinde tuttuğumuz BTCler de olası çataldan nasibini alacak mı Smiley
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
March 23, 2017, 03:01:13 PM

kendi cüzdanlarımızda btc tutup, hem btc hem de btu nasıl sahip olunuyor? biraz detaylı anlatabilir misiniz?
eksi30
Member
**

View Profile
March 23, 2017, 05:57:03 PM

Bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler.
sniper23
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
March 23, 2017, 06:06:56 PM

Yalnız tam 2 BTC alacaktım ki bu konuyu gördüm ve kafam epey karıştı. Tavsiye var mı ?
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  

Jump to: