Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:05:57 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Atm  (Read 8839 times)
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
May 27, 2017, 03:37:14 PM

izmirde kordonda olsa çok güzel olur izmir gibi bir yere yakışır btc atm si  Grin
mustoyildiz
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
May 29, 2017, 09:09:22 AM

Yaygınlastirilsa bile komisyon ve kur olanlarından pek kârlı bir alım yapılamayacağı aşikar
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
May 29, 2017, 10:33:19 AM

her yer bitcoin atmsi dolsa bile ben kullanmam. bilen adam zaten çok daha iyi bir kurdan borsa üzerinden işini görüyor, en fazla denemek için kullanırlar.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
mustoyildiz
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
May 29, 2017, 11:13:14 AM

Wikipedia'nin bile yasaklandığı bir ülkede bu tarz girişimlere nefes aldiracaklarini da zannetmiyorum
lowcost
Full Member

Activity: 171
Merit: 100

View Profile WWW
May 29, 2017, 06:14:22 PM

Yaygınlastirilsa bile komisyon ve kur olanlarından pek kârlı bir alım yapılamayacağı aşikar
o bence kuracak şirketin tutumuna bağlı. komisyon oranı iyi olursa borsa yerine tercih edilebilir. hatta bunu türk borsaları bile kurabilir, direk borsaya bağlı, yerlerinde olsam yapardım pazar kapmak için. hem btc nin tanıtımına katkı olurdu. hatat ve hatta bir de fatura ödeme gibi şeyler ekleseler çok daha iyi olurdu.

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
May 30, 2017, 12:02:55 AM

birkaç tane site var oralardan alıyorum satıyorum bir sorun yok. atmyede gerek yok Grin
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
May 30, 2017, 12:42:32 AM

Çokda gerek yok btc atmsine. Btc debıt kartlar aynı işlevi sağlar hemde tüm atmlerden
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
May 30, 2017, 05:04:14 PM

Çokda gerek yok btc atmsine. Btc debıt kartlar aynı işlevi sağlar hemde tüm atmlerden
Sad
Hiçbir bitcoin debit kart'ında "nakit para ekle, cüzdanına bitcoin gelsin" diye bir özelliği yok. Bitcoin ATM'lerin asıl kullanım amacı nakit'ten bitcoin'e geçiş, tam tersi değil.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

HakanYAZICI
Full Member

View Profile
May 31, 2017, 07:00:42 AM

Sad
Hiçbir bitcoin debit kart'ında "nakit para ekle, cüzdanına bitcoin gelsin" diye bir özelliği yok. Bitcoin ATM'lerin asıl kullanım amacı nakit'ten bitcoin'e geçiş, tam tersi değil.

İşte fiziksel yatırırım gerekince de masraf artıyor. Ben borsadan ucuza yattığım yerden Bitcoin almak varken gidip pahalıya atmden alayım diyen birini sadece fantezi peşinde görürüm.

The Young Turk
Legendary
*

View Profile
May 31, 2017, 07:08:00 PM

Sad

İşte fiziksel yatırırım gerekince de masraf artıyor. Ben borsadan ucuza yattığım yerden Bitcoin almak varken gidip pahalıya atmden alayım diyen birini sadece fantezi peşinde görürüm.
Fantezi mi? Giy kapüşonlu sweatshirt'ünü, (mr.robot stayla) git anonim olarak atm'den btc al.
borsalara kimlikler, selfieler ıvırlar zıvırlar vermek istemeyenlerin tercihi  Cool

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

HakanYAZICI
Full Member

View Profile
May 31, 2017, 09:39:39 PM

Sad

Fantezi mi? Giy kapüşonlu sweatshirt'ünü, (mr.robot stayla) git anonim olarak atm'den btc al.
borsalara kimlikler, selfieler ıvırlar zıvırlar vermek istemeyenlerin tercihi  Cool

hocam bitcoin atm'leri belli bir limitin üstüne kimlik istiyor zaten. yani öyle sınırsız bitcoin alayım atmden diye bir şey yok. Smiley keşke öyle bir şey olaydı Smiley

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 01, 2017, 01:55:02 PM

Bitcoin ATM'lerin pek ümitli olmayın. Şu an işletilen ATM'lerin en az komisyon alanın %5 ile çalışıyor. Honkong'da %9'dan aşağı işlem yapan ATM yok. Onun da günlük işlem limiti 1000$ civarı. En mantıklı yöntem debit kartlar... Bitcoin'i Dolar/Euro/Sterlin olarak yükleyin ATM'den döviz çekip döviz hesabınıza yatırın. Sonra internet şubesinden avantajlı kurla bozdurun ya da hesabınızda dursun...
HakanYAZICI
Full Member

View Profile
June 01, 2017, 02:27:22 PM

Bitcoin ATM'lerin pek ümitli olmayın. Şu an işletilen ATM'lerin en az komisyon alanın %5 ile çalışıyor. Honkong'da %9'dan aşağı işlem yapan ATM yok. Onun da günlük işlem limiti 1000$ civarı. En mantıklı yöntem debit kartlar... Bitcoin'i Dolar/Euro/Sterlin olarak yükleyin ATM'den döviz çekip döviz hesabınıza yatırın. Sonra internet şubesinden avantajlı kurla bozdurun ya da hesabınızda dursun...

Ağzına sağlık Onur hocam. Atm şu anın değil de daha çok 90'ların teknolojisi. Belki bankacılık sistemi için insanlara yenilikler sunabilir ama Bitcoin için biraz zayıf kalıyor. Zaten insanlar aktif olarak Bitcoin harcamaya başladığı zaman böyle hususlara gerek kalmayacak.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 01, 2017, 05:13:38 PM

Evet zaten Bitcoin ve diğer kripto paraların günlük hayatta kullanımı yaygınlaştıkça daha fazla alternatif de üretilecemtir. O zaman 1-2 atm ile de yetinilmez ve kpmisyonlar makul seviyelere çekilir diye düşünüyorum
Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
June 03, 2017, 02:22:38 PM

Bu iktidar ile bende ciddi anlamda yaygınlaşacağını hiç sanmıyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde en fazla 5-10 adet görebiliriz diye düşünüyorum.
lowcost
Full Member

Activity: 171
Merit: 100

View Profile WWW
June 03, 2017, 02:31:05 PM

Bu iktidar ile bende ciddi anlamda yaygınlaşacağını hiç sanmıyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde en fazla 5-10 adet görebiliriz diye düşünüyorum.
iktidarla ilgili olduğunu sanmıyorum. fikri olanın parası yok, parası olanın fikri yok. her ikisi de olanın kendine güveni yok.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 03, 2017, 04:11:34 PM

Bitcoin ATM'sinin iktidarla değil mevzuatla ilgili var. Ancak BBDK'nın mevzuatını örnek göstererek, Finansbank ve Yapıkredi'nin Türk Bitcoin borsalarına para gönderen hesapları kapatması, mevzuat konusunda henüz hayal ettiğimiz noktada olmadığımızı gösteriyor...
marpaci
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile
June 03, 2017, 06:50:42 PM

Bitcoin ATM'sinin iktidarla değil mevzuatla ilgili var. Ancak BBDK'nın mevzuatını örnek göstererek, Finansbank ve Yapıkredi'nin Türk Bitcoin borsalarına para gönderen hesapları kapatması, mevzuat konusunda henüz hayal ettiğimiz noktada olmadığımızı gösteriyor...

O mevzuatları, yasaları çıkaran da iktidar işte. KHK larla yönetiliyoruz.
The Young Turk
Legendary
*

View Profile
June 03, 2017, 08:22:09 PM

Bu borsalara biz de para gönderiyoruz, ayda binlerce tl hem de, ama nedense bizim hesaplar kapatılmıyor.
Ne işler çeviriyor o borsalara para gönderenler de hesapları kapatılıyor? Hem borsaların hesapları neden kapatılmıyor?

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

HakanYAZICI
Full Member

View Profile
June 03, 2017, 08:27:48 PM

Bu borsalara biz de para gönderiyoruz, ayda binlerce tl hem de, ama nedense bizim hesaplar kapatılmıyor.
Ne işler çeviriyor o borsalara para gönderenler de hesapları kapatılıyor? Hem borsaların hesapları neden kapatılmıyor?

abi aynen. o hesap kapatmaların nedeni bankaların sadece ücretsiz servislerinin kullanılması. bankalar da bahane arıyorlar ve tüketici mahkemesine gitmemen için de gözünü korkutacak bir şeyler buluyorlar. bireysel hesapların ticari kullanımı falan gibi uyduruk bahaneler. arayın adam gibi deyin biz sizin üstünüzden kâr edemiyoruz o yüzden çalışmayı sonlandırmak istiyoruz diye. ama yok Smiley

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: