Bitcoin Forum
June 19, 2024, 05:29:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Atm  (Read 8839 times)
Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
June 03, 2017, 10:48:37 PM

Bu iktidar ile bende ciddi anlamda yaygınlaşacağını hiç sanmıyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde en fazla 5-10 adet görebiliriz diye düşünüyorum.
iktidarla ilgili olduğunu sanmıyorum. fikri olanın parası yok, parası olanın fikri yok. her ikisi de olanın kendine güveni yok.

Bence kendine güveni olan bireylerde var fakat girişimciye destek yok, yüzlerce mevzuat ve yasal engel mevcut. Hepsi halledilse bile kılıfına uydurup bir engel koymasını çok iyi biliyorlar. Direkt olarak yönetilme biçimi ve iktidarla ilgili.

Bu iktidar ile bende ciddi anlamda yaygınlaşacağını hiç sanmıyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde en fazla 5-10 adet görebiliriz diye düşünüyorum.

Bitcoin ATM'sinin iktidarla değil mevzuatla ilgili var. Ancak BBDK'nın mevzuatını örnek göstererek, Finansbank ve Yapıkredi'nin Türk Bitcoin borsalarına para gönderen hesapları kapatması, mevzuat konusunda henüz hayal ettiğimiz noktada olmadığımızı gösteriyor...

@marpaci isimli arkadaş vereceğim cevabı vermiş Smiley Hesap kapatılmalarıyla ilgili olarak bende @HakanYAZICI'nın dediği gibi şeyler duydum, olası görünüyor açıkçası.
lowcost
Full Member

Activity: 171
Merit: 100

View Profile WWW
June 04, 2017, 08:33:48 AM

iktidarla ilgili olduğunu sanmıyorum. fikri olanın parası yok, parası olanın fikri yok. her ikisi de olanın kendine güveni yok.

Bence kendine güveni olan bireylerde var fakat girişimciye destek yok, yüzlerce mevzuat ve yasal engel mevcut. Hepsi halledilse bile kılıfına uydurup bir engel koymasını çok iyi biliyorlar. Direkt olarak yönetilme biçimi ve iktidarla ilgili.

Bitcoin ATM'sinin iktidarla değil mevzuatla ilgili var. Ancak BBDK'nın mevzuatını örnek göstererek, Finansbank ve Yapıkredi'nin Türk Bitcoin borsalarına para gönderen hesapları kapatması, mevzuat konusunda henüz hayal ettiğimiz noktada olmadığımızı gösteriyor...

@marpaci isimli arkadaş vereceğim cevabı vermiş Smiley Hesap kapatılmalarıyla ilgili olarak bende @HakanYAZICI'nın dediği gibi şeyler duydum, olası görünüyor açıkçası.
hani bir söz vardır. her şeyi devletten beklemeyin diye. engel olmasın da desteğe gerek yok. nitekim engel olacağını da zannetmiyorum. btctürk ilk açıldığında kıbrıstaydı. şimdi tr de, paribu da , bir sorunları da yok gibi. inşallah ta olmaz

HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
June 04, 2017, 09:26:20 AM

hani bir söz vardır. her şeyi devletten beklemeyin diye. engel olmasın da desteğe gerek yok. nitekim engel olacağını da zannetmiyorum. btctürk ilk açıldığında kıbrıstaydı. şimdi tr de, paribu da , bir sorunları da yok gibi. inşallah ta olmaz

Yav zaten borsalar tıkır tıkır çalışıyor. Türkiye'nin her yerinden ulaşılabiliyor bunlara. Yasin Oral Paribu'nun 50bin tl bütçeyle kurulduğunu söylemiş. 50bin tl ile beş tane bankamatik alırsın, bunun bakımı, bunun kirası bunun elektriği derken zaten kazandırmaz kaybettirir. Azıcık hesap edin Allah aşkına Smiley

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 04, 2017, 12:43:42 PM

Hakan 50bin değil 100bin Smiley Ama iş sadece parayı bastırıp borsayı kurmakla bitmiyor. Bizde mevzuatlar yeterli değil. BBDK ve maliyenin Bitcoin veya altcoinle ilgili bir çalışması olmadığı için örneğin bankalar istediğinde borsaların hesaplarını bloke ediyor. Sıkıntı orada. Bir kripto para borsası işletebilmek için her bankada teminatınız olmalı... Ama kullanıcı tarafında da 1500TL asgari ücretli birinin hesabına ayda düzenli olarak yüklü miktarlarda para gelmeye başlayınca, kullanıcılar da risk altına giriyor...
Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
June 04, 2017, 06:37:41 PM

Bu seferde @onurgozupek cevabıma yakın bir cevap vermiş. Kendisine teşekkür ediyorum Smiley İktidarın muz cumhuriyeti anlayışı dolayısıyla şekilde bankalar rahat rahat borsa/kullanıcı hesaplarına bloke koyabiliyor. Engellenen kullanıcıyı geçtim, direk ilgili coin borsası engele maruz kalıyor.
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
June 08, 2017, 02:15:19 PM

Bitcoin ATM'leri için uzun bir yasal süreç gerekiyor benim mantığıma göre. Türkiye'de olan veya önceden olduğunu söylediğiniz ATM'ler ile ilgili daha geniş bilgi alabileceğimiz bir yer varsa paylaşırsanız sevinirim.

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
August 31, 2017, 02:11:21 PM

Crypto ATM olmamasinin en onemli nedeni sanirim regulasyon olismamis olmasi, globalde de oldugu gibi baskilama olmasi muhtel.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
marloq
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
September 01, 2017, 08:29:02 AM

EN YAKIN ZAMANDA BİR ATM AÇILMASI İYİ OLACAKTIR. BU KONUYLA İLGİLENMEYEN BİR İKTİDARA SAHİP OLMAMIZ ÇOK ACI.
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 08, 2017, 07:23:20 PM

Bir ara antalya cumhuriyet caddesinde açmayı düşündüğüm bir proje. Döviz ofisinin içine koyup afiş bastiricaktim. Sonra aklima azalan turist ve yapicagim harcama aylik getirisi gelince vazgecmiştim. Yazilimini donanimini yapicak bilgiye sahibim fakat geliri giderini geçmesi lazimki mantikli olsun.
cryptozan
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
September 08, 2017, 07:31:23 PM

bence 5 yıl içerisinde Türkiye'de de bitcoin atm'leri yaygınlaşmış olacak.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
September 12, 2017, 05:49:51 AM

bitcoin olayı bankalar için bir tehdit ama bir süre sonra bankalar bu işlere girmeye başlayacaklar. bükemedikleri bileği öpecekler mecbur. o zaman atm de görürüz bankaya gidip bitcoin de alırız.
Spunkz
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
September 12, 2017, 12:57:12 PM

Türkiye'de Bitcoin ATM'leri olması gerekli ama bu bir veya iki değil. Gerekli yerlere gerekli şekillerde düşünülüp kurları düzgün olup kesintisileri fazla olmucak şekilde milletinde kullanabiliceği bir türde olması gerekli bence.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 12, 2017, 02:30:25 PM

Türkiye'de Bitcoin ATM'leri olması gerekli ama bu bir veya iki değil. Gerekli yerlere gerekli şekillerde düşünülüp kurları düzgün olup kesintisileri fazla olmucak şekilde milletinde kullanabiliceği bir türde olması gerekli bence.

Türkiye'de ATM işi bankaların, bankalar da BDDK'nın denetiminde olduğu sürece Bitcoin ATM'leri görmemiz mümkün değil. Atatük Havalimanı'na konulan ATM'nin kısa sürede kaldırılmasının nedeni de bu...
fthycl19@gmail.com
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
September 13, 2017, 04:23:39 AM

hocam o atm için popülarite gerekiyor sanırım 4-5 sene sonra anca olur ülkemizde şuan şayet ki bir firma kursa elektrik parasını bile çıkarmayabilir.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
September 13, 2017, 05:05:09 AM

adamlar atm koymuşlar bu iş için vay aq Cheesy bitmesi artık imkansız  coinlerin

osmanismet
Full Member

Activity: 182

Hakuna Matata

View Profile
September 18, 2017, 09:05:32 PM

İktidar demiş biri, girimşiciye destek yok demiş öteki.

Yapamadığınız şeyleri hükümete devlete filana yüklemeyin!.
Elon musk devlet desteği ile mi Spacex, Çatı güneş panelleri, Tesla firmalarını halletti?
Bill gates devlet desteği ile mi işletim sistemi yazdı,
steve jobs hükümet tarafından mı desteklendi de pixar firmasını kurdu? Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayıp, belediyeden ihale kapma savaşına devam edenler, biçimsiz kibrit kutusu evler inşa edip zengin olmak peşinde olanlar, absürd sinema filmleri üretenlerden bri cacık olmaz.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
September 19, 2017, 04:40:34 AM

en az 5-6 yılı var.belki bir banka bu işe girişir demek isterdim ama mevcut kosullar ile imkansız gibi
Yauthitdar
Full Member

Activity: 201

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
September 20, 2017, 05:04:59 AM

şu an için turkiyede olmasada olur bence.
gürcistanda çok fazla var.
%10 a yakın komisyon kesiyor. ek olarak gürcistan mobil telefonu gerekli işlem yapabilmek için. türkiyede olsa gene minimum piyasa fiyatının %10 üstünde fiyat çekerler.

themystick
Full Member

Activity: 182

eHarvestHub

View Profile
September 24, 2017, 02:17:49 PM

Atatürk havalimanında oldugunu duymuştum ama bizzat görme şansım olmadı. Türkiyede yakında yaygınlaşacaktır. Geçen gün maliye bakanı bi açıklama yapmıştı devlet bu konuda çalışıyor yani.

USScrypto
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
September 24, 2017, 02:47:32 PM

Atatürk havalimanında oldugunu duymuştum ama bizzat görme şansım olmadı. Türkiyede yakında yaygınlaşacaktır. Geçen gün maliye bakanı bi açıklama yapmıştı devlet bu konuda çalışıyor yani.

O bahsettiğiniz atm Atatürk havalimanında çok önceden varmış sanırım 2012-2013 civarı. Şu an yok niye kaldırdılar bilmiyorum tabi yasal sebepler mi.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: