Bitcoin Forum
May 22, 2024, 10:54:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bobmarley kimdir?  (Read 726 times)
Dokuzand (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
March 24, 2017, 11:14:12 AM

Kimdir? Nasıl dedikleri doğru çıkıyor? Çok zengin olmalı.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
March 24, 2017, 11:17:33 AM

bunun alternatif kripto paralar bölümü ile ne alakası var
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 24, 2017, 11:27:38 AM

bobmarley benim
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 24, 2017, 11:28:15 AM

Başlığı açan kişi sanıyorum birinin alt hesabı, trollük yapıyor, ilk önce mesaj atmaya başladı, attığı mesajlara göre 16 yaşında, ama inanmıyorum.

Trollük forum kurallarına aykırıdır.

Başlığın silinmesini rica ediyorum.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
Dokuzand (OP)
Newbie
*

View Profile
March 24, 2017, 11:36:22 AM

Başlığı açan kişi sanıyorum birinin alt hesabı, trollük yapıyor, ilk önce mesaj atmaya başladı, attığı mesajlara göre 16 yaşında, ama inanmıyorum.

Trollük forum kurallarına aykırıdır.

Başlığın silinmesini rica ediyorum.
Trollük ne demek? Nasıl biliyorsun hangisinin çıkacağını? Her dediğin tutuyor. Çok merak ediyorum seni.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
March 24, 2017, 11:39:53 AM

reggie ci kardeşim, google a yaz çıkıyo
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
March 24, 2017, 11:42:16 AM

Jamaikalı reggae sanatçısı. Bob Marley, 130'un üzerinde plağı, her biri dillere destan olmuş yüzlerce şarkısı bulunan bir reggae efsanesi olarak kabul edilir.
5 yaşındayken, annesi Kingston'a taşınmaya karar vermiş ve orada Bob ve ailesi, yaşamı boyunca Bob'un en iyi arkadaşlarından biri olan Bunny Livingston ve ailesi ile birlikte yaşamışlar. Bob ve Bunny, o yıllardan beri müzik ile uğraşmışlar.
Bob Marley, reggae müziğinin sadece Jamaika sınırları içerisinde kalmasından ziyade, onu bütün dünyaya duyuran en önemli isimlerden biridir. Büyük bir kesim tarafından bu tür müziğin kralı olarak ifade edilen Bob Marley, söz yazarı, şarkıcı ve gitaristtir. Profesyonel anlamda müziğe The Wailers grubu ile başlamıştır. The Wailers, Peter Tosh ve Bunny Livingston'dan oluşuyordu ki, bu isimlerde daha sonradan Bob Marley gibi solo kariyer çalışmalarına devam ettiler. İlk hitleri "Simmer Down" olmuştu.
Bob, The Wailers'dan ayrıldıktan sonra, üç kadın reggae sanatçısının oluşturduğu The I-Threes adlı gruba müzikal alanda yardım etti. Topluluğun elemanlarından Juddy Mowatt, tecrübeli sanatçı için şu ifadeyi kullanmıştı; "Bob Marley’in şarkı sözü ve müzik altyapısı öylesine gelişmiş ki, kendisi bir müzik ansiklopedisi gibi"
Bu ünlü Jameikalı söz yazarı, sadece kendisi ile değil bu grubu ile de, "ada müziğinin" evrensel bir boyut kazanmasını sağladı. Şarkılarında politik ancak basit bir içerik vardı.
"Catch A Fire"ı 1972 yılında yayımladı. Bu çalışmayı; 1973 çıkışlı "Burnin’", 1975'te kaydedilen "Natty Dread" ve 1975 tarihli "Live" albümleri izledi. İngiltere, Almanya gibi önemli Avrupa ülkelerinde de hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip oldu. Bu sayede Avrupa'da özellikle o yıllar için büyük önem taşıyan konserler verdi.
En popüler şarkılarından biri olan "Get Up, Stand Up", sosyal karmaşayı konu edinir. " No , Woman No Cry" gibi politik olmayan içerikte parçaları da vardır.
Birleşmiş Milletler "Barış Madalyası", 1978'de Afrika insanına yapılan insancıl yardımlara şarkılarıyla destek olduğu için, Bob Marley'e verilmiştir. Ve bu ödülü aldığı sene insancıl yardım amacıyla Jamaika'da konsere çıkmıştır. Müzisyenliğiyle uluslararası alanda kabul gören Marley, insani yönüyle de büyük takdir kazanmıştır.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
March 24, 2017, 11:43:21 AM

adam alim ondan Cheesy bende her dediğim tutyor ama  pislik olsun de  söylemiyorum en çok ben zengin olayım geri geldiğimde naber lan pis fakirler diyeyim diyeee Grin Grin Grin
Dokuzand (OP)
Newbie
*

View Profile
March 24, 2017, 11:46:46 AM

O bobmarleyi sormuyorum. Forumdakini soruyorum. Çok bilgili her dediği çıkıyor. Bu nasıl oluyor? Bunu ben de başarmak istiyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: