Bitcoin Forum
April 19, 2024, 07:33:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoin Mining Hakkinda Sorular  (Read 645 times)
euse1925 (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
March 27, 2017, 09:49:14 AM
Last edit: March 27, 2017, 10:06:38 AM by euse1925

Arkadaslar merhabalar öncelikle mining konusunda yeniyim ve soracagım soruların cevabını deli gibi forumda aradıgımı söylemeliyim lakin bulamadım Sad. Eger yardımcı olursanız cok sevinirim buldugum en güncel kaynak 2013. bunun güncelligini merak ediyorum.

*Havuz olarak ltcrabbit mi kullanılıyor hala? Ya da bunun yerine öneriniz var mı?

*w8.1 kullanıcısıyım 6 kart tanıyor mu w8.1?

*CGMINER programıyla mı kazı yapmalıyım? Hazır kurulu rigte miner ve teamviewer haricinde program kurmama gerek var mı?

*Cogunluk linux önermiş bunun hangi sürümünü kullanıyorsunuz acaba?

*3 4 aydır doviz hisse alım satımı yapıyordum asırı vaktimi aldıgı ve stresiyle basa cıkamadıgım için (günde 16 17 saat) günlük faize attım mevduatı günlük 25 lira getirisi var. O para ile 15 16 rig kurabiliyorum sizce hangisi daha mantıklı?

1713555188
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713555188
Reply with quote  #2

1713555188
Report to moderator
1713555188
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713555188
Reply with quote  #2

1713555188
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ukhalifa
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 06, 2017, 10:35:48 PM

Arkadaslar merhabalar öncelikle mining konusunda yeniyim ve soracagım soruların cevabını deli gibi forumda aradıgımı söylemeliyim lakin bulamadım Sad. Eger yardımcı olursanız cok sevinirim buldugum en güncel kaynak 2013. bunun güncelligini merak ediyorum.

*Havuz olarak ltcrabbit mi kullanılıyor hala? Ya da bunun yerine öneriniz var mı?

*CGMINER programıyla mı kazı yapmalıyım? Hazır kurulu rigte miner ve teamviewer haricinde program kurmama gerek var mı?

*3 4 aydır doviz hisse alım satımı yapıyordum asırı vaktimi aldıgı ve stresiyle basa cıkamadıgım için (günde 16 17 saat) günlük faize attım mevduatı günlük 25 lira getirisi var. O para ile 15 16 rig kurabiliyorum sizce hangisi daha mantıklı?

hocam size şöyle anlatayım:
4 adet shapphıre r9 390 x model sağlıklı ekran kartları içeren bir sistem satın alabilirsiniz (ikinci el,temiz)
fiyatı 7000 try dir ortalama. şu an için altcoinler mining'te iyi kazandırıyor, şu an böyle bir sistemden cebinize giren NET kazancınız aylık 800 try olur. ancak altcoinler herzaman şu anki kadar verimli olmayabiliyor. bu yüzden 650-700 olarak hesaplayın. yani yine aşşağı yukarı günlük 25 liraya denk geliyor.

demek istediğim şey: sizin birikiminize verilen parayı sadece 7k try lik bir yatırımla sağlayabiliyorsunuz.
sistem ömrü ortalama siz aldıktan sonra 3 yıl olacaktır. kendini fazlasıyla amorti edecektir.
EtherBoy07
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile WWW
April 07, 2017, 09:12:19 AM

Buradan hangi kartın hangi işletim sisteminde hangi coinde enkadar hash verdiği yazıyor http://mininghwcomparison.com/list/index.php?brand=both

Burada hangi altcoini kazıyorsanız aldığınız toplan hash gücüni ve havuz değerine göre elektrik değerlerinizide girdiğinizde size ortalama kazancı gösteriyor  http://whattomine.com/

Win10 64 kullanıyorum 7 kart sorunsuz çalışıyor. 6 normal.5 kart stabil olanı.
Çeşitli minerler mevcut,coinine göre, gpu yada cpu madenciliğine göre değişmekte. Hatta hhh ile bile coin çıkartabilirsiniz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: