Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:34:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: "Buna kesinlikle dikkat edin!" ve "Asla bunu yapmayın!" türü tavsiyeniz var mı?  (Read 6016 times)
Togie
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile
July 12, 2017, 02:20:59 PM

bitcoin ve altcoin al-sat işine girmeden önce sistemi anlamaya dikkat et ve asla hyip ve ponzilere bulaşma.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 12, 2017, 07:45:56 PM

Selamunaleyküm arkadaşlar yeni olduğum için adım adım sistemi öğrenmeye çalışıyorum.

Bitcoin borsasına girdiğiniz günden bu güne dek;
"İyi ki öğrenmişim.",
"Buna kesinlikle dikkat edin!",
"Asla bunu yapmayın!",
"Bunu yapmaya kalkmayın.",
"Bunu mutlaka denemelisiniz.",
"Bunu öğrenmeden ilerlemeyi denemeyin!"
gibi tavsiyelerinize çok muhtacım. Aklınıza geldiği kadarıyla atıp da pişman olduğunuz ya da geç attığınız için pişman olduğunuz, atıp da faydasını gördüğünüz adımları yazabilir misiniz?

Kocaman uyarı yapıyorum ponzi sistemlerden uzakdurun 1 kazanırsınız 5 kaybedersiniz demedi demeyin Smiley o cointellect var ya o neyse Smiley
cengiz.gen
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile WWW
July 19, 2017, 08:07:08 PM

bitcoin ve altcoin al-sat işine girmeden önce sistemi anlamaya dikkat et ve asla hyip ve ponzilere bulaşma.

ponzi konusunu biraz açarmısınız , faydalı olacaktır
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
July 19, 2017, 09:52:41 PM

Ponzi sistemi piramit şeklindedir, paranın kullanıcılar arası döndüğü ve bir gelir kaynağı olmayan bir oyundur.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=922510.0 Buraya göz atabilirsiniz, ayrıca Vikipedi'den de bilgi edinebilirsiniz: https://tr.vikipedi.pw/wiki/Ponzi_oyunu
ozkan_samet
Member
**

Activity: 102
Merit: 10

View Profile
August 25, 2017, 05:48:39 AM

Epitelyum gibi... İzmirde geçen günlerde Binlerce kişiden onmilyonlarca lira para dolandırdı istanbulda yakalndı herif..

https://www.f5haber.com/hurriyet/akilalmaz-vurgun-turkiyede-30-bin-kisiyi-37-milyon-haberi-6397948/

C *
kskaclord
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 04:27:22 PM

bence bu forumu boş zamanlarında mutlaka oku. yabancı dilde yazılmış konuları tartışmaları oku. 1,5 aydır okuyorum sürekli yeni birşey öğreniyorum. borsalara bodozlama hiç girme oku.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
August 27, 2017, 12:34:36 PM

araştırın, sormaktan çekinmeyin.
hata yapın ama küçük hatalar.
tam öğrenmeden sisteme bütün hayatınızı yığmayın. kaybetseniz de öğrenebileceğiniz tutarlarla işe girin.
6. hissinize güvenin, bazen her şey o kadar kolay gözüküyorsa o işte sıkıntı olduğunu unutmayın. bedava peynir, fare kapanında bulunur.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308

View Profile
August 27, 2017, 08:36:57 PM

Ne kadar güvenilirdir, şöyledir-böyledir, yorumları okursan oku, asla hiçbir exchange sitesinde (basit)kullanıcı hatası yapmamaya çalış! Sitelerin zaten kendilerine ait bir çok problemleri var, onlara yenilerini katıp canını sıkma.

A cüzdanına, B coinini göndermek,
2FA koduna ulaşamamak,
Yanlışlıkla hesabı dondurmak,
vs.

Bu hatalar görüntüde basit şeyler ve çözülmeleri çok uzun sürmese gerek fakat açtığın Ticketın okunup bu sorunların çözülmesini beklemek çok can sıkıcı olabilir.

c-none
Full Member

Activity: 210

View Profile
August 27, 2017, 09:40:19 PM

Asla krediyle bu işlere girmeyin.
Asla acele etmeyin her inişin çıkışı oluyor.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
August 27, 2017, 10:28:34 PM

Bitcoin bir yatırım aracıdır. Kredi çekip bu işe girmeyin asla ve asla.

Konu dışı olarak  ;
Birde tanımadığınız insanlar hakkında kötü yorum yapmayın tek temennim bu..
justice of kira
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 29, 2017, 12:09:19 AM

Tavsiye verecek kadar tecrübem yok ama bitcoin borsalarındaki pumplara önceden bilginiz yoksa asla girmeyin para uçar bir dakikada.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
August 29, 2017, 02:06:22 AM

Bir coini asla  küçümseme. Smiley üç gün sonra 8x 10x kazandırabilir. Bitcoinde olduğu gibi, bir zamanlar 3 dolardı. şimdi 4369 dolar.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
taner32
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
August 29, 2017, 08:36:05 AM

ponzilerden ve cloud mining sitelerinden bahsedilmiştir.

ben minergate kullanmaktan bahsedeceğim.

ilk başlarken en az para veya hiç parayla coin kazanmaya çalışıyor insan. bu da kişinin elindeki olanaklar dahilinde cpu mining ile oluyor. tabi oluyor, iyi güzel ama bu sistemi kuran arkadaşlar baştan insanın önüne engel koyuyorlar.

minergate'den kolayca programı indiriyorsun, sonra tuşa basıyorsun kazamaya başlıyor. ohh ne güzel. sonra çekeyim diyorsun önüne sağlam bir limit koyuyorlar bunu geçmen için gerçekten çok zaman harcaman lazım. o da bi getirisi olmuyor.

gaza gelip, cloud mining için güç satın alıyorsun. bakım ücreti diye sana bi şey kitliyorlar, ROI zamanı dolana kadar çoğunun kontratı siliniyor. bakım ücreti karşılanmadığı taktirde kontratlar iptal oluyor, bu son zamanda görünüyor.

faucet sitelerine giriyorsun, 15 dakikalık, saatlik caphtcalar giriyorsun. yine bir limit eşliğinde çekim yapabiliyorsun, tabi bilgisayarına bulaşacak wormlar, virüsleri bahsetmiyorum.

en güzeli küçük küçük öğrenip, deneyimlerden yararlanmak.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
August 30, 2017, 06:53:14 PM

Cloud miningten kesinlikle uzak durun. her önünüze çıkan coinlere birilerinin tavsiyesi üzerine girmeyin.
usdman
Full Member

Activity: 208

View Profile
September 05, 2017, 07:02:10 PM

Konu bilgi dolu özellikle yeni başlıyanlar için çok iyi olmuş
usdman
Full Member

Activity: 208

View Profile
September 05, 2017, 07:05:15 PM

ponzilerden ve cloud mining sitelerinden bahsedilmiştir.

ben minergate kullanmaktan bahsedeceğim.

ilk başlarken en az para veya hiç parayla coin kazanmaya çalışıyor insan. bu da kişinin elindeki olanaklar dahilinde cpu mining ile oluyor. tabi oluyor, iyi güzel ama bu sistemi kuran arkadaşlar baştan insanın önüne engel koyuyorlar.

minergate'den kolayca programı indiriyorsun, sonra tuşa basıyorsun kazamaya başlıyor. ohh ne güzel. sonra çekeyim diyorsun önüne sağlam bir limit koyuyorlar bunu geçmen için gerçekten çok zaman harcaman lazım. o da bi getirisi olmuyor.

gaza gelip, cloud mining için güç satın alıyorsun. bakım ücreti diye sana bi şey kitliyorlar, ROI zamanı dolana kadar çoğunun kontratı siliniyor. bakım ücreti karşılanmadığı taktirde kontratlar iptal oluyor, bu son zamanda görünüyor.

faucet sitelerine giriyorsun, 15 dakikalık, saatlik caphtcalar giriyorsun. yine bir limit eşliğinde çekim yapabiliyorsun, tabi bilgisayarına bulaşacak wormlar, virüsleri bahsetmiyorum.

en güzeli küçük küçük öğrenip, deneyimlerden yararlanmak.
Dostum tamda beni anlatmışsın ilk başladığımda aynen bunları yaptım tabi faucetten şuanki kura göre çok kazanmıştım önceden pek birşey değildi ne yaptım hatırlamıyorum 0.2 BTC topladım faucetten hiç para yatırmadım çok az diyip bırakmıştım şuan yok
Kyyz
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
September 08, 2017, 12:10:31 PM

Bilmediğiniz, hakkında fikir sahibi olmadığınız coinlerinden kesinlikle uzak durun. Yobit gibi sürekli yeni coinlerin girdiği pazarlarda dört kat daha dikkatli olun. Ne demek istediğimi Yobitteki Bitok coini üzerinden açıklayayım. Bitok'un piyasaya girişi 22.05.2017, ilk gün kapanış fiyatı 0,08100000, kısa bir zamanda 1,46500000 e kadar yükseldi. Sonra ise düzenli bir düşüş trendine girdi. Sonuç ne derseniz şimdi 0,00000001.  Huh İşlem hacimlerine baktığınız zaman dönen miktarların ne kadar büyük olduğunu da görürsünüz. Aman dikkat.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: