Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:07:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Btc ile ödeme almak istiyorum işyerimde  (Read 1486 times)
quad (OP)
Full Member

Activity: 145
Merit: 100

View Profile
April 01, 2017, 11:47:50 AM
Last edit: April 02, 2017, 08:23:24 AM by quad

Merhaba Arkadaşlar;

Bir Avm içinde dükkanım var yemek katında gıda üzerine ödeme yöntemi olarak kredi kartı, nakit kabul ediyorum yüksek komisyonlardan yemek kartlarını almadım. Btc ilede ödeme almak istiyorum adam gelsin dürümünü yesin btc ilede ödesin gitsin fişi nakit keserim die düşündüm. Ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Etiket sticker satanlar var mı btc kabul edilir gibi tanıdığınız ne gibi sorunlarla karşılaşırım kısacası yardımlarınızı bekliyorum.

██████████    Aylık    ██████████ Haftalık ██████████
██████████ KİRALIK  ██████████  İMZA   ██████████
██████████  0.0001 BTC ██████████  0.00003 BTC██████████
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
April 01, 2017, 03:57:06 PM

Sanırım Bitpay sizin işinizi görecektir. Ama bitcoinin hala alışverişlerde bir aracı olarak kullanımı yaygın değil. Kendim uğraşmam açıkçası. Burada ki çoğu üyenin de uğraşacağını sanmıyorum.
BTX_67
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
April 01, 2017, 04:10:06 PM

Sanırım Bitpay sizin işinizi görecektir. Ama bitcoinin hala alışverişlerde bir aracı olarak kullanımı yaygın değil. Kendim uğraşmam açıkçası. Burada ki çoğu üyenin de uğraşacağını sanmıyorum.

Biraz detaylı anlatırmısınız BitPay'ı nasıl kullanıcaz? nasıl entegre edicez?
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
April 01, 2017, 05:37:55 PM

Geçenlerde bir video görmüştüm gelecekte bitcoinin neleri başarabileceğini anlatan bir video.
Videoda kısaca kredi kartıyla, fiziki pos üzerinden işlem yapılıp, ödemeyi bitcoin olarak ödenmesini sağlıyordu.
Yani şuanki kredi kartı ile ödeme yapar gibi düşünün Kredi kartını postan geçiriyorsunuz ancak bitcoin olarak alıyorsunuz.
Sizin sorunuza gelicek olursak bitpay kullanabilirsiniz.
Veyada bir qr kod yaratıp, o kod üzerinden taratıp ödemeyi alabilirsiniz bu şekilde yaparsanız hiçbir komisyon ödemezsiniz hemde başarılı bir şekilde işlemi yaparsınız.
Ancak şöyle birşey var, bunu maliyeye açıklamanız teorik olarak şuan mümkün değil.Türkiye Maliye Bakanlığı bitcoine olumsuz yaklaşmıyor, ancak olumluda yaklaşmıyor.
Eğer maliye sorununu birşekilde aşabilirim diyorsanız bence bitpayla falanda uğraşmayın, direk qr kod üzerinden işlemlerinizi başarıyla yapabilirsiniz.
Şahsen bitpaydan ödeme bekleyeceğime, hemde komisyon vereceğime, direk qr kodları üzerinden işlemimi kapatırım.

jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
April 01, 2017, 07:16:59 PM

nakit ve kart kabul etmeyeceksiniz sadece btc kabul edeceksiniz yanlış mı anladım  Huh bitcoin o kadar yaygın değil sonuçta ilk günden batarsınız  Grin

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
quad (OP)
Full Member

Activity: 145
Merit: 100

View Profile
April 02, 2017, 08:24:48 AM

nakit ve kart kabul etmeyeceksiniz sadece btc kabul edeceksiniz yanlış mı anladım  Huh bitcoin o kadar yaygın değil sonuçta ilk günden batarsınız  Grin

Yok hocam yanlış anlamışsınız nakit ve kredi kartı yanına btc yi de ödeme yöntemi olarak koymak amacım belki ilgi çekerde 3-5 kişide öyle gelir die düşündüm.

██████████    Aylık    ██████████ Haftalık ██████████
██████████ KİRALIK  ██████████  İMZA   ██████████
██████████  0.0001 BTC ██████████  0.00003 BTC██████████
bitcointarget
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

View Profile
April 05, 2017, 04:36:13 PM

bir konuya daha yazdım, bitpay'i araştırmalısınız. detaylı bilgi sahibi değilim.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
April 08, 2017, 07:11:28 AM

Peki onay problemi ne olucak? 10 saat onaylanması sürüyor yeri geliyor en erken 15-30 dakika Smiley BTC'nin günlük hayatta bu yüzden kullanılması imkansız gibi.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
April 08, 2017, 01:10:07 PM

Peki onay problemi ne olucak? 10 saat onaylanması sürüyor yeri geliyor en erken 15-30 dakika Smiley BTC'nin günlük hayatta bu yüzden kullanılması imkansız gibi.

Açıkçası ne tür bir iş yaptığınızı bilmiyorum ama belki şöyle bir şey olabilir. En başta 0.1BTC borsa hesabınızda stok olarak bulundurursunuz. Sermaye gibi düşünün bunu en başta ortaya koyacağınız. Diyelim 10$'lık ödeme mi alacaksınız, hesapladınız işte güncel kurdan bunu, mesela 0.01BTC tuttu. Karşı taraftan bunun ödemesini alırsınız. Aldıktan sonra da borsa hesabınızdaki stok 0.1BTC'den ödeme aldığınız 0.01BTC kadarını satıp nakite çevirmiş olursunuz. Yani kur farkları ve fiyat hareketlerinin etkisi minimuma iner.

Süre konusuna gelince de neticede karşı taraf sizi dolandırmayacaksa işlem onayı 1 saatte de gerçekleşse 1 günde de gerçekleşse sizin bir kaybınız bulunmuyor yukardaki yolu izlediğiniz sürece. Neticede kredi kartıyla ödeme aldığınızda da o para anında nakit olarak size yansımıyor. Tek dikkat edeceğiniz nokta BTC ile ödeme yapan kişinin size sahte bir ödeme yapmaması ki zaten bu da herkesin harcı değil. Yemek yemeye gelen adam da böyle bir sahtekarlık yapıyorsa vay halimize.  Smiley
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
April 10, 2017, 08:24:41 PM

Ödemeleri müşteriler mobil cüzdandan yapacakları için ve bu cüzdanlar da spv client (hafif cüzdan) olduğu için network'teki ortalam fee değerine göre otomatik işlem ücretini belirleyecektir.
Bu da double spend yapılmasının önünü kesmeye yetecektir.

Ödeme almak için de cep telefonu veya bilgisayarınızda electrum vb yazılımlar kullanabilirsiniz. Pratik kullanımları var hepsinin. QR kodunuzu gösterin anında ödemeyi yapsınlar.

Bu tarz mobil ödemelerde konfirmasyon beklemek pek sıkıntı değil. Bitcoinle bol satışlar Wink

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
April 11, 2017, 07:07:02 AM

bence hocam hiç kariştirma maliye vs olayını internette araştir illa sticker satan yerler vardir veya yapan  yerler vardır. al 3-5 tane tükanın sagina soluna görülen yerlere yapiştir " Bitcoin " stickeri olur " Bitcoin Accepted Here" stickerlari var yaygın olarak yada " We Accept Bitcoin " tarzı bi dünya sticker var. onlardan al farkli farkli zaten bu bitcoini bilen gelir yaniniza günlük eğer satış bazında düşünürsek yüzde 1'i bile bitcoin olarak gelse mantıklı. ben şahsen böyle bir dükkan görsem etiketli felan direkt deneme amaçlı ve katkıda bulunma amaçli btc ile ödemeyi kabul ederim. maliye olayını araştirma derken de gidip adamlara bişi deme yani Smiley sen normal rutininde devam et ekstradan stickerlari yapiştir geç bakalim ne olacak bizide bilgilendirirsen sevinirim.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 11, 2017, 07:32:06 AM

bitpay ile bu sorunu çok rahat aşabilirsin. istersen ödemeyi nakit olarak hesabına , yada bitcoin olarak cüzdanına isteyebilirsin, bitpay bunu senin için yapıyor.Ayrıntılı bilgi cointürk girişimi olan bitcoinadam dan alabilirsin , profösyonel destek sunuyorlar.

http://www.bitcoinadam.com/
Pages: [1]
  Print  

Jump to: