Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:23:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Danışmanlık - Bitcoin Nedir ? Bitcoin Madenciliği Nedir ?  (Read 1328 times)
okanege (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
April 01, 2017, 01:32:59 PM

Merhaba Arkadaşlar,

Bitcoin madenciliğine başlamadan önce aylarca araştırdım. Teknik konuları, bitcoin tarihçesini, bitcoinin geleceğini ve madenciliği gibi bir sürü konuda bilgi edindim.

Bitcoin ile tanışmam ve araştırmalarımdan sonra bitcoin madenciliğine başladım. Antminer S9 cihazlar ile madencilik yapıyorum ve her geçen gün cihaz sayımı arttırarak devam ediyorum. Bu süre zarfında yaşadığım sıkıntılar, kazandığım paralar vb. konularda ülkemizdeki insanlara bitcoin ile alakalı kazanç sağlama konusunda yardım etme danışmanlık yapma gibi bir oluşuma gidiyorum.

Bitcoin ile alakalı kafanızdaki sorular, bitcoin madenciliğine başlamak için gerekli olan ihtiyaçlar, bitcoin alıp satmak(borsa üzerinden), cihaz temini ve satışı, sistem kurulumu vb. konularda yatırım yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak niyetindeyim. Youtube üzerinden bir kanal oluşturdum ve buradan benimle iletişime geçilmesi durumunda elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışacağım.

Şuan dünya üzerinde bitcoin sektöründen para kazanan çok fazla insan var, bende bunlardan biriyim. Bitcoin ile alakalı bilgileri paylaştıkça kazancın düşeceği bir sistem olduğu konusunda bir önyargı var malesef. Dünyada sürekli her geçen saat bu sektöre yeni giren insanlar var. Bizim ülkemizde bu sektöre giriş hızı çok yavaş. Bu hızı yükseltmek ve ülkemizinde bitcoin sektöründen para kazanabilmesi adına bilgi paylaşın, bitcoin alıp satarak tecrübe edinin, insanlara tecrübelerinizi aktarın, bitcoin üzerinden elde edilecek her kazanç bilgisini ülkemizde yayın. Bitcoin vergilendirmeye dahil olmayan bir sektör şuanda ülkemizde. Ülkeler bitcoin ile alakalı vergilendirme yollarına gitmeden elde edilebilecek maksimum kazancı elde etmeye çalışın. Bunun yöntemini araştırın ve aynı zamanda yardımcı olabilecek kişiler ile iletişime geçin. Bitcoin her geçen gün büyüyor ve büyüyecekde, ülkemizde de bitcoin üzerinden kazanç her geçen gün artmalı.

Youtube Kanalım : https://www.youtube.com/channel/UCE52mz1O8REaR-vaHTfywvw
1715152991
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715152991
Reply with quote  #2

1715152991
Report to moderator
1715152991
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715152991
Reply with quote  #2

1715152991
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
April 01, 2017, 03:22:30 PM

Ne güzel... 
Ne satıyorsunuz peki ?  Pazar alanına ilan açmışsınız da.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 01, 2017, 03:25:05 PM
Last edit: April 01, 2017, 04:40:11 PM by okanege

Öncelikle sorunuza cevap olarak Danışmanlık. Pazar alanı ile alakalı kurallar içerisinde "mal veya hizmet" ibaresi geçmekte, danışmanlık bir hizmet olarak satılır. Bitcoin ve madenciliği ile alakalı danışmanlık, cihaz temini ve satışı, sistem kurulumu.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
April 01, 2017, 03:37:15 PM

Çok güzel.  Fiyat ne kadar  peki ?

Ben cryptologic algorithms  öğrenmek istiyorum. Cryptography  yani.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 01, 2017, 04:22:57 PM

Buradaki amacın farkında olmamanız öncelikli yanlışınız. Amaç; ülkemizde gelişmemiş olan bitcoin sektörünü geliştirmek.

Malesef ki insanlarımızın problem çözümü konusunda kaynak aramaları fakat kaynak bulduklarında veya farklı bir yoldan çözüme ulaştıklarında bu bilgiyi toplum ile paylaşmaktan geri kalmaları(üşenmeleri, gerek duymamaları) gibi bir problemimiz var, bu nedenle araştırmalarımızın tüm kaynakları yabancı kaynaklar ve bu nedenle bitcoin bilinmiyor. Bu veya bunun gibi sebepler yüzünden "danışmanlık" sektörü ortaya çıkıyor. Çünkü insanlar bilgiyi paylaşmıyor ve sonra bilgiye ihtiyaç duyulunca bilen birisine gidiliyor. Araştırma seçeneğine hiç girilmiyor bile. Yapmaya çalıştığım şeyde bilgiyi paylaşmak, paylaşmaya teşvik etmek. Danışmanlık bunun profesyonel olarak hizmet verilmesinden geliyor ama burda önceliğimiz yardım etmek bu yardım sayesinde insanların farkındalığının olması ülkemizdeki insanların çıkar sağlaması ülkemizin çıkar sağlaması.

Bilgisayar mühendisi olmama, yazılım müdürü sıfatıyla özel bir şirkette çalışmama ve crypto mantığını kodlamalarda olmazsa olmaz olarak görmeme rağmen söylemiş olduğunuz konuda sizi bilgilendiremem. Bir bilim adamının yazdığı tez veya makaleden ancak bununla alakalı bilgi edinebilirsiniz. Benim bahsettiğim danışmanlık teriminin altında; bitcoin nasıl edinirim, bitcoin üzerinden para kazanabilir miyim, bitcoin üzerinden hangi yollarla para kazanabilirim, madencilik konusunda hangi cihaz seçilmeli, yatırım ile alakalı roi süreleri, cihaz temini ve satışı, sistemin kurulması, desteğin verilmesi vs..  Bahsettiğim danışmanlığın çapı budur. Türkiyede malesef ki bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği ve matematik mühendisliği bölümlerindeki öğretim görevlilerinin dahi cevaplayamayacağı sorular bunlar.
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
April 03, 2017, 11:37:01 AM

Malesef ki insanlarımızın problem çözümü konusunda kaynak aramaları fakat kaynak bulduklarında veya farklı bir yoldan çözüme ulaştıklarında bu bilgiyi toplum ile paylaşmaktan geri kalmaları(üşenmeleri, gerek duymamaları) gibi bir problemimiz var,  Çünkü insanlar bilgiyi paylaşmıyor ve sonra bilgiye ihtiyaç duyulunca bilen birisine gidiliyor. Araştırma seçeneğine hiç girilmiyor bile. Yapmaya çalıştığım şeyde bilgiyi paylaşmak, paylaşmaya teşvik etmek.

o zaman bildiklerinizi paylaşacaksanız bazı sorularım var.

bitcoin nedir?
bitcoin nasıl edinirim?
bitcoin üzerinden para kazanabilir miyim?
bitcoin üzerinden yurtdışındaki akrabama nasıl para gönderirim?
bitcoin mi karlı altcoin mi?
şirkette 10 tane pc var para kazanabilir miyim?
bitcoin madenciliği konusunda hangi cihaz seçilmeli?
altcoin madenciliği konusunda hangi cihaz seçilmeli?
yatırım ile alakalı roi süreleri, aylık masraflarım neler olur?
bu cihazların temini ve bakımı ve onarımı nelerdir?
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 03, 2017, 02:09:16 PM

Malesef ki insanlarımızın problem çözümü konusunda kaynak aramaları fakat kaynak bulduklarında veya farklı bir yoldan çözüme ulaştıklarında bu bilgiyi toplum ile paylaşmaktan geri kalmaları(üşenmeleri, gerek duymamaları) gibi bir problemimiz var,  Çünkü insanlar bilgiyi paylaşmıyor ve sonra bilgiye ihtiyaç duyulunca bilen birisine gidiliyor. Araştırma seçeneğine hiç girilmiyor bile. Yapmaya çalıştığım şeyde bilgiyi paylaşmak, paylaşmaya teşvik etmek.

bitcoin nedir?
bitcoin nasıl edinirim?

pm vasıtasıyla telefon numaranı gönder güzel kardeşim. uzun uzun sohbet edelim. kapı kapıyı açar. istersen bu işe girersin ticaret yaparız istemezsen girmezsin sohbet etmiş oluruz.
lodos2005
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
April 04, 2017, 10:07:39 AM

bitcoin nedir?
bitcoin nasıl edinirim?

pm vasıtasıyla telefon numaranı gönder güzel kardeşim. uzun uzun sohbet edelim. kapı kapıyı açar. istersen bu işe girersin ticaret yaparız istemezsen girmezsin sohbet etmiş oluruz.

Merhabalar, sanırım beni yanlış anladınız. ben "bu bilgiyi toplum ile paylaşmaktan geri kalmaları(üşenmeleri, gerek duymamaları) gibi bir problemimiz var" sözünüz üzerine en çok sorulan soruları yazdım. bir kısmını zaten sizde yazmışınız, vereceğiniz bilgileri TOPLUM için istedim kendim için değil.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 04, 2017, 10:22:33 AM

bitcoin nedir?
bitcoin nasıl edinirim?

Merhabalar, sanırım beni yanlış anladınız. ben "bu bilgiyi toplum ile paylaşmaktan geri kalmaları(üşenmeleri, gerek duymamaları) gibi bir problemimiz var" sözünüz üzerine en çok sorulan soruları yazdım. bir kısmını zaten sizde yazmışınız, vereceğiniz bilgileri TOPLUM için istedim kendim için değil.

tüm sorularınızın cevabı için ufak çaplı bir makale yazmak gerekir bilgiyi paylaşmam için. böyle bir şeye vaktim yok malesef. aynı zamanda açıkca büyük puntolarla alıntı yaptığınız cümlemde de zaten danışmanlık teriminin ortaya çıkışını anlatıyordum. böyle bir sistem olduğu için danışmanlık satıyorum. yani bu bilgiyi basit anlamda(bir iki soru) soranlara tabiiki cevap vereceğim ama sizin yazdığınız gibi bir soru listesine danışmanlık çerçevesinde cevap veririm. sizede pm den ulaşmanızı rica etmem bundan kaynaklanıyor. aksi halde benim bu konuyu açıp insanlarla sohbet etmem tartışmam anlamsız olur.
lodos2005
Sr. Member

Hakan Yavuz

View Profile WWW
April 04, 2017, 11:21:51 AM

açıkcası bu tür basit sorulara vakit ayırıp cevap vermeniz gerekmektedir çünkü sorduğum sorular çok karmaşık/danışmanlık gerektirecek sorular değildir. soruların cevaplarına göre sizin işten anlayıp anlamadığınızı buradaki kişiler karar verebilir ve yorumda bulunabilir. belkide çok yanlış bildiğiniz bir bilgiyi danışmanlık adı altında belkide para karşılığı vereceksiniz. ne derece bilginiz var bilmeden insanların sizi tercih etmesi doğru olmayacaktır.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 04, 2017, 03:46:04 PM

açıkcası bu tür basit sorulara vakit ayırıp cevap vermeniz gerekmektedir çünkü sorduğum sorular çok karmaşık/danışmanlık gerektirecek sorular değildir. soruların cevaplarına göre sizin işten anlayıp anlamadığınızı buradaki kişiler karar verebilir ve yorumda bulunabilir. belkide çok yanlış bildiğiniz bir bilgiyi danışmanlık adı altında belkide para karşılığı vereceksiniz. ne derece bilginiz var bilmeden insanların sizi tercih etmesi doğru olmayacaktır.

ticaretle uğraşan biri olarak söylemiş olduğunuz riski günlük hayatta bende yaşıyorum. bu forumdaki bilgi paylaşımlarımı tartışmalarımı yaptığım konuları kilitlemiyorum, herkes yorum yapabilir sorularını sorabilir tartışabiliriz. ilgisi çekilen arkadaşlarda bu yorumları okuyup benimle alakalı fikir edinebilirler. bu, yaptığımız ve yapacağımız işlerde benim referansım oluyor. rüştlüğün ispatı ancak iş yapıldığında belli olur. sorulan sorulara yanlış bir cevap verme olasılığıda yok, neden derseniz ben ve benim dışımda bir sürü yabancı kaynak sorulan soruların cevabını zaten veriyor. bir insan bilmese dahi araştırmacı kişiliğe sahipse araştırır en doğru cevabı zaten verir. tekrar tekrar söylüyorum bu "araştırma" işini bir yük olarak görenlerde zaten danışmanlık hizmeti alır. yani işin özeti verilen hiçbir cevap insanları bu iş için tatmin etmeyecektir. sadece ve sadece rüştlüğünü o işi yaptığında işi yaptığın kişiler tarafından yorumlanarak ispat edebilirsin.
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
April 04, 2017, 05:13:34 PM

Ben tam olarak anlamadım danışmanlık hizmeti vereceğim diyorsunuz iyi güzel de bunun saatlik ücreti ne kadar olacak bilgi birikiminiz ne kadar ben almak istiyorum dedim diyelim 2 saat aldım sorduğum soruların %50 sine tatminkar cevap verdiniz o zaman ne olacak paramın %50 sini iade mi edeceksiniz çünkü bu oluşum derya deniz ucu bucağı yok gibi bir şey. Her şeyi bilmeniz imkansız.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

Yunuyunuyun
Member
**

Activity: 93
Merit: 14

View Profile
April 04, 2017, 10:54:54 PM
Last edit: April 05, 2017, 07:37:31 AM by Yunuyunuyun

Öncelikle kesinlikle bu yazdıklarımı kişisel algılamayın. ben sizin gibi bilgisayar mühendisliği falan okumadım. Ben daha Anadolu lisesinde son sınıfa giden daha geçen YGS1 de anca ilk 67000 e giren minnak bir yatırımcıyım. dediğiniz gibi "Bilgiyi toplumla paylaşmaktan geri kalmamalı" gel gelelim şu basit soruları elimden geldiğince açıklamaya ki yarın okulum var ama şuan sizin "vakit ayıramam ben, makale yazmak gerekir" dediğiniz şeylere cevap vermeye karar verdim ki siz bir de bu işten para kazanmak istiyorsunuz.

Öncelikle bilgi yanlışlarım var ise zaten abilerim tarafından düzeltilecektir o yüzden şimdiden herhangi bir yanlış için özür dilerim.

Bitcoin nedir?
2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. (Kaynak wikipedia!)

Peki ya kardeş ben bu bitcoini nasıl edinirim?

Bitcoin elde etmenin pek çok yolu vardır.
1-Borsadan satın almak: Bunlardan en hızlı ve kolayı para ile satın almaktır. bunu Peribu veya koinim gibi Türk bitcoin borsa siterinden halledebilirsiniz.

2- Mining: Aslında mining i çok özet olarak anlatmak gerekirse, bilgisayarınıza özelliği olan bir sayıyı aratıp buldurmanızdan ibaret ve bu sayıyı özellikli yapan şey ise, bulunmasının oldukça zor olması ve bulmanın gittikçe zorlaşması. Peki şu an zorluk ne durumda ? Oldukça zor. Eskiden CPU ile sonra da GPU gücü ile kazılırken özel tasarımlı ASIC Miner larla kazılabilir hale geldi. Şu an piyasadaki bitcoin kazıp kar elde edebileceğiniz en uygun alet Antminer S9. Küçük bir fiyat ve ROI hesaplaması sonrası oldukça güçlü bir sermaye ve elektrik altyapısına ihtiyacınız olduğunu anlamanız hiç uzun sürmez.

3- Faucet Siteleri: Bu siteler benim tabirimle hayatınızın büyük bir bölümünü alır ve size harcamak için reklam gelirlerinden benim kadar minnak bir pay verir. Tek avantajı küçük mevlalar verdiği için kazanması oldukça kolaydır Bu ödemeler genelde satoshi üzerinden olur. (1BTC/100milyon) Zamanında referanslarla falan iyi gelirler elde ediliyor olsa da şu an yeni başlayacak kişiler için oldukça zaman kaybıdır.

4- Dice/Kumar Siteleri: Bu kısmı pas geçicem çünkü Dice siteleriyle aram hiç iyi değildir.

Bitcoin üzerinden para kazanabilir miyim?
Evet. Bitcoin üzerinden kur farkı veya çeşitli farklı yollarla para kazanmak mümkündür. (yöntem sormamışsın üstat. sorsan onları da yazardım Cheesy)

Bitcoin üzerinden yurtdışındaki akrabama nasıl para gönderirim?

Elinizde hiç bitcoin olmadığını var sayarsak. İlk önce gönderilecek paraya eş değer bir Bitcoin temin ederiz. (Bkz üstteki yöntemler.) Borsalardan bir tanesinden almak en hızlı ve kolayı olacaktır.
aldığımız parayı borsanın transfer kısmından (cüzdana atmaya gerek yok ekstra fee niye verelim di mi ama ?) akrabamızın bitcoin adresine göndeririz. (danışmanlık veren ben olsam resimle de anlatım yapardım da dedim ya saat şimdiden 1:11 oldu yarın okulum var benim Cheesy) Bitcoin in başka avantajı da uluslararası para gönderimlerinde hızlı ve az kesintili olmasıdır.

Bitcoin mi karlı altcoin mi?
Böyle bir soruya cevap verilemez. kardan kastınız neye göre kar ? eğer kastınız borsadan kazanç sağlamaksa altcoinlerin çeşitliliği ve dinamik olması sebebiyle hızlı yükseliş ve düşüşler mevcut. Aldığınız altcoinler elinizde patlayadabilir, çöp olabilir. Bitcoin abimiz ise ağır aksak düzenli bir yükselişe sahip (En azından şimdilik). Zaman zaman dalgalanarak yükselmekte.... kar dan kastınız transfer fee leri ve hızı ise sanırsam o konuda bir altcoin olan ethereum bitcoin i geçmiş durumda.
Şirkette 10 tane pc var para kazanabilir miyim?
Bilgisayarların özelliklerine dayalı olaraktan elektrik harcama değerleri ve Hash değerlerine bakılırsa ancak buna cevap verilebilir. Şirket bilgisayarları genelde onboard ekran kartı veya apu bir işlemci üzerinde çalışmaktadır. size bu dönemden sonra pek bir kar sağlamıyacaklardır. Örneğin benim elimde 8 tane AGP soketli eski anakart var. buna bağlıyacağım işlemciden de adam olmaz ekran kartından da...

Bitcoin madenciliği konusunda hangi cihaz seçilmeli?
Asicminer S9 tercih ediliyor. forumda diğer cihazlarla karşılaştırmaları mevcut bulunmakta.

Altcoin madenciliği konusunda hangi cihaz seçilmeli?
Altcoin in cinsine göre GPU Rig ler iş görmekte fakat bazı altcoinler sadece CPU ile kazılmak üzere hazırlanmış olabiliyor. bu göz önüne alınmalı. Gpu seçimi için ise internette güncel Hash rate ler mevcuttur. Sanırsam şu an en çok kullanılanı AMD Rx 480 8GB modelleri.

Yatırım ile alakalı roi süreleri, aylık masraflarım neler olur?
Antminer fiyatını 9.000 tl (hesabını yapamıcam BTC için.) ve GPU Rig lerin  183MH/s ile çalışanının 8.000 tl civarı olduğunu düşünürsek. Gpu rig ile etherium denen altcoini kazdığımızda ETH kur fiyatını 44 dolardan alıyorum Haftada 100$ getirisi olacaktır. ayda 430$ yani şu anki kur ile 1581 lira. Tabiki de hemen heveslenmemek lazım. Bu cihazlar oksijenle güneşle çalışmıyor durduğu yerde. Ülkemizde 1kw 33 kuruş civarı.. cihazar 1 ay boyunca 7/24 tam güçte çalışacağı ve ortalama 1kw harcıyacağı için kaba bir hesap ile 24(saat)*30(gün)*0.33(1kw ın tl cinsinden fiyatı) den 237,6 tl elektrik faturasına yansıyor. Ki daha başka ekstradan kullanıcağınız alternatif soğutma önlemleri de elektrik harcıyacaktır. (Bulunduğunuz yere göre fiyat değişecektir sanayi bölgelerinde daha ucuza elektrik kullananlar olabiliyor...) yani brüt geliriniz her şey hesaba göre giderse (ki asla gitmez. dediğim gibi zamanla kazım işlemleri de zorlaşıcağından karınız azalıcaktır. bu durumlarda rig geliştirmelerine yönelmeniz gerekebilir ki bu da yeni masraflar yaratıcaktır.) 1343,4 tl kar kalıyor ayda. Bunu 8000/1343 diyince de 5.95 yani 6 ay gibi bir rakam çıkıyor. Lakin dediğim gibi evdeki hesap çarşıya uymaz mantığıyla siz karınızı 1000tl olarak görün ayda. 8 aya ROI eder gözüyle bakın ETH yükselcek olur başka bir coine geçilir derken belki daha erken de ROI etme imkanına kavuşabilirsiniz.

Bu cihazların temini ve bakımı ve onarımı nelerdir?

Forumda hazır kurulu şekilde satan arkadaşlarımız bulunmakta. Onun dışında (şimdi GPU Rig için konuşuyorum) birden fazla ekran kartı takmayı sağlayacak riser lar (çinden ucuza geliyor Wink ) ve madencilik için özel geliştirilmiş anakart alındığı sürece (o da forumda satılmakta) ekran kartlarını bulunduğunuz şehirdeki teknoloji marketlerinden bile alabilirsiniz. Bakım konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey Sıcaklık. Periyodik termal macun yenilemek veya sistemin tozunu almak aşırı ısınmaya karşı fayda sağlayacaktır. ister sıvı soğutma kullanın ister klima ile odayı soğutun bu cihazlar madencilik sırasında adeta alev alıyor. (bende 1kw enerji çeksem ben de alev alırım hakkını da verin şimdi adamların suçu değil Cheesy ) Bu arada şaka değil antminer s9 lar gerçekten alev alabiliyor. Grin onarım kısmına ben değinemiyeceğim. Bilgisayar donanımıyla zamanında az biraz oynayıp kurcaladığım için zaten bunları yazabildim. çip tamiridir ırt dır zırt dır ben anlamam. cihaz garantili ise aldığınız yere götürün tek verebileceğim tavsiye budur.

Kapatmadan önce son not: İlk başta belirttiğim gibi eksik ve yanlışlarım illaki vardır. Bu yüzden pazar bölümüne ilan açıp da Bitcoin danışmanlığı yaparım ben diyemiyorum. Şuna da eminim ki bildiğim bilgiler gerçekten buzdağının belki de görünen kısmı çünkü forumun her köşesini kurcalayınca yeni bir şeyi ister istemez öğreniyorsun. Satış baltalamak gibi olmasını istemem ama bana PM üzerinden gelicek bütün sorulara bilgim yettiğince cevaplarım. Bunu Türk Bitcoin sektörüne bir borç bilirim. herhangi bir ücret de talep etmem. Yine de talep edene de laf edemem. Tek diyebileceğim kolay gelsin olur. He bir de bu yazı sizin yazmaya üşenip, "vakit bulamadığınız" küçük makale niyetine geçmiştir herhalde.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 05, 2017, 08:27:18 AM

Ben tam olarak anlamadım danışmanlık hizmeti vereceğim diyorsunuz iyi güzel de bunun saatlik ücreti ne kadar olacak bilgi birikiminiz ne kadar ben almak istiyorum dedim diyelim 2 saat aldım sorduğum soruların %50 sine tatminkar cevap verdiniz o zaman ne olacak paramın %50 sini iade mi edeceksiniz çünkü bu oluşum derya deniz ucu bucağı yok gibi bir şey. Her şeyi bilmeniz imkansız.

ben bir saat birim cinsinden fiyat vermedim. çünkü vereceğim danışmanlığının çapına göre fiyatlandırma olabilir veya olmayabilir, farklı parametreler üzerinden ticaret yapmaya başlayabiliriz düşüncesiyle. benim forumdaki diğer bir konumda  cihaz satışı sistem kurulumu ile alakalı. yani asıl olarak ilk forumda yapmak istediğim şey cihaz satışı ve sistem kurulumuydu. fakat insanlar bu aşamaya gelmeden önce bitcoini tanımak bilmek soru işaretlerini gidermek isteyebilir(çünkü bende böyle başladım). bu nedenlede danışmanlık olarakda bir konu açmak istedim. ben bir özel şirkette yazılım müdürü olarak görev yapıyorum diğer vakitlerimde de bitcoin ile alakalı işlerle uğraşıyorum. sadece cihaz satışından para kazanmanın kişi hacmi küçük olduğundan yetersiz olduğunu düşündüm, insanları bu işe çekip anlatıp tanıtıp sonra cihaz satışı yapmanın pazarımı dahada geliştireceğini düşündüm. asıl işimin dışında bir iş olarak bu işi yaptığım içinde vaktim değerli bu nedenlede danışmanlık çatısı altında bu hizmeti verebilirim. öncelikle bu danışmanlığı talep edenlerden telefon vasıtasıyla görüşmek oluşumumu anlatmak tanışmak akabinde de bu iş üzerinden talebe göre bir danışmanlık ücreti vermek düşüncesindeyim. örnek veriyorum benimle görüşen a kişisi madencilik yapmak istiyor bunun içinde danışmanlık almak istiyor. ben danışmanlığı veririm eğerki madencilik yapmak isteyip benden cihaz satışı ve sistem kurulumu için ticaret yapmak istedi, verdiği veya vereceği tüm parayı cihaz satışı ve sistem kurulumu ücreti içinden düşerim. yani asıl ticaret yapmak istediğim alan cihaz satışı ve sistem kurulumu alanı pazarını genişletmiş ve kazanç sağlamış olurum. herşeyide bilme imkanım tabiki yok ama benim amacım insanları dolandırmak değil. eğerki karşı tarafında kötü niyetli(danışmanlığı alıp ben beğenmedim deyip para vermeden insanları kandırma çabası) değilde iyi niyetli olarak benden danışmanlık istemesi ve tatmin olmaması durumunda da parasını almam. ticarette güven esastır, ben ticaret yaptığım(danışmanlık verdiğim) birinin olumlu yada olumsuz buraya görüşlerini kesinlikle zorunlu tutarak yazmasını isterim. bir insana danışmanlık adı altında yalan söyleyip 200-300-400-500 neyse artık parasını alıp kendi itibarımı zedelettirecek biri değilim.
okanege (OP)
Newbie
*

View Profile
April 05, 2017, 08:51:20 AM

Yunuyunuyun nickli kardeşimin yorumuna cevap olarakda;

öncelikle inşallah istediğin bölüm alan konusunda başarılı olursun. tahsilli insanların bitcoin sektöründe olmaları her zaman artıdır. değer katar.

ben 2 ayrı üniversite okudum bilgisayar mühendisliği ve işletme. cihaz satışı ve sistem kurulumu bilgim bilgisayar mühendisliği, danışmanlık bilgisi işletme alanımla alakalı. bunların totalide ticaret olduğu için oda işletmeden geliyor. yukarıda da bahsettiğim gibi inşallah istediğin bölüm alanda bir üniversiteye gidersin, ki gittiğinde bilginin basit kaynaklardan basit yorumlardan okunarak elde edilmesinin ne kadar yanlış olduğunun bir teknik makalenin tezin ne kadar önemli olduğunu anlarsın. basit anlamda verdiğin cevaplar doğru olabilir veya olmayabilir. bu kadar yüzeysel bilgiyi anlatmakda bir problem yok. ama bahsi geçen konudaki soru listesinin nihai cevabı bir makale ile verilir. ilgili soru listesindeki her sorunun cevabı 2-3 cümle değil. bende bu işe bi anda full bilgiyi beynime yükleyerek başlamadım, bende böyle yüzeysel bilgileri okuyarak sonrasında da daha derine inerek başladım. bir ağaç düşün ana dalları olduğunu düşün, bu soruların bazıları ana dallardan geliyor. ama yatırım yapmak isteyen kişi için yetersiz. yatırım yapmak isteyen kişi için ana dallar yetmez tüm alt dallarınıda bilmelidir ki yatırım kararını vermesi konusunda doğru sonuca ulaşabilsin. bu işler basit paralarla yapılan işler değil. kimi insanın yıllık kazancı 2 adet antminer s9 cihaz alamaz. bu nedenle büyük paralar dönüyor. büyük para yatırabilmek için çok çok detaylı görmelisin tabloyu. senin hayalindeki gibi bir şey değil bu bahsettiğim danışmanlık. düşünceni anlıyorum; ben konu açmışım yakalayabildiğimi kazıklayacağımı düşünüyorsun. seni kötülemiyorum çünkü herkes aynı düşüncede. saygı çerçevesi içinde yapılan yorumlar başımın üstüne itinaylada cevap veriyorum. forum moderatörlüğüde yaptım forumlarda ne kadar sadece kavga etme niyetinde milletin işine çomak sokma derdinde olan insan var çok iyi biliyorum. saygıyla yorum yaptığın için teşekkür ediyorum. ama inan insanları dolandırarak elde edeceğim bir seferlik 200-300-400-500 her neyse kazanca ihtiyacım yok.

not: yazmaya üşenmiyorum yorumları sırasıyla düzgün okursan bu yorumunun cevabını verdim zaten. insanların üşenmeleri sonucu araştırmamalarından geri durmaları bilgiye ulaşmak için sadece bilen birine gitme isteğinden doğan bir sektördür danışmanlık. girişimcilikde oluşan her sektörde çıkar sağlayabileceğin bir kanal bulmaktır. girişimcilik çerçevesinde ikinci olarak bulduğum kanaldır benim için bitcoin hakkında danışmanlık. yani özet bu sektörü yaratan üşengeç insanlar, para kazanmak isteyen insanlar danışmanlık yapanlar. danışmanlık yapanlarda para karşılığı bu işi yaptığı için herşeye cevap vermezler üşengeçlikden değil. iş hayatına atıldığında ticaretle tanıştığında bu söylediğimi daha iyi anlayacağını düşünüyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: