Bitcoin Forum
May 02, 2024, 02:29:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bobmarley Ponzici Olabilir mi?  (Read 26677 times)
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 03, 2018, 09:26:22 PM

50 btc den daha fazla muhtemel  bob un çarptığı para, özel fonlarıda vardı, bireysel olrak işlettiği, artık bobun geri döneceğine yada ödeme yapacağı hiç mi hiç ümit vermiyorum, kendisine negatif trust veren tek kişide benim sanırım. arkadaşlar iyi niyetle umutla bekliyorlar ma bob takıp gitti.
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714660168
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714660168
Reply with quote  #2

1714660168
Report to moderator
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
May 03, 2018, 11:55:34 PM

Ben bu fon işini anlayamadım. Yorumlara bakıyorum hep bi kazıklanma durumu. Bir de batırırsa ödeyemeyecek durumda ise girmesin bu işe. Ama kazanacağını biliyorsa ve yatırım yapacak kadar parası da varsa zaten başkalarıyla neden uğraşsın. Riski paylaşmaksa sebep her fon batırana da dolandırıcı gözüyle bakılmaz. Diğer başlıklara da bakacam tam olarak anladığımda kendimi düzeltirim bu yorumun altında, kaybedenlere sabır diliyorum
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 04, 2018, 09:35:19 AM

Dünya üzerindeki hemen her fon bir miktar risk barındırır, fon yönetimi riskli bir iştir özellikle bitcoin temelli fonlara girenlerin bu riski bilerek girmesi gerekir ancak görüyorum ki herkes ağlayıp sızlayarak fon sahiplerine saldırıyor. Özellikle bitcoin gibi bir saat sonra nereye gideceği belli olmayan bir emtia için bu kadar ağlak olmasını anlayamıyorum adam belki yükselecek diye bir altcoine yatırıp yaptı o da patladı ki bobun fon topladığı dönemler altcoinlerin sürekli yukarı yönde hareket ettiği zamanlardı sonra her şey tepe taklak oldu insanlar %80 zarar etti. Paranız cebinizde olsaydı siz de zarar edecektiniz başkası zarar edip ortadan kaybolunca ağlamak bana hiç de adil gelmiyor kusura bakmayın.

Ben burada fon açıp bir süre kazandırdıktan sonra rüzgar tersten esmeye başlayınca ortadan kaybolmasına kızmıyorum hiç bir zaman da kızmayacağım. Kazanırken ağam paşam diyerek pohpohlayıp kaybedince ana avrat sövmek ancak bizim toplumumuza ait bir kişilik tarzı.

Siz tersten mi yaklaşıyorsunuz olaya? Kayboldukları zaman fon yöneticilerinin yanında olup, kalıp ödedikleri zaman mı küfrediyorsunuz? Keza şu anda yaptığınız şey bu. Bob'un fon katılımcılarının kalkıp da Bob'a küfür ettiklerini, ağladıklarını görmedim ben ayrıca. Katılımcılar gösterilebilecek anlayışın tamamını gösterdiler ve gösteriyorlar.

Fonun özelliklerini incelerseniz fonda bir "ana para koruma garantisi" var. Bu da demek oluyor ki katılımcının aldığı en büyük risk herhangi bir kazancı olmadan vakit kaybediyor olmasıdır. Derseniz ki burada "katılımcı olarak yaptığınız hata ana para garantisini garantiye almamış olmak" evet, haklı olursunuz.

Ayrıca forumda kaybolmuş gibi görünüyor olabilir ama Bob bir yere kaçmadı. Nerdeyse her hafta mailleşiyoruz. Katılımcı arkadaşların bir çoğu Bob'la yazışıyor. Kendi aramızda bir grup oluşturduk ve durumu yakından takip ediyoruz. Bu grubu kurduğumuz gün arkasından konuşmuş gibi olmamak için Bob'u da davet ettik. Kendisi katılmamayı tercih etti biz de anlayışla karşıladık. Şu anda arkasından konuşuyoruz ve Bob da bunu biliyor. Dilediği zaman gruba katılır, hep birlikte konuşmaya devam ederiz.

Bu konuda merak ettiğim birkaç sey var. Madem bir grup var. bildiğinizi düşünüyorum.
bob fonunda suan icin kac btc ödeme bekliyorsunuz? (siz ve bekleyen herkesin toplamı)
Fon batalı 1 seneyi sanırım geçti. Hiç ödeme alan oldu mu?
bob anonim birisi olarak biliyoruz. sizin elinizde adı soyadı nedir nerede oturur gibi bilgileri var mı?
Ne kadar daha sabretmeyi düşünüyorsunuz? Bobun geri ödeyeceğine dair umidiniz varmı?
soruları cevaplayıp cevaplamamakta özgürsünüz. Gercekten merak ettiğimden soruyorum.

Madem merak ediyorsunuz, ben de samimi bir şekilde cevaplayayım Smiley

Alacaklı olan tüm kişileri tam olarak bilmemekle beraber grup içindekilerin alacakları 50 BTC civarında. Çoğunluk alacaklının grupta olduğunu düşünüyoruz. Fon Şubat 2017 başlangıçlı. Mayıs 2017'de bitecekti. Bob fonun battığını geçen yıl Temmuz-Ağustos gibi açıkladı sanırım. Ödeme aldığını fonun tablosunda gördüğümüz kişiler oldu. Ben şahsen konfirme etmedim alıp almadıklarını. Grup içinde ödeme alan yok. Bob'un kim olduğunu bildiğimizi düşünüyoruz. İletişim bilgileri mevcut. Dileyen alacaklı gruba katılarak bu bilgileri öğrenebilir. Konuşma tarihçesinde açık bir şekilde duruyor. Sabretme konusunda ise verebilecek bir cevabım yok. Ama ben de dahil gruptaki birçok kişinin yeterince sabrettiği ortada.

Tahmin ettiğim gibi kimse ödeme alamamış ve kimsede kimlik bilgileri yok. sadece varsayımlar üzerine. Adli duruma taşıyacak delilleriniz olmadıgı icinde sabretmek ve guvenmekten baska careniz yok. Geçmiş olsun. Ben sahsen hesabınında hacklendiğine inanmıyorum. hesabı icinde hack yedim diyip, komple forumla ilişkiyi koparmış oldu. Sizin grupta olmayan birkac tanıdıgım daha var. birde gorasetin bahsettiği özel fonlar vardı. Tahminim 70-100 btc arası carpmıs oldu yani güncel kur ile 4m tl.
Galacos
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
May 06, 2018, 08:13:58 PM

Bu adam kaçtı gitti sanırım.hesabının çalınması falan da bana hikaye geldi.millete para ödemeyince yeni bir fon açayım dedi tutmadığı gibi de hesabım çalındı ayağına yattı.

bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
July 03, 2018, 08:06:08 PM

İnşallah paranızı alırsınız bu başlığı gördükçe üzülüyorum gerçekten
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
July 16, 2018, 06:36:31 PM

baya zaman gecti. umarim parasini alabilir herkes hazir btc de dusmusken.
aspor
Member
**

Activity: 66

View Profile
July 19, 2018, 11:28:19 AM

Bob fonunun en basindan beri ilk uyelerindenim bobdan alacagim rakam net 3 btc dir..hala almis degilim sanirim 2 sene oldu ..artik vakit sayamiyorum.. Gercekten bu konu ile alakali bilgisi olan varsa ulasmasini rica ediyorum.bende dahil olmak uzere bircok kisiyi takma adi bob magdur etti...en ufak bilgisi olan lutfen Pm atsin..gerekirse ödul de verebilirim..iş kontrolden cikti
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
July 19, 2018, 11:49:15 AM

Bob fonunun en basindan beri ilk uyelerindenim bobdan alacagim rakam net 3 btc dir..hala almis degilim sanirim 2 sene oldu ..artik vakit sayamiyorum.. Gercekten bu konu ile alakali bilgisi olan varsa ulasmasini rica ediyorum.bende dahil olmak uzere bircok kisiyi takma adi bob magdur etti...en ufak bilgisi olan lutfen Pm atsin..gerekirse ödul de verebilirim..iş kontrolden cikti

Bu adamın arabası felan yokmuydu yoksa yanlıs kişiylemi karsılastırıyorum. bence sizinkisi mehmet aydın vakası olmus 100 btc toplayan adam sizce ödeme yaparmı ev araba cokdan almıstır sizde arayıp durun ben olsam yurt dısına cokdan yerleşmiştim Smiley 2 sene geçmiş siz o paradan ümidi kesin yasal yollara basvurun

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
July 19, 2018, 12:43:24 PM

Bu adamın arabası felan yokmuydu yoksa yanlıs kişiylemi karsılastırıyorum. bence sizinkisi mehmet aydın vakası olmus 100 btc toplayan adam sizce ödeme yaparmı ev araba cokdan almıstır sizde arayıp durun ben olsam yurt dısına cokdan yerleşmiştim Smiley 2 sene geçmiş siz o paradan ümidi kesin yasal yollara basvurun

bu adamın kim olduğunu kimse bilmiyordu forumda tamamen anonim bir şekilde geziyordu. Büyük ihtimalle hala forumdadır. göbeğini kaşıya kaşıya bu yazılanları okuyordur.
aspor
Member
**

View Profile
July 19, 2018, 01:33:35 PM

bu adamın kim olduğunu kimse bilmiyordu forumda tamamen anonim bir şekilde geziyordu. Büyük ihtimalle hala forumdadır. göbeğini kaşıya kaşıya bu yazılanları okuyordur.
yasal yollara bir kac kisi birlesip olucak artik birtek ben degil 14 btc cift haneli btc kaptiranlar var fonunu incelerseniz durumu gorursunuz...dediginiz gibi rakam asiri yuksek aldigi rakam ...1 trilyonu gecik para var ...felaket bir senaryo bu cok agir bir yuk ..birseyler olucak artik
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 19, 2018, 01:54:29 PM

bobun kimligini oturdugu yeri adını soyadını bilen yokmu?anonim bir kişiye bu kadar cok para yatırılması ve bunu cok kişinin yapması cok sacma. 50-100btc arası para topladı diye hatırlıyorum. suana kadar yasal yollara basvurmamanız bence sacma ha kanıtlayabilirmisiniz cok zor ancak konusmalar arasında aspor sana 3 btc borcum var oducem falan dedıyse bi sekilde ispat edersiniz yoksa tx ler uzerinden ispatlayabilceginizi sanmıyorum.
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 3

View Profile WWW
July 19, 2018, 02:47:45 PM

bobun kimligini oturdugu yeri adını soyadını bilen yokmu?anonim bir kişiye bu kadar cok para yatırılması ve bunu cok kişinin yapması cok sacma. 50-100btc arası para topladı diye hatırlıyorum. suana kadar yasal yollara basvurmamanız bence sacma ha kanıtlayabilirmisiniz cok zor ancak konusmalar arasında aspor sana 3 btc borcum var oducem falan dedıyse bi sekilde ispat edersiniz yoksa tx ler uzerinden ispatlayabilceginizi sanmıyorum.

borcu ispat etseler de kişiyi ispat edemedikten sonra olumlu sonuçlanacağını hiç zannetmiyorum. Bir kişinin bana borcu var da adı yok kimliği yok yeri yurdu yok. Kimden nasıl tahsis edilecek bu para.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 19, 2018, 07:02:41 PM

%90 gelip bakıyordur umursamaz oldugu içinde bu konuya yazan varmı diye bakıp kendini eğlendiriyordur. özel fonu olanlar falanda vardı. dolayısıyla toplam rakam 3 haneli btc olabilir. bu fon işleri varken btc 1000-1500 dolar ancaydı dolarda 3 tl anca ya var ya yoktu
Carolina34
Jr. Member
*

View Profile
July 19, 2018, 08:24:25 PM

Eger aranızda para toplayıp bütçe ayırırsanız bu işleri yapan adamlar polisler var polislere para verirlir el altından adam tespit edilir. Yasal yolla bulunursa adam suçları red eder birsey cıkmaz o yüzden bulunan adamın adresi size verilir siz hesabını sorarsınız göster bakalım tradeleri gerçekden trademi yapmısın bu kadar dert etmeyin hersey para aranın yaptırmadıgı sey yoktur siz nakitten haber verin

minertr1905
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
July 19, 2018, 08:35:09 PM

Eger aranızda para toplayıp bütçe ayırırsanız bu işleri yapan adamlar polisler var polislere para verirlir el altından adam tespit edilir. Yasal yolla bulunursa adam suçları red eder birsey cıkmaz o yüzden bulunan adamın adresi size verilir siz hesabını sorarsınız göster bakalım tradeleri gerçekden trademi yapmısın bu kadar dert etmeyin hersey para aranın yaptırmadıgı sey yoktur siz nakitten haber verin

Ortada TL transferi yok ki. Adı üstünde kripto para. Öyle bir şey ayrıcana bir suç ortaya çıkarır.
Carolina34
Jr. Member
*

View Profile
July 19, 2018, 08:51:37 PM

Ortada TL transferi yok ki. Adı üstünde kripto para. Öyle bir şey ayrıcana bir suç ortaya çıkarır.

Orası kolay iş gönderilen btcleri illaki türk borsasının birinde ya kullandı yada çekti eger bu hatayı yaptıysa geçmiş olsun paketlenir adam. Tabi sizin bileceğiniz iş ben yeni duydum olayı yani peşine düşerseniz bu işleri yapan kişiler var gidin alın paranızı

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1614

View Profile WWW
July 20, 2018, 01:21:01 PM
Last edit: July 20, 2018, 03:19:58 PM by Vispilio

BTT üzerinden daha önceden fon toplandığını ve milyon dolarlar seviyesinde paralar kaybedildiğini ilk defa bu thread sayesinde görmüş oldum. Gerçekten de Çiftlikbank düzeyinde

bir skandal bu, bazı propaganda türü mesajlardan BobMarley nickli vatandaşın kişisel arkadaşlarının da forumda yer aldığı anlaşılıyor, neticede böyle şahısları bulmak zor değil,

bulunur, bu adama gerçek hayatta ulaşıp tahsilat yapmak istiyorsanız yardımcı olmaya çalışalım. Fakat hiçbir hukuki kontrat olmadan bu kadar yüksek meblağları hem de

tanımadıkları birine göndermek gerçekten Türk kripto dünyasına yakışmayan naif ve bilinçsiz bir davranış olmuş, bunu da eklemek zorundayız.

aspor
Member
**

View Profile
July 20, 2018, 02:09:04 PM

Orası kolay iş gönderilen btcleri illaki türk borsasının birinde ya kullandı yada çekti eger bu hatayı yaptıysa geçmiş olsun paketlenir adam. Tabi sizin bileceğiniz iş ben yeni duydum olayı yani peşine düşerseniz bu işleri yapan kişiler var gidin alın paranızı
hocam her turlu yardima acigim her turlu ulasabilirsiniz bana ...karsiliginda ucret odemek kaydi ile her turlu Somut desteginizi bekliyorum ..bir ben degil ortada 1 trilyonu geckin para var..yardimci olan olabilen varsa yaklasik 20 yi geckin kisi var muzdarip..illaki yardimci olabilen karsiligini alir
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
July 20, 2018, 02:34:35 PM

Buradan kimse o adamın peşine düşmez. Sadece o adam değil diğer patlatılan fonların peşine de kimse düşmez. Belki bob için zor olabilir bu adam çok anonimdi ama diğerlerinin yeri yurdu belli. Yine yaptığıyla kaldı hepsi.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
minertr1905
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
July 20, 2018, 07:32:33 PM

Fon başlarken btc fiyatı 1000 dolar yoktu, yatırımın 10 katını bekliyorsunuz da o iş öyle olmaz
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »  All
  Print  

Jump to: