Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:04:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Avrupada Euro.  (Read 1203 times)
U20 (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
April 04, 2017, 09:06:03 PM

Merhabalar.
Avrupada Tüm Ülkelerde Sabit olarak Euro Kullanılıyormu ? Mesela Yunanistandaki Euro parasında yunanistanın bayrak logosu var diye duymuştum.Belki krizden dolayı kendi para birimlerini yapmışlardır diye pek umursamamıştım ancak önümüzdeki haftalarda dışarı çıkmam gerekebilir daha öncede çıkmadığım için sormak istiyorum.
Türkiyeden Euro aldığım zaman, aldığım Euroyu, yunanistan veyada diğer ülkelerde kullanabilirmiyim ? Durduk yere sahteci olmayalım Smiley
Sevgiler Saygılar.

"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714968241
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714968241
Reply with quote  #2

1714968241
Report to moderator
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
April 04, 2017, 09:14:17 PM

Avrupa'daki tüm ülkeler AB üyesi olmadığı için hepsinde Euro kullanılmıyor. Kendi para birimini kullanan ülkeler mevcut. İngiltere de AB üyesi olmasına rağmen Euro kullanmıyor mesela.

Diğer söylediğiniz külliyen saçmalık. Euro, Euro'dur arkadaşım. Ne alakası var ya üstünde yunan bayrağı var bilmem ne var, dolandırıcı durumuna düşmeyelim falan filan.

Yurtdışına gerçekten çıkacak bir adamın bunları kendisi araştıramaması da enteresan geldi açıkçası yani. Hiç mi etrafınızda kimse yok? En basit dövizciye bile sorabilirsiniz bunu. Bu kadar zor olmamalı.
U20 (OP)
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
April 04, 2017, 09:21:11 PM

Avrupa'daki tüm ülkeler AB üyesi olmadığı için hepsinde Euro kullanılmıyor. Kendi para birimini kullanan ülkeler mevcut. İngiltere de AB üyesi olmasına rağmen Euro kullanmıyor mesela.

Diğer söylediğiniz külliyen saçmalık. Euro, Euro'dur arkadaşım. Ne alakası var ya üstünde yunan bayrağı var bilmem ne var, dolandırıcı durumuna düşmeyelim falan filan.

Yurtdışına gerçekten çıkacak bir adamın bunları kendisi araştıramaması da enteresan geldi açıkçası yani. Hiç mi etrafınızda kimse yok? En basit dövizciye bile sorabilirsiniz bunu. Bu kadar zor olmamalı.

Avrupada Kıtasındaki Tüm ülkeler zaten ab üyeliğinde değil benim demek istediğim, ab üyesi olan ülkelerde euro kullansak problem olurmu, ab üyeleri ülkelerin tamamı euro kabul ediyormu yani oraya gittiğimizde problem yaşamayalım.

Kubra Dam
Sr. Member

View Profile
April 04, 2017, 09:45:21 PM

Avrupada Kıtasındaki Tüm ülkeler zaten ab üyeliğinde değil benim demek istediğim, ab üyesi olan ülkelerde euro kullansak problem olurmu, ab üyeleri ülkelerin tamamı euro kabul ediyormu yani oraya gittiğimizde problem yaşamayalım.

Ya dostum bu kafadaysan sen çıkma bence evde dur ya daha iyi.

AB üyesi ülkede Euro kullanmanın problem olabileceğini düşündüren nedir sana? Exchange de mi yapamıyorsun?

"Euro kullanan ülkeler" diye bir arama yapmak bu kadar zor olmasa gerek.

Problem yaşamaktan kastın nedir ya bir problem tutturmuşsun. İdam mı edecekler nolacak? Döviz büfesi/banka denen bir şey var.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 04, 2017, 09:48:55 PM

Euro kullanan ülkeler: Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan bulunmaktadır. Bu ülkelerin çoğunda Euro kullanılıyor.

Birleşik Krallık ve Danimarka, Maastricht Antlaşması'nda yer alan ayrıcalıklara dayanarak euroya geçmeyen AB üyeleridir. İsveç ise referandum sonrasında verilen oylar sonucu euro kullanılması yasaklanan ülkeler arasında ama şu anki durumu bilemiyorum.

Burdanda bakabilirsin.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Euro_bölgesi
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
April 04, 2017, 10:06:55 PM

Arkadaşın sorduğu soru aslında paralarda ufak tefek farklılıklar var madeni paraların arkalarında genelde avrupa birliği şehirlerinin silüetleri var bu farklılıklar sorun olurmu diyor cevap kesinlikle hayır türkiyedeki gibi düşünebilirsiniz ilk zamanlar ytl tl karışık geziyorduk bi arada sanırım sarı 5 lira mor 5 lira falan vardı bunun gibi bişey ayrıca yanınızda ister lira ister ruble isterseniz riyal götürün hiç farketmez herhangi bir bankada yada exchance ofislerinde istediğiniz parayı istediğiniz paraya çevirirsiniz sadece biraz fazla komisyon ödeme ihtimaliniz olabilir o kadar.
Yunuyunuyun
Member
**

Activity: 93
Merit: 14

View Profile
April 05, 2017, 07:53:19 AM

Kısa bir güncelleme yapma gereği hissettim. İngiltere geçen yılın ortasında AB den ayrılma kararı aldı ve ayrıldı. Hatta şu günlerde Cebelitarık boğazı yüzünden AB ile aralarında çekişmeli günler geçiyor.

Onun dışında euro eurodur. Farklı parabirimleri kullanan ülkelerde bile en kötü bir döviz bürosu bulup değiştirirsiniz paranızı. Bizim ülkemizde bile turistik yerlerde euro kabul ediliyor. Dediğiniz gibi euronun Yunan kayıtlı olmasıyla Alman kayıtlı olması değer farkı oluşturmaz. Hiçbir endişeye gerek yoktur.
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
April 05, 2017, 08:02:04 AM

Yunanistan EURO kullaniyor, hatta yunanlilar EURO hattina girdiklerinde, kendilerini zengin gibi hissettler, harcamalar yaptilar, 2011 yilindaki krizin sebebide budur.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Kubra Dam
Sr. Member

View Profile
April 05, 2017, 08:25:58 AM

Kısa bir güncelleme yapma gereği hissettim. İngiltere geçen yılın ortasında AB den ayrılma kararı aldı ve ayrıldı. Hatta şu günlerde Cebelitarık boğazı yüzünden AB ile aralarında çekişmeli günler geçiyor.

Ciddi misiniz?  Shocked

Ben Brexit'i yeni çıkan bir scam coin zannediyordum... Öğrendiğim iyi oldu.
U20 (OP)
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
April 05, 2017, 06:52:41 PM

Ya dostum bu kafadaysan sen çıkma bence evde dur ya daha iyi.

AB üyesi ülkede Euro kullanmanın problem olabileceğini düşündüren nedir sana? Exchange de mi yapamıyorsun?

"Euro kullanan ülkeler" diye bir arama yapmak bu kadar zor olmasa gerek.

Problem yaşamaktan kastın nedir ya bir problem tutturmuşsun. İdam mı edecekler nolacak? Döviz büfesi/banka denen bir şey var.

Yeni Tedavüle Giren 20 €

Eski 20 €

Şimdi Dersin, Bunların Arasında hiçbir fark yok, Detaylı bakma.

Gelelim Mercimeğin Faydalarına.
Eski 20 € Hala Türkiyede Döviz Bürolarında, Hatta Bankalarda Satılıyor.Ancak Şöyle birşey var, Eski Euro Avrupanın tamamında kullanılmıyor, Çoğu ülke kabul etmemeye başladı.Ülkelerin tamamına yakını yeni parayı kullanıyor.
Benim Burdaki Soruma sanırım en mantıklı cevabı @kenanzz vermiş kendisine teşekkür ediyorum.
@kenanzz Dediğin gibi üstad, muhtemelen ordaki bankalardan işlemi halledeceğiz.

Teşekkürler.

Kubra Dam
Sr. Member

View Profile
April 05, 2017, 09:02:59 PM

İnternette gördüğün linkten Amerika'daki ev fiyatlarını iddia eden adamsın bana sen.

Sana vize veren/verecek Schengen konsolosluk görevlisine selamlar şimdiden, kolay gelsin.  Cheesy

Sen mercimek falan yeme bu kafayla yurt dışına da çıkıp bizi rezil etme bence. Al ben sana bir tane atayım eski banknot bunları kabul etmeyen ülke yok, her tarafta harcıyoruz ama sen gelip bazı ülkeler kabul etmiyor diye sallamaya devam et. At zaten kalede Hayrettin var.  Wink

lawyer34
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
September 19, 2017, 08:04:50 PM

Merhabalar.
Avrupada Tüm Ülkelerde Sabit olarak Euro Kullanılıyormu ? Mesela Yunanistandaki Euro parasında yunanistanın bayrak logosu var diye duymuştum.Belki krizden dolayı kendi para birimlerini yapmışlardır diye pek umursamamıştım ancak önümüzdeki haftalarda dışarı çıkmam gerekebilir daha öncede çıkmadığım için sormak istiyorum.
Türkiyeden Euro aldığım zaman, aldığım Euroyu, yunanistan veyada diğer ülkelerde kullanabilirmiyim ? Durduk yere sahteci olmayalım Smiley
Sevgiler Saygılar.

Hayır. Cheesy Bu duyduğum en komik sorulardan biri açıkcası Cheesy Yunanistan euro'su veya italyan euro'su diye bir şey yok. Change merkezine gittiğinde ve euro istediğini söylediğinde her zaman 1 çeşit euro vardır ve onu verirler. Smiley
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
September 19, 2017, 09:06:12 PM

bir döviz bürosu sahibi olarak belirtmek isterim ki kubra dam'ın söyledikleri doğru
murtezza
Full Member

Activity: 226
Merit: 100

View Profile
September 20, 2017, 11:40:29 AM

kagit paralar Euro bölgesinde hep ayni .. yunanistan bayragi olan Euro parasi eline gecdiyse kesin sahte dir ...
sadece demir paralarin arkasinda Ülkeden Ülkeye degisik semboler var

sen bakma Burda döviz bürom var ben bilirim diye kundilere Cheesy:D
türkiye de döviz bürosuna sahte euro vermis adamim ben Cheesy Cool

Almanya da hic yunan Bayrakli euro parasi görmedim ... gidim alisveris yapim deme o parayla Cheesy valla icerde baya bi yatarsin para sahteciliginden
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 27, 2017, 09:50:17 AM

Gideceğin ülkeye bağlı, o ülkenin para birimine çevir kafan rahat olsun Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: