Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:31:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Exodus  (Read 2619 times)
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 07, 2017, 09:11:17 PM

Multi Currency Wallet (http://exodus.io)
Ben çok beğendim. Deneyip kullananmaya devam eden var mı?

Merak ettiğim konu ise, key'ler bilgisyarda saklanıyor ama bir backup sistemi entegre etmişler. Backup'tan geri dönülebiliyor. Güvenlik konusunda endişeliyim. Yine de ufak hareketler için kullanmaya başladım.

1714152678
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714152678
Reply with quote  #2

1714152678
Report to moderator
1714152678
Hero Member
*

Ignore
1714152678
Reply with quote  #2

1714152678
Report to moderator
1714152678
Hero Member
*

Ignore
1714152678
Reply with quote  #2

1714152678
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 07, 2017, 09:47:42 PM

http://coin-turk.com/coklu-kripto-para-cuzdani-exodus

coin-türk incelemesinden sonra denemiştim, bence başarılı, coinler arası takas da  mümkündü sanırım.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
April 07, 2017, 09:49:57 PM

Evet ben de orada yakaladım. Takas yapılabiliyor. Shapeshift kullanıyor. Grafik, kullanılabilirlik epey başarılı. Bir tek şu backup olayına takıldım...
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
April 08, 2017, 04:08:17 PM

Backup olayına takılmayın çoğu wallet gibi bip39 kullanıyor kurtarma kelimelerinizle tüm private keylerinize program olmadan da linkteki araçla ulaşabilirsiniz.
https://iancoleman.github.io/bip39/
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
April 08, 2017, 06:18:48 PM

Devam ediyorum kullanmaya. Shapeshifti çok sevmiştim zaten. Core'un hantallığı, birçok cüzdanla cebelleşmenin eziyetinden sonra iyi geldi...
BitPi
Full Member

Activity: 142
Merit: 100

View Profile
April 15, 2017, 06:30:05 PM

Backup olayına takılmayın çoğu wallet gibi bip39 kullanıyor kurtarma kelimelerinizle tüm private keylerinize program olmadan da linkteki araçla ulaşabilirsiniz.
https://iancoleman.github.io/bip39/

bip39 ne oluyor açıklayabilir misin?

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
April 15, 2017, 07:16:08 PM

Özellikle coinler arası takas olayında çok sevdim diyebilirim bende daha sonrasında bu incelemeyi izleyince indirmiştim ama daha tam olarak kullanmadım diyebilirim.

Ama şimdi ufak çaptada olsa kullanmakta faydalı görüyorum bunu. Onlıne cüzdanlara göre avantajı varmı bilemiyorum ama.
John Wick
Full Member

Activity: 232

View Profile
April 16, 2017, 10:51:09 PM

arkadşalar private key'i sistem biliyorsa veya backup ayağına sizden bu verileri çekiyorsa güvenmemek lazım diye düşünüyorum kesinlikle. yanlış anlamayın beni ama. ilerde hacklendik ayağına pis bir olay dönebilir.
Dammitt
Hero Member

View Profile
April 17, 2017, 10:37:59 AM

arkadşalar private key'i sistem biliyorsa veya backup ayağına sizden bu verileri çekiyorsa güvenmemek lazım diye düşünüyorum kesinlikle. yanlış anlamayın beni ama. ilerde hacklendik ayağına pis bir olay dönebilir.

Bu hepsi için geçerli olabilir bana göre onlıne walletların hepsinde bu sorun olabilir hiç birinin garanti bir şeyi yok. Benim merak ettiğim kullanan birisi btc veya herhangi bir coin işlemi yaparken fee ücreti kesiyormu onu merak ediyorum eğer kesiyorsa boşuna kullanmaya gerek yok.?
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
April 17, 2017, 11:14:45 AM

Sistem private key'i biliyor mu inanın bilmiyorum. Ama bir şeyler sakladığı kesin. Haydi wallet'ı ilk kurduğumuzda bize şu 12 kelimelik seti veriyor, private keyleri almadan bunu yapıyor olabilir. Ama sonrasında yeni public keyler oluşturuyoruz. Bunlar nasıl oyuna dahil oluyor, çözemedim. BIP39 olayındaki cehaletimden çözemiyorum muhtemelen.

Bu hepsi için geçerli olabilir bana göre onlıne walletların hepsinde bu sorun olabilir hiç birinin garanti bir şeyi yok. Benim merak ettiğim kullanan birisi btc veya herhangi bir coin işlemi yaparken fee ücreti kesiyormu onu merak ediyorum eğer kesiyorsa boşuna kullanmaya gerek yok.?

Fee kesiyor tabi. Fee dışında dönüşümler için shapeshift ücretini de kesiyor.
Dammitt
Hero Member

View Profile
April 17, 2017, 11:33:12 AM

Sistem private key'i biliyor mu inanın bilmiyorum. Ama bir şeyler sakladığı kesin. Haydi wallet'ı ilk kurduğumuzda bize şu 12 kelimelik seti veriyor, private keyleri almadan bunu yapıyor olabilir. Ama sonrasında yeni public keyler oluşturuyoruz. Bunlar nasıl oyuna dahil oluyor, çözemedim. BIP39 olayındaki cehaletimden çözemiyorum muhtemelen.

Fee kesiyor tabi. Fee dışında dönüşümler için shapeshift ücretini de kesiyor.

Tamam saol cevabın için Fee kesmeyen bir wallet lazımdı bana genel olarak hepsi kestiğine göre az bir şey atsam da bir şeye yaramayacak gibi durmadan fee kesecek ise parça btc gönderdiğim yerler oluyor çünkü.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
April 17, 2017, 11:43:45 AM

Ben de kullanıyorum. Hoşuma gitti. mail adresi ile bağlantı sağladı ve kelimeler oluşturdu.
so_handsome
Member
**

Activity: 69
Merit: 10

View Profile
April 25, 2017, 03:03:58 PM

Bazi web sitelerinde coinlerin kaybolugu yonunde yorumlar mevcut gercek veya degil denemeden bilmek zor. Bu sistemde sorunlar olursa bu baslik altinda paylasalim bilgilenelim. Fee ucreti konusunda her islemde 2 kez mi ucret aliyor?
HartmaniA
Hero Member

View Profile
April 26, 2017, 07:08:08 AM

Şimdiye kadar herhangi bir kaybolma falan olmadı.

Coin dönüşümü yaparsan kesinti oluyor bir de coin gönderiminde kesiyor. iki kez fee olarak bunu mu kastediyorlar acaba?
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 27, 2017, 08:20:44 AM

Kurdum ama nedense bana da pek güven veremedi, neye göre diye soracaklara verebilecek cevabım yok, sadece his diyelim, dolayısıyla yanılıyor da olabilirim. Ama şu dönüştürme olayı kullanışlı, borsayla falan uğraşmadan kendi içinde çözmek iyi bir şey, daha pahalıya gelmiyorsa dönüştürme yapıp güvenli bir cüzdana çekilebilir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 29, 2017, 08:14:38 PM

Coin dönüşümü yaparsan kesinti oluyor bir de coin gönderiminde kesiyor. iki kez fee olarak bunu mu kastediyorlar acaba?

Şu fee Olayı olmasa iyi olurdu birde coin dönüşümü sırasında'da ayrıca fee kesmesi sıkıntı benim için. Ama genelde hepsi kesiyor birde buda var.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
April 30, 2017, 12:34:38 AM

telefonda jaxx kullanıyorum onda da bir sürü cüzdan var private keyi gösteriyor bu arada ama ne kadar güvenilir bilemem
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
April 30, 2017, 08:57:08 AM

Şu fee Olayı olmasa iyi olurdu birde coin dönüşümü sırasında'da ayrıca fee kesmesi sıkıntı benim için. Ama genelde hepsi kesiyor birde buda var.

normalde shapeshifti kullanıyor bu program da shapeshift dönüştürmede fee kesmiyor mu? kesmiyorsa ordan yapılabilir.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
April 30, 2017, 10:34:41 AM

Yeni güncelleme gelmiş. Augur ve Golem cüzdanları eklenmiş.

bitcoinci.com
Full Member

Activity: 172

bitcoin bitcoinci den alınır . bitcoinci

View Profile WWW
April 30, 2017, 12:08:04 PM

super . arkadaslar bu program gercekten super ustu .
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: