Bitcoin Forum
July 08, 2024, 11:26:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum kazmaya nerden başlamalı? Bulut madencilik karlı mı? Monero kazmalı mı?  (Read 1544 times)
Fabrika (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 08, 2017, 04:51:44 PM

Bulut madencilik firmaları ile başlamak mı yoksa tek cihaz r9 390 ile kazmanın ne kadar getirisi olur?
Genesis firmasının 1000 dolarlık paketini düşünüyorum. Bakım ürünleri ücreti yok. Roi ne kadar olur?
Hangi coin kazmak daha kolay olur?
Yoksa cex.io üzerinden trading mi karlı olur?
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
April 08, 2017, 05:43:28 PM

Bulut madencilik vaat eden siteler ya kazanç sağlamaz yada ponzi oluşudur. Sonuç olarak ya çok iyi araştırın yada kendiniz bir rig kurun. Rig kurunca da bu rigin arızası olacak sesi olacak vs.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
April 08, 2017, 09:18:33 PM

Navigo çok doğru söylemiş, bu bulut madencilik denen saçmalıktan uzak durmanızı tavsiye ederim. Çok çok çok büyük ihtimalle ponzi tipli riskli şeyler bunlar. Onun yerine gerçekten donanımları kurup madencilik yapmanızı tavsiye ederim ilginiz de varsa. Madencilik yapacaksanız da forumda gayet fazla bilgi bulunuyor. Aratarak ve gerçekten zaman haracayarak hepsine ulaşabilirsiniz. Araştırıp anlamadıklarınız olursa arkadaşlar zaten yardım etmekten çekinmezler. Kolay gelsin!
manold
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
April 08, 2017, 11:53:19 PM

bak şimdi güzel kardeşim bulut madencilik siteleri senin yerine cihaz alıp sana kazançtan pay verdiğini iddia ederler.peki bu büyük kuruluşlar kredi çekemiyormu? neden 12 ayda sana paranın 2 katını versin?
en güvenilir olan hashnest bile zaman geçtikçe senin elindeki hisse fiyatını düşürerek kazanç ortalamasını nerdeyse sıfıra indiriyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

View Profile
April 09, 2017, 07:38:36 AM

Ben de hep aynı şeyi düşünürüm, konu ne olursa olsun gerçek şudur: Kendisi şartları yerine getirip tüm kazancı alabilecekken neden paylaşma yoluna gitsin, ticarette, iş hayatında böyle bir durum yok.
Ancak şöyle olsaydı bir mantığı olurdu:
Ben mesela (herşeyi sallıyorum) 100.000 TL lik yatırımla x zamanda 5.000TL. kazanıyorum ama 2.000.000 TL.lik XYZ sistemim olsa aynı sürede her 100.000 TL.lik kısım 5000 değil 14.000 kazandıracak fakat öyle bir para bulma imkanım yok. O zaman ortak alırım, para toplarım, sistemi kurar ve  7.000 onlara dağıtırım, benim de karım 5.000 değil 7.000 olur.
Fakat burada böyle bir şey yok, sistem belli, getiri belli.
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
April 09, 2017, 09:27:03 AM

Ben de hep aynı şeyi düşünürüm, konu ne olursa olsun gerçek şudur: Kendisi şartları yerine getirip tüm kazancı alabilecekken neden paylaşma yoluna gitsin, ticarette, iş hayatında böyle bir durum yok.
Ben mesela (herşeyi sallıyorum) 100.000 TL lik yatırımla x zamanda 5.000TL. kazanıyorum ama 2.000.000 TL.lik XYZ sistemim olsa aynı sürede her 100.000 TL.lik kısım 5000 değil 14.000 kazandıracak fakat öyle bir para bulma imkanım yok. O zaman ortak alırım, para toplarım, sistemi kurar ve  7.000 onlara dağıtırım, benim de karım 5.000 değil 7.000 olur.
Sistem ve getiri hiçbir zaman belli değil sayın arkadaşım.
Şöyle kısa bir hesaplama yaptığınızda bugün standart bir gpu rig i garantili parçalardan oluşturursanız 9000 TL gibi bir maliyeti var. Şu anki şartlarda roi süresi 10 ay. Bundan 3 ay evvel bu süre 18-20 aya çıkmıştı. Oysa Ekim ayında mininge başlayan roi oldu. Bunu açıklayabilecek kesin raporlar var. Kısacası böyle bir yenilikçi sistemde hicbirsey belli değil. Ponzi dediğiniz yıldız, çöp dediğimiz altın çıkabilir

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
John Wick
Full Member

Activity: 232
Merit: 100

View Profile
April 09, 2017, 02:07:45 PM

Kesinlikle çok güzel açıklamışsınız rakam da vererek. Adamlar neden ortak arasın ki kendine böyle karlı bir işte? Hiçbi mantığı yok bence.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
April 09, 2017, 06:22:10 PM

Etheri bilmiyorum.ama minergate yuzunden xmr madenciligi cok zorlasti,son ayda 10 tane kazabiliyorken simdi 8 tane kaziliyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: