Bitcoin Forum
May 22, 2024, 08:24:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni Vatan  (Read 4328 times)
Qwask99
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
April 16, 2017, 02:24:58 PM

Avrupaya gitmek iyi de dil ogrenmesi sikinti. Herkes ingilizce konussa neyse..
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
April 16, 2017, 05:38:58 PM

Valla haritadan yer bakmak gerekiyor, artık bu saatten sonra bu ülkede duran adam ütülmeye çok meraklıdır, ha hayır çıksa ne olacaktı o zamanda bir şey farketmeyecekti, ama boka battık gençler.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 16, 2017, 06:23:00 PM

gitme imkanı olanlar için ne güzel.

signature not found.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 16, 2017, 06:30:34 PM

Imkani yaratmak senin elinde .. Yeterki iste, her sekilde yolunu bulursun .
Qwask99
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
April 16, 2017, 07:21:24 PM

Nasil peki? Ben amerikaya gitmek istiyorum. En azindan hukuk var. Ama pek param yok. 500000 dolarlik yatirim istiyormus oturum hakki icin. Neredeyse 2 milyon lira.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424

View Profile
April 16, 2017, 08:09:13 PM

Amerika'da Fuck Donald Trump diyebilirsiniz, Fuck the police diyebilirsiniz, bu ifade özgürlüğüdür.
Dump Trump pankartlarıyla eylem yapabilirsiniz, bu bizde artık fiilen kullanılamayan toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu dahilindedir. 1 yıldır Ohal ile yönetilen bir ülkede yaşıyoruz. İfade özgürlüğü sıfır, eylem yapma hakkı sıfır.
Bugünkü oylamayla da fiilen geçerliliğini yitiren diğer anayasal haklarımızı resmen kaybetmiş olduk. Artık ülkede hukuk resmen bitmiştir. Bu ülkede yaşamak zordu, 15 yıldır daha da zor bir hal aldı. Çok yakında tamamen yaşanamaz bir duruma gelecek. Beyin göçünün artarak devam edeceğine eminim.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 16, 2017, 08:23:55 PM

Çobanla oyumun bir olması konusu da beni ayrıca düşündürdü.Yahu hiç okumuşla okumamış bir olurmu?Lise mezunu olup, össyi veya muadili bir sınavı geçemeyenler oy vermesinler.Yok, biz kendimizi kurtardık, sizin için söylüyorum.

Yazdığınız o kadar doğru sözden sonra bu kısmı ironi olarak kabul edip devam ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
April 16, 2017, 08:33:21 PM

Bir gün belki bizde kurtuluruz. Grin
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
April 16, 2017, 09:29:27 PM

En doğru kararı vermişsiniz, Türkiye'de yaşamak, eğer kurtarılmış bölgelerden birinde değilseniz, cehennemde yaşamakla eşdeğerdir.

Çobanla oyumun bir olması konusu da beni ayrıca düşündürdü.Yahu hiç okumuşla okumamış bir olurmu?Lise mezunu olup, össyi veya muadili bir sınavı geçemeyenler oy vermesinler.Yok, biz kendimizi kurtardık, sizin için söylüyorum.

Yazdığınız o kadar doğru sözden sonra bu kısmı ironi olarak kabul edip devam ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.

Seçimler için en basit captcha'yı bile koysanız bu ülkenin %30'u geçerli oy kullanamaz. Demokrasinin en büyük açığı az üreyen kültürlü kesimle sürekli üreyen cahil kesimin oylarının eşit sayılmasıdır. Liderler bu farkı kullanmayı çok severler. Cahil halk bir şeyler kazandığını sanarken neler kaybettiğinin farkında değildir ve cahil ve fakir kalmaya mahkumdur.
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
April 16, 2017, 10:07:40 PM

Mimarisi olmayan çarpık beton yığınlarının arasında cehalet içinde ömrümüz geçti.
Vatanımı seviyorum ama artık kaldıramıyorum apolitik bile olsanız her yerden toplumsal baskı var her yerden cehalet fışkırıyor.
İnsanın sıradan keyfi olan sigara alkolü geçtim temel gıda artık ateş pahası bi markete gidiyosun 2 şey alıp 100 lirayla çıkıyorsun.
Hani her seçim sonrası terkediyorum goygoyu yapılır ya ben bu sefer ciddi bir şekilde plan yapmaya başladım bende gidiyorum amk!
Bir kez geliyoruz dünyaya maddiyatmış paraymış dilmiş takılmayın en kötü gider pompacılık yaparsınız bi şekilde yol bulunur.
CESARET...

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 16, 2017, 11:46:24 PM

Captcha konusunda hem fikirim. Kimseyi kötülemek için söylemiyorum ama %10-20 sadece adamın kükremesine, CHP ye güzel sallamasına oy veriyor.

signature not found.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
April 17, 2017, 03:21:37 AM

Nasil peki? Ben amerikaya gitmek istiyorum. En azindan hukuk var. Ama pek param yok. 500000 dolarlik yatirim istiyormus oturum hakki icin. Neredeyse 2 milyon lira.
Nereden duyuyorsunuz boyle asli astari olmayan seyleri.
Amerikaya gitmenin onlarca hatta yuzlerce yolu var.
Green Kart cekilisine katil, ogrenci vizesine basvur, turist vizesine basvur, iltica et, Adanada amerikan askeri ile tanis evlen, bir dunya yolu var.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 17, 2017, 05:50:31 AM

Büyük şehirlerin çoğu,3 büyük sehrin hepsinin, ülkede dönen paranın %90ı hayır dediği ülkede, bayburtlunun cankırılının yozgatlının oylarıyla evet cıktı. istanbul ankara izmir antalyayı sadece bu ülkeden cıkarın geri kalan kısmı ayrı bir ülke yapın. millet taş yemeye calısır. 3 yıla kalmaz ülke dağılır. evet cobanında oyu 1 profesorunde oyu 1 dir ama bu kişiler kendi özgür düşüncelerini yansıtabildikleri bir ortamda. urfada çekilen bir görüntü var adama ailesi kadar oyu veriyorlar adam hepsine eveti basıp geçiyor. zarfa koymasınada sandık görevlileri yardım ediyor.  hepsine hayır bassada bu yanlış. ama ülkenin seviyesi bu.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
April 17, 2017, 05:57:32 AM

Buraya koyalim dursun, bu kizlarin 10 sene sonraki halini merak ediyorum ayni bu ozlurlugu yasayabileceklermi bakalim ..

BitcoinHeroes
Sr. Member

Activity: 364

View Profile
April 17, 2017, 07:06:22 AM

Buraya koyalim dursun, bu kizlarin 10 sene sonraki halini merak ediyorum ayni bu ozlurlugu yasayabileceklermi bakalim ..

ahah cok haklısınız hocam başlık o kadar güzel oturmuş  ki buraya az önce farkettim ve su gibi okudum inanın herkes kendi serzenişinde ama herkeste haklı.zamanında 2-3 ülke gezip görmüş biri olarak gerçekten adamlarda bilinç var özgürlüğün o rahatlığı ve tabiki ferahligi var insanların büyük bir kesiminin geçim sıkıntısı yok yani adamın öyle bir düşüncesi yok kafasında bu nedenle beynini,neyi nasıl daha iyi yaparım diye düşünmeye ayırabiliyor bu coluk cocuk napacak diye düşünmüyor sizin gibi benim gibi.bunları avrupa seviciligi yapiyor diye düşünmeyin ekşisözlükte yıllar önce attıgım bir mesaj yüzünden emniyete ifade vermek üzere davet edildim daha neler neler az önce msj geldi ocak ayında işsizlik yüzde 13 e yükselmiş. konudan konuya atladim farkındayım ama bigün keşke bizde gerçekten "aydın"lık bir güne uyanabilsek
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
April 17, 2017, 08:36:53 AM

Yuh diyorum birde Evet çıktı diye sokaklara dökülüyor bu millet arkadaş. Ulan herhangi bir takım şampiyon olunca bu kadar çok sokağa dökülmüyorlar. Vallahi billahi pes diyorum başka bir şey yok. 10 sene yine iyimser rakam şurda 2023 e ne kadar kaldı asıl o zamana tam olarak durum belli olacak.

mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
April 17, 2017, 08:41:54 AM

gitttt Smiley
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
April 17, 2017, 10:19:29 AM

recmedilirlerse ilk taşlamaya koşanlar ben olacağım artık açık ve net. kendileri istediler bu sonucu. bana hgiren çıkan yok. giyerim sarığımı çekerim şalvarı namazıma gider işime bakarım. 4tane karı alırım ohh mis. onlar düşünsün. Atatürk bu topluma fazla geldi. bu toplum Atilla'dan Selim'den Mehmet'ten anlıyor. Kendini küçük görüyor. Baş istiyor. bildiğin 25 milyona 25 milyon. Hileli de böyle hilesiz de... 25'e 25 değişmiyor hiç.

For rent...
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
April 17, 2017, 04:18:36 PM

Cidden ne yapacağımı bilmiyorum ben açıkçası... Forumdaki çoğu kişiye göre küçük yaştayım, sabit bir gelirim yok. Freelance çalışma yapıp para biriktirip yurtdışına ucuz tuition fee olan bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum. Litvanya, Letonya, Polonya gibi.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 17, 2017, 06:31:27 PM

Cidden ne yapacağımı bilmiyorum ben açıkçası... Forumdaki çoğu kişiye göre küçük yaştayım, sabit bir gelirim yok. Freelance çalışma yapıp para biriktirip yurtdışına ucuz tuition fee olan bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum. Litvanya, Letonya, Polonya gibi.

Erasmus projesine gir derim sanırım bazı üniversitelerde bu durum var okuduğun üniversitede'de olabiliyor aynı zamanda daha sonrasında. Orda hem dil öğreniyorsun hemde eğitimi bir nevi tamamlamak oluyor. Genelde kanadaya gönderiliyor. Ama kalıcı değil tabi. Kanada dedim kanada aralarında hibe miktarı olarak en ucuzu oluyor aslında. Benden geçmese bende gitcektim aslında bizim arkadaş mesela hala orda erasmusda.

Adam durmadan okuma ümidi ile orada kaldı. Bir arkadaşımda avusturyadaydı oradada yaşam şartları kolay olduğunu söylemişti aslında. Herkes kaçmak istiyor ama bir türlü kaçamıyoruz. Smiley

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: