Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:48:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Yeni Vatan  (Read 4328 times)
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 17, 2017, 06:37:30 PM

gitme imkanı olanlar için ne güzel.

Imkani yaratmak senin elinde .. Yeterki iste, her sekilde yolunu bulursun .
Cidden ne yapacağımı bilmiyorum ben açıkçası... Forumdaki çoğu kişiye göre küçük yaştayım, sabit bir gelirim yok. Freelance çalışma yapıp para biriktirip yurtdışına ucuz tuition fee olan bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum. Litvanya, Letonya, Polonya gibi.

Erasmus projesine gir derim sanırım bazı üniversitelerde bu durum var okuduğun üniversitede'de olabiliyor aynı zamanda daha sonrasında. Orda hem dil öğreniyorsun hemde eğitimi bir nevi tamamlamak oluyor. Genelde kanadaya gönderiliyor. Ama kalıcı değil tabi. Kanada dedim kanada aralarında hibe miktarı olarak en ucuzu oluyor aslında. Benden geçmese bende gitcektim aslında bizim arkadaş mesela hala orda erasmusda.

Adam durmadan okuma ümidi ile orada kaldı. Bir arkadaşımda avusturyadaydı oradada yaşam şartları kolay olduğunu söylemişti aslında. Herkes kaçmak istiyor ama bir türlü kaçamıyoruz. Smiley

Erasmus ile Kanadaya yollanmaz Erasmus adi uzerinde European Region Action Scheme for the Mobility of University Students (Üniversite Öğrencilerinin Hareketliliği için Avrupa Topluluğu Eylem Programı)
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 17, 2017, 06:49:36 PM

Cidden ne yapacağımı bilmiyorum ben açıkçası... Forumdaki çoğu kişiye göre küçük yaştayım, sabit bir gelirim yok. Freelance çalışma yapıp para biriktirip yurtdışına ucuz tuition fee olan bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum. Litvanya, Letonya, Polonya gibi.

Erasmus projesine gir derim sanırım bazı üniversitelerde bu durum var okuduğun üniversitede'de olabiliyor aynı zamanda daha sonrasında. Orda hem dil öğreniyorsun hemde eğitimi bir nevi tamamlamak oluyor. Genelde kanadaya gönderiliyor. Ama kalıcı değil tabi. Kanada dedim kanada aralarında hibe miktarı olarak en ucuzu oluyor aslında. Benden geçmese bende gitcektim aslında bizim arkadaş mesela hala orda erasmusda.

Adam durmadan okuma ümidi ile orada kaldı. Bir arkadaşımda avusturyadaydı oradada yaşam şartları kolay olduğunu söylemişti aslında. Herkes kaçmak istiyor ama bir türlü kaçamıyoruz. Smiley

Erasmus ile Kanadaya yollanmaz Erasmus adi uzerinde European Region Action Scheme for the Mobility of University Students (Üniversite Öğrencilerinin Hareketliliği için Avrupa Topluluğu Eylem Programı)

Arkadaş bana geçen yaz anlattı kendisi Hacettepe üniversitesi öğrencisi olduğu için başvurup gitmişti. Bana kanada demişti ama daha sonrasında o tekrardan dil öğrenmek için tekrardan başka bir ülkeye geçiş yapmıştı belki o zaman kanada olabilir. Ben aslında kanada öğrenciler için yaşam şartları daha kolay olduğu için söyledim oda bize öyle anlatmıştı.
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
April 17, 2017, 06:52:53 PM

Arkadaş bana geçen yaz anlattı kendisi Hacettepe üniversitesi öğrencisi olduğu için başvurup gitmişti. Bana kanada demişti ama daha sonrasında o tekrardan dil öğrenmek için tekrardan başka bir ülkeye geçiş yapmıştı belki o zaman kanada olabilir. Ben aslında kanada öğrenciler için yaşam şartları daha kolay olduğu için söyledim oda bize öyle anlatmıştı.
Kanada vize olarak en katı zor ülke olmalarına rağmen istisna olarak öğrenci başvuruları vb kolaylık sağlıyor diye biliyorum.
Öğrenci olarak mı gitsek napsak Smiley

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 17, 2017, 09:34:48 PM

Bende yavru vatana geçeyim diyorum alkol masrafını hesaplayınca kıbrıs'ta daha iyi geçiniyorum hem şirket kurmak daha kolay.
Üstelik peşkeş çektiler siyasi oyunlar dönüyor vatandaşı olursam ileri vadeli belki ab vatandaşı olurum Roll Eyes
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
April 20, 2017, 05:46:53 AM

Bende yavru vatana geçeyim diyorum alkol masrafını hesaplayınca kıbrıs'ta daha iyi geçiniyorum hem şirket kurmak daha kolay.
Üstelik peşkeş çektiler siyasi oyunlar dönüyor vatandaşı olursam ileri vadeli belki ab vatandaşı olurum Roll Eyes

Kuzey Kıbrıs'tan vatandaşlık almak Avrupada almaktan daha zor
zokora
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

View Profile
April 20, 2017, 06:03:48 PM

konuyu açan abi hangi ülkeye gidiyorsun? söyle belki ben de gelirim, umudum kalmadı bu ülkeden.
Celebrity
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
April 20, 2017, 07:10:27 PM

Hocam yanlış anlama ama Kıbrıslı soydaşlarımızı kurtaran Türkiye Cumhuriyeti'dir. Kıbrıslılar kafalarına göre daha yüksek yaşam standardına geçeriz bahanesiyle öyle AB kararı falan veremezler yani rumlara birtakım imtiyazlar vererekten.
pisquare (OP)
Sr. Member

Activity: 395

View Profile
April 23, 2017, 08:57:51 AM

Dostum çok gaza gelmişsin öve öve bitiremediğin avrupadan ev almakla iş bitmiyor.Kalan sağlar bizimdir.16 nisandan sonra astığım astık kestiğim kestikmi olacak sanıyorsunuz yanılıyorsunuz.Mesajımıda alıntıla bir iki üç ay hadi bir sene sonra tekrar okuyun.Bu ülkede öyle namaz kılmadı oruç tutmadı diye siktir çekebilecek vatan evladı bulamazsın.Dert etmeyin bu ülke malezya, iran, şeritaçı olmadı olmayacakta.

https://twitter.com/LaikKale/status/852650019224203265

Şu videoyu izledikten sonra konuşalım.
Bu arada hangi ülke hocam ? 350k liraya kırsalda mı şehirde mi gayrimenkul aldınız ?

Karadağ'da, deniz kıyısında , çok odalı ve bahçeli müstakil ev, eşyalı olarak aldım.
pisquare (OP)
Sr. Member

View Profile
April 23, 2017, 08:59:27 AM

Kanada vize olarak en katı zor ülke olmalarına rağmen istisna olarak öğrenci başvuruları vb kolaylık sağlıyor diye biliyorum.
Öğrenci olarak mı gitsek napsak Smiley

Öğrenci olarak gidersen kalabilirsin Kanada'da.Ben 6 ay yaşadım, beni pek sarmamıştı.
pisquare (OP)
Sr. Member

View Profile
April 23, 2017, 09:06:11 AM
Last edit: April 24, 2017, 08:38:30 AM by pisquare

Çobanla oyumun bir olması konusu da beni ayrıca düşündürdü.Yahu hiç okumuşla okumamış bir olurmu?Lise mezunu olup, össyi veya muadili bir sınavı geçemeyenler oy vermesinler.Yok, biz kendimizi kurtardık, sizin için söylüyorum.

Yazdığınız o kadar doğru sözden sonra bu kısmı ironi olarak kabul edip devam ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.

İroni ancak her ironide olduğu kadar gerçeklik payıda var. Kitap satışı, eğitim seviyesi ve hatta kişibaşı GSMH oranlarının harita üzerinde işaretlenmiş görsellerini gördüm.Sonuç bana bir şeyleri anımsattı.Cahillik kötü.

Bizim zamanımızda ÖSS zeka, ÖYS bilgi temelli idi.IQ seviyesi normal olan bir öğrenci ÖSSyi geçerdi.IQ seviyesi standardın altında olanların muhakkeme yetenekleri bence yetersiz olduğundan oy verip diğer insanların geleceklerini de etkilemesinler.

Ağacın dalları arasında ormanı kaybetmiş şekilde yıllarca yaşadıktan sonra uzaktan baktığımda ülkemin bir parodi yaşadığını düşünüyorum.

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
April 24, 2017, 05:25:02 AM

mesajları okurken tuhaf oldum üzüldüm ama maalesef gerçekleri söylemişsiniz keşke imkanımız olsa bizde gidebilsek. Türkiye artık eskisi gibi değil, insanlar kutuplaşmış beyinler yobazlaşmış, cehalet hat safhada, özgürlük desen zaten günden güne eriyor, yargıda taraf tutuyor sonumuz çok kötü maalesef.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: