Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:07:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN] AIR - MODÜLER DİJİTAL KİMLİK PLATFORMU İLE PARA KAZANDIRMAK  (Read 1363 times)
1melyun (OP)
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
April 14, 2017, 01:58:38 PM
Last edit: April 19, 2017, 07:38:46 AM by 1melyun

İŞLETMELER VE MÜŞTERİLER İÇİN DİJİTAL KİMLİK VE MİKRO EKONOMİK SÖZLEŞMELER PLATFORMU

AIR XID Token satış tarihi 1 HAZİRAN 2017 saat 16:00 - 29 HAZİRAN 2017

web | http://www.sphre.co/cs
SLACK | https://sphreco.herokuapp.com/
Bountie | https://bitcointalk.org/index.php?topic=1834018

AIR
Günümüzde hem kamu hem de özel kuruluşlar, bireyler için çevrimiçi güvenlik konusunda aktif bir çözüm bulmak için kendini parçalayan  bir arayış durumundalar. Bu yarışta birçok zorluk var; Çoğu çeşitli çözümlerin bölünmüş olmasından dolayı büyük organizasyonların uygulabilirliğinden çok uzakta. Bu durum, büyük ölçüde farklı ve kafa karıştırıcı güvenlik politikaları nedeniyle birden fazla hizmet kaydı, oturum açma, kullanıcı adı ve şifre koruması ihtiyacı nedeniyle zayıf bir kullanıcı deneyimi ile sonuçlandı. Facebook gibi kimlik sağlayıcılarının merkezileştirilmiş doğası, sürekli olarak güncellenen tehditleri ile kötü aktörler için büyük önem taşıyor ve bu nedenle, İnternet üzerinde hayatımızı daha fazla paylaştığımız bir ortamda merkezileştirilmiş çözümler gittikçe sağlıksız hale gelecektir. Kriptografi ve blok zincir gibi merkezi olmayan teknolojiler, bu sorunlar için potansiyel bir çözüm sunuyor. Bu teknolojiler, dijital kimlik hakkınızı, Facebook gibi merkezi İnternet hizmetlerinden bireylere geri verir ,
böylece birey kendi kimliğini kontrol etme gücüne kavuşur.Bu merkezsiz veriler ve hesap yaklaşımı, potansiyel istismarcı problemleri azaltır ve artan teknik karmaşıklığı azaltarak gelecekteki potansiyel tehditleri önler.

AIR FIRSATI
Air,(Platform/Uygulama Programlama Arayüzü(API) ve bireysel (telefon/mobil uygulamaları) girişimleri için dijital kimlik platformudur. Air dijital kimlik sistemi, kimlik doğrulama, yetkilendirme ve işlem tamamlama doğrulaması için kullanıcı başına özel Akıllı Sözleşmenin uygulanması yoluyla kriptografik olarak güvenli dijital kimlik yönetim eylemlerini tamamlayan blok zincir teknolojilerini kullanır. Air, açık kaynak kodlu teknoloji üzerine kurulacak ve gelecekte en büyük kullanılabilirliğe ulaşmak için "open standards" sistem temeli üzerinde yer alacaktır. Air ayrıca, kullanıcı kabulü için yeni bir yaklaşım benimsiyor ve bu sayede bir kişi başarılı bir kimlik işlemi gerçekleştirdikten sonra Air XID dijital tokenı cüzdanına tanımlanacak. Tamamlandıktan sonra, kullanıcının belirtilen ilgi alanlarına dayalı içerikler doğrulandığı takdirde, XID kullanıcının mobil uygulamasına gönderilecek.

AIR PLATFORMU İÇİN POTANSİYEL PAZAR

Dijital kimlik pazarının 2016 itibariyle 8,43 milyar Euro olduğu ve 2016 ile 2021 arası Bileşik Büyüme Hızının %12,9 olması beklentisiyle, 2021 de bu pazarın 14,13 milyar Euro (14,82 milyar USD)' a artacağı tahmin ediliyor. Piyasanın başlıca büyüme sürücüleri, çeşitli endüstrilerdeki uyum yönetimi, kuruluşlar ve bireyler arasındaki güvenlik kaygılarının artması ve hareketlilik çözümleri gibi konular hakkında farkındalık için (Whitepaper'a bakınız).

AIR PLATFORM KULLANIM ÖRNEKLERİ
Air için birçok olası kullanım örneği vardır, çünkü Air tabanlı dijital kimliklerin bireysel, işletmeler, kuruluşlar veya cihazlar gibi çeşitli alanlarda kullanılması beklenmektedir. Ancak, lütfen aşağıdaki  kullanım durumu örneklerini göz önünde bulundurun:

OLAY 1
Cep telefonu, tablet veya Kişisel Bilgisayar (PC) kullanan bir son tüketiciyim ve popüler bir perakendeciden bir ürün satın almak istiyorum. Öğeyi perakendecinin web sitesinden seçiyorum; Maddenin "bedelini ödemek" istediğimi teyit ederim; Hava platformu arka plandadır; Benim kimliğim kontrol edilir ve doğrulanır ve fonların transferi doğrudan bankamdan yapılır.Siparişim, daha sonra her zamanki gibi (lojistik vb.) bir şifreye (veya başka bir yetki belgesine) gerek kalmadan başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

OLAY 2
Tıbbi hizmetler kullancısıyım ve hasta kayıtlarımı bir üçüncü taraf sigortacıyla paylaşmak istiyorum, bu katılımı doğrudan kimlik yetkilendirme yoluyla tek bir işlem ile, kayıtları basit ve verimli bir şekilde paylaşabilirim.

OLAY 3
Son olarak, Kimlik Yönetimi için Air ürününü başarıyla tamamlayacağım her işlem için, daha önce belirtildiği gibi seçtiğim ilgi alanına göre içeriğine dayanılarak  para ödemeli  bir reklam alacağım.

AIR PLATFORMU MİMARİSİ
Air, Hyperledger blok zincirine dayalı, dijital kimlik için son derece güvenli bir platformdur. Air'in başlangıç teknolojisi üç ana bileşenden oluşur: Zincir Kod (Akıllı Sözleşme olarak da bilinir), Uygulama Programlama Arayüzü (API) ve bir mobil / cep telefonu uygulaması (başlangıçta Apple iOS / Google Android için, izlenecek diğer platformlarda sonradan) bireysel kullanım için Aşağıdaki şema Air sisteminin teknoloji bileşenlerini göstermektedir: API, organizasyonların ve işletmelerin Air için mevcut ve yeni sistemlere olan desteği entegre etmelerini sağlayacak. Hücre / mobil uygulama, bir kişinin Air kimliğini güvenceye alabilir ve koruyabilicek. Birey, kendi bankalarını seçmek için kendi bankalarını da içine alan bir Dijital Kasaya kendi kimliğini saklayabilecek. Hyperledger Chaincode, verilen kimliğin temelini oluşturur ve bir mobil cihazınız kaybolursa, bir kişinin kimliğini kurtarmasını sağlayacak program mantığını içerecektir.

AİR PLATFORMUNUN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Air, belirli bir kişinin dijital kimliğini güvence altına almak için gereken tüm fonksiyonları barındırır ve kullanıcı için Public Key Infrastructure (PKI) kullanımını büyük ölçüde basitleştirir. Air, belirli bir kullanıcının kimliğini kimlik işleminden kaldırarak bireysel güvenlik, kimlik sahtekarlığı koruması sağlar ve gizliliği artırır. Ayrıca, bireyin sistemle gerçekleştirilen tüm işlemler için bir XID token mikro ödemesi almasını sağlayacak ve böylece kullanıcının zamanla ilgili servis sağlayıcılarla XID token harcama gücünü oluşturmasına izin verecek bir mobil/ cep telefonu dijital cüzdanı olacaktır. Air sisteminin faydaları açıktır, ancak yüksek seviyede aşağıdaki anahtar sistem özellikleri bulunacaktır:

KULLANICI KONTROLÜ
Air, kişinin kayıtlı kimliğinin kullanıcı tarafından kontrol edilebilirliğini ve veri paylaşımı ihtiyaçları için ilişkili nitelikler yoluyla bireyin sayısal kimliğinin kontrolünün % 100 ünün kullanıcıda olmasını sağlar.

GÜVENLİK
Air, dijital kimlik ve mikro para ödeme temelli işlemler için oldukça güvenilir bir Blockchain tabanlı ortam sağlar.

KARŞILIKLI KULLANILABİLİRLİK
Air provides system interoperability with both blockchain and non-blockchain based systems via Smart Contract based access control.

TAŞINABİLİRLİK
Air, Akıllı Sözleşme tabanlı erişim kontrolü yoluyla hem blok zincirli hem de blok tabanlı olmayan sistemlerle sistemin birlikte karşılıklı çalışabilirliğini sağlar.

AIR PLATFORM PROJESİ YOL HARİTASI

Air projesi için 2017 büyük kilometre taşı, Air Platformunun gelişimi aşağıdaki şekilde planlandı. Bununla birlikte, Crowdsale fonlarına dayanılarak mümkün olan yerlerde, geliştirme ekibine ve gerekli altyapının sağlanması için büyük kilometre taşı olarak tamamlanması bekleniyor.

THE AIR PLATFORM XID TOKEN
Air XID tokenı, Hava Platformunun kilit bileşenidir. Token, başarılı bir kimlik tabanlı işlemin tamamlanmasının ardından platform kullanıcıları için bir ödüldür. Kullanıcının ilgi alanlarına dayalı hedeflenen içerik sağlandıktan sonra kullanıcının  mobil uygulamasına gönderilecektir. Ardından XID tokenı, para birimleri karşısında alışverişi kolaylaştırmak ve destekleyen satıcılardan ürün ve hizmetleri doğrudan satın almak için Air XID Dijital Cüzdan aracılığıyla kullanılabilir.

AIR PLATFORM XID TOKEN FİYATLANDIRMASI VE PROJE FONUNUN DAĞITIMI
Crowdsale katılımcılarına dağıtılacak 50 milyon XID token olacaktır.

Ek olarak;

Toplam crowdsale'nin % 2.5'u, en fazla 1.25 milyon XID, kuruculara (12 ay boyunca resmi bir ESCROW anlaşması kapsamında saklanacak). Maksimum fona göre, 3,25 milyon XID, Air platforumunda bug bulma  kampanyaları dahilinde bounty dağıtımı için ayırılacak. Crowdsale döneminde topluluk ödülleri için toplam Crowdsale'nin% 1'ine (400,000 XID) karşılık gelen sabit bir miktar oluşturulacaktır. Sonuç olarak XID'in olası toplam kaynağı 55 milyon token. Tüm XID tokenları, Crowdsale zaman çizelgesinin sonucunda katılımcılara dağıtılacak ve Crowdsale döneminde satılan XID tokenları sayısına dayanacaktır. Daha sonra satın almak için hazır bulunan başka XID tokenı olmayacaktır. Air Platformu kaynaklarının reklam geliri (son tüketici uygulaması için) ve kurumsal katılım sayesinde desteklenebileceği istikrarlı bir seviyeye erişmeden önce. XID token satışı, Air Platformu projesini tamamlamak için gerekli fonları elde etmek için kullanılacaktır. Bu fonlar aşağıdaki şekilde projeye tahsis edilecektir:

AİR PLATFORMUN DEĞERLENDİRMESİNE GENEL BAKIŞ
Belirtildiği gibi, Air tabanlı dijital kimliklerin bireyler, işletmeler, kuruluşlar veya cihazlar gibi çeşitli biçimlerde olması bekleniyor. Bu kimlikler, tamamen yaratıcı tarafından sahiplenecek ve kontrol edilecek ve doğrulama için herhangi bir merkezileşmiş üçüncü tarafa güvenmeyeceklerdir. Air tabanlı bir sayısal kimliğin diğer bir avantajı, block zincir temelli uygulamanın sayesinde, dijital taşıyıcının varlıkları (kripto para birimleri veya diğer token varlıkları gibi) dahili olarak desteklenmesidir. Air, gelecekteki kimlik sistemlerimiz için yeni bir temel oluşturacak kriptografi, fikir birliği teorisi, şeffaflık, hesap verebilirlik ilkeleriyle ve daha adil bir İnternet üzerine kurulacaktır.

EKİP
Daren Seymour - CEO - LinkedIn
Alison Fawcett - Chair of the Board - LinkedIn
Kuldip Pardesi - Software and Technical Director - LinkedIn
Mat Birch - Business Development - LinkedIn
Jake Vartanian - Community and Strategic Advisor - Twitter
Fran Strajnar - Principal Advisory - LinkedIn
Patrick Dugan - Advisory OMNI Foundation - LinkedIn
Michael Terpin - Advisor and Marketing - LinkedIn
Marc Godard - Technical Advisor - LinkedIn

İLETİŞİM
Web | http://www.sphre.co/cs
Twitter | http://www.twitter.com/sphreco
Facebook | http://www.facebook.com/sphreco

Bounty KAMPANYASI
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1834018

1714864046
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714864046
Reply with quote  #2

1714864046
Report to moderator
1714864046
Hero Member
*

Ignore
1714864046
Reply with quote  #2

1714864046
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714864046
Hero Member
*

Ignore
1714864046
Reply with quote  #2

1714864046
Report to moderator
1714864046
Hero Member
*

Ignore
1714864046
Reply with quote  #2

1714864046
Report to moderator
1714864046
Hero Member
*

Ignore
1714864046
Reply with quote  #2

1714864046
Report to moderator
BitPi
Full Member

Activity: 142
Merit: 100

View Profile
April 15, 2017, 05:12:34 PM

Güzel bir proje.

Daha önce icoya hiç katılmadım. Bu projeye nasıl katılabilirim. Ne yapmam gerekiyor. Temel düzeyde anlatabilir misiniz.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
April 15, 2017, 05:58:09 PM

İconun başlamasına 1,5 ay var daha . Facebook ve twitter kampanyalarına girdim sadece. Çeviri için teşekürler.

1melyun (OP)
Hero Member

View Profile
April 15, 2017, 06:10:51 PM

Güzel bir proje.

Daha önce icoya hiç katılmadım. Bu projeye nasıl katılabilirim. Ne yapmam gerekiyor. Temel düzeyde anlatabilir misiniz.

en düşük junior member ler katılabiliyor imza kampanyasına.
BitPi
Full Member

Activity: 142
Merit: 100

View Profile
April 16, 2017, 03:04:13 PM

Güzel bir proje.

en düşük junior member ler katılabiliyor imza kampanyasına.

peki hocam imza kampanyası dışında neler yapabilirim?

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
June 01, 2017, 03:36:22 PM

https://tokeninvestor.com/crowdfunding/air

icosu 20 dk sonra başlıcak ico sitesini çok hoş olmuş uzun zamandan beri reklam falan apıyorlar  bakalım nasıl bişey çıkacak.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 01, 2017, 06:45:35 PM

bountye katılanlar, aynı mail ile ico hesabı açmayı unutmayın, muhtemel ödüller oraya yatacak
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 01, 2017, 07:04:57 PM

diğer ico'lara göre daha yavaş gittiğini söyleyebiliriz.

yine de güzel bir proje olduğu düşünüyorum. o yüzden biraz yatırım yaptım.

hayırlısı olsun.
1melyun (OP)
Hero Member

View Profile
June 05, 2017, 08:42:53 PM

Bu projeye yatırım yaptıysanız slack'ten kontrol etseniz daha faydalı olur sizin için. Geçen açıklama yaptılar bitcointalk forumunda çok fazla ilgi olmaması ile ilgili. Burada çok fazla post kasmıyorlar.
Ek bilgi TaaS bu projeye yatırım yapmış. %20 bonusluk kısım 1-2 günde bitti 1200 den fazla btc toplanmış durumda yavaş ve sinsice ilerliyorlar. Bu yatırımı aldıklarını görünce şok oldum  Shocked
torikan
Hero Member

Activity: 518

View Profile
June 05, 2017, 08:48:11 PM

Bu projeye yatırım yaptıysanız slack'ten kontrol etseniz daha faydalı olur sizin için. Geçen açıklama yaptılar bitcointalk forumunda çok fazla ilgi olmaması ile ilgili. Burada çok fazla post kasmıyorlar.
Ek bilgi TaaS bu projeye yatırım yapmış. %20 bonusluk kısım 1-2 günde bitti 1200 den fazla btc toplanmış durumda yavaş ve sinsice ilerliyorlar. Bu yatırımı aldıklarını görünce şok oldum  Shocked

buna bende girdim Cheesy taas ekibinden fazla girmişdir  Cool Cool Cool
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
June 05, 2017, 08:54:02 PM

Çoktan bounty kampanyaları falan dolmuş bunun blog kampanyasıda sanırım yok gibi duruyor. Görmemişiz bu projeyi.
1melyun (OP)
Hero Member

View Profile
June 06, 2017, 04:53:55 AM

Çoktan bounty kampanyaları falan dolmuş bunun blog kampanyasıda sanırım yok gibi duruyor. Görmemişiz bu projeyi.
Çok birşey çıkacak gibi değildi. Biz projeye sadece forumdaki performansına göre puan veriyoruz. Böyle olunca arada güzel projelerde kaçmıyor değil. Bilseydim bende girerdim imzasına.
goraset
Legendary
*

View Profile
June 06, 2017, 06:12:47 AM

ben katılmıştım sosyal medyasına, ingilizce altcoin  ann, marketplace  bsaşlıklarını takip etmek lazım
bu arada taas 70 btc yatırmış bu projeye
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
June 06, 2017, 09:48:43 AM

ben katılmıştım sosyal medyasına, ingilizce altcoin  ann, marketplace  bsaşlıklarını takip etmek lazım

70 bi yüzlük atmaları lazımdı. Bende 0.17 gönderdim akmasada damlasının diye bakarsın 3 5 x yapar.  Smiley
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 06, 2017, 10:05:16 AM

70 bi yüzlük atmaları lazımdı. Bende 0.17 gönderdim akmasada damlasının diye bakarsın 3 5 x yapar.  Smiley

Second Transaction dediklerine göre 70 btc'den öncesi de var, ama ne kadar olduğu belli değil  Smiley

https://twitter.com/taasfund/status/870289782039085056

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 06, 2017, 08:22:08 PM

1300 btc ye yakın yatırım almışlar, şu anki btc fiyatıyla 3,75 milyon usd. Btc fiyatı yükseldiği ve bonus %10 a düştüğü için yatırımlarda azaldı.
Siz söylemeseniz farketmiyecektim, imzasına son giren benmişim sadece 38 kişiyiz. Gözlerinden öperim ben bunların, birde sordum adamlara satılamayan coinler yakılacakmış. Hadi bakalım umarım çok güzel kazandırır.
torikan
Hero Member

Activity: 518

View Profile
June 06, 2017, 08:32:50 PM

1300 btc ye yakın yatırım almışlar, şu anki btc fiyatıyla 3,75 milyon usd. Btc fiyatı yükseldiği ve bonus %10 a düştüğü için yatırımlarda azaldı.
Siz söylemeseniz farketmiyecektim, imzasına son giren benmişim sadece 38 kişiyiz. Gözlerinden öperim ben bunların, birde sordum adamlara satılamayan coinler yakılacakmış. Hadi bakalım umarım çok güzel kazandırır.

kuzen sürekli fazlalık tokenleri yakmaya çalışıyon Smiley exscudo da yakamadık bakalım bunda olcak mı Smiley ?
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 07, 2017, 07:41:18 AM

kuzen sürekli fazlalık tokenleri yakmaya çalışıyon Smiley exscudo da yakamadık bakalım bunda olcak mı Smiley ?
Grin iyi gözlem takdir ettim. Malum coin sayısı az olunca fiyat daha kolay yükseliyor. Air ekibine sordum  yakacaz dediler.
 Exscudo ekibi bence gerizekalı, 30 000 btc limitinin dolmayacağını bile bile 152 milyon tokenı sabit fiyattan satışa sürdüler. Üstelik kendileri için ayırdıkları coin miktarı az buz bir miktarda değil. Yaksalardı kendilerine ayırdıkları coin miktarını düşürmek zorunda kalacaklardı. Bence bu yüzden yakmadılar.
goraset
Legendary
*

View Profile
July 07, 2017, 08:06:00 AM

bountyler ödenmeye başlanmış, cüzdanlarınızı kontrol edin Grin
1melyun (OP)
Hero Member

View Profile
July 07, 2017, 12:02:48 PM

bountyler ödenmeye başlanmış, cüzdanlarınızı kontrol edin Grin
evet ödendi fakat hala bir borsada işlem görmüş değil. Liqui bile iş görür bu durumda
Pages: [1]
  Print  

Jump to: