Bitcoin Forum
May 06, 2024, 12:53:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Baikal miner Chiplerini yapabilecek var mı ?  (Read 962 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
April 14, 2017, 06:50:32 PM
Last edit: April 19, 2017, 12:09:48 AM by igotek

AR-GE çalışması olarak bir adet Baikal Cube Miner vereceğim.

Tersine mühendislik yaparak bana bu cihazlardan üretebilecek kişi yada kurum var ise ihi farklı protokol seçenği ile çalışmak isterim.

1- AR-GE aşamasında masrafları ben karşılayacağım. Bana altı ay içerisinde ürünün aynısının protitipini yaparak seri üretime hazır vaziyete getirilecek. Üretilen ürünlerin satışı yapılmayacak ve sadece ben kullanacağım. Ürettiğim coinleri stoklama taraftarıyım. Bu şekilde yardımcı olacak kişi yada kurumlarla belirli bir fiyat ve sözleşme şartlarını sağlayamama durumunda cezai şartlar konusunda nalaşmak.

2- Tedarik edeceğim cihaz üzeirnden gerekli araştırmaları yapacak ve cihazı seri üretim yapacak kişi yada firma bana bu cihzlardan üretip satacak. Fiyat olarak önceden belirlediğimiz tutar anlaşılacak. En az 500 Bin TL alım garantisi vereceğim. Sözleşme yükümlülüğünü yerine getirmeyenlere cezai şartlar belirlenecek.

Tüzel kişiler ile sözleşme yapma taraftarıyım. Bireysel olduğunda belirli bir maddi varlığı olanlar ile sözleşme yapabilriim. Sözleşme noter huzurunda yapılacak olacak, tüm şartları önceden karşılıklı belirlenecektir.

Prototip hazırlanması epey masraflı olacak bunun bilincindeyim. Ancak il kcihaz yapıldıktan sonra seri üretime geçilerek yapılacak cihazlar ile kısa sürede ROI yapılabileceğini düşünüyorum. Bu projeye dahil olmak isteyen yatırımcılar varsa desteklerini bekliyorum. Bu projeye şimdilik tek başıma sponsor olacağım şimdilik.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 14, 2017, 11:16:11 PM

Ben bu konuyla ilgileniyordum. Hala ilgileniyorum Smiley
Anlamlı bir gelişme olursa seslenirim.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 15, 2017, 04:49:59 PM

Sakin yanlis anlama beni, seni hayal kirikligina ugratmak degil amacim, ama Turkiye sartlarinda o dedigini yapabilecek kapasitede muhendis ve donanim yok.
Kaldi ki bir asic chipini tasarlamak, onu hazirlamak ve kullanima hazir hale getirmek en az 1 yillik bir surec. Asic ler ciktigindan beri benzer konu defalarca cesitli sekilerde gundeme getirildi ama sonunu getirebilen olmadi. Hatta diyebilirim ki bunlardan birisi yillarin elektronikcisi Turkiyede az cok taninmis bir firma sahibi. Turkiyedeki sayili elektronik cihaz tasarlayip ureten firmalardan biri.  Lafa gelince bir cok kisi atip tutacaktir, ama is icraata geldiginde kimsede tik yok.

Cinde birilerini bulsan bu sana cok cok daha ucuza gelir, su basligi bir okuani oneririm

https://bitcointalk.org/index.php?topic=120184.msg1381782#msg1381782
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 15, 2017, 07:45:32 PM

Maalesef benim de bugüne kadar olan tüm tecrübelerim DeepCoin'in söylediklerine çok çok paralel. Ama pes etmedim Smiley
John Wick
Full Member

Activity: 232
Merit: 100

View Profile
April 16, 2017, 10:53:59 PM

kusura bakmayın ama 500 bin tl alım yapacağım ve 1 adet örnek baikal miner vereceğim gibi laflar çok çok komik kalır böyle bir şey için. ne demek istediğimi işlerin içinde olan mühendis veya elektronikçi arkadaşlar iyi anlayacaktır.

şeye benziyor bu, "3 milyon liralık alım yapıcam, bana yerli otomobil üretin" gibi komik bir teklif. hoş zaten 500 bin tl yerine 5-6 milyon tl de bütçeniz olsa bunu yapacak çıkamaz orası ayrı mesele zaten de.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
April 18, 2017, 10:43:57 PM

Daha ilk mesajda 2 defa "cezai şartlar"dan falan bahseden biriyle 5 milyar dolar da teklif etse kimse çalışmak istemez, hayal kurmak güzel ama biraz da müteşebbis hayata uygun bir psikolojide olmak gerekir. Türk girişimci ve yatırımcı adaylarının en büyük problemlerinden biri, Ortaçağ'da yaşıyormuşuz gibi daha ilk andan itibaren sokak kavgası ağzıyla masaya oturmak... Ortadoğu kültürünün toplumumuz üzerindeki yansımaları bunlar...

Pages: [1]
  Print  

Jump to: