Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:21:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Forum Yönetiminin Küfür ve Hakaretler Konusundaki Tavrını Doğru Buluyor Musunuz?
Doğru Buluyorum - 20 (38.5%)
Yanlış Buluyorum - 32 (61.5%)
Total Voters: 52

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Küfür ve Hakaret(Anket)  (Read 2456 times)
paladium
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

CHIEF GROWTH OFFICER OF GLOBAL ENTERPRENEUR

View Profile
April 24, 2017, 09:42:54 PM

Makul bir düzeyde küfür edilebilir. Kişi haklarına girilmediği sürece problem yok.

▄▄
          ▄▄████▄▄
       ▄▄████▀▀████▄▄
    ▄▄████▀      ▀████▄▄
 ▄▄████▀            ▀███▀
████▀                  ▀  ▄▄
███                      ▄██
███                      ███
███   ███▄        ▄███   ███
███   █████▄    ▄█████   ███
███   ███▀███▄▄███▀███   ███
███   ███  ▀████▀  ███   ███
███   ███    ▀▀    ███   ███
███▄  ███          ███  ▄███
 ▀███▄███          ███▄███▀
   ▀█████          █████▀
     ▀███          ███▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████████████████▀▀▀███
███████████▀▀▀      ███
█████▀▀▀       ▄    ███
██▄         ▄█▀    ████
█████▄    ▄█▀      ████
████████▄█▀       █████
██████████  ▄     █████
██████████ ███▄  ██████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
██████████████▀▀▀██████
████ ▀███████     ▀▄███
████   ▀▀█▀▀      ▄████
█████              ████
██████             ████
███████▄          █████
███████▀        ▄██████
███▀▀        ▄▄████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████▀▀▀▀███████
██████████▀     ███████
██████████   ██████████
████████▀▀   ▀▀████████
████████       ████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
█████▀▀         ▀▀█████
███    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ███
██   ████▀▀▀▀▀██▀▀   ██
██  ███▀       ▀  █  ██
██  ██▀  █████  ▀██  ██
██  ██  ███████  ██  ██
██  ██▄  █████  ▄██  ██
██  ███▄       ▄███  ██
██   ████▄▄▄▄▄████   ██
███    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ███
█████▄▄         ▄▄█████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
██████████████▀████████
████████████▀ ▄ ▀  ▀███
███████████ ▄███▄  ▄███
███████████ ███████████
██▀  ▀█▀▀     ▀▀█▀  ▀██
██     ▄▄     ▄▄     ██
███▄  ████   ████  ▄███
████   ▀▀     ▀▀   ████
█████  ▀▄▄   ▄▄▀  █████
███████▄▄ ▀▀▀ ▄▄███████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████████▄
███████████████████████████
████▀▀▀▀███████████████████
███      ██████████████████
████▄▄▄▄███████████████████
████    ██    █▀    ▀██████
████    ██            █████
████    ██    ▄███▄    ████
████    ██    █████    ████
▀█████████████████████████▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 25, 2017, 11:40:52 PM

Şimdi küfür var, küfür var. Hakaret var hakaret var.
Durum tespiti yapılıyorsa, örneğin bir dolandırıcıya onun bunun çocuğu diyorsak haketmiştir.
Ya da bir ponziciye (yapana da yönlendirene de) "aptal" (en büyük aptal teorisi) diyince de bu hakaret sayılmaz. Çünkü sistem böyle işliyor.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
April 26, 2017, 12:59:49 AM

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 26, 2017, 09:28:03 PM

Kufur için yapılacak uygulama yok. Mesajı silinen tekrar kufur ediyor. Hesabı banlanan yeni hesap açıyor tekrar küfür ediyor. Forumda multi ip ve hesap da serbest olduğu için önüne geçilemez. Mod küfür eden 15 yaşındaki bebelerle uğraşmak zorunda değil zaten yeteri kadar ilgileniyor ve mesaj siliyor bence. Kendi düşüncem direkt ağır küfür edenlerin hesapları ve ipleri komple banlanmalı tabiki..

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
April 27, 2017, 03:56:54 PM

Kimseye küfür saygısızlık etmedim bu zamana kadar. Edenlere de forumdan ban dava açılması para cezası vs hepsine evet diyorum.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
April 27, 2017, 06:38:01 PM

Forumda küfür ve hakaret edenlere yönetimin hiç bişey yapmaması ve bu insanların uslubu diyerek geçiştirmesini hiç doğru bulmuyorum buranın bir topluluk olduğunu düşünürsek bu topluluğa saygılı olunmalı edilen küfürler ve hakaretler bir kişiyi veya bir görüşe yönelikse muhakkak forum yönetimi tarafından yaptırım uygulanmalı diye düşünüyorum.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
April 27, 2017, 07:48:29 PM

biz alışmışız donanımhabere... forumtrye... lan'ın bile banlanmasına... şimdi sen gel bize özgürlük ver. hiç olacak şey mi? Cheesy

elin avrupalısı ne yapıyor "ignore" yapıp geçiyor. ama siz yapamıyorsunuz. neden bence attığı mesajları merak ediyorsunuz. size cevap verdi mi merak ediyorsunuz. yıl olmuş 2017. hala insanı eğitmeye mi çalışıyorsunuz. eğer adam pc başına geçip bu forumu buluyorsa ban ne kadar çözüm ki? yeni kullanıcı açıp tekrar küfredemeyecek mi?

ben bu bağlamda forum yönetiminin yaklaşımını takdir ediyorum. özellikle "bu tür kişileri topluluğun dışlaması gerektiğini" düşünmeleri beni yüceltiyor. eğer küfredeni rahatsız edeni ignorelar isek; yazdıklarına cevap vermez isek yok sayarsak bence bir İNSANa verilecek en büyük cezayı vermiş oluruz.

anekdot;
benim kuzenimle aramızda 5 yaş vardı. ve ondan bana kendisi 18 yaşına gelene kadar "abi" diye hitap etmesini istedim. sadece adımla değil. (ki şimdiki aklım olsa bırak desin çocuk Smiley ) demedi. "YOK SAYDIM" hiç konuşmadım. 1-2 saat içinde abi demeye başladı. adımla beraber. "koinsever abi" gibi. ve 18 yaşına geldikten sonra adımla hitap etmeye başladı. büyük saygımı kazandı. bir insana verilecek en büyük cezadır bu. ölümden bile. resmen işkence. hele ki yok sayan kişiye saygı duyuyorsan. pis koyar...

For rent...
stromae
Full Member

Activity: 309
Merit: 100

View Profile
April 29, 2017, 11:11:13 PM

biz alışmışız donanımhabere... forumtrye... lan'ın bile banlanmasına... şimdi sen gel bize özgürlük ver. hiç olacak şey mi? Cheesy

elin avrupalısı ne yapıyor "ignore" yapıp geçiyor. ama siz yapamıyorsunuz. neden bence attığı mesajları merak ediyorsunuz. size cevap verdi mi merak ediyorsunuz. yıl olmuş 2017. hala insanı eğitmeye mi çalışıyorsunuz. eğer adam pc başına geçip bu forumu buluyorsa ban ne kadar çözüm ki? yeni kullanıcı açıp tekrar küfredemeyecek mi?

ben bu bağlamda forum yönetiminin yaklaşımını takdir ediyorum. özellikle "bu tür kişileri topluluğun dışlaması gerektiğini" düşünmeleri beni yüceltiyor. eğer küfredeni rahatsız edeni ignorelar isek; yazdıklarına cevap vermez isek yok sayarsak bence bir İNSANa verilecek en büyük cezayı vermiş oluruz.

anekdot;
benim kuzenimle aramızda 5 yaş vardı. ve ondan bana kendisi 18 yaşına gelene kadar "abi" diye hitap etmesini istedim. sadece adımla değil. (ki şimdiki aklım olsa bırak desin çocuk Smiley ) demedi. "YOK SAYDIM" hiç konuşmadım. 1-2 saat içinde abi demeye başladı. adımla beraber. "koinsever abi" gibi. ve 18 yaşına geldikten sonra adımla hitap etmeye başladı. büyük saygımı kazandı. bir insana verilecek en büyük cezadır bu. ölümden bile. resmen işkence. hele ki yok sayan kişiye saygı duyuyorsan. pis koyar...

Çok doğru özetlemişsiniz durumu. Ama bir yandan da karşı tarafın ceza almaması koyuyor insana durduk yere kendisine hakaret edilince. Öyle de düşünmek lazım ignore kesin bir çözüm de değil.
Dr.Cocktail (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
April 30, 2017, 09:27:51 AM

anekdot;

Yalnız burda olayı çarpıttığınızı düşünüyorum.Ceza gelmesi gerektiğini savunan kimse lan v.s gibi şeylerin yasaklanmasını istemiyor aksine normal küfürlere karşı çıkan çok kişi yok.Sadece ilk postta örnekteki mesajlar gibi abartılı mide bulandırıcı mesajlar forumda artış gösterdi.Özgürlük kavramından bahsetmişsiniz lakin özgürlük ile ilgili görüşünüzü açıklamamışsınız içi boş kalmış bu kavramın.Benim özgürlük ile ilgili görüşüm 'Özgürlükler sınırsız değildir.Bir insanın özgürlüğü başka insanların özgürlük sınırlarına kadardır.' Bazı konularda bireyi toplumdan dışlamak yeterli olmuyor.Örneğin bir katili o zaman toplumdan dışlayalım cezaevine koymayalım ona verilecek en büyük cezayı vermiş oluruz demek bana göre abesle iştigal olur
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
April 30, 2017, 02:52:49 PM

bence forumda açık bir şekilde taraf tutuluyor. bazı insanların mesajları siliniyor ama bazılarının mesajları daha sert tonda olsa dahi silinmiyor. bunu farkeden tek kişi ben olamam herhalde.

mesajlardaki üsluba karışmadıklarını söylemiş ama bal gibi de karışılıyor.

yorumlamam bu kadar.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
April 30, 2017, 05:00:06 PM

anekdot;

Yalnız burda olayı çarpıttığınızı düşünüyorum.Ceza gelmesi gerektiğini savunan kimse lan v.s gibi şeylerin yasaklanmasını istemiyor aksine normal küfürlere karşı çıkan çok kişi yok.Sadece ilk postta örnekteki mesajlar gibi abartılı mide bulandırıcı mesajlar forumda artış gösterdi.Özgürlük kavramından bahsetmişsiniz lakin özgürlük ile ilgili görüşünüzü açıklamamışsınız içi boş kalmış bu kavramın.Benim özgürlük ile ilgili görüşüm 'Özgürlükler sınırsız değildir.Bir insanın özgürlüğü başka insanların özgürlük sınırlarına kadardır.' Bazı konularda bireyi toplumdan dışlamak yeterli olmuyor.Örneğin bir katili o zaman toplumdan dışlayalım cezaevine koymayalım ona verilecek en büyük cezayı vermiş oluruz demek bana göre abesle iştigal olur
kesinlikle özgürlük anlamımız aynı. ancak burada kimse kimseye fiziksel bir temasta bulunmadığı için katil benzetmen yanlış oldu hocam. Cheesy benim yanlışıma sende yanlışla karşılık vererek yanlış yaptın. bu arada forumun özgürlük tanımı bizimkiyle aynı değil. aksine türkiyenin internete uyguladığı sansür gibi "ignore tuşu ile kafanızı çevirin görmezden gelin" şeklinde. o yazı orda duruyor herkes görüyor ama sizin bakmamanız isteniyor. ben buna uyabiliyorum ama herkes ben değil tabi. bence bir liste toplayın ce ingilizce konusunu da bir açın. belki sizin gibi rahatsız olan başkalrı da vardır. bir kural değişebilir. Smiley

For rent...
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 30, 2017, 11:19:59 PM

Gelde kufur etme...

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1895129.0
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
May 01, 2017, 12:29:04 AM

İnsanoğlu gariptir. Her şeyi kaldırmaz.ibne dersin alınırsa sikersin aldırmaz
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
May 01, 2017, 12:56:35 AM

küfür hayatta var olan bir şey yapay bir ortam oluşturmak bize yakışmaz
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
May 03, 2017, 01:31:48 PM

Zaten millet iyi sövmüş adam konuyu açmış gitmiş aslında bilmiyorki buradaki kişiler bu oyunlara gelmezler işte bu yönde akıl olmadığı için onu düşünememiş diyebilirim. Küfür bir yere kadar ağır hakaret bence bu ortamda olmaması gereken bir olay.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: