Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:39:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Mail Adresim Çalındı ( SOYULDUM )  (Read 3757 times)
WaDa (OP)
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
April 25, 2017, 09:22:29 AM

Evet Arkadaşlar bu sabah uyandım ki ne uyanayım telefonuma doğrulama kodları gelmiş habire
anladım ki biri mail adresime erişmiş ve herşeyi değiştirmiş...

bittrex te 2fa olmasına rağmen şifreyi değiştirmeyi başarmış ama poloniexde değiştirememiş ve poloniex buna karşılık hesabımı dondurmuş.

http://i.hizliresim.com/p0DYWm.jpg

http://i.hizliresim.com/kbDYWA.jpg

lütfen bana yardım edin arkadaşlar bittrexe nasıl ulaşabilirim.

poloniex hesabımı kim dondurdu maili çalan mı yoksa güvenlik nedeniyle poloniex mi dondurdu nasıl kaldıracağım bunu ve yeni bi hesap açıp oraya nasıl aktarabilirim lütfen yardımcı olun.... Sad çok zor durumdayım arkadaşlar.....
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
April 25, 2017, 10:06:26 AM

geçmiş olsun, bittrexe contact kısmından ulaşmaya çalış, yinede doğrulama için senle kayıt olduğun mail adresin üzerinden iletişime geçerler. Öncelikle mail adresini güvene al. Henüz withdraw yapmamışsa engellemişte olursun. Daha sonra bittrex hesabına erişim sağlarsın zaten.
Poloniex'te kullandığın mail adresi aynı ise, onuda  sorunsuz boşaltmış olmalıydı. Fakat farklı bir ip adresiyle giriş yapınca hesabı dondurmuş olabilirler.
2fa ile nasıl hacklediler pes doğrusu, nasıl bir virüs bulaştırmışsın böyle. Herşeyini takip etmiş.
WaDa (OP)
Sr. Member

View Profile
April 25, 2017, 10:16:24 AM

geçmiş olsun, bittrexe contact kısmından ulaşmaya çalış, yinede doğrulama için senle kayıt olduğun mail adresin üzerinden iletişime geçerler. Öncelikle mail adresini güvene al. Henüz withdraw yapmamışsa engellemişte olursun. Daha sonra bittrex hesabına erişim sağlarsın zaten.
Poloniex'te kullandığın mail adresi aynı ise, onuda  sorunsuz boşaltmış olmalıydı. Fakat farklı bir ip adresiyle giriş yapınca hesabı dondurmuş olabilirler.
2fa ile nasıl hacklediler pes doğrusu, nasıl bir virüs bulaştırmışsın böyle. Herşeyini takip etmiş.

poloniexe girememiş ve görünen o ki bittrex poloniexten daha güvensiz bi platform olduğu için 2fa olmadan şifreyi değiştirebilmiş mail adresime hiç bir şekilde ulaşamıyorum kurtarma epostası cep telefonu şifre vs. herşeyi değiştirmiş mail adresini geri alabilmeme imkan yok gibi görünüyor gerçekten şuan ne yapacağımı bilemiyorum poloniex ve bittrexe akıcı ingilizce konuşabilen birini bulup metin yazdırıp gönderdim umarım derdimi anlamışlardır poloniex hesabı dondurmuş erişebiliyorum ama withraw yapamıyorum bittrex de withraw yapmışmı yapmamışmı hiç bir fikrim yok.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
April 25, 2017, 10:22:40 AM

poloniexe girememiş ve görünen o ki bittrex poloniexten daha güvensiz bi platform olduğu için 2fa olmadan şifreyi değiştirebilmiş mail adresime hiç bir şekilde ulaşamıyorum kurtarma epostası cep telefonu şifre vs. herşeyi değiştirmiş mail adresini geri alabilmeme imkan yok gibi görünüyor gerçekten şuan ne yapacağımı bilemiyorum poloniex ve bittrexe akıcı ingilizce konuşabilen birini bulup metin yazdırıp gönderdim umarım derdimi anlamışlardır poloniex hesabı dondurmuş erişebiliyorum ama withraw yapamıyorum bittrex de withraw yapmışmı yapmamışmı hiç bir fikrim yok.
geçmiş olsun ama 2fa yı nasıl geçebilmişler anlayamadım,bakıyenız cokmuydu bıttrexte
WaDa (OP)
Sr. Member

View Profile
April 25, 2017, 10:25:10 AM

geçmiş olsun ama 2fa yı nasıl geçebilmişler anlayamadım,bakıyenız cokmuydu bıttrexte

0.5
WaDa (OP)
Sr. Member

View Profile
April 25, 2017, 10:55:57 AM

Geçmiş olsun..

Gmail hesabınız telefon onaylı değilmiydi?

hayır Sad
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 25, 2017, 10:59:50 AM

2. bi mail adresi girmemiş miydiniz?eger telefon onayı yoksa ve 2. mail adresi yoksa kendi hesabınızı hacklemek dısında baska bir sansınız kalmıyor ama hesabı alan kişi birde hesabı telefonla onayladıysa hesap komple gitmiş diyebiliriz.
Geçmiş olsun
WaDa (OP)
Sr. Member

View Profile
April 25, 2017, 11:02:46 AM

2. bi mail adresi girmemiş miydiniz?eger telefon onayı yoksa ve 2. mail adresi yoksa kendi hesabınızı hacklemek dısında baska bir sansınız kalmıyor ama hesabı alan kişi birde hesabı telefonla onayladıysa hesap komple gitmiş diyebiliriz.
Geçmiş olsun

kurtarma e postası vardı ama o e postaya girdiğimde şunlar şunlar değiştirildi diye mail gönderilmiş zaten alan kişi yapacağını yapmış yani şuan da ne yapacağımı bilemiyorum bittrex de 0.5 poloda 1.1 Sad
WaDa (OP)
Sr. Member

View Profile
April 25, 2017, 11:33:08 AM

Geçmiş olsun

kurtarma e postası vardı ama o e postaya girdiğimde şunlar şunlar değiştirildi diye mail gönderilmiş zaten alan kişi yapacağını yapmış yani şuan da ne yapacağımı bilemiyorum bittrex de 0.5 poloda 1.1 Sad

Polo yu kurtarırsınız muhtemelen. Ama bitrex zor görünüyor.. Ayrıca 2fa nın kırılması bitrex te ciddi güvenlik açığı olduğunu göstermekte..

Bu arada mailinize gelen son 5 eposta  ve son şifreyi doğru girerseniz mailide kurtarma şansınız var..

Maili nasıl kurtardım gerçekten anlamadım ama kurtardım Cheesy adam maile girmiş direk koinime mesaj atmış cep telefonumu kaybettim 2fa yı kaldırın diye sonra gitmiş polo ve bittrex e de bu mesajları atmış ve bittrex te sembolik olarak şifreyi değiştirebilmiş ama poloda şifreyi değiştirememiş ve gönderdiği maili alan poloniex soğuk kanlı davranarak sadece hesabın withraw falan yapmasını devre dışı bırakmış bittrex 2fa yı kaldırmamış sadece şifreyi sembolik olarak değiştirip 2fa istemiş şuan bittrexe girmiş bulunmaktayım hiçbir sorun görünmüyor herşey öylece duruyor ancak polo ya attığı mesajla devre dışı bırakmış umarım polonun kafası karışmaz :S çünkü bende mail ve mesaj yağmuruna tuttum bunları mailim çalındı diye

zeki adam bak benim mailim çalındı diye mesaj atacağımı biliyor gitmiş oda telefonum çalındı diye mesaj atmış aklı sıra 2fa yı kaldırtacak buna sadece koinim kanmış Wink

Teşekkür ederim buda bi tecrübe oldu ama kötü bi tecrübe konu kilitlenebilir...
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
April 25, 2017, 11:39:06 AM

Geçmiş olsun diyelim o zaman bunu yapan büyük ihtimal sizi yakından tanıyan biridir..
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
April 25, 2017, 11:44:08 AM

Geçmiş olsun, daha kötüsü olabilirdi şimdi nasıl çalındığını düşünmeniz gerekir.Virüs mü var bilgisayarınızda tanıdığınız biri mi yaptı v.s
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
April 25, 2017, 12:08:22 PM

Geçmiş olsun tek sıkıntı anladığım kadarıyla koinim de olmuş. Fakat koinimin bu konu hakkında bir düzenleme yapması gerek ben hemen mail atıyorum bunun hakkında hemen bir önlem alın diye. Hee mail atana 2 fa kaldırılamaz kaldırılırsa bile en azından withdraw ban atılabilir 1-2 haftalığına.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
WaDa (OP)
Sr. Member

View Profile
April 25, 2017, 12:12:19 PM

Geçmiş olsun tek sıkıntı anladığım kadarıyla koinim de olmuş. Fakat koinimin bu konu hakkında bir düzenleme yapması gerek ben hemen mail atıyorum bunun hakkında hemen bir önlem alın diye. Hee mail atana 2 fa kaldırılamaz kaldırılırsa bile en azından withdraw ban atılabilir 1-2 haftalığına.

sadece polo withraw ban vermiş ama süresi belli değil exchange yapabiliyorum
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
April 25, 2017, 12:44:23 PM

sistemine sızacak bir açık verdin mi hiç senin bitcoin ile uğraştığını bildiğin birine. Dosya yollama indirme veya gösterdiği adrese gidip mailini girdin mi? Bunları hatırlamaya çalış, yoksa böyle bir durum yakınlarından şüphelenebilirsin. Bir de koinim, polo ve bittrex te hesabın olduğunu gösteren mailler var mıydı mail kutunda? Yoksa orada hesabın olduğunuda tahmin edemezdi. Bu şekilde birkaç adımla neyin veya kimin yaptığını bulabilirsin. Bir de o bittrex'e giriş yaptığında hangi ip den girmiş ona bak.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
April 25, 2017, 12:53:47 PM

Hesabında telefon adresi olmaması büyük cesaret valla ne diyeceğimi bilemedim.
Mail kurtardıysan ve hesaplarda bi eksilme yoksa geçmiş olsun.
İki borsaya başından geçenleri detayları yazarsan sorun çözülecektir.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
April 25, 2017, 01:29:19 PM

poloda ve bittrexde 2fa şifrelemeyi nasıl aktifleştiriyoruz. Ben deniyorum deniyorum code yanlış diyor.

Bilen bir arkadaş anlatabilir mi?

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
April 25, 2017, 01:47:32 PM

poloda ve bittrexde 2fa şifrelemeyi nasıl aktifleştiriyoruz. Ben deniyorum deniyorum code yanlış diyor.

Bilen bir arkadaş anlatabilir mi?
bendede sureklı oyle dıyor ama deneyın ,eskı kodu deneyın zamanı geçsede
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 25, 2017, 01:50:36 PM

Ben burada tek hatali seni goruyorum, ve su anda bile hata yapmaya devam ediyorsun, su anda bu mesaji okuyan herkez senin koinim polo ve bittrexte ayni email adresini kullandigini biliyor, bundan sonra saldiri orani artacaktir.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
April 25, 2017, 02:06:14 PM

Geçmiş olsun. Mailinize 2 aşamalı doğrulamayı aktif edin bundan sonra.
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
April 25, 2017, 03:01:23 PM

Hepimizin başına gelebilecek bir durum şifrenizi zorlaştırın başka sitelere aynı şifreyi girmeyin 2fa yapın vs..

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: