Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:36:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyede Et Tüketimi  (Read 8237 times)
osman.uysal
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
September 19, 2017, 01:19:07 PM

Arkadasin teki sacmalamis .. avrupa hastalikli et yiyor biz saglikli et yiyoruz diye ...
saten sana gelen ettin / hayvanin yarisi avrupa dan ithal olarak geliyor .. sen hic et yememen lazim o halde
ben türkiye de sakat hayvani köyden 1000 liraya alip sonra kasaba turp gibi diye saten sahtekarlar taniyorum türkiye de .. sen neyi kime anlatiyorsun
ben Almanya da yasiyorum ve cok saglikliyim cok sükür .. Almanya ve Avrupa ile göbek yarisdirmayi birakin .. kendinizi kandirmayi birakin ..almanya ekonomi yönünden en az 5-6 kattlar Türkiyeyi
Almanya da her kesimhanede Doktor Hazir bulunur , vetiner bulunur , kontroll edildi diye mühür vurulur
haftaya referandum olursa osaman bu türkiyenin iyi günleri derim .. olasi bir kürdistan saten türkiye icin felaketin baslangici
Adama sorarlar o Kürt Kantonu oraya kurulurken sen ayakta mi uyuyordun ..bence et ve gida fiyatlari yakinda patlar ..

Gıda Belgeseli diye bir belgesel var. İzlerseniz demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Mesele bizim etler denetimsiz kesiliyor, hastalıklı hayvan satılıyor meselesi değil sadece. Asıl sıkıntı Avrupa ve Amerika'da gıda sektörünün belli şirketlerin elinde tekelleşmiş olması. O şirketler de takdir edersiniz ki vahşi kapitalist bir zihniyetin elinde. Görünüş olarak sağlıklı tüketim yapıyormuş gibi görünmelerine rağmen özellikle Almanya'da gıda yüzünden ciddi bir Alman nüfusu azalması var ve bu diğer dünya ülkelerinde de uygulanan bir gıda rejimi. Bu durum bizim ülkemizde şu an bu kadar yaygın değil. Evet görüntümüz kötü ama sağlıklı gıda tüketimi açısından onlara göre şimdilik iyi durumdayız. Bahsettiğim belgeselde bir hamburger yüzünden koli basili hastalığına yakalanıp ölen kişilerin yakınlarının şirkete açtığı davalar içinde belki hala sonuçlanmayanları var.
PurplePin
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
September 19, 2017, 01:33:32 PM

şu sıralamaya bi bakıyorum da çok yazık. çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan ülkeler et yiyemiyor da teknoloji ve arge yoğun endüstrilerde gelişmiş  ülkeler yiyor. bakın da ibret alın. çare katma değeri yüksek ürün üretip ihracatına geçmekte
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
September 19, 2017, 01:42:03 PM

biz kendini zengin sanan bir fakir ülkeyiz.
murtezza
Full Member

Activity: 226
Merit: 100

View Profile
September 19, 2017, 02:21:25 PM

Osman Uysal kardesim evet haklisin Cheesy Almanya da et kesimi ve pazarlamasi birkac büyük sirketin ellinde ama
Almanyanin nüfüsunu et tüketimine nasil bagladin Cheesy Almanyanin nüfusunun geriye gitmesi .. Alman kizlarinin artik kariyer yapacam .. yok okuyacam diyerek anne olmak istemediklerinden kaynaklanan bir sorun Cheesy
yani Alman kizlari kariyer yapacam diye artik kolay kolay vermiyormus Cheesy:D arada kültür farki var .. türk milleti en az 3 cocuk derken .. almanlar 1 cocukdan bile korkuyorlar ayagima bag olur diye ..onun icin nüfus geri gidiyor almanlarin
osman.uysal
Member
**

Activity: 70

View Profile
September 19, 2017, 08:59:58 PM

Osman Uysal kardesim evet haklisin Cheesy Almanya da et kesimi ve pazarlamasi birkac büyük sirketin ellinde ama
Almanyanin nüfüsunu et tüketimine nasil bagladin Cheesy Almanyanin nüfusunun geriye gitmesi .. Alman kizlarinin artik kariyer yapacam .. yok okuyacam diyerek anne olmak istemediklerinden kaynaklanan bir sorun Cheesy
yani Alman kizlari kariyer yapacam diye artik kolay kolay vermiyormus Cheesy:D arada kültür farki var .. türk milleti en az 3 cocuk derken .. almanlar 1 cocukdan bile korkuyorlar ayagima bag olur diye ..onun icin nüfus geri gidiyor almanlarin

Bu tartışma daha da uzar gider. Cheesy Benim demek istediğim sadece et tüketimi olarak değil diğer gıdalarda da kullanılan katkı maddeleri insan karakterini bozmakta. Bir Alman'ın evinde masraflarını göze alarak kedi köpek vs evcil hayvan beslemeyi göze alırken, devlet desteği olmasına rağmen çocuk sahibi olmak istememesini, uygulanan gıda rejimine bağlıyorum. Yani sonuç olarak dünya genelinde uygulanan nüfusu azaltmaya yönelik gıda politikalarından bize nazaran daha fazla zarar gören ülkeler var. Biz şimdilik bundan daha az hasar almaktayız. Benim anlatmak istediğim meselenin daha farklı ve derin bir boyutu. Görünüş olarak hijyenik değiliz ama onların maruz kaldığı tehlikeden de beriyiz şimdilik.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
September 24, 2017, 07:43:39 PM

Ülkemizde her geçen gün et daha da pahalanıyor.Alım gücü düşük.Doğal olarak gittikçe et tüketimi de azalıyor.
akm3535
Full Member

Activity: 252

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
September 24, 2017, 11:46:43 PM

Ülkede insanlar Et yiyemiyor şaka gibi nerde hayvancılık?

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 24, 2017, 11:58:26 PM

Benim asıl dikkatimi çeken Lüksemburg ve ABD. Hadi Lüksemburg nüfus olarak küçük bir ülke, bireysel olarak bile ortalamayı etkileyebilirsiniz ama 300 milyonluk ABD'de 111 kilo et tüketimi günde 300 grama denk gelir. Ortalamaya bakınca devasa bir rakam bu. Amerikalılar sürekli etle besleniyorlar demek ki.

Amerikada et ucuz ve porsiyonlar acayip. Evet acayip.
Örneğin bir Kore tarzı restoran tipi var, günün değişik saatlerinde menü fiyatı değişiyor ama içeriği sabit. Yiyebildiğin kadar et. Fiyat değişiyor derken 16-23 dolar arasında değişiyor.

Herhangi bir restoranda bir şey sipariş ediyorsun. Gelen yemekle bizde 4 kişilik aile rahatlıkla doyar.

Tüm bunları üst üste koyarsak 111 kilo çok da ütopik değii. Kafa şu: http://www.heartattackgrill.com/

https://www.youtube.com/watch?v=hqf_SIQ3JAk

Bizim gibi ne tarafa baksan aynı menülü (döner, kebap, lahmacun) restoranlardansa yaratıcılıklarını kullanmayı tercih etmişler Smiley
xiaoyum
Full Member

Activity: 266

Blockchain with solar energy

View Profile
September 25, 2017, 08:08:26 PM

Beyler gerçekten çok az ve kalitesiz et yiyoruz ya. Bakın kıyma diye bişey yiyoruz. Ulan kıyma et olsa nolur. Et dediğin pirzolalık olur kızartır yersin.

▀▀▀▀▀▀▀  [     CRYPTOS⚫LARTECH      ]  ▀▀▀▀▀▀▀
  White Paper     ||   BLOCKCHAIN & ENERGY FOR A BETTER WORLD   ||     One Pager 
Telegram      Facebook      Twitter      [[     TOKEN SALE is LIVE     ]]      Medium      Youtube      Reddit
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
September 27, 2017, 01:49:37 AM

Vallahi zor eti bırak tavuk yıyemen var Surıyelıler el bebek gulbebek bızz ıkıncı sınıf olduk nedense
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 27, 2017, 09:15:07 AM

Türkiye'de son zamanlarda tarım ve hayvancılığın çöküşüne bağlı olarak düşen bi oran. Üzücü.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 27, 2017, 12:51:30 PM

Bundan 2 sene evvel Hollanda yaşayan biri ile gene nette bu sitelerden tanıştık.Orda yaşayan türk vatandaşı arada işte türkiyeye geliyormuş.
Sohbet gene geldi ete olay şu şekildi

Bizde et o zaman gene 40 TL civarında idi

Hollanda et 15-17 TL arası diyordu.

Bizde süt litresi o zaman 1.7 TL idi şimdi 2 TL civarı

Orda ise süt 70-80 kuruş a tekabül ediyor diyordu.

Gelelim asgari ücrete bizde şimdi 1400 TL

Orda sanırım 1.100-1.500 EURO arası olması lazım.
Birde işte adamlar orda karı koca çalışsa helede 2.000-euro maaş alsa 2 si eder 4.000 euro buda normal kademe

Yoksa okumuş doktor yada diğer işlerde maaşlar daha yüksektir.
Adam tabii etde yer süttede sabah akşam zaten ucuz beleş. Roll Eyes

Bizde ise acıtasyon yapıyorsun diyen olabilirde işin gereği bu emekli maaşları şu an 1.500-1.600 TL çoğulunda eski emeklilerde bizim peder işçi emekli ve 25 seneyi devirdi şu anki net maaşı 1.600 TL…

Sonuç olarak kabahat kimde diyeyim kabahat hepimizde niye diyin kardeşim ben bu iktidar değil bundan öncekilerde kim geldiyse işte bu olaylara sebebiyet verdi.
Kabahat ondan bizde göz göre göre gene oy atıyorsun yani.Bize iyi dipliyorsunuz diye…

Şu üsteki olayı düşünüp lan neler oluyor bu ülkede niye bu şekil diyen kaç kişi var.

Gene haberde gösterdi çanakkaleden domates tarladan çıkıyor 50 kuruş ordaki aracıya geliyor bende diyor adam utanmadan aracı olan 10 kuruş koydum diyebiliyor kameranın önünde sen kimsin lan ne iş yapıyorsun seni araya kim monte etti diyen yok. Cry Undecided Lips sealed

60 kuruşa kamyona veriyor kamyon doğru İstanbul  hala girişi nakliye ile ve kamyoncu karı 90 kuruş haldeki de haliyle dipliyor 1.20 TL oda pazarcıya pazara malına göre geliyor artık 1.50-2 TL den yerleştir millet yesin.

Birde bu rusyaya ihracat durduda bu fiyat eğer ihracat olsaydı basit örnek 1.5 -2 tlden değilde bu yaz kafadan 3-4 tlde domates yerdi bu millet yani…

Allahtan putin bize acıdıda lan bunlara güven olmaz demiş kendi çiftçisine destek vermişte adamlar domatesi barim biz yetiştirelim demiş.

Ben oyumu putine verecem bu arada Grin

mustafayigittt
Member
**

Activity: 183

View Profile
September 27, 2017, 02:16:40 PM

TÜRKİYEDE ET TÜKETİMİNİN KAYNAĞI ADANADIR VE BU TÜM VEGANLARA KOYABİLİR
Anarcry
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 27, 2017, 10:53:41 PM

Türkiyede özellikle kaçak et kesme çok yaygın bi durum zksksn. Şaka bi yana et bu kadar pahalı ama hâla etsiz yemeğe yemek demeyen çok insan var. Bu tabloya şaşırdım o yüzden. Sakatatlar bu tabloya dahil mi acaba çünkü beklediğimin epey altında tüketim
DebelenenBocuk
Member
**

Activity: 84

View Profile
September 27, 2017, 11:01:00 PM

Arkadaş 2 3 senedir spor (body building) ile uğraşıyorum . Yediğim tavuğun etin yumurtanin vs . Haddi hesabi yok . Yemin ederim başka bir ülkede olsam 2 katiydim şuanki halimin . Bi son model araba parası gitmistir sanirim . Ben hakkimi helal etmiyem edenin amina koyim
torukmakto
Member
**

Activity: 219

View Profile
September 28, 2017, 06:38:48 AM

ET ÜRETİMİ NE DURUMDA PEKİ
Levazimatci
Member
**

Activity: 84

View Profile
September 28, 2017, 10:45:27 AM

Evet et tüketimi oldukça az . Bizim ülkemizde kaliteli olan herşeyin tüketimi alımı çok az seviyede. Çünkü tüketmek istediğimiz herşey için o ürünün 2 katı vergi ödüyoruz. Ve insanlar buna ses çıkarmıyor. Et yemek istiyorum ama bu ayda 1 defa en fazla 2 defa oluyor o da et diye yiyoruz ama içinde neler var kim bilir.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 28, 2017, 12:32:21 PM

Kaçıncı yüzyıla geldik ,yıllardır şu etin pahalı oluşunu engelleyemedik ve insanlara artık et almak lüks gelir olmuş , 3 tarafı denizlerle çevrili her iklim tipi yaşanan ülkemizde nasıl olur da bu problem aşılmaz ve Rusya'dan et ithal edelim der (ekonomi bakanı)durumuna geliriz aklım almıyor sizin aklınız alıyor mu?
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 28, 2017, 06:16:15 PM

Sınava yapılırda derlerki 4 yanlış 1 doğruyu götürür.
işte gerçek hayatta böyle değil.
Bir hadis var derki millet layık olduğu şekilde yönetilirmiş.
Şimdi diyen olacak biz buna layıkmıyız peki.
Görünen layıkız.
Bu et işi ölmezsek iddia ediyorum 50 değil 100 sene daha böyle gider...
sebep şu türkiye gerçekten zengin ülke kardeşim.
her açıdan zengin işte ortalama maaş 1500 TL desen etide 40-50 TL et fiyatı işte yersen böyle
Rusyadan et ithalatı olabilir.Nasılsa putin amca geldi onuda hallederler.
Birde çiftçiler gene  bas bas bağırır et ithalatı bizi bitirir.
diyene bende diyorumki bitmediğiniz kabahat kardeşim.Sizde gözümüzden yok olun zaten eti bu hala siz getirdiniz..
50 senedir bu et işi bu halde ben sene 1979 da kıyma kuyruğunu gördüm tüp kuyruğunu bizzat şahidim prinç kuyrğuna ve sana yağ kuyruğuna o zaman ufaklıktık ama bizide araya sokup aldırırlardı...
var gerisini hesap et.
Biz hollandalıdan daha zenginiz orda et şu anda kaç para bence taş çatlasa 20-25 TL dir.Adam birde 2000 euro maaş alır..
ama 1500 TL ortalama maaşla 40-50 TL den et yersen böyle işte bundan dolayı zenginiz...
Maliye bakanı çıakr ya ne var diyor %15 zam oalcaktı heee bizde öyle olamz böyle olur dedik % 40 kitledik diyor. Grin

BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64

View Profile
September 28, 2017, 06:21:42 PM

Ben kendi açımdan söyleyim, eti çok tüketmeyen bir insanım sevmiyorum o yüzden ancak bizim ülke de eti çok seven insanınad pek tüketebildiği söylenemez. O yüzden bu fiyatlarla fakir fukaranın et yemesi çok zor.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: