Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:03:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Re: Bitcoin ve Altcoin Borsaları Hakkında Bir Değerlendirme  (Read 3495 times)
Primarymaster (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
May 01, 2017, 09:30:40 PM

Konuyu hortlatıyorum, kusura bakmayın.. Smiley

Son zamanlarda kullanılan popüler (güvenilirlik hep bir ?) borsalar nelerdir?

Bitcoin, litecoin ve dash trade etmek için bir borsada hesap açmak istiyorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum açıkçası.. BTC-E'ye az önce baktım ve faal.. Poloniex'in koşulları nedir bilmiyorum ama herkesin güvenerek işlem yaptığı bir borsa sanki..
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715360616
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715360616
Reply with quote  #2

1715360616
Report to moderator
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 02, 2017, 06:22:43 PM

poloniex tek geçer
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
May 02, 2017, 06:49:17 PM

poloniex tek geçer

Kraken ile poloniex cok guvenli bir havası var .Ama %100 hiç bir borsaya güven olmaz.

Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
May 03, 2017, 02:23:17 PM

Konuyu hortlatıyorum, kusura bakmayın.. Smiley

Son zamanlarda kullanılan popüler (güvenilirlik hep bir ?) borsalar nelerdir?

Bitcoin, litecoin ve dash trade etmek için bir borsada hesap açmak istiyorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum açıkçası.. BTC-E'ye az önce baktım ve faal.. Poloniex'in koşulları nedir bilmiyorum ama herkesin güvenerek işlem yaptığı bir borsa sanki..

Polo hacim olarakta seçilmiş coinlerin var olduğu bir borsa olmasıyla da aşağı yukarı oturdu artık. Ama evet diğer arkadaşların dediği doğru, cebimde olmayan benim değildir mantığı..

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
pipoinzaghi
Full Member

Activity: 143

View Profile
May 04, 2017, 11:04:21 AM

Arkadas polo veya bittrex'ten alip kendi bilgisayarina yukledigi walletlere aktarabilir

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 15, 2017, 07:05:48 AM

hiçbir borsaya güven olmaz. Son zamanlarda polo da ilginç şeyler oluyor. Birden sistem kilitlenmeleri alım ile ilgili sorun satış ile sorun . stop limit inde btc lerin kaybolması gibi . Eğer ki uzun vadeli yatırımcıysanız kesinlikle offline walletlar dan şaşmamanız gerek. Yok al/sat yapıyorsanız da yapacak bir şey yok Smiley
kirkcoin
Full Member

Activity: 336

View Profile
June 09, 2017, 04:57:09 PM

Poloniex gibi işlem hacimlerinin büyük olduğu borsaları tercih etmelisin. Evet hiçbir borsaya güven olmaz ama kazandıkları inanılmaz paraları düşününce bu çaplı büyük borsalar bu kazancı kaybetmek istemeyeceği için işini düzgün yapar basit mantıkla  Wink

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
egajuarsa
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
June 23, 2017, 11:21:35 PM

poloniex sallanıyor, her tarafı bir farklı oynuyor. bana kalırsa şu sıralar işlem yapılması gereken tek borsa bittrex. evet biraz hantal, biraz sinir edici ama polodan çok çok daha iyidir ve kalitelidir.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 23, 2017, 11:21:31 AM

bittrex bıtcoın cekımlerını kapamamıs baska kapayanlar var mı acaba
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
July 23, 2017, 12:39:56 PM

bittrex bıtcoın cekımlerını kapamamıs baska kapayanlar var mı acaba

hepsi yapıcak zaten bu hafta btc ile ilgili işlem yapmasanız iyi olur hard fork olmucak ama zincire müdahale olabilir bu sebepten btc iyi harekletler bekliyorum inişli çıkışlı
radagast34
Member
**

Activity: 89
Merit: 10

View Profile
July 26, 2017, 01:03:56 AM

Poloniex'de Level 2 Verification yaptığında $25,000 USD , Bitrexte ise $50,000 USD Limit veriyor. Daha sonra talebe bağlı olarak yükseltilebiliyor mu tam olarak bilmiyorum. En azından  Verification yapın  çünkü baya uzun sürüyor onaylamaları. Sonrası kullanım tercihinize kalsın derim.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
nadide
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
July 27, 2017, 08:15:37 AM

Güvenilirliğin yanında kullanıcı deneyimi de önemli. Arka planda ne çalıştırıyorlar hiçkimse bilemez tabii, Poloniex'in fractional reserve yaptığı söylentileri var vs. Ancak kullanıcıya ne yansıttığı açısından mesela Kraken çok zor bir borsa, Poloniex eh işte, en çok kullanılan borsa için insanlar alışmış bir şekilde. Ama bence belki GDAX hariç doğru düzgün profesyonel kullanıcı deneyimi sunan bir borsa yok piyasada. Profesyonel demişken, mesela BTC-e'ye üye olup MT4 arayüzü üzerinden trade yapmak da mümkün, ama MT4 de yetmiyor bir yerde.
btcdepo
Full Member

Activity: 322

View Profile
July 27, 2017, 11:41:54 AM

Güvenilirliğin yanında kullanıcı deneyimi de önemli. Arka planda ne çalıştırıyorlar hiçkimse bilemez tabii, Poloniex'in fractional reserve yaptığı söylentileri var vs. Ancak kullanıcıya ne yansıttığı açısından mesela Kraken çok zor bir borsa, Poloniex eh işte, en çok kullanılan borsa için insanlar alışmış bir şekilde. Ama bence belki GDAX hariç doğru düzgün profesyonel kullanıcı deneyimi sunan bir borsa yok piyasada. Profesyonel demişken, mesela BTC-e'ye üye olup MT4 arayüzü üzerinden trade yapmak da mümkün, ama MT4 de yetmiyor bir yerde.

5 yıldır mt4 üzerinde fx trade ettiğim için alışkanlıklar gereği btc-e'nin mt4 entegrasyonu olması çok işime yaradı coin adaptasyonum için. elbette fx ve coin piyasasının dışarıdan görünen dinamikleri farklı ama nihayetinde likit marketler temelde aynıdır. mt4 her ne kadar yeni trader'ları yok etmek üzerine tasarlanmı bir platform olsa da tecrübeli traderlar tuzaklara takılmadan iyi trade edebiliyorlar.

The FASTEST and MOST SECURE  Token Exchange.
▬▬  ETHERSHIFT  ▬▬  No More Waiting! Main Sale Starts Nov 05, 2018.  ▬▬  ETHERSHIFT  ▬▬
WHITEPAPER | ANN | TELEGRAM | TWITTER | REDDIT | DISCORD
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
August 07, 2017, 06:43:22 AM

Twitter'da bir flood atmıştık. Buraya da yazayım, belki faydası olur. Kaynak >> https://twitter.com/Blockchain4TR

Kripto piyasada yaklaşık 170 tane borsa olduğu bilgisi ile başlayalım. Bu borsaların tam listesine https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/all/ dan ulaşabilirsiniz.

Listenin üstlerinde Türk yatırımcılar olarak pek tanımadığımız #Bithump (Kore), #Bitfinex (Hong Kong) bulunuyor. Daha sonra özellikle #Poloniex te yaşanan sorunlar sonrası yükselen #Bittrex (Amerika), #Poloniex (Amerika) ve #Okcoin (Çin) bazlı borsalar geliyor. Bu 5 borsa günlük işlem hacminin büyük bir kısmını gerçekleştiriyor görünse de, bu listede bulunmayan Amerika merkezli #Coinbase, #Coinbank gibi siteler bu hacimlerden çok daha fazlasına sadece BTC üzerinden ev sahipliği yapıyor.

Burada küçük yatırımcıların sürekli yaptığı yanlışlardan biri olan büyük montajlı paraların hacimlerine ve duvarlara bakmak. Aslında piyasanın % 3-4üne bakarak tamamı hakkında çıkarım yapmak oluyor. Yani #Poloniex'de #BTC de 2000 volümlük bir duvarın #Coinbase'de yapılan basit bir alımla arbitraj mantığı ile erimesi saniyeler alacaktır. Bu nedenle duvarlar ile yol çizmek hatalı olacaktır.

Peki hangi borsayı kullanmalıyım avantajları nelerdir? Özellikle Türk yatırımcılar #Poloniex üzerinden yatırım yapmakla birlikte, #Bittrex ve #Cryptopia da son zamanlarda yatırım yapılan borsalar olarak göze çarpıyor. Borsaların hacimleri azaldıkça alış satış emirleri farkı artmakta ve dolayısı ile kazanç azalmaktadır. İşlem yapılan borsaların Risk bakışı benim sıralamam en risksizden başlayarak #Poloniex < #Bittrex < #Yobit < #Cryptopia < #Livecoin olacaktır. Kullanım kolaylığı açısından ise yine aynı sıralamayı yapmak doğru olacaktır. Özellikle marjlı işlem yapanların tercihi Bitmex ve Bitfinex olurken, Poloniex hareketli günlerde lending (kiralama) fonksiyonu ile iyi kazanç imkanları vermektedir. Türkiye'de ise #Paribu > #Koinim > #BTCTürk sıralaması ile işlemler sıralanmaktadır. Kredi kartı ile işlem yapmak isteyenlerin adresi ise şu sıralar #Cex.io olarak göze çarpmaktadır.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
August 07, 2017, 06:49:16 AM

Artık türk yatırımcısı poloniex den korkuyor o yüzden çoğumuz Bittrex dedir diye düşünüyorum. Belki birazda liqui deyizdir.
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
August 07, 2017, 03:23:48 PM

3-4 ay oncesinin guvenilirleri bugun guvenilmez oluyor.  Roll Eyes
Pages: [1]
  Print  

Jump to: