Bitcoin Forum
May 25, 2024, 04:36:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mining işlemis sırasında görüntü gitmesi ve donması  (Read 498 times)
okansari (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
May 03, 2017, 07:04:14 AM

Arkadaşlar merhaba 10 aydır güzel güzel mining yapan makineme 5.kartı taktıktan sonra bir türlü yüzüm gülmedi

Makine 3 -4 saat mining yaptıktan sonra ekran siyah oluyor (reset atmıyor) ve donuyor. Eskiden tomb rider oynarken ekran donar kalırdı ya aynen öyle ama bunda ekran siyah oluyor.

Makinede 1500 watt güç kaynağı
asrock h81 pro btc
3 rx480 - 8 gb üçüde
2 rx 470 mevcut - 8 ve 4 gb olmak üzere 

4 aydır aynı riserleri kullanıyorum.

Herhangi bios modlama söz konusu değil. Bilgisayarı her çaliştirdiğimda windows kartları görüyor. Bazen görmediği de olabiliyor. Nicehash bi görüyır bi görmüyor.

12 saattir falan uğraşıyorum artık kafam durdu fişi çekip buraya yazayım dedim. Daha önce bu tarz sorunla karşılaşan arkadaşlarımın belki yardımı olur ?

Teşekkürler şimdiden
Xanother
Full Member

Activity: 279
Merit: 100

View Profile
May 03, 2017, 10:56:25 AM

Arkadaşlar merhaba 10 aydır güzel güzel mining yapan makineme 5.kartı taktıktan sonra bir türlü yüzüm gülmedi

Makine 3 -4 saat mining yaptıktan sonra ekran siyah oluyor (reset atmıyor) ve donuyor. Eskiden tomb rider oynarken ekran donar kalırdı ya aynen öyle ama bunda ekran siyah oluyor.

asrock h81 pro btc
3 rx480 - 8 gb üçüde

Herhangi bios modlama söz konusu değil. Bilgisayarı her çaliştirdiğimda windows kartları görüyor. Bazen görmediği de olabiliyor. Nicehash bi görüyır bi görmüyor.

12 saattir falan uğraşıyorum artık kafam durdu fişi çekip buraya yazayım dedim. Daha önce bu tarz sorunla karşılaşan arkadaşlarımın belki yardımı olur ?

Teşekkürler şimdiden

merhabalar voltage ve power limit değerinden dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz . amd radeon settings'ten bu ayarlara ulabilirsiniz .
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
May 03, 2017, 12:05:04 PM

asrock h81 pro btc
3 rx480 - 8 gb üçüde

Teşekkürler şimdiden

merhabalar voltage ve power limit değerinden dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz . amd radeon settings'ten bu ayarlara ulabilirsiniz .
Doğru bir tespit ama arkadaş ayarlarının bir resmi ve kullandığı biosu belirtirse daha iyi sonuç alır sorununa.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
Pages: [1]
  Print  

Jump to: