Bitcoin Forum
July 31, 2024, 04:26:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: poloneix hesabım hacklendi  (Read 1907 times)
enemy1980 (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
May 03, 2017, 07:23:32 AM

Arkadaşlar asında yeri burası olmayabilir eğer uygun bulunmazsa ilgili yere taşıyabilir yada silebilir moderatörler,

2 gün önce poloneix hesabım locklandı biraz emailleşme, kimlik paylaşımı vs. hesabımı yeniden açtım gerçi hala al sata açılmadı ama işlem loglarına bakıyorum elemanın teki benim hesaba girip bütün paraları btcye çevirmiş girdiği farklı IPden sanırım anlamışlar ve hesabı adam btcyi transfer etmeden locklamışlar öyle kurtarmışım .

hani bazen buraya gelip 24 saat içinde transfer edin vs deyip ucuza btc satanlar oluyor muhtemelen bu tarz işlemlerle paraları alıp artık nekadara satarsa o şekilde yapanlar muhtemelen 1-2 transferden sonra kimse de takip edemiyordur, şifrenizi mutlaka zorlaştırın 2FA güvenliği aktif hale getirdim ben sizde yapın; herhalde bundan sonra başıma gelmez bakalım.

ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
May 03, 2017, 08:03:15 AM

Arkadaşlar asında yeri burası olmayabilir eğer uygun bulunmazsa ilgili yere taşıyabilir yada silebilir moderatörler,

2 gün önce poloneix hesabım locklandı biraz emailleşme, kimlik paylaşımı vs. hesabımı yeniden açtım gerçi hala al sata açılmadı ama işlem loglarına bakıyorum elemanın teki benim hesaba girip bütün paraları btcye çevirmiş girdiği farklı IPden sanırım anlamışlar ve hesabı adam btcyi transfer etmeden locklamışlar öyle kurtarmışım .

hani bazen buraya gelip 24 saat içinde transfer edin vs deyip ucuza btc satanlar oluyor muhtemelen bu tarz işlemlerle paraları alıp artık nekadara satarsa o şekilde yapanlar muhtemelen 1-2 transferden sonra kimse de takip edemiyordur, şifrenizi mutlaka zorlaştırın 2FA güvenliği aktif hale getirdim ben sizde yapın; herhalde bundan sonra başıma gelmez bakalım.

Öncelikle çok geçmiş olsun, neyseki ucuz kurtulmuşsunuz nasıl hacklenmiş olabileceğiniz hakkında bir fikriniz var mı Huh Virüslü bir linke filan mı tıkladınız Huh Yoksa bir program mı kurdunuz aklınızda sizi şüpheye düşürecek bir eyleminiz var mı Huh
ekiller
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 03, 2017, 08:35:34 AM

Bütün paraları derken ?  Neyi  BTC ye çevirmiş ?  Tether i  mi ?  Başka coinleri mi  BTC ye çevirmiş.

Geçmiş olsun.   2FA  şart  . Hatta  sabit IP ve  IP kısıtlaması.
enemy1980 (OP)
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
May 03, 2017, 08:48:52 AM

hocam etherium filan vardı onları btcye çevirmiş, aslında sadece iş bilgisayarım ve iphone kullanıyorum yani nasıl girmiş olabileceği hakkında hiç bir fikrim yok ama birşekilde girmişler .

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 03, 2017, 08:58:51 AM

hocam etherium filan vardı onları btcye çevirmiş, aslında sadece iş bilgisayarım ve iphone kullanıyorum yani nasıl girmiş olabileceği hakkında hiç bir fikrim yok ama birşekilde girmişler .

sifreniz kolaymıydı? poloda kullandıgınız sifre ile baska hıcbır sıfrenız aynı olmasın. Heryerden data cekıyorlar.sonra deneme yapıyorlar. btc-e hesabıma ara sıra girilir  sifrem 8haneli kolay bir sifre(asdf0987 gibi).zaten kullanmıyorum ondan cokta dert etmiyorum. genelde Rusya ip si cıkar girenler.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 03, 2017, 09:46:03 AM

Merhaba;

Geçenlerde Cloudflare'de açık bulunduğu duyurulmuş ve herkesin exchange şifreslerini değiştirilmesi bildirilmişti. Aynı zaman aralığında excahnge'lerde browser güvenlik doğrulaması ortaya çıkmıştı, muhtemelen bu açık yüzündendir diye tahmin ediyorum. 2FA kullanmamak büyük özgüven, geçmiş olsun.

İyi dileklerimle
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
May 03, 2017, 09:53:47 AM

Poloneix'e gunde 3-5 defa giriyorum her defasinda login olmami istiyor, bir de 2FA ile gireceksem, affedersiniz ama baslarim oyle ise.
teramit
Legendary
*

Activity: 1875
Merit: 1395

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 03, 2017, 11:07:41 AM

hala 2fa olmadan krioptokoin sitesine giren arkadaşlar şifrelerin ne kadar kolay kırılabildiğinden, ele geçebildiğinden zerre kadar haberi olmayan kişilerdir.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
May 03, 2017, 08:03:32 PM

Burada bir hackleme olayı olduğundan emin misin?

Nasıl bir tip/kişilik hacklediği bir hesapta exchange ile uğraşır?! Girer, çeker, çıkar.

İkincisi BTC fiyatındaki artış düşünüldüğünde bu senin için oldukça iyi birşey olmuş.

Uzun süre girmediysen "belki de verdiğin emirleri unuttun!". Yani bu işlemleri sen de yapmış olabilirsin, eğer son işlemleri hatırlamıyorsan.

Her durumda güvenlik elbette öncelikli konu.

thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
May 03, 2017, 08:35:07 PM

Poloneix'e gunde 3-5 defa giriyorum her defasinda login olmami istiyor, bir de 2FA ile gireceksem, affedersiniz ama baslarim oyle ise.

" Günde 3-5 defa evime giriyorum, her defasında anahtarla kapıyı açmam gerekiyor. Afedersiniz kapıyı açık bırakırım daha iyi. "
Gibi olmuş. Şifrelerin ne kadar kolay kırılabildiği, daha daha fazlası sosyal mühendislikle bile çözülebileceğinin farkında değilsiniz sanırım. Yada 6 karakterli bir şifreyi girmeye üşendirecek kadar değersiz paranız var o ayrı.
ferment
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

IDEX - LIVE Real-time DEX

View Profile
May 04, 2017, 01:53:02 PM

Öncelikle geçmiş olsun. Zararının vardır büyük ihtimalle tüm coinleri btc ye çevirdiği için ama yinede şans sizden yana olmuş ve polo Blocklamis. Ben 2 fa hepsinde kullanıyorum zor olsa da herkese de öneriyorum birde mailde tıkladığınız linke dikkat edin arkadaşlar.

ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
May 04, 2017, 02:29:26 PM

Geçmiş olsun gerçekten, bu konuda şöyle bir tavsiye verebilirim herhangi bir borsada kullandığınız mail adresini kesinlikle başka hiçbir yerde kullanmayın, mümkünse https://tutanota.com/tr/ gibi güvenli bir mail adresi alın, şifrenizi büyük küçük harf yanında rakam ve en az farklı bir karakterle çeşnilendirin ve hatta bu şifreyi başka yerde (o şekliyle) kullanmayın, 2FA ise olmazsa olmaz.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1084
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
May 05, 2017, 07:38:43 AM

sanırım polo da güvenlik sıkıntısı var neden derseniz sabah 05:40 da hesabıma giriş yapılmış

allahdan hic bakiye tutmuyorum bundan dolayı rahatım

sizde hesabınızın şifresini değiştirip 2fa etkinleştirin bence

javalemcgee
Full Member

Activity: 215

View Profile
May 05, 2017, 09:24:26 PM

Arkadaşlar bu nedir ya forumda farklı farklı kişiler sürekli Poloniex hesabına başkası tarafından giriş yapıldığını belirtiyor. Nasıl olabiliyor ki bu? Sanki sizlerle alakalı bir problem değil de adamların sisteminde bir açık var gibi algılıyorum ben durumu yani.
CanErik
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 09:37:55 PM

Arkadaşlar bu nedir ya forumda farklı farklı kişiler sürekli Poloniex hesabına başkası tarafından giriş yapıldığını belirtiyor. Nasıl olabiliyor ki bu? Sanki sizlerle alakalı bir problem değil de adamların sisteminde bir açık var gibi algılıyorum ben durumu yani.

Merhaba;

Bir kez daha aklımda kaldığı kadar açıklayayım. Bu tip sitelerin güvenliği CloudFlare tarafından sağlanır. Geçtiğimiz aylarda bu sistemde bir açık tespit edildi ve kimlik bilgilerinin çalınmış olabileceği (Ya da benzer birşey) bu yüzden bu sitelerde ortak kullanıcı adı ve şifre kullnılmaması, eski şifrelerin değiştirilmesi ve dahası 2FA doğrulamalrın aktive edilmesi istenmişti. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Hack ya da benzer sorunu yaşayanlar, bu bilgilendirmeyi ciddiye almamadıkları için ya da vs vs daha önemlisi tembelliklerinden ya da umursamazlıklarında 2FA'yı etkinleştirmedikleri için bu sorunu yaşadılar. Özeti budur.

İyi dileklerimle
javalemcgee
Full Member

Activity: 215

View Profile
May 05, 2017, 10:04:24 PM

Merhaba;

Bir kez daha aklımda kaldığı kadar açıklayayım. Bu tip sitelerin güvenliği CloudFlare tarafından sağlanır. Geçtiğimiz aylarda bu sistemde bir açık tespit edildi ve kimlik bilgilerinin çalınmış olabileceği (Ya da benzer birşey) bu yüzden bu sitelerde ortak kullanıcı adı ve şifre kullnılmaması, eski şifrelerin değiştirilmesi ve dahası 2FA doğrulamalrın aktive edilmesi istenmişti. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Hack ya da benzer sorunu yaşayanlar, bu bilgilendirmeyi ciddiye almamadıkları için ya da vs vs daha önemlisi tembelliklerinden ya da umursamazlıklarında 2FA'yı etkinleştirmedikleri için bu sorunu yaşadılar. Özeti budur.

İyi dileklerimle

Teşekkür ederim cevabınız için. O haberi ben de okumuştum ama en az 2-3 aylık bir haber diye hatırlıyorum ben. Etkisi daha yeni yeni mi ortaya çıktı acaba... Cidden çok enteresan işler oluyor. Demeki ki güvenlik kademelerinin tamamını aktive etmek gerekiyor, her ne sunuluyorsa. İyi geceler dilerim.
CanErik
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 10:12:46 PM

Merhaba;

İyi dileklerimle

Teşekkür ederim cevabınız için. O haberi ben de okumuştum ama en az 2-3 aylık bir haber diye hatırlıyorum ben. Etkisi daha yeni yeni mi ortaya çıktı acaba... Cidden çok enteresan işler oluyor. Demeki ki güvenlik kademelerinin tamamını aktive etmek gerekiyor, her ne sunuluyorsa. İyi geceler dilerim.

Merhaba;

Muhtemelen çaldıkları hesapları brute force ile geçiyorlar. Yoruma açık, önemli olan önce güvenliği almak.

İyi dileklerimle
sniper23
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 09, 2017, 08:21:19 PM

Yalnız bu konuyu görünce direk kendi hesabıma baktım. Benim hesabada giriş olmuş, GNT satıp BTC alınmış sonra VRC almışlar. 700 $ para kaybetmişim ama önemli bu konuyu gördüğüm çok iyi oldu.

Bu 2FA yı açınca hacklenme ihtimali daha kalıyor mu ?
CanErik
Hero Member

View Profile
May 10, 2017, 08:02:00 AM

Yalnız bu konuyu görünce direk kendi hesabıma baktım. Benim hesabada giriş olmuş, GNT satıp BTC alınmış sonra VRC almışlar. 700 $ para kaybetmişim ama önemli bu konuyu gördüğüm çok iyi oldu.

Bu 2FA yı açınca hacklenme ihtimali daha kalıyor mu ?

Merhaba;

Google Authenticator sizde olduğu sürece şimdilik hayır.

İyi dileklerimle
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 12, 2017, 09:09:38 AM

çok geçmiş olsun. 2FA nın önemi bura da ortaya çıkıyor.

Hayatımız hep şifrelerle dolu hangi şifreyi nere de ne zaman kullandık hep sıkıntı.

2FA kullanmayan arkadaşlara duyrulur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: