Bitcoin Forum
May 14, 2024, 08:46:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 74 »
  Print  
Author Topic: [ANN] [BNT] Bancor Protokolü | Akıllı-Tokenler için protokol  (Read 74140 times)
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
May 20, 2017, 05:31:33 PM

bountyler yatıyor bir problem yok. ico tarihi açıklanıncaya kadar bu şekilde takılabiliriz, eğer projeye güveniyorsanız...

onun haricinde zaten haberde paylaşmıyorlar. Bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağım.

SONM ertelemeden dolayı 8ook dan 10kk ya yükseltmiş ödülleri bancorda bir şey olacak mı bu konuda ?
beyinsi (OP)
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
May 20, 2017, 05:43:19 PM

bountyler yatıyor bir problem yok. ico tarihi açıklanıncaya kadar bu şekilde takılabiliriz, eğer projeye güveniyorsanız...

onun haricinde zaten haberde paylaşmıyorlar. Bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağım.

SONM ertelemeden dolayı 8ook dan 10kk ya yükseltmiş ödülleri bancorda bir şey olacak mı bu konuda ?

hiçbir haber yok.
1melyun
Hero Member

Activity: 546

View Profile
May 20, 2017, 09:22:46 PM

bounty ödülü çok az ben çıktım bundan, "All Hodls = 0.2% of the total supply of BANCOR at the end of the ICO"
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
May 20, 2017, 09:36:32 PM

bounty ödülü çok az ben çıktım bundan, "All Hodls = 0.2% of the total supply of BANCOR at the end of the ICO"
projenin ödül payı mı önemli yoksa kalitesi ve topladığı para mı? Smiley sabit kalan değer yerine sanırım ucu açık olan değer daha önemli.

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x
beyinsi (OP)
Hero Member

View Profile
May 20, 2017, 09:59:49 PM

evet biraz az.

Görsel
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
May 20, 2017, 10:46:08 PM

evet biraz az.

Görsel

Güncellememi gelicek bu olsa iyi olur güzelmiş. Arkadaşlar sticker falan yapabiliyorsanız yapın bol keseden zuk veriyor zaten. Bu sayede İco başlayana kadar zuk kasarsınız.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
May 21, 2017, 12:18:09 AM

Bitcad ın ödülleri daha iyi evet ama ne kadar yatırım alacağını bilemeyiz sonuçda . Belkide bancor rekor kıracak .
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
May 21, 2017, 08:29:07 AM

Çok kişiyi tavlayacakları aşikar. Gönül ister ki ekip, ICO sonrasında da şu an varolan azim ve disiplinle çalımaya devam etsin. Bancor geliştiricileri kendilerini bozmazlarsa patlamanın alası olacağı kesin. Bunu anlamak için mükemmel bir idrak yeteneğine sahip olmak gerekmiyor.
1melyun
Hero Member

View Profile
May 21, 2017, 10:53:53 AM

projenin ödül payı mı önemli yoksa kalitesi ve topladığı para mı? Smiley sabit kalan değer yerine sanırım ucu açık olan değer daha önemli.

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

0.2%=0.002 yani toplanan paranın binde ikisi dağıtılacak.

Kodu inceleyen var mı aranızda, bunu nasıl yapacaklar anlamadım. Hem eth zincirinde kurulacak token hem de likiditesini otomatik belirleyecek. Sounds Crazy Man! Kendi kendinin supply miktarını belirleyebilen akıllı token. Yeni okudum whitepaper'ı Smiley Fakat anlamadığım insanlar neden durduk yere rep>bncr  ya da gnosis>bncrgno ile exchange yapsın ki. Hepsi aynı bok zaten.
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
May 21, 2017, 12:59:02 PM

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

Kodu inceleyen var mı aranızda, bunu nasıl yapacaklar anlamadım. Hem eth zincirinde kurulacak token hem de likiditesini otomatik belirleyecek. Sounds Crazy Man! Kendi kendinin supply miktarını belirleyebilen akıllı token. Yeni okudum whitepaper'ı Smiley Fakat anlamadığım insanlar neden durduk yere rep>bncr  ya da gnosis>bncrgno ile exchange yapsın ki. Hepsi aynı bok zaten.

şunu yapmak istiyor olablirler bitcoinin tekel durumunu kırmaya çalışmak. örneğin sen her sattığını btc olarak satıyorsun buda piysa artık kalıplaşmış bir durum haline gelidi.
ama btc rakip lazım para sirkülesi çok az eth olarka btc rakip satışlarda amaçları bunları çoltarak btc satışlardaki etkisni kaldırıp normal bir coin gibi işlem görmesini sağlayacaktır belkide
1melyun
Hero Member

View Profile
May 21, 2017, 01:34:14 PM

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

şunu yapmak istiyor olablirler bitcoinin tekel durumunu kırmaya çalışmak. örneğin sen her sattığını btc olarak satıyorsun buda piysa artık kalıplaşmış bir durum haline gelidi.
ama btc rakip lazım para sirkülesi çok az eth olarka btc rakip satışlarda amaçları bunları çoltarak btc satışlardaki etkisni kaldırıp normal bir coin gibi işlem görmesini sağlayacaktır belkide
alakası yok, altcoin fiyatları bitcoin cinsinden belirleniyor. Bitcoin baba burada, tıpkı para birimlerinin tamamının usd kuru üzerinden değerlendirilmesi gibi. Bitcoin her zaman tekel olacak bu piyasada, ne kodlarla ne altcoinler yazıldı. Bir asset mi btc ye rakip olacak Smiley
Bitcoin o kadar yavaş olmasına rağmen 10 dk lık ortalamada 2000 den fazla işlem gerçekleşiyor ağda, Eth hızına ve assetlere rağmen 1700 işlem 10 dk 'da.
Projeye daha sonra ayrıntılı olarak bakacağım.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
May 21, 2017, 01:37:47 PM

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

bitcoin için aranan kan bulundu zaten rip. Wink  o sizin dediğiniz exchangeler yapmaya pek izin vereceklerini zannetmiyorum. ripple ın bu kadar fazla talep görmesi btc nin gözünü korkutmuştur. btc belki bancor sağlam projesini görünce ona nota verdi. böylece icoyu erteledi.

bu durum projenin süresini uzatarak yatırımcıları kaçırabilir. Wink BANcor  Cool

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
bircoin
Sr. Member

Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
May 21, 2017, 02:26:46 PM

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

bitcoin için aranan kan bulundu zaten rip. Wink  o sizin dediğiniz exchangeler yapmaya pek izin vereceklerini zannetmiyorum. ripple ın bu kadar fazla talep görmesi btc nin gözünü korkutmuştur. btc belki bancor sağlam projesini görünce ona nota verdi. böylece icoyu erteledi.

bu durum projenin süresini uzatarak yatırımcıları kaçırabilir. Wink BANcor  Cool

Ripple ile BTC yi kıyaslamak komik geliyor. Hatta Ripple ile ETH yi bile kıyaslamak komik. Kulvarları farklı ripple devletlerden destek bulabilir ama işin mantığına aykırı.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
tlcash
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
May 21, 2017, 05:25:20 PM

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

Ripple ile BTC yi kıyaslamak komik geliyor. Hatta Ripple ile ETH yi bile kıyaslamak komik. Kulvarları farklı ripple devletlerden destek bulabilir ama işin mantığına aykırı.
devletlerden değil hocam dünyanın para merkezinden wallstreetten deli gibi para aktarıldı rip e. düşeceğini beklemek biraz hayal.

karşılaştırılır çünkü burada önemli olan artık proje değil hacim. hacim varsa proje zaten başarılı olmuş demektir.
BANcor bu konuda çok sağlam bir proje çıkardı. dash,zcash, eth ayarında bir proje olduğu için BTC önlem aldı dye düşünüyorum.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
nyks
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
May 21, 2017, 05:37:54 PM

O sadece imza ödülü için ayrılan rakam diğer twitter, face, blog vs. ödüllerin toplamı %2 yi buluyor sanırım.
beyinsi (OP)
Hero Member

View Profile
May 21, 2017, 05:46:52 PM
Last edit: May 21, 2017, 06:05:49 PM by beyinsi

O sadece imza ödülü için ayrılan rakam diğer twitter, face, blog vs. ödüllerin toplamı %2 yi buluyor sanırım.
toplam %1.2 ödül

Bancor meme lerinden geçilmiyor aq, tüm Shakespear'ler meme lere gitmiş. Smiley
nyks
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
May 21, 2017, 06:24:41 PM

toplam %1.2 ödül

Bancor meme lerinden geçilmiyor aq, tüm Shakespear'ler meme lere gitmiş. Smiley

Şimdi gördüm o konuda adaletsizlik yapılıyor blog yazanlar daha fazla çaba ve zahmet harcıyor 5 dakkada yapılan meme ödülünün yarısını bile alamıyor.
Rus spam ordusu atağa geçmiş ruslara da kıyak geçiyorlar rus blogları da memeleride bol bol stake almış.
beyinsi (OP)
Hero Member

View Profile
May 21, 2017, 11:15:39 PM

10k / 0,2 = x
100k/ 0,2 =10x

Kodu inceleyen var mı aranızda, bunu nasıl yapacaklar anlamadım. Hem eth zincirinde kurulacak token hem de likiditesini otomatik belirleyecek. Sounds Crazy Man! Kendi kendinin supply miktarını belirleyebilen akıllı token. Yeni okudum whitepaper'ı Smiley Fakat anlamadığım insanlar neden durduk yere rep>bncr  ya da gnosis>bncrgno ile exchange yapsın ki. Hepsi aynı bok zaten.

kodu incelemedim, zaten yazılımcı olmadığım için pekte anlayamam, bilen birileri mutlaka inceleyip, sorunlu yerleri tartışacaktır. Benim anladığım kadarıyla yazdıklarına cevap vermeye çalışayım.Gün geçtikçe konuya daha hakim olabiliriz. Öncelikle oto belirlenecek olan, likidite değil, "fiyat". fiyat derkende arasındaki parite.(gerçek dünyadaki dolar/euro paritesi gibi) 1gno ile 1rep takasında arasındaki farklı sözleşmelerle oto belirleyeceğini belirtiyorlar. Pek bilmiyorum ama bunu https://etherscan.io/tokens şuraya bağlanarak belirleyebilir veya metinlerde geçen algoritmik fiyat tespiti/belirlemesi sağlayan bir sözleşme ile yapacak. bu nasıl olacak bilmiyorum.

diğer bir özelliği; senin,benim veya herhangi bir projenin (kullanıcı tarafından basılan/piyasaya sürülen bir token) basacağı bir tokenin bir rezerv'inin yaratılması. Atıyorum, devletler kağıt para basarken, bu kağıt paraya karşılık gelen bir altın rezervine göre piyasaya para sürüyorlar(sözde). bancor protokolunde basılan her tokenin bir rezervi olacak. bu rezervi oluşturan değerler, eth veya diğer assetler olabiliyor. yani paranin değerini koruyan, paranın arkasında bir değer duruyor olacak. ve bu rezerv sonucu aşırı oynak olan fiyatlar, daha dengeli hal alacağından bahsediyor.(spekülasyon mevzuusu nasıl hallediliyor bilmiyorum veya halledilebiliniyormu)

mesela bancor icosu. atıyorum 200k eth toplandı. bnc'nin değerini koruması, bu toplanan ethlerin rezervde tutulmasıyla gerçekleşecek. proje gelişi için bu toplanan bağış ethleri tabiki kullanılacak ama tümü bnc rezervinde tutulacak...

bağış toplama'nın ertelenmesi, hatadan kaçınmak için tekrar kontrollerdendir. Bancor tokenleri, akıllı tokenlerinin yaradılış tokeni olacak ve ileride sorun çıkmaması için, biraz daha zamana ihtiyaçları olabilir. Zaten birkaç hafta ertelendiğinden bahsediyorlar. yani 1 ay değil. bana göre en kötü ico 15 haziranda başlayacak.

Bancor'un başında öyle sıradan basit adamlar yok. eyal, video paylaşım sitesi olan metacafenin kurucularından. Bu örneği vermemin sebebi şu; yani öyle beş parasız, kripto dünyasında bir ico açayım,vurgun vurayım derdinde olmadıklarını düşünüyorum.Zaten paraya doymuş insanlar izlenimi aldım, bunlar idealist insanlar gibime geliyor... umarım yanılmıyorumdur. Smiley

benim düşüncem, ertelendiyse önemli bir sebebi vardır. kimileri ertelendi diye scam söylentileri çıkardılar ne alakaysa, projeye güvenmiyorsan, para göndermezsin, kampanyalarına girmezsin, görmezden gelirsin olur biter...

Onlarca ico var, diğerleri takip edebilirsin...
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
May 21, 2017, 11:47:05 PM

2.hafta imza param yatmış ben böyle memnunum Grin

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
beyinsi (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2017, 12:07:46 AM

solidity'den anlayan arkadaşlar şu sözleşmelere göz atmasını öneririm.

https://github.com/bancorprotocol/contracts

bug bulanlara en değerli bounty olan ecoin'lerden(top. basılacak BNC'lerin %0.5'i ecoin havuzunda birikecek.) 2000adet veriyorlar...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 74 »
  Print  

Jump to: