Bitcoin Forum
June 22, 2024, 03:19:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: XRP-RIPPLE ALIMI  (Read 4675 times)
PIKACU38 (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
May 05, 2017, 07:15:56 AM

selam arkadaslar.

oncelıkle belırtmek ısterımkı coın konusunda cok yenıyım.rıpple almak ıstıyorum.kendı sıtesı benı bıtstampa yonlendırdı.suan uyelıgım onaylanma surecınde.uyelıgım onaylandı dıyelım.turkıyeden para gonderme ısı nasıl olacak basıtmıdır gonderılebılırmı.
dıyelımkı gonderdık ve rıpple aldık.ben alıp unutmak ıstıyorum.mesela 2 sene orda durmasının herhangı bır sakıncası olurmu.

yada bılmem gereken alternatıf yol gosterebılecegınız baska seyler varmıdır.

cevaplarınız ıcın sımdıden cok tesekkur ederım.
nyks
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
May 05, 2017, 09:02:28 AM

Arkadaşım bunlarla uğraşma türkiyeden bitcoin al paribu veya koinimden sonra poloniex veya herhangi bir xrp bulunan borsaya bitcoinini gönderip  xrp al
fakat cüzdanda saklama konusunda bilgim yok malesef online olmayan xrp cüzdanı varmı bilmiyorum.
lowcost
Full Member

Activity: 171

View Profile WWW
May 07, 2017, 02:00:45 PM

selam arkadaslar.

oncelıkle belırtmek ısterımkı coın konusunda cok yenıyım.rıpple almak ıstıyorum.kendı sıtesı benı bıtstampa yonlendırdı.suan uyelıgım onaylanma surecınde.uyelıgım onaylandı dıyelım.turkıyeden para gonderme ısı nasıl olacak basıtmıdır gonderılebılırmı.
dıyelımkı gonderdık ve rıpple aldık.ben alıp unutmak ıstıyorum.mesela 2 sene orda durmasının herhangı bır sakıncası olurmu.

pazar bölümünde ripple almak istediğine dair konu aç veya üstteki arkadaşın dediğini yap başka yolu yok bildiğim.ama polodan kendin alaman her zaman daha iyidir.

CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 07, 2017, 07:37:52 PM

selam arkadaslar.

Merhaba;

Almayı düşündüğünüz şey al-unut tarzı birşey değil, pişman olursunuz. Forumda konu ile ilgili çarşaf çarşaf açıklamalar var, okuyunuz.

İyi dileklerimle
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 07, 2017, 07:42:40 PM

selam arkadaslar.

Merhaba;

Almayı düşündüğünüz şey al-unut tarzı birşey değil, pişman olursunuz. Forumda konu ile ilgili çarşaf çarşaf açıklamalar var, okuyunuz.

İyi dileklerimle

Selam,
FUD olmayan bir iki ornek konu linki verebilirmisiniz ?
Crypto-irkek
Full Member

Activity: 126

View Profile
May 07, 2017, 08:06:31 PM

Ripple tam 20kat cikti 2ayda. Ben bu vakitten sonra girmenizi önermem.
Son zamanlarda 30% 40% günlük bunun bide asaga dogru yönü olacak.
Sürüye katilip kazanirsiniz belki 3-5 . Ama böyle devam etmesi mümkün degil.
Marketcap 5.5milyar dolar oldu. Resmen kumar oynamis olursunuz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 07, 2017, 08:18:58 PM

200x e kadar yolu var, arada inisler cikislar olacaktir ama bir kac yil sonra bu mesaji alintilarsiniz.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 07, 2017, 08:49:23 PM
Last edit: May 08, 2017, 02:39:13 AM by CanErik

200x e kadar yolu var, arada inisler cikislar olacaktir ama bir kac yil sonra bu mesaji alintilarsiniz.

Merhaba;

Konunun kendisi (Ripple - XRP) FUD
200x için kaynağınız nedir?

İyi dileklerimle
unlikely_35
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
May 07, 2017, 10:30:51 PM

Arkadaslar ben soyle bir mantik yurutuyorum siz ne dersinz ?

Ripple kuresel capta 50 civari banka ile anlasti. Bu anlasma sartlarinda neler olup bittigini bilmiyoruz. Ornegin anlasma saglamak adina Ripple in anlastigi her bankaya milyonlarca xrp dagittigini dusunun. Kendilerinde milyarlarca, bankalarda milyonlarca xrp var ise kazan kazan metodu uygulanip xrp nin degerlendirilmesi saglanabilinip kisa vadede milyon dolarlar kazanabilirler. Acikcasi ben olsam bankalari kendime baglamak icin bu taktigi uygulardim.

Ayrica yabanci forumlarda Ripple nin 1 ay icinde resmi bir aciklama yapip , yatirimcilarin kafasindaki sorulara net bir yanit verecegi yaziyor. En onemlisi , ellerindeki milyarlarca xrp yi piyasaya surmeyeceklerini belirtecekler. Bu aciklamada Ripple a guven saglar ve fiyatlar daha da yukselir diye dusunuyorum.
dumanmehmet
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
May 07, 2017, 11:07:10 PM

ben bittrexten alıyorum. rippleın geleceğini parlak görüyorum. ytd
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
May 07, 2017, 11:14:16 PM

XRP = Çöp
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
May 08, 2017, 03:52:17 AM
Last edit: May 08, 2017, 04:24:04 AM by DeepCoin

XRP = Çöp

2012 yilindan beri bugunlere gelmis, pre mined ve merkezi olan bir kripto icin cop diyebilirsin, bircok baslikta kendince sebeplerini aciklamissin, yatirim yapmadigini ve yapmayacagini belirtmissin. O tarihlerden beri bir cok scam coin cikti hakikatnde, su gun itibari ile hicbirisi hayatta degil, onlar gercekten cop idi. XRP ile ilgili bilgili oldugun yazdigin bir cok konudan belli ama XRP nin gecmis fiyatlarina bakarsan su anki yani bugunku 8000-9000 araligindaki fiyati daha evvelde vurdugunu ve 20.000 i zorladigini gayet iyi biliyor olman gerek su anda o rakamlarin yanina bile varamadik.  O yuzden 8000 ve altini ben kisisel olarak daima alim firsati goruyorum. Elbette hepimiz burada Bitcoin catisi altinda biraraya geldik, merkezi olmayan ve herkezin kendi kendisinin bankasi olabilecegi cok uzak olmayan bir hayal, ote yandan Kapitalizm gibi paraya susamis bir sisteme ters, iste bu noktada Ripple oyuna giriyor.  Bu arada Jed McCaleb her ne kadar kurucu ortaklardan olsada fikir babasi Ryan Fugger 2004 yilinda bunu dusunup tasarlarken ve sirketin ilk kurulum asamasinda kendisi ortalarda yoktu, bunu Steve Jobs'un on planda olurken esas Apple i Apple yapanin Steve" Wozniak olmasi gibi dusunebilirsin. Ripple Visa ve Master Card gibi bir odeme sistemi ve block chain temeli uzerine calisiyor. Bankalarin kredi karti yerine kullanabilecekleri ve Bitcoine gore daha cok islerine gelen bir sistem. Dolayisi ile XRP, fanatik Bitcoincilerin anarsik fikirlerine ters ( bu anarsik dusuncelere bende dahilim) Ama Duygusal dusunmemek gerek. Bitcoin gonlumuzun baskosesinde olsa da kisa vadece XRP Bitcoine gore bankalarca cok daha pratik ve kullanisli bir sistem.

lowcost
Full Member

View Profile WWW
May 08, 2017, 06:03:14 AM

çöpte olsa bizi ilgilendiren kısmı inip binmek.bankalar da el attıysa var gideri. düşsün de alalım. siz de varsa çöp onu da alırız.

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
May 08, 2017, 08:38:53 AM

XRP = Çöp

2012 yilindan beri bugunlere gelmis, pre mined ve merkezi olan bir kripto icin cop diyebilirsin, bircok baslikta kendince sebeplerini aciklamissin, yatirim yapmadigini ve yapmayacagini belirtmissin. O tarihlerden beri bir cok scam coin cikti hakikatnde, su gun itibari ile hicbirisi hayatta degil, onlar gercekten cop idi. XRP ile ilgili bilgili oldugun yazdigin bir cok konudan belli ama XRP nin gecmis fiyatlarina bakarsan su anki yani bugunku 8000-9000 araligindaki fiyati daha evvelde vurdugunu ve 20.000 i zorladigini gayet iyi biliyor olman gerek su anda o rakamlarin yanina bile varamadik.  O yuzden 8000 ve altini ben kisisel olarak daima alim firsati goruyorum. Elbette hepimiz burada Bitcoin catisi altinda biraraya geldik, merkezi olmayan ve herkezin kendi kendisinin bankasi olabilecegi cok uzak olmayan bir hayal, ote yandan Kapitalizm gibi paraya susamis bir sisteme ters, iste bu noktada Ripple oyuna giriyor.  Bu arada Jed McCaleb her ne kadar kurucu ortaklardan olsada fikir babasi Ryan Fugger 2004 yilinda bunu dusunup tasarlarken ve sirketin ilk kurulum asamasinda kendisi ortalarda yoktu, bunu Steve Jobs'un on planda olurken esas Apple i Apple yapanin Steve" Wozniak olmasi gibi dusunebilirsin. Ripple Visa ve Master Card gibi bir odeme sistemi ve block chain temeli uzerine calisiyor. Bankalarin kredi karti yerine kullanabilecekleri ve Bitcoine gore daha cok islerine gelen bir sistem. Dolayisi ile XRP, fanatik Bitcoincilerin anarsik fikirlerine ters ( bu anarsik dusuncelere bende dahilim) Ama Duygusal dusunmemek gerek. Bitcoin gonlumuzun baskosesinde olsa da kisa vadece XRP Bitcoine gore bankalarca cok daha pratik ve kullanisli bir sistem.

Ben gerçekten yoruldum bu konuda insanları bilgilendirmekten.  

Bugünkü bizim bildiğimiz Ripple'ı kuran kişi Jed McCaleb. Jed McCaleb 2012 yılında Ripple Labs'ı kurarken, önce diğer kurucu ortak olan Chris Larsen'i işe alıyor, ve beraber Ryan Fugger'a gidip onun 2004 yılında tasarladığı projeyi kullanmak için izin alıyorlar.

Öncelikle XRP ve bankaların kullandığı Ripple payment protocol birbirinden farklı şeyler. Bunu biraz araştırın lütfen.

Sonra XRP token'ın ne gibi bir işlevi var, ne işe yarayabilir buna biraz bakın.

Acaba Ripple protocol kullanılırken oluşan fee'leri ödemek için sadece XRP kullanmak mı gerekiyor, bunu öğrenin.

Bu fee'ler için kullanılan XRP'ler yokedildiklerine göre, bütün XRP tokenların ne zaman tükenmesi bekleniyor? Cevap: 100 binlerce yıl sonra.  XRP değeri bugünkü değerinin 1/100'üne düşse dahi binlerce sene boyunca tükenmeyecek.

Ben şahsen Ripple Network'ü üzerinde kullanılan bu token'ı, Ethereum network'ü üzerinde kullanılan ETH tabanlı herhangi bir token seviyesinde görüyorum (işlevsellik olarak).

Bu açıdan baktığımda XRP pazar değeri 10 milyon doları geçmemeli. Gel gör ki XRP market cap şu anda bu dolandırıcıların kurnazlığı ve insanların bilgisizliği sayesinde 20 milyar doların üzerini gördü, şu anda ise 16 milyar dolar:  

https://charts.ripple.com/

Böyle bir çöp, pazar değeri olarak bitcoin'e nasıl yaklaşabilir, ya da Ethereum'u nasıl ikiye katlayabilir, bunu anlayamıyorum.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
May 08, 2017, 08:56:28 AM
Last edit: May 08, 2017, 10:28:59 AM by torrentco

XRP = Çöp

2012 yilindan beri bugunlere gelmis, pre mined ve merkezi olan bir kripto icin cop diyebilirsin, bircok baslikta kendince sebeplerini aciklamissin, yatirim yapmadigini ve yapmayacagini belirtmissin. O tarihlerden beri bir cok scam coin cikti hakikatnde, su gun itibari ile hicbirisi hayatta degil, onlar gercekten cop idi. XRP ile ilgili bilgili oldugun yazdigin bir cok konudan belli ama XRP nin gecmis fiyatlarina bakarsan su anki yani bugunku 8000-9000 araligindaki fiyati daha evvelde vurdugunu ve 20.000 i zorladigini gayet iyi biliyor olman gerek su anda o rakamlarin yanina bile varamadik.  O yuzden 8000 ve altini ben kisisel olarak daima alim firsati goruyorum. Elbette hepimiz burada Bitcoin catisi altinda biraraya geldik, merkezi olmayan ve herkezin kendi kendisinin bankasi olabilecegi cok uzak olmayan bir hayal, ote yandan Kapitalizm gibi paraya susamis bir sisteme ters, iste bu noktada Ripple oyuna giriyor.  Bu arada Jed McCaleb her ne kadar kurucu ortaklardan olsada fikir babasi Ryan Fugger 2004 yilinda bunu dusunup tasarlarken ve sirketin ilk kurulum asamasinda kendisi ortalarda yoktu, bunu Steve Jobs'un on planda olurken esas Apple i Apple yapanin Steve" Wozniak olmasi gibi dusunebilirsin. Ripple Visa ve Master Card gibi bir odeme sistemi ve block chain temeli uzerine calisiyor. Bankalarin kredi karti yerine kullanabilecekleri ve Bitcoine gore daha cok islerine gelen bir sistem. Dolayisi ile XRP, fanatik Bitcoincilerin anarsik fikirlerine ters ( bu anarsik dusuncelere bende dahilim) Ama Duygusal dusunmemek gerek. Bitcoin gonlumuzun baskosesinde olsa da kisa vadece XRP Bitcoine gore bankalarca cok daha pratik ve kullanisli bir sistem.

hocam bu adamlar troll.cevap vermek onların yaptıgına katılmak oluyor.
burda kimse ripple artacak milyarlar kazanacak demiyor.adam ripple almak istiyorum diye baslık açmış.bunun gibi bir iki mimli troll hemen başlıga gelip çöp,scam dagılacak dusecek mahvolacak filan.
bunlar gariban takımı kendileri almadıkları veya alamdıkları için kimsenn bundan para kazanmasında istemiyorlar.
o yuzden dediğim gibi bu adamlara açıklama yazmayın.8 milyar dolar olmuş market capı bırakın cop desinler scam desinler.
zenginin malı zugurdun çenesi diye boşa dememişler  Wink

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
May 08, 2017, 10:16:38 AM

bende dün ripple aldım fakat nedense masraflar çok yüksek gibi geliyor.Paribudan btc sonrasında shapeshift le xrp yapıyorum 4-5 dolar fee ödüyorum 300tl lik bir alımda şaka gibi değilmi bu ya?
lowcost
Full Member

View Profile WWW
May 08, 2017, 10:38:58 AM

bende dün ripple aldım fakat nedense masraflar çok yüksek gibi geliyor.Paribudan btc sonrasında shapeshift le xrp yapıyorum 4-5 dolar fee ödüyorum 300tl lik bir alımda şaka gibi değilmi bu ya?
masrafın çoğu btc fee si. daha fazla bir miktarla yapsanız masrafınız yüzde olarak daha da düşer.btc fee için ha 100 lira ha 1 milyon aynı.

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
May 08, 2017, 10:43:19 AM
Last edit: May 08, 2017, 01:47:31 PM by Betfair

masrafın çoğu btc fee si. daha fazla bir miktarla yapsanız masrafınız yüzde olarak daha da düşer.btc fee için ha 100 lira ha 1 milyon aynı.
şu feeler yüzünden tiksindim bu kripto paralardan.yoncalı banka bu kadar fee almıyor yahu Smiley

bu arada hangi yöntem daha ucuza geliyor?
sabaha karşı bitit ten kredi kartı ile 25 € btc alıp shapeshift ile xrp yaptım
xrp 0,16 idi

öğlen birde paribuya 350tl yatırdım btc aldım shapeshift'le 454 xrp alabildim.
xrp 0,21 idi
lowcost
Full Member

View Profile WWW
May 08, 2017, 02:20:03 PM

şu feeler yüzünden tiksindim bu kripto paralardan.yoncalı banka bu kadar fee almıyor yahu Smiley

bu arada hangi yöntem daha ucuza geliyor?
sabaha karşı bitit ten kredi kartı ile 25 € btc alıp shapeshift ile xrp yaptım
xrp 0,16 idi

öğlen birde paribuya 350tl yatırdım btc aldım shapeshift'le 454 xrp alabildim.
xrp 0,21 idi
bitbaba dan btc fiyatını karşılaştırın. paribu kredi kartıyla almaktan daha avantajlı olması lazım.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: