Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:00:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoin Madenciliği (Benim gibi hiç bilmeyenlere)  (Read 1533 times)
mthtklft (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
May 05, 2017, 09:47:31 AM

İyi Günler arkadaşlar,

Ben kendi bilgisayarımla (laptop) madenciliğin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. BTC madenciliğinin yapılamayacağını biliyorum. Amacım öyle bilindik altcoinleri de (ETH, LTC, vs.) kazmak değil. Yeni çıkmış altcoinler...  Ama nereye baktıysam pc ile nasıl yapılır öğrenemedim. Genelde yeni çıkan altcoinler için kayıt olunmayan mining pool lar veriliyor ve hangi miner software bilinmedik altcoinler için kullanılır, bilmiyorum. Sıfırdan başlayıp öğrenmek isteyen birine CPU ya da CPU mining nasıl yapılır, öğretirseniz sevinirim.  ( Lütfen ticaret daha kârlı, yok elektrik parası şöyle böyle demeyin.  Onları zaten biliyorum.)   Teşekkürler...
1715000416
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715000416
Reply with quote  #2

1715000416
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715000416
Hero Member
*

Ignore
1715000416
Reply with quote  #2

1715000416
Report to moderator
1715000416
Hero Member
*

Ignore
1715000416
Reply with quote  #2

1715000416
Report to moderator
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 06, 2017, 03:14:30 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1248123
Bu konu yeterli olur.
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 500

View Profile
May 06, 2017, 11:37:25 PM

hocam laptopunuzu yakarsınız. cpu veya gpu madenciliğide yapsanız aygıtın neredeyse %100 ünü nefessiz kullanıyor. çok isinir, parçalarınız yıpranır,denemeyin bence. bunun yerine masaüstü eski bir pc bulun, windows 7 kurun bir ekran kartı alın orada deneyin.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
May 07, 2017, 07:04:16 PM

İyi Günler arkadaşlar,

Ben kendi bilgisayarımla (laptop) madenciliğin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. BTC madenciliğinin yapılamayacağını biliyorum. Amacım öyle bilindik altcoinleri de (ETH, LTC, vs.) kazmak değil. Yeni çıkmış altcoinler...  Ama nereye baktıysam pc ile nasıl yapılır öğrenemedim. Genelde yeni çıkan altcoinler için kayıt olunmayan mining pool lar veriliyor ve hangi miner software bilinmedik altcoinler için kullanılır, bilmiyorum. Sıfırdan başlayıp öğrenmek isteyen birine CPU ya da CPU mining nasıl yapılır, öğretirseniz sevinirim.  ( Lütfen ticaret daha kârlı, yok elektrik parası şöyle böyle demeyin.  Onları zaten biliyorum.)   Teşekkürler...

Laptopu dediğiniz gibi sadece öğrenmek için kullanacaksanız bi sorun çıkmaz . Öncelikle donanımınız nedir ?? İşlemci ekran kartı ? Uygun programı indirip gerekli ayarları yaptıktan sonra mining yapabilirsiniz. Lakin günlerce açık bırakarak devam ederseniz muhtemelen üstteki konudaki gibi hafif kavruk bir pc niz olabilir Smiley
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
May 23, 2017, 12:46:27 AM

İyi Günler arkadaşlar,

Dostum Madenciliğe bende notebook da deneyerek başladım. Oradan güçlü ekran kartları olan bir internet kafede biraz daha tecrübe edindim. Nihayet kendi rigim ile madencilik yapıyorum. İşlemci gücünü ve ekran kartının marka modelini yazarsan notebook u çok zorlamamak kaydıyla sana hem cpu hemde gpu madenciliği konusunda yardımcı olurum.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
May 23, 2017, 09:17:16 AM

Laptop ile anca 5-10 Dk arasında deneyin. Bende 10 dk denemiştim Zcash madenciliğini laptop un kasasına dokunulmayacak vaziyete gelmişti.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: