Bitcoin Forum
May 08, 2024, 06:29:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Amazon.de sepetine gel, müthiş bir şey  (Read 6521 times)
niko83 (OP)
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
May 11, 2017, 05:44:05 PM

Ben o kararı Amazon'a bıraktım çünkü aksi takdirde ek kargo masrafı alabileceğini "ima etti". Sanırım ürünler farklı depolardan çıkıyor. Anakart Polonya'dan, işlemci ve RAM İngiltere'den, iki tane PSU ise kim bilir nereden geliyor.
1715192998
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715192998
Reply with quote  #2

1715192998
Report to moderator
1715192998
Hero Member
*

Ignore
1715192998
Reply with quote  #2

1715192998
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715192998
Hero Member
*

Ignore
1715192998
Reply with quote  #2

1715192998
Report to moderator
1715192998
Hero Member
*

Ignore
1715192998
Reply with quote  #2

1715192998
Report to moderator
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
May 11, 2017, 06:02:34 PM

Ben o kararı Amazon'a bıraktım çünkü aksi takdirde ek kargo masrafı alabileceğini "ima etti". Sanırım ürünler farklı depolardan çıkıyor. Anakart Polonya'dan, işlemci ve RAM İngiltere'den, iki tane PSU ise kim bilir nereden geliyor.

tamam hocam bilgilendirme için teşekkürler. umarım kurulu sistemi foto olarak koyarsınız Smiley bizde gönül rahatlığı ile sipariş edebiliriz.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 11, 2017, 06:29:14 PM

Haftaya bilgisayarı topladıktan sonra hem ürünler hem de Amazon sipariş deneyimim hakkında bilgiler vereceğim.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 11, 2017, 06:31:01 PM

Merak ettiğim birşey var.
Yurtiçi kargo ile geliyor demişsiniz.
Yurtiçi kargonun avrupada şubesi yok.Konuya istisna olarak yurtiçi kargoyu aradım amazondan gelen ürünleri alıp almadıklarını, veyada avrupanın bir yerinde şubesi olup olmadıklarını sordum.Oda yok.
Amazondan gelen bir ürün, ancak uluslararası kargolar ile gönderilir örnek olarak ups.
Ancak, sizin kargo nasıl yurtiçi kargo tarafından gönderiliyor onu yurtiçi çağrı merkezindeki arkadaş bile çözemedi Smiley

niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 11, 2017, 09:13:17 PM

Merak ettiğim birşey var.
Yurtiçi kargo ile geliyor demişsiniz.
Yurtiçi kargonun avrupada şubesi yok.Konuya istisna olarak yurtiçi kargoyu aradım amazondan gelen ürünleri alıp almadıklarını, veyada avrupanın bir yerinde şubesi olup olmadıklarını sordum.Oda yok.
Amazondan gelen bir ürün, ancak uluslararası kargolar ile gönderilir örnek olarak ups.
Ancak, sizin kargo nasıl yurtiçi kargo tarafından gönderiliyor onu yurtiçi çağrı merkezindeki arkadaş bile çözemedi Smiley

Ürünler UPS i-Parcel (www.i-parcel.com) ile Türkiye'ye kadar geliyor. Oralarda bir aralarda Amazon'un Türkiye'deki iş ortağı olan PTS (pts.net) adlı Türk firması ürünü alıyor ve uygun gördüğü bir yerel taşımacılık şirketine teslim ediyor. Benim durumumda Yurtiçi kargoyu uygun görmüşler.

Bütün bunları hem Amazon, hem de PTS'in sitesi üzerinden takip edebiliyorsunuz. PTS takip sistemine Amazon'un verdiği takip nosunu girdiğiniz zaman, paket nereden gelmiş nereye gitmiş, hangi yerel taşımacıya verilmiş, yerel takip nosu neymiş... hepsi görünüyor.
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 12, 2017, 08:33:51 AM
Last edit: May 12, 2017, 08:50:31 AM by niko83

Beklediğim diğer dört paket de Yurtiçi Kargo'ya teslim edildi. Amazon ile aramda iki gün mesafe var.

kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
May 12, 2017, 01:40:49 PM

Hayırlı olsun parçalarınız gelmiş bende bu yöntem ile bir kaç parça almayı düşünüyorum. 1 hafta da geliyor mu ürünler. Sizin 1 hafta sürmüş sanırsam.
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 14, 2017, 08:43:25 PM
Last edit: May 15, 2017, 11:53:38 AM by niko83

Hayırlı olsun parçalarınız gelmiş bende bu yöntem ile bir kaç parça almayı düşünüyorum. 1 hafta da geliyor mu ürünler. Sizin 1 hafta sürmüş sanırsam.

Tedarik süresini hesaba katmazsanız iki gün içinde geliyor. Bana gelen beş parça kargonun beşi de depodan çıktıktan sonra iki gün içinde kapıma kadar geldi. Araya başka işler girdiği için henüz sadece anakart bende, diğerleri kargo şubesinde bekliyor.

Amazon'dan alışveriş ile ilgili bir uyarıda bulunmak istiyorum. Muhtemelen şansımı çok zorladığım için Amazon kredi kart ekstremin bir örneğini faks ile onlara yollamamı istedi. Evet, yanlış okumadınız, faks diye bir cihaz var, onunla. Önce kartımın online alışverişe kapalı olduğunu unutarak bir kez, sonra fatura adresini yanlış girerek iki kez sipariş verdim, hep doğrulanamadığı için iptal oldu. Sonuncuda tutturdum ama bu sefer hesabımı kilitleyip faks istediler.

Ben efax.co.uk diye bir siteye üye oldum, bir ay ücretsiz deneme verdiler. Üye olurken sanal bir kart numarası oluşturup bir süre sonra iptal etmenizi tavsiye ederim çünkü üyeliğinizi iptal etmek istediğiniz takdirde amuda kalkıp şarkı söylemenizi falan isteyebilirler. Bu uyarı bir yana, efax ve Amazon'un kredi kartı güvenlik departmanı saat gibi işliyor. Faksı çektikten kısa süre sonra ağdalı bir Almanca ile yazdıkları cevabı e-posta ile yolluyorlar, bekletmiyorlar. Yolladığınız ekstrede kartın son 4 hanesinin, fatura adresinin ve kart sahibinin isminin görünmesini istiyorlar. Kim olduğunuzu, sipariş numaranızı falan da ekleyerek, bankadan gelen pdflerden birini fakslayın, yarım saat sonra her şey normale döner.

Şimdilik bu kadar. Gördüğünüz üzere başıma gizemli olaylar gelmedi. Amazon'dan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Edit:

1) Ben başka birine ait kredi kartıyla alışveriş yaptım. Kendi kartınızla alışveriş yaparsanız benim gibi "scammer" muamelesi göreceğinizi tahmin etmiyorum. Ama olur da görürseniz faks cihazını hazırlayın.
2) Amazon faks sunucusu ve bu güvenlik işlerine bakan departman Pazar günleri çalışıyor.
tolgabil
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
May 15, 2017, 10:57:12 AM

Çok güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler arkadaşım
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 15, 2017, 09:50:48 PM
Last edit: May 16, 2017, 12:03:46 AM by niko83

Sorular geliyor, Amazon'dan her istediğimizi alabilir miyiz, gibi... Onun cevabını Amazon daha iyi bilir. İstediğiniz ürünü sepete ekleyin, ödeme sayfasına kadar sabırla gidin. Eğer olmayacak işler peşinde iseniz Amazon sizi zaten uyaracaktır. Amazon'daki ilanların bir kısmı pazar yeri ilanlarından oluşuyor yani gittigidiyor ilanları gibi düşünebilirsiniz. Bir de Amazon'un kendi sattığı ürünler var. Bu ürünleri tercih edin çünkü Amazon bu ürünleri aldığınız takdirde olacakları harfiyen biliyor, kaç günde elinizde olacağını dahi isabetli bir biçimde söylüyor. Diğer site ile ilgili bildiklerimi yazdım, başka bir malumatım yok.

Güncelleme:

Bilgisayarı topladım, kasa gelene kadar bu şekilde kullanıyorum. Önümüzdeki günlerde M.2 disk, RAM, GPU ve birkaç şey daha ilave edeceğim.

stromae
Full Member

Activity: 309
Merit: 100

View Profile
May 16, 2017, 04:33:54 PM

Helal olsun valla dostum, bilgi verici güzel paylaşım. Senin sistemi görünce kendim toplamışım sanki bileşenleri gibi sevindim be.
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
May 16, 2017, 08:32:21 PM
Last edit: May 16, 2017, 08:43:47 PM by niko83

Sipariş sürecinin nasıl işlediğini merak edenler oluyor, birkaç ekran görüntüsü ile izah edeyim.

Mesela gözümüze bir ekran kestirdik. Satıcılar arasında Amazon varsa sepete ekliyoruz. Fotoğraflarda işaretli linklere tıklayarak ürünü satan tüm satıcılara bakabilirsiniz.

Mönitörün ardından mesela bir de ekran kartı seçiyoruz.

Sepetimizi doldurup ödeme ekranına doğru ilerliyoruz. Adres ve kart bilgilerinizi kolaylık olması için girin. Amazon sattığı her şeyi Türkiye'ye yollamıyor. Arama sayfalarında da yalnızca bulunduğunuz yere gönderim yapan satıcıları göstermek için seçenek mevcut.

Sepetteki sıkıntılı ürünleri çıkarıp tekrar deniyoruz. Artık Amazon tüm ürünlerin kaça mal olduğunu gösteriyor. Gördüğünüz gibi KDV mahsup edildiği için son sayfada ürünlerin fiyatı düştü. Yaklaşık aynı oranda gümrük vergisi ödendiği için ürünlerin bize maliyeti aşağı yukarı liste fiyatına denk geliyor. Bu siparişin vergilerinin 64 Euro tuttuğunu son görüntüde görebilirsiniz. Bu sayfadaki sarı tuşa bastığımız takdirde sipariş tamamlanmış olacaktır.

ubikutin1886
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
May 21, 2017, 11:28:24 AM

başlarda çekinceler olmuş , amazon.de den yüklü miktarlarda alışveriş yapan birisi olarak diyebilirim ki amazon.de varken heyecan arayıp ülkemizin satıcılarıyla uğraşıp durmayın. Amazon gümrük sınırını geçtiğinde zaten gümrük parasını en başta senden alır. Diyelim ki gümrüğe takılmadı parayı iade eder okadar da sadık bir çalışma prensipleri vardır.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
May 30, 2017, 11:17:59 PM

Bunu öğrendiğimiz iyi olduç paylaşım için teşekkürler.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
June 04, 2017, 12:04:11 PM

Bunu öğrendiğimiz iyi olduç paylaşım için teşekkürler.

İyi güzel oldu ama kaç haftadır bir tane ekran kartı denk getirip alamadım. GPUların köküne kıran mı girdi, neden bir türlü bulunmuyor acaba?
Bir tane Sapphire Rx 570 ITX sipariş ettim ama 2 ile 5 hafta arasında belki yollarız diyor. Başka sipariş vermeye çekindim, aslında fiyat müthiş, 190 euro.
engerex
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
June 09, 2017, 09:57:18 PM

Yanlış bildiğiniz birşey var.
Amazon tamamiyle gümrük vergilerini ödemez.
Amazon, genelde UPS İle gönderir, ve gümrük işlemlerini ups halleder.Amazon halletmez.Kargo firması halleder.
Tek seferde 3 adetten fazla ürün aldığınızda %35 oranında bir vergi söz konusu.Bunu amazon ödemiyor, bir zahmet siz ödüyorsunuz.
Aldığınız ürünün disbiritör garantisi olup olmayacağı araştırılır eğer garantisi varsa, firmadan izin belgesi istenir muhtemelen firma vermeyeceği için ürün ya geri gönderilir yada imha edilir.
Gümrük konularını iyice araştırmanızı öneririm.
Burası Türkiye.

Merhaba,
Yanıldığınız bir şey var. Sipariş esnasında eğer üründe gümrük le ilgili ücretler tespit edilirse bunu Amazon hesaplayıp tutarını ürünün tutarı ile hesaplıyor. Eğer gümrükte masraflar sizin ödediğinizden fazla çıkarsa Amazon sizi bu işe bulaştırmayıp kendi üstleniyor. Az çıkarsa eğer fazla ödediğiniz tutarı size iade ediyor. Amazon gümrük işlerini anlaşmalı olduğu firmalarla aşıyor. Ne bizzat kendisi nede sizi bulaştırmıyor.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
June 11, 2017, 05:08:40 PM

çok güzel konu açmışsın tebrikler,

bu konuda söylenebilecek bir kaç şey de yok değil ;

-bu tip global firmaların, memleketimizdeki aç gözlü fırsatçı tüccarları hizaya getirmesi beklentimiz dahilinde.
-yurda girişteki gümrük sürecinde ortaya çıkabilecek yüksek bedellerden dolayı insanların yurt içindeki makul fiyatları değerlendirmesi ise olması gereken şeydir. yani bir mal ülkemizde mevcutsa 10-50TL ucuza gelecek diye yurt dışına paranızı yollamayın. bu durumda söylenebilecek tek şey ülke içerisinde üretilmeyen her ürün, vatandaşlar tarafından ticari amaç gözetmeden bu tip global perakendeci firmalardan alınması normal olarak karşılanır.
ancak miktar yükseldikçe ürün-eşya ticarileşir ve gümrüklerimizde bu sistemi sömürüyormuş izlenimi verir ki bu da bizim aç milletimize şahane yaptırımlar olarak geri döner.
siz siz olun mantıklı alışveriş yapın. Wink

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
June 14, 2017, 08:01:29 AM

Amazonun müşteri hizmetleri , Türkiyedeki en kaliteli firmadan 10 gömlek daha iyi.
Satıcısı amazon olan ürünler için gümrükte sorun yaşama olasılığınız %1 falan. O da çok zor kaldıkları durumda UPS dışında başka bir firma kullanıyorlar ve gümrükte sorun çıkabiliyor.
Tek sorun , çoğu pc parçasının Türkiye'de garantisi yok. Sorun olduğunda yurt dışına göndermeniz gerekiyor , burda sıkıntı yok , ptt ile çok uygun fiyatlara ürünü yurtdışına yolluyorsunuz. Ürün tamir olup Tr'ye giriş yaptığında çok akıllı devletimiz , zaten ilk alırken gümrüğünü ödediğiniz üründen bir daha gümrük vergisi alıyor.
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
June 14, 2017, 08:18:20 AM

Amazonun müşteri hizmetleri , Türkiyedeki en kaliteli firmadan 10 gömlek daha iyi.
Satıcısı amazon olan ürünler için gümrükte sorun yaşama olasılığınız %1 falan. O da çok zor kaldıkları durumda UPS dışında başka bir firma kullanıyorlar ve gümrükte sorun çıkabiliyor.
Tek sorun , çoğu pc parçasının Türkiye'de garantisi yok. Sorun olduğunda yurt dışına göndermeniz gerekiyor , burda sıkıntı yok , ptt ile çok uygun fiyatlara ürünü yurtdışına yolluyorsunuz. Ürün tamir olup Tr'ye giriş yaptığında çok akıllı devletimiz , zaten ilk alırken gümrüğünü ödediğiniz üründen bir daha gümrük vergisi alıyor.

Takipli posta ile yollayıp, sizden gümrük bedeli istendiği zaman bu takip numarasını göstermeniz büyük ihtimalle işe yarayacaktır. Bu şekilde telefon tamir ettirenler var, hatta telefon kaçakçılığı yapanlar bile var. Kaçakçılar becerebiliyorsa, dürüst bir vatandaşın da becerebilmesi gerekir.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
June 14, 2017, 11:16:28 AM

Amazon'un kargoya tamir ile ilgili bir tutanak iliştirmesi yeterli olur diye düşünüyorum. İthalat rejiminde ikinci el ürünlerin ithalatı yasak ya da istisnalar kanunla düzenlenmiş. Fakat bireysel-ticari olmayan ithal ürünlerde nasıl bir yönetmelik var bilmiyorum. Tekrar kdv alınması mantıklı gelmiyor tabii
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: