Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:32:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Escrow nasil calisiyor , 1 BTC alacam ?  (Read 1205 times)
mizrak (OP)
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
May 05, 2017, 07:01:09 PM

Merhaba arkadaslar 1 BTC alacam ve escrow kullanarak almak istiyorum ama nasil calistigini bilmiyorum , mesele  forumdaki saygin biri nasil escrowluk yapacak ?

Ayrica ister ozel mesaj atin ister konudan devam edin , tesekkur ederim.
1715524329
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715524329
Reply with quote  #2

1715524329
Report to moderator
1715524329
Hero Member
*

Ignore
1715524329
Reply with quote  #2

1715524329
Report to moderator
1715524329
Hero Member
*

Ignore
1715524329
Reply with quote  #2

1715524329
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
May 05, 2017, 07:17:49 PM

güvenilir bir arkadaşa (önerim eal mstfprcn ya da mhanbostanci) 1 btcyi atıyor satıcı. tx i paylaşıyor. escrow parayı gönderebilirsin diyince sen parayı satıcıya atıyorsun. satıcı parayı aldım diyince escrow btcyi sana atıyor.
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
May 05, 2017, 07:51:02 PM

güvenilir bir arkadaşa (önerim eal mstfprcn ya da mhanbostanci) 1 btcyi atıyor satıcı. tx i paylaşıyor. escrow parayı gönderebilirsin diyince sen parayı satıcıya atıyorsun. satıcı parayı aldım diyince escrow btcyi sana atıyor.

Şu anki sistemi çok güzel açıklamışsınız, elinize sağlık ancak çift taraflı güven açısından ben nakitin ve coin in de escrow a gönderilmesi taraftarı yım. Bu her ne kadar mümkün olmasa da. Sonuçta satıcı parayı almadım diye itiraz edebilir. Bu da alışverişi çileden çıkartır. Daha açıkçası forumda güvenilir kişilerden alışveriş yapmak en mantıklısı vesselam.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 05, 2017, 09:03:55 PM

SATICI  Bitcoini escrowa yollar >>>>>>    ESCROW  <<<<< ALICI Türk lirasını escrowa yollar

SATICI <<<<<<< Türk lirasını gönderir     ESCROW      Bitcoini gönderir>>>>>>>   ALICI
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
May 05, 2017, 09:05:38 PM

Şu anki sistemi çok güzel açıklamışsınız, elinize sağlık ancak çift taraflı güven açısından ben nakitin ve coin in de escrow a gönderilmesi taraftarı yım. Bu her ne kadar mümkün olmasa da. Sonuçta satıcı parayı almadım diye itiraz edebilir. Bu da alışverişi çileden çıkartır. Daha açıkçası forumda güvenilir kişilerden alışveriş yapmak en mantıklısı vesselam.

Örneğin mstfprcn'i yani mustafa abiyi escrow olarak seçtiğimizi varsayalım ben ve deepocean alışveriş yapacağız.Deeopocean 1 btc satıyorsa mustafa abiye o 1btc yi yollayacak ben de 1btc parasını mustafa abiye yolluycam dağıtımını mustafa abi gerçekleştircek.Olayı böyle yaparsak ne gibi aksilikler çıkabilir(Not escrow ücreti bu kurguya dahil edilmemiştir)
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
May 05, 2017, 09:25:28 PM

Fiyatta anlasirsak satabilirim.

ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
May 05, 2017, 11:02:44 PM

fiyatın nedir Cheesy uygunsa ben alabilirim
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
May 06, 2017, 11:00:26 AM
Last edit: May 06, 2017, 11:19:41 AM by Nomad88

fiyatın nedir Cheesy uygunsa ben alabilirim

Hocam gece bir teklif geldi hemen, satildi.

ccaf1b741abe1a8b2e058847c67f15a4710a123ec9ed86f74b0757a9341d4e18

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
May 06, 2017, 11:14:25 AM

Örneğin mstfprcn'i yani mustafa abiyi escrow olarak seçtiğimizi varsayalım ben ve deepocean alışveriş yapacağız.Deeopocean 1 btc satıyorsa mustafa abiye o 1btc yi yollayacak ben de 1btc parasını mustafa abiye yolluycam dağıtımını mustafa abi gerçekleştircek.Olayı böyle yaparsak ne gibi aksilikler çıkabilir(Not escrow ücreti bu kurguya dahil edilmemiştir)

iyide mustafa yı borsa yapmış oldunuz Smiley oldu olacak mustafa bir excell tablosu açsın alıcılar satıcılar herkes göndersin o excell de eşleştirme yapsın karşılıklı dağıtsın Smiley
Dr.Cocktail
Sr. Member

View Profile
May 06, 2017, 11:29:39 AM

iyide mustafa yı borsa yapmış oldunuz Smiley oldu olacak mustafa bir excell tablosu açsın alıcılar satıcılar herkes göndersin o excell de eşleştirme yapsın karşılıklı dağıtsın Smiley

Sizin öneriniz nedir ben tam sistemi bilmiyorum escrow sistemini o zaman açıklar mısınız Huh forumun tecrübeli bir ismi olarak  Grin
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
May 06, 2017, 11:37:04 AM

bence parayı escrow'a atmaya gerek yok. dekontu istediğin emaile banka aracılığı ile gönderebiliyorsun. escrowun emailini vermen yeterli Cheesy
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
May 06, 2017, 02:35:14 PM

kulaklarım çınlıyodu dünden beri Smiley meğersem burda adım geçmiş Smiley

şimdiye kadarki escrowluklarım da para transferini hiç yapmadım, iki taraf parada anlaşınca, btc satıcısı bana btc yi atıyor.

alan arkadaş parayı transfer ediyor.

satıcı arkadaş parayı aldığına dair bana teyit verince,bende alıcı olan arkadaşın adresine btc yi gönderiyorum.

herhangi aksilik durumunda btc yi geri gönderiyorum.

bu arada komisyon almıyorum prensip olarak, maksat temiz forum.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
May 06, 2017, 03:45:12 PM

Sizin öneriniz nedir ben tam sistemi bilmiyorum escrow sistemini o zaman açıklar mısınız Huh forumun tecrübeli bir ismi olarak  Grin

aşağıda net bir şekilde açıklanmış:

kulaklarım çınlıyodu dünden beri Smiley meğersem burda adım geçmiş Smiley
şimdiye kadarki escrowluklarım da para transferini hiç yapmadım, iki taraf parada anlaşınca, btc satıcısı bana btc yi atıyor.
alan arkadaş parayı transfer ediyor.
satıcı arkadaş parayı aldığına dair bana teyit verince,bende alıcı olan arkadaşın adresine btc yi gönderiyorum.
herhangi aksilik durumunda btc yi geri gönderiyorum.
bu arada komisyon almıyorum prensip olarak, maksat temiz forum.

dolayısı ile escrow dan btc dışında bir şey geçmesi gerekmiyor.
Benimde bu güne kadar escrow luk yaptığım alışverişler bu şekilde işledi.

Aksilik yaşanması durumuna örnek vermem gerekirse,
escrow olduğum bir alışverişte satıcı kendisine TL nin aktarılmadığını söyledi.
Alıcıdan  bana dekont bilgisini istedim  gönderdi. Satıcı TL nin gelmediğinde ısrarcı. Bunun üzerine dekont gönderen alıcı durumundaki arkadaşın dekontunun potoşop olup olmadığını anlamak için onun bilgisayarına uzak masa üstü ile bağlandım. gözümün önünde kendi banka hesabına girdi eft geçmişinden dekontu bir daha açtı gösterdi.
Bunun üzerine satıcıya bankası ile görüşmesini alıcının hakikaten EFT yapmış olduğunu söyledim. bitcoin bir süre bende rehin kaldı. satıcı çağrı merkezi ile görüşmüş dekont üzerindeki işlen numarasını söylemiş ve banka bulmuş çıkarmış EFT yi. konu bu şekilde kapandı.
Dr.Cocktail
Sr. Member

View Profile
May 06, 2017, 04:27:28 PM

Teşekkürler sizin söylediğiniz olay daha mantıklı o zaman bugün yeni bir şey daha öğrenmiş oldum  Cheesy
mizrak (OP)
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
May 07, 2017, 02:12:04 PM

Oncelikle escwrowun nasil calistigini ve guvenilir kisileri yazdiginiz kendilerinde gormemkten memuniyet duydum ,
fiyatlarinda yazar misiniz ?
Kabul ederse escrow olarak mustafapcrn olmasini istiyorum ,
guzel fiyat verirseniz hemen ziraathesabiniza gonderiyim parayi ..
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
May 07, 2017, 02:17:32 PM

Parayı escrowun hesabına alması yanlıs. Sonucta ufak rakamlar değil. Denetlrmeye takılırsa vergi sorunu yasayabilir. O yuzden btc escrowa atılıp paranın karsı tarada atıldıktan sonra btc nın paraya odeyrne gonderilmesi daha dogru
Pages: [1]
  Print  

Jump to: