Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:15:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Doresc sa incep o campanie de donatie pentru victimele din clubul Colectiv  (Read 1186 times)
sabzg89 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
May 09, 2017, 02:06:12 PM
 #1

Buna ziua,

Cu toti stim ce s-a intamplat la Colectiv, fratele meu mai mic a fost una din victimele de la Colectiv si inca se afla sub tratament si recuperare pe langa altii in Belgia, unde tratamentul este foarte costisitor si viitoarele operatii sunt la fel. In principiu asta este asigurata de statul roman inca un an dar pe viitor va trebui sa se sustina fiecare din fondurile proprii. In caz ca nu stiati o zi de spitalizare in Belgia costa 1200 eur, iar o sedinta de kinetoterapie speciala pentru marii arsi costa 300 eur . As dori sa incep o campanie de strangere de fonduri cu bitcoin, si as dori cateva sfaturi si sugestii pentru inceput. Nu stiu unde sa apelez sau de unde sa incep. Vreau sa fac lucrul asta si sa impart echitabil suma stransa fiecarei victime din colectiv. Astept sugestiile si parerile voastre. Si pentru a evita orice scepticism va pot sta la dispozitie cu informatii privind identitatea mea reala.

Multumesc!
Astept raspunsurile voastre.
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715228127
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715228127

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715228127
Reply with quote  #2

1715228127
Report to moderator
1715228127
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715228127

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715228127
Reply with quote  #2

1715228127
Report to moderator
superiorus
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1000

Bitcoiner since start, and continue to love it!


View Profile WWW
July 19, 2017, 03:34:25 PM
 #2

In cazul in care cele expuse de tine sunt reale, meriti felicitari!
In cazul in care nu sunt reale, nu meriti nimic (nici macar acest raspuns).
Nu am inteles de ce vrei sa utilizezi Bitcoin ca moneda pentru donatii?  
Iti dai seama ca folosind Bitcoin se restrange foarte mult numarul celor care pot sa faca o donatie (din cauza ca Bitcoin nu e atat de popular)
Iti recomand sa initiezi o campanie pe https://fundrazr.com/ unde ai toate optiunile necesare, si unde sigur vei avea mai mult succes.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!